Periferija - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 1.426
|
čitano: 600.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
metallic kaže...
bloodborne kaže...

Pozz ekipa imate za preporuciti bezicni miš sa izmjenjivom baterijom do 200kn ?

ergonomski i velicinom slican logitechu m705 pozeljan thumb rest.


ne neki sitan, malen ipak ce ga koristit 8h dnevno

namjena office, surfanje, ( ženi, majci, kraljici ) za posao.

Ovako?

 

link: hp-x4500-bezicni-laserski

 

lps

 uzeo na kraju ovaj.

 hvala kolega u svakom slucaju :D

11 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema

Ma sve 5, samo nek ste zadovoljni.

 

lps

Survivor - eye of the tiger
12 godina
neaktivan
offline
Periferija - ultimativna tema

Da li itko posjeduje MX Master 3? Trebale bi mi neke informacije ukoliko postoji neki problem sa mišem, na youtubu nisam našao neki dealbreaker, a treba mi miš za svakodnevni rad na poslu. Usb type C je veliki faktor za odluku, naspram MX master 2s, a anywhere 3 mi djeluje veličinom kao moj stari G5 koji vjerno koristi već dugo godina. A mrvicu veći miš bi mi dobro legao u ruci

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Na poslu imam MX 2S, a kolege MX 3 i rado bi i ja prešo na MX 3 jer mi je bolji za držat u ruci i scroll je magnetski nema zvuka ko 2S. Koliko znam nisu se žalili na miš, a ja kaj sam malo koristio povremeno kod njih na kompu, sve je bilo ok.

 

EDIT: Evo i ja prešo na MX 3, dobar je nemam kaj za reć...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 17:05 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Jedno glupo pitanje: kako uparujete Xbox One kontroler sa PC? Treba imati zaseban xbox dongle ili funkcionira onaj običan bluetooth koji koristim za miš? Kontroleri se obično prodaju bez toga, a vidim da mu je cijena 20 eura....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
HaNI kaže...

Jedno glupo pitanje: kako uparujete Xbox One kontroler sa PC? Treba imati zaseban xbox dongle ili funkcionira onaj običan bluetooth koji koristim za miš? Kontroleri se obično prodaju bez toga, a vidim da mu je cijena 20 eura....

 Radi s bluetoothom, ali mozes i kupiti dongle ako bas zelis.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
11 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

dosli novi keycapsi

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

I na 96% size tipkovnici (enter je sive boje jer je nemoguce naci bijeli ISO enter keycap izgleda pa sam morao koristiti ovaj s kojim je dosla tipkovnica..)

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 11:07 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Dalije je tko spajo nacon ps4 controller na pc?
Kako dobiti u Warzone da piše kao sa Ps a ne xbox?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Periferija - ultimativna tema

Dali netko ima mixpro mobile game combo ili nesta slicno...

Converter mouse+key...na mobu da se igra fps...

https://images.app.goo.gl/vBLNyzUGxicBPJ83A

Nesta tog tipa...jel to sta valja...

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Htio bi si kupit Wireless miša koji je dosta tih u vezi "scroll wheel" (skrolanje mi je najvaznije da je sto vise tiho, moj sadasnji ubija ukucane - logitech g502). Htio bi high end miš, budget nema limita.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Logitech ima miseve sa easy scroll (tiho),mozda onaj Mx master, nisam siguran,pogledajte...

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Croshadow1234 kaže...
Htio bi si kupit Wireless miša koji je dosta tih u vezi "scroll wheel" (skrolanje mi je najvaznije da je sto vise tiho, moj sadasnji ubija ukucane - logitech g502). Htio bi high end miš, budget nema limita.

 Logitech ima nekoliko tihih modela, zicni, bezzicni, ovaj 590 cak se moze povezati na 2 razlicita uređaja (ima dugmic za prebacivanje)

https://www.logitech.com/en-roeu/products/mice.html?filters=silent-clicks

 

https://www.nabava.net/bezicni-misevi/logitech-b330-silent-plus-bezicni-mis-cijena-crni-56190411

 

https://www.zutiklik.hr/logitech-m110-silent-zicani-opticki-mis-siva?

 

https://www.zutiklik.hr/mis-logitech-m590?

 

Vidi malo youtube recenzije u pogledu buke koju stvaraju klikanjem, nisu apsolutno besumni, ali su jako tihi.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
9 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Hvala vam kolege, obojici. Uzeo sam na kraju MX Master 3 (crni).. dobio popusta na njega jos nesto. Odlican je, ove dodatne tipke i razne funkcije su mi odlicne.. a scroll wheel je znacajno tisi ili se ni ne cuje
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 9:20 (Croshadow1234).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

ima li tko iskustva sa logitech mk240 kompletom, odnosno problemima s istom koji su počeli možda par tjedana nakon kupovine?

 

simptomi su učestalo kašnjenje ili čak privremeno stopiranje u reakcijama jednako miša i tipkovnice, nekad simultano, nekad svako za sebe

full je iritantno jer se nemere ništa igrati, a kako je komp premješten iz dječje u dnevnu sobu i priključen na tv ovakav bežični komplet je nužan

nekad stisneš tipku i jednostavno ne reagira, nekad prestane reagirat dok je držiš, miš nekad radi normalno, nekad ne reagira na par sekundi itd.

 

baterije su promijenjene, ali i sam kombo nije stariji od par mjeseci tako da sumnjam da je do toga

konfa je rajzen 2400g + asus b450 tuf pro, onaj mali usb receiver je isproban u više usb utora, uvijek isto

 

jedino još nisam isprobao u drugom kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Nakon sto sam neko vrijeme koristio Xbox-ov kontroler gledam mozda da predijem na neki PS model ili 4 ili 5.

Ovaj xbox koristim na PCu i nekako mi sam oblik nije previse udoban u ruci.
Plus xboxovog modela je sto nemam nikakvih problema kod koristenja na PC. Samo plug in i deri.

PS tip kontrolera sam koristio jos davno dok sam imao PlayStation, al nikad na PC.

Kakva su iskustva sa PS4 i PS5 za korstenju na PCu? Imam bluetooth plikljucak koji pretpostavljam moram koristit na PC ak cu koristit wireless model. Dali trebam neke popratne programe instalirat da bi PS kontroler normalno funkcionirao na PC igrama kao sto sam to morao radit sa noname modelima kontrolera?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Ovaj programčić skini i složi si ga po svojem. Uvijek mora raditi u pozadini, nikad nisam imao problema s njim, konekcijom i slično. Koristio sam 2. godine pa prešao nedavno na xboxov jer mi bolje paše.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 7:05 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

G603 Lightspeed mi je počeo lagano double-clickati lijevu tipku (8 puta u cca 400 klikova) ili ponekad uopće ne registrira kliktaj, a garancija je naravno istekla. Radi se o Omron D2FC-7N(20M) switchu, i naravno ima ih za naručiti preko neta. Ima videa/instrukcija kako ga rastaviti i zamijeniti, i mislim da bi uspio kad bi se baš zainatio. Kakvi su drugi po tom pitanju, mislite li da se isplati? Ipak me došao 400kn, switchevi su cca 80kn/10kom.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

ima li tko iskustva sa logitech mk240 kompletom, odnosno problemima s istom koji su počeli možda par tjedana nakon kupovine?

 

simptomi su učestalo kašnjenje ili čak privremeno stopiranje u reakcijama jednako miša i tipkovnice, nekad simultano, nekad svako za sebe

full je iritantno jer se nemere ništa igrati, a kako je komp premješten iz dječje u dnevnu sobu i priključen na tv ovakav bežični komplet je nužan

nekad stisneš tipku i jednostavno ne reagira, nekad prestane reagirat dok je držiš, miš nekad radi normalno, nekad ne reagira na par sekundi itd.

 

baterije su promijenjene, ali i sam kombo nije stariji od par mjeseci tako da sumnjam da je do toga

konfa je rajzen 2400g + asus b450 tuf pro, onaj mali usb receiver je isproban u više usb utora, uvijek isto

 

jedino još nisam isprobao u drugom kompu

 da ponovim pitanje, ovaj put isprobano na kompu u potpisu i zasad sve radi normalno

 

jel ima tko ideju zašto bi na dječjem kompu sa rajzenom i b450 pločom dolazilo do trzanja, pa čak i zastajkivanja na sekundu-dvije u reakcijama ovog logitech komboa?

bilo kakva ideja?

14 godina
moderator
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...

 da ponovim pitanje, ovaj put isprobano na kompu u potpisu i zasad sve radi normalno

 

jel ima tko ideju zašto bi na dječjem kompu sa rajzenom i b450 pločom dolazilo do trzanja, pa čak i zastajkivanja na sekundu-dvije u reakcijama ovog logitech komboa?

bilo kakva ideja?

 BIOS update?

 

Možda je ovo problem?

https://www.tomshardware.com/news/amd-suggest-possible-fixes-for-usb-connectivity-issues

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
11 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema

 moguće i to vrlo lako, mislim da nisam uopće updejtao bios otkako sam klincima postavio računalo

hvala puno na prijedlogu, javim se kad odradim update

5 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Apocalypso722 kaže...

G603 Lightspeed mi je počeo lagano double-clickati lijevu tipku (8 puta u cca 400 klikova) ili ponekad uopće ne registrira kliktaj, a garancija je naravno istekla. Radi se o Omron D2FC-7N(20M) switchu, i naravno ima ih za naručiti preko neta. Ima videa/instrukcija kako ga rastaviti i zamijeniti, i mislim da bi uspio kad bi se baš zainatio. Kakvi su drugi po tom pitanju, mislite li da se isplati? Ipak me došao 400kn, switchevi su cca 80kn/10kom.

 

Popravio. Čini mi se da su problemi nestali, pa je stvarno lijevi switch otišo.

Rastaviti ga nije problem, ima par guideova na YT no ne slijediti ih ko pijan plota. Npr. neke stvari koje likovi vele da se samo precvikaju jer "nema druge" - često ima druge, samo pomnije promotriti kako što izvući i gdje što leži ili zapinje.

 

Ostao mi je još jedan gore spomenuti Omron switch, pa ako će se tko iz ZGa okušati u popravku ako mu također počne double-klikati, nek se javi jer ga možda još i imam, da se ne naručuje iz Kine i čeka 2-3 tjedna. Šanse su velike da, dok ću ga već trebati, prije će nešto drugo u mišu otić.

Apoc
15 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
Imam isti problem s Logitech 502 Hero. Također garancija istekla. Još se razmišljam da li da ga otvaram.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Periferija - ultimativna tema

Molim preporuku bežičnog comba tipkovnice i miša, iznos do 1000kn.

Poželjno naravno što povoljnije jer nisam zagriženi gamer, a ako se i bude igralo su igre đira cod, cs, lol i slično...

Na poslu koristim MK710 od Logitecha i za posao odrađuje sve kako treba, ali pretpostavljam da takvo nešto nije namjenjeno za druge svrhe?

Druge kombinacije koliko vidim preporučuje se G613 u kombinacijama sa G305,G603 ili G604...

Ili nešto skroz drugo izabrati za taj budžet.

Ne želim sam sklapati ove uradi sam tipkovnice jer nemam vremena ni volje iskreno za te kombinacije.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Pozz. Kupio sam neku tipkovnicu Logitech i u paru je došao miš m220 i tu tipkovnicu koristim doma ali bi miš koristio na poslu u uredu, samo je problem što je došao samo jedan onaj USB Bluetooth adapterić. Jel se može kako zasebno kupiti još jedan USB Bluetooth pa da mogu koristiti taj miš na drugom pc

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Kupiš LOGITECH Unifying Receiver, imaš po shopovima za 80+ kuna.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Periferija - ultimativna tema
vrinho kaže...

Kupiš LOGITECH Unifying Receiver, imaš po shopovima za 80+ kuna.

 A sam miš dođe 115 kn 😬 ok.. to je rjesenje onda 

http://trakt.tv/user/MjezZza
6 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Trebao bi novu antenu za wifi (za pc) usb port.

 

Hotspotam s mobitelom pa bi htio preci na 5GHz.

I ima li smisla kupovati "internet karticu/dodatak na matičnoj ploči" za komp?

Neki prijedlozi?

(Mislio sam dati do 500kn, ako je to uredu)

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Periferija - ultimativna tema

Frend je tražio klasičnu malu bežičnu, u ovom slučaju Bluetooth tipkovnicu pa smo na kraju otišli na Aliexpress i uzeli mu ovu klasičniju 60% (u odnosu na one klasične male tipkovnice sa gumenim gumbima) sa knockoff Blue switchevima, za 350kn javim utiske.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Periferija - ultimativna tema

Ima li tko preporuku za QC 3.0 powerbank, min 10 000mAh?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice