Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

poruka: 18
|
čitano: 7.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Traže se najbolji 2.1 zvučnici prvenstveno za slušanje muzike do 1500 kuna uz obavezno postojanje RCA ulaza jer osim računala želim mogućnost spajanja i nekih drugih audio komponenti.

 

Ne bih niti otvarao temu da sam uspio naći  zvučnike koji mi se čine kao najbolji izbor a to su Corsair SP2500. Koliko vidim zvučnici su izašli 2010 godine ali su svugdje kod nas "nedobavljivi".

 

Drugi izbor je očit a to su Logitech z623 koji slove kao nasljednici popularnih z2300 no kupe relativno loše kritike i namijenjeni su više za igrice i filmove a manje za muziku.

 

Treći izbor su dobronamjerni savjeti forumskih audiofila {#}

 

Uglavnom traži se kristalno čist zvuk, dodatni RCA ulaz, upakirano u 2.1 sistem po cijeni od cca. 1500 kuna.

 

Unaprijed se zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

A kaj, ostane ti 500 kn. Uzmi Z-623, kao da ima nešto bolje...

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Nemoj OMG, ako su Corsairovi zvučnici dostupni kod nas, nek uzme. Inače, ne bi uzimao ni jedno ni drugo ni treće. Nebi uopće uzimao zvučnike ispod Z-906 makar ni oni nisu baš nešto. Jedino od slabijih tek tolko jer mi se čine ok uzeo bi Genius 5050.

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2011 0:06 (DiRT).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
explorer 4 kaže...
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

 

A na koje si ti mislio 2.0 zvučnike? Slobodno predloži neke i zašto misliš da su bolji za muziku od 2.1?

13 godina
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Ako su dobavljivi uzimaj crosair, kolko vidim zvijer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
Despot kaže...
explorer 4 kaže...
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

 

A na koje si ti mislio 2.0 zvučnike? Slobodno predloži neke i zašto misliš da su bolji za muziku od 2.1?

Ma mislio je na M-Audio AV40! {#}

 

2.0 zvucnici ne moraju nuzno biti bolji za muziku...

Reci nam koju vrstu muzike najvise slusas i u kojem formatu (lossy ili lossless)?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
dustY kaže...

Ako su dobavljivi uzimaj crosair, kolko vidim zvijer.

I ja tako mislim ali ih nema nigdje makar su izašli prije cirka godinu dana. Sa druge strane mislim da je žalosno da na tržištu postoji samo jedan pravi svestrani model zvučnika u toj kategoriji. 

 

A i pitam se gdje je naš dragi BUG sa svojim velikim testom zvučnika jer su od zadnjeg prošle već dvije godine {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
anarchyST kaže...
Despot kaže...
explorer 4 kaže...
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

 

A na koje si ti mislio 2.0 zvučnike? Slobodno predloži neke i zašto misliš da su bolji za muziku od 2.1?

Ma mislio je na M-Audio AV40! {#}

 

2.0 zvucnici ne moraju nuzno biti bolji za muziku...

Reci nam koju vrstu muzike najvise slusas i u kojem formatu (lossy ili lossless)?

Kupnja monitora mi je također bila jedna od opcija ali bih rađe uzeo kvalitetniji 2.1 sustav koji bih koristio za sve od slušanja sebe preko Cubase-a do raznih mp3-ca starih rokerica! {#} Ulažem više jer želim svestrane zvučnike koju mogu jednako kvalitetno prenijeti sparkling čiste visoke tonove i dubok definiran bas.

Kakva su tvoja iskustva sa M-Audio AV40 u usporedbi sa kvalitetnijim računalnim zvučnicima?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
Despot kaže...
explorer 4 kaže...
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

 

A na koje si ti mislio 2.0 zvučnike? Slobodno predloži neke i zašto misliš da su bolji za muziku od 2.1?

 

Mislio sam na M audio bx 5a.Dođu 1400 kn , monitori , frekv.raspon od 60 hz do 20 khz , 2 x 35 w rms , u drvu su i kvalitetni.Što se mene tiče odlično , za slušanje glazbe vrhunsko.Rađe bi njih nego bilo kakve Corsair , Logitech ili Creative ludarije. A zašto mislim da su 2.0 bolji za glazbu ?

U ovom cjenovnom rangu zvučnici nisu toliko kvalitetni kao i neki 2.1 setovi od 5-6 tisuća kuna.Često je bas previše izražen i zasjenjuje neke tonove.Toga kod sterea nema , ili ako se događa puno manje zasjenjuje.Kod sterea je zvuk direktniji , jasno ti je odakle dolazi bas a to npr. ne možeš procjeniti ako slušaš neki 2.1 sustav.I na kraju ipak se sva muzika snima u stereu i tako je zamišljena pa je logično da i na stereu najljepše zvuči.Svi vrhunski i poznati zvučnici su stereo(B&w nautilus , Focal Utopia).

Despot kaže...
anarchyST kaže...
Despot kaže...
explorer 4 kaže...
maraac kaže...

OMG pa corsair podere taj logitech. kvalitetom zvuka i svim drugim.

 

Ma da , podere ga , uništi...kao da Logitech ne sviraju...Ako želiš pravu kvalitetu zvuka za glazbu uzmi za tih 1500 kn neke 2.0 zvučnike , a ne ove 2.1.

Uzeo sam i ja jedne takve pa se nisam baš usrećio u glazbi , sad mi stoje za igre i filmove.

 

A na koje si ti mislio 2.0 zvučnike? Slobodno predloži neke i zašto misliš da su bolji za muziku od 2.1?

Ma mislio je na M-Audio AV40! {#}

 

2.0 zvucnici ne moraju nuzno biti bolji za muziku...

Reci nam koju vrstu muzike najvise slusas i u kojem formatu (lossy ili lossless)?

Kupnja monitora mi je također bila jedna od opcija ali bih rađe uzeo kvalitetniji 2.1 sustav koji bih koristio za sve od slušanja sebe preko Cubase-a do raznih mp3-ca starih rokerica!  {#}  Ulažem više jer želim svestrane zvučnike koju mogu jednako kvalitetno prenijeti sparkling čiste visoke tonove i dubok definiran bas.

Kakva su tvoja iskustva sa M-Audio AV40 u usporedbi sa kvalitetnijim računalnim zvučnicima?

 

Evo ja imam iskustva s uspoređivanjem M audio AV 40 s nekim računalnim zvučnicima.Npr. s razvikanim Creative gigaworks t40.Dođu kao i M audio a ne daju tako dobar zvuk.Mogu slobodno reći da su AV 40 za koplje bolji zvučnici.Mekši i prirodniji bas , puno više srednjih tonova i čistiji visoki tonovi su prednosti M audia nad Creativom.+ je također izrada od debelog mdf-a , gdje nema vibracija od sviranja basa , dok plastika kod t40 zna dobro zazvečati.Također , linearnost zvuka je bolja kod AV 40.Sve u svemu T40 ni izbiliza ne vrijedi tu paru.

 

Ali ako tražiš dubok bas , to ćeš dobiti s Corsair sp2500 ali nećeš dobiti takvu kvalitetu kao s npr. M audio , Swans ili neki treći zvučnici iz ovog cjenovnog ranga.

Ako želiš dubok bas i kvalitetu u stereu jedno od jeftinijih rješenja je svakako M audio bx 8a.

260 w rms snage dovoljno da ti izbije štokove u kući , dvije membrane od 8" , sviranje basa od 37 hz razvali sve ove subwoofere od PC zvučnika.

Eto toliko od mene.

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2011 21:14 (explorer 4).
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Hvala na savjetima i vjerujem da su ovi bx5a i bx8a monitori veoma kvalitetni ali meni osobno ne odgovaraju većinom zbog svoje nepraktičnosti u svakodnevnom radu na računalu. 

Kao prvo smeta me nedostatak potenciometra na lako dostupnom mjestu jer se ne želim svaki puta previjati preko stola i još preko zvučnika da bih kontrolirao volume a također je i prednost postojanje bas potenciometra.

Ako već nisam napomenuo ja mijenjam svoj trenutni 2.1 sustav (Logitech z-4) i novi zvučnici bi se koristili na računalu za sve od filmova i igrica do muzike. Stoga je jedan od mojih uvjeta postojanje dodatnog RCA ulaza zbog istovremenog spajanja računala i ostalih audio komponenti što ovi zvučnici nemaju. Jedni zvučnici za sve! {#} 

Koliko vidim spomenuti M-audio AV40 ima dovoljno ulaza da se spoji istovremeno i računalo i dodatna komponenta što ga čini zanimljivim. 

 

Da li netko ima iskustva sa Behringer MS40 zvučnicima koji kupe dobre kritike pa makar bili Behringer? {#}

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Harman Kardon SoundSticks III doduše ja ih imam (II)  pa možda ne mogu biti totalno objektivan,ali za mene zvuče prehebeno.Nemaju RCA ali mislim da bi kvaliteta zvuka mogla nadjačati taj nedostatak.

Ako si blizu možeš doći poslušati.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 16:01 (Bestija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Stari vjeruj mi , ti zvučnici ne vrijede tih para , neloše oni zvuče ali za te novce se kupi nešto puno bolje.

 

Uvjerljivo najveća greška je sub u plastici , jednostavno to ne može tako ma kakva god ona bila.Drvo je drvo i to se osjeti.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
explorer 4 kaže...

Stari vjeruj mi , ti zvučnici ne vrijede tih para , neloše oni zvuče ali za te novce se kupi nešto puno bolje.

 

Uvjerljivo najveća greška je sub u plastici , jednostavno to ne može tako ma kakva god ona bila.Drvo je drvo i to se osjeti.

 

  Možda, uvidio sam da na forumu ima puno djece i kada kupe zvučnike iz praška da kažu da su najbolji naravno da nisu najbolji kada koštaju 1500 kuna ali za moj pojam su stvarno dobri.Ovde ima puno onih kojima je bitno da izbiju prozore od snage ali već na 30 % jačine zvuk se raspada, stavit ću jedan review ako nađen od HK.Mislim da je drvo malo precijenjeno s njima više dobiješ dojam luksuza nego kvalitete zvuka a i taj bufer je precijenjena stvar.Ima prijatelj SONUS FABER Guarneri(60 000 kuna),zvuču hebeno ali to ne vrijedi toliko love to je više znak nekog prestiža.

 

P.S.   Ovo  vezano za djecu nije se odnosilo na tebe.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 18:55 (Bestija).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
Bestija kaže...
explorer 4 kaže...

Stari vjeruj mi , ti zvučnici ne vrijede tih para , neloše oni zvuče ali za te novce se kupi nešto puno bolje.

 

Uvjerljivo najveća greška je sub u plastici , jednostavno to ne može tako ma kakva god ona bila.Drvo je drvo i to se osjeti.

 

  Možda, uvidio sam da na forumu ima puno djece i kada kupe zvučnike iz praška da kažu da su najbolji naravno da nisu najbolji kada koštaju 1500 kuna ali za moj pojam su stvarno dobri.Ovde ima puno onih kojima je bitno da izbiju prozore od snage ali već na 30 % jačine zvuk se raspada, stavit ću jedan review ako nađen od HK.Mislim da je drvo malo precijenjeno s njima više dobiješ dojam luksuza nego kvalitete zvuka a i taj bufer je precijenjena stvar.Ima prijatelj SONUS FABER Guarneri(60 000 kuna),zvuču hebeno ali to ne vrijedi toliko love to je više znak nekog prestiža.

 

P.S.   Ovo  vezano za djecu nije se odnosilo na tebe.

 

Gle , krivo misliš.Drvo ili MDF daju mekši i prirodniji zvuk od plastike , jednostavno plastika ne može tako dobro rezonirati zvuk kao i drvo.Npr.pogledaj gitare , ne postoji gitara od plastike , to ti nešto mora govoriti.I općenito kod glazbenih instrumenata se uvijek stavlja prirodan materijal na mjestu gdje se zvuk stvara jer , kao što sam rekao , bolje rezoniraju zvuk nego plastika ili neki drugi umjetan materijal.

 

Tu ti je npr. mana kod subwoofera jer je u plastici.Čim pojačaš sustav na neku određenu glasnoću , bubam 65 db , ta plastika počinje jako vibrirati i stvara tup zvuk , toga nema kod drva.Još većim pojačavanjem doći će do nekih čudnih zvukova koje plastika proizvodi , a to se kod drva jednostavno ne može dogoditi.

Subwoofer uvijek treba biti u drvu , sateliti mogu i u plastiku jer ne sviraju toliko nisko pa nema velikih vibracija ali opet je bolje drvo.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 21:00 (explorer 4).
16 godina
offline
Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?

Posjedujem Corsaire sp2500 i mogu ih samo nahvalit po kvaliteti izrade i po zvuku, ali kad se sitin da sam ih ja u 8 misecu platio 1.160 kn a sad ih nema sanse nači ispod 1.500. Kvaliteta zvuka je WAUUUU spojeni su na Asus xonar dg zvucnu i deru cak i z2300 po kvaliteti zvuka usporedio sa frendom koji ima Z2300.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 22:42 (SPLICO212).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji 2.1 zvučnici do 1500 kuna?
Bestija kaže...

Harman Kardon SoundSticks III doduše ja ih imam (II)  pa možda ne mogu biti totalno objektivan,ali za mene zvuče prehebeno.Nemaju RCA ali mislim da bi kvaliteta zvuka mogla nadjačati taj nedostatak.

Ako si blizu možeš doći poslušati.

 

  Hvala na savjetu, vidio sam već te zvučnike pa iako dobivaju dobre kritike mislim da nisu za mene što zbog nedostatka RCA ulaza, što zbog nedostatka volume i bas potenciometara a i slažem se da im je cijena nabijena zbog modernog dizajna koji i nije po mom ukusu.

 

SPLICO212 kaže...

Posjedujem Corsaire sp2500 i mogu ih samo nahvalit po kvaliteti izrade i po zvuku, ali kad se sitin da sam ih ja u 8 misecu platio 1.160 kn a sad ih nema sanse nači ispod 1.500. Kvaliteta zvuka je WAUUUU spojeni su na Asus xonar dg zvucnu i deru cak i z2300 po kvaliteti zvuka usporedio sa frendom koji ima Z2300.

  I ne samo da sp2500 nije moguće naći za ispod 1500 kn-a nego ih nije uopće moguće nabaviti pošto svugdje "Artikl nije dobavljiv". Vjerojatno će se zvučnici vratiti na tržište pa sad važem da li da ih pričekam ili da krenem u nabavku nekih monitora koji spadaju u profesionalnu opremu i koriste se u kombinaciji sa pojačalima zbog bolje kontrole zvuka (gain, bas, treble, middle, eq kombinacije) što iziskuje dodatne troškove.

Naravno da ne stavljam u isti koš monitore i računalne zvučnike ali za ono što meni treba, sp2500 savršeno odgovaraju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice