O ringovi za mehaničke tipkovnice

poruka: 11
|
čitano: 6.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
O ringovi za mehaničke tipkovnice
Ekipa, ima li tko iskustva sa O ringovima za mehaničke tipkovnice?
Imam Modecom Volcano mehaničku tipkovnicu sa blue switchevima koji su prilično bučni. Volio bih to reducirati, no baš se i ne snalazim sa hrpom različitih mjera, veličina, modela i na kraju gdje ih kupiti. Svaka pomoć je dobrodošla.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice

Bučni?

 

Pa Blue switchevi i trebaju biti bučni, odnosno treba se čuti klik.

 

o-ringovi služe da se ne čuje bottomiranje tipke, ali klik ostaje.

 

Osobno koristim Blue switcheve i o-ringove.

 

Kupio najobičnije na ebayu, ovakve nekakve. Dobiješ 120 komada.

 

https://www.ebay.com/itm/120Pcs-Silicone-Rubber-O-Ring-Switch-Dampeners-White-For-Cherry-MX-Keyboard-/351896668554?hash=item51eead098a

 

Niti jedan o-ring ti neće maknuti zvuk klika. Ja sam zbog klika i kupio tu tipkovnicu. Ako ti se ne sviđa klik trebao si uzeti brown prekidače.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2017 15:32 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
Ja sam sebi bio prek e-baya za dolar (mozda cak i manje) uzeo o-ringove, iskreno oko velicine se nisam zamarao, to su obicni silikonski prsteni koji se daju dosta rastegnuti tako da ne bi trebalo biti problema.

Sto se samih ringova tice buka se smanji, al meni osobno se nije svidao taj "gumenasti" osjecaj koji se dobije kad ringovi amortiziraju udarac tipke. Sve u svemu predlazem ti da ih narucis tako prek e-baya, ak ti se ne dopadne nista strasno posto su stvarno jeftini il ih jednostavno poklonis nekome kome trebaju (tak sam ja).
7 godina
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
Ježi ga... Kupio sam ovu na preporuku. Tipkovnica je odlicna za tu cijenu (cca 400-500 kn je kostala ako se dobro sjecam), no zena mi dobi popizditis kada krenem tipkat... Kazes da nece biti velike razlike sa ovim ringovima?
12 godina
protjeran
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
Sto se samog switcha tice to se ne moze promijeniti, al zvuk udarca tipke u dno ce se utisati. Jos jedna fora da sve skupa utisas za nijansu je da uzmes onu veliku podlogu za misa na koju se moze staviti i cijela tipkovnica, ima ih za cca 100kn.
7 godina
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
Probat cu i sa ringovima i sa podlogom. Tnx!
16 godina
online
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
delight353 kaže...
Probat cu i sa ringovima i sa podlogom. Tnx!

Ja bih na tvom mjestu ipak probao s drugom ženom. 

7 godina
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
Preskupo... :) :) :) :)
8 godina
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
delight353 kaže...
Ježi ga... Kupio sam ovu na preporuku. Tipkovnica je odlicna za tu cijenu (cca 400-500 kn je kostala ako se dobro sjecam), no zena mi dobi popizditis kada krenem tipkat... Kazes da nece biti velike razlike sa ovim ringovima?

 Pa blue switchevi su opcenito najglasniji.Ja imam brown  i nis mi ne smeta.Zvuk ti ovisi i o kapicama  i o podlozi same tipkovnice (npr moja corair strafe rgb ima aluminij ispod  switcheva).Ovo ce ih utisat ali mislim da ne dovoljno tako da se ne cuju.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
moderator
offline
Re: O ringovi za mehaničke tipkovnice
lllnuclearlll kaže...

Bučni?

 

Pa Blue switchevi i trebaju biti bučni, odnosno treba se čuti klik.

Tipkovnice od tanke plastike koje su "otvorene", kod kojih je veći dio prekidača iznad gornje plastične ploče, su iznenađujuće glasne - glasnije nego bi trebale biti samo zbog korištenih prekidača, odnosno klika koji prekidač proizvodi. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2017 18:22 (mbaksa).
13 godina
offline
O ringovi za mehaničke tipkovnice

Ima toga gdje u Hr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice