EDIFIER fan club

poruka: 263
|
čitano: 144.491
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

A sve i svašta, 5.1, 2.1, 2.0 Logitech, Genisu, Creative 

 

11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Sigurbo im odgovara ta zvucna sto imas!

Survivor - eye of the tiger
3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
Pozdrav

Zanima me ima li netko iskustva sa Edifier S760d, treba mi nešto takvo za spojit na TV i gledanje filmova a navodno su bolji od Logitechovih 5.1 sustava i vidim po specifikacijama da ne bi trebali razočarati.

P.S. ima na netu neki strani forum gdje se par vlasnika žali na ogromno šuštanje zvučnika kad su uključeni bez ikakvog zvuka, pa me isto zanima je li tako kod svih Edifierovih serija.

LP
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
dk1234 kaže...
Pozdrav

Zanima me ima li netko iskustva sa Edifier S760d, treba mi nešto takvo za spojit na TV i gledanje filmova a navodno su bolji od Logitechovih 5.1 sustava i vidim po specifikacijama da ne bi trebali razočarati.

P.S. ima na netu neki strani forum gdje se par vlasnika žali na ogromno šuštanje zvučnika kad su uključeni bez ikakvog zvuka, pa me isto zanima je li tako kod svih Edifierovih serija.

LP

 Ovdje se nitko nije na to žalio, niti sam ikad ista procitao o tome, bas suprotno vecina slicnih kineskih brandova ima taj problem a Edifier je bas iskakao kao brand s iznimno malim problemima i doslovno nepostojeci problem istog! Ocigledno izolirani slucaj!

3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
E pa to sam i ja mislio da je samo jedan slučaj ali na tom forumu su njih dvoje ili troje pisali o tom istom problemu, čak i da su ih vraćali nazad i svi su im rekli da je to "normalno". Tako da ni sam više ne znam što reći haha

https://forums.audioholics.com/forums/threads/edifier-s760d-speakers-problem.113772/
14 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Jednostavno, kupiš neke koje su hvaljeni na tom forumu :D

10 godina
offline
EDIFIER fun club

ja pak imam R1855db spojene drito na telku preko optičkog kabla - nikakvih šumova nema, zvuk super...

inače mi ti zvučnici valjda 95% vremena služe samo za zvuk s tv-a (rijetko kad pustim i nekaj s mobitela preko bluetootha)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
A jel znate možda za takve 5.1 setove zvučnika tipa ovaj S760d ili Logitech Z906, kad gledam TV ili film sa piratebayja preko njih, jel vokali idu samo kroz centralni zvučnik po defaultu a surround zvukovi i glazba kroz ostale ili svi zvučnici rade jednako pa se mora skidati izričito 5.1 datoteke za filmove?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
Kupio s ozone.hr edifier r1280t bijele. Stigli za 6 radnih dana i platio pouzecemposto dolaze iz bugarske ili od kud vec. Super su bili zapakirani. U dvousteuku kutiju sa onim zracnim jastucima da popune mjesto u vecij kutiji. Zvucnici skroz ok za tu cijenu. Lijepo se cuje mjuza i filmovi makar mislim da u jos uzet slijedece i edifier t5 sub jer malo dali onog booma. Ima tko iskustva s tim subom. Jel vrijedi tih para ili ima neka druga bolja opcija za r1280t?
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
Kupio s ozone.hr edifier r1280t bijele. Stigli za 6 radnih dana i platio pouzecemposto dolaze iz bugarske ili od kud vec. Super su bili zapakirani. U dvousteuku kutiju sa onim zracnim jastucima da popune mjesto u vecij kutiji. Zvucnici skroz ok za tu cijenu. Lijepo se cuje mjuza i filmovi makar mislim da u jos uzet slijedece i edifier t5 sub jer malo dali onog booma. Ima tko iskustva s tim subom. Jel vrijedi tih para ili ima neka druga bolja opcija za r1280t?
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Ja uzel 1855 i imal istu dilemu.Uglavnom ,odgovori su bili da se itekako isplati investirati u T5. Da je zvuk nemjerljivo bolji.

12 godina
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club

Ma uzet ću ga ziher, jer sam gledao malo tu kod nas ponudu aktivinih subova i nije neka sreća u tom cjenovnom rangu. Šteta kaj su na ozoneu rasprodani pa ću ga vjerojatno tu uzet drugi mjesec.

15 godina
online
EDIFIER fun club

T5 sub ima na stanju kod hd multimedija:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-t5-subwoofer/

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
DubravkoB. kaže...

Ja uzel 1855 i imal istu dilemu.Uglavnom ,odgovori su bili da se itekako isplati investirati u T5. Da je zvuk nemjerljivo bolji.

 

meni 1855 imaju i previše basa pa mi je isti uglavnom i smanjen (kad gledam tv, a to je 90% vremena za što služe)

12 godina
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fun club
fromcelltohell kaže...

T5 sub ima na stanju kod hd multimedija:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-t5-subwoofer/

 Je oni ga jedino i imaju dostupnog i vjerojatno ću od njih uzet. Planirao sam s ozone-a uzet jer je jeftiniji 160kn ali vjerojatno će bit hd multimedia na kraju 

8 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
60nine kaže... 

meni 1855 imaju i previše basa pa mi je isti uglavnom i smanjen (kad gledam tv, a to je 90% vremena za što služe)

 Je,tak sam i ja mislil ali izgleda nije tak. 

10 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
DubravkoB. kaže...
60nine kaže... 

meni 1855 imaju i previše basa pa mi je isti uglavnom i smanjen (kad gledam tv, a to je 90% vremena za što služe)

 Je,tak sam i ja mislil ali izgleda nije tak. 

 

a kajjaznam, valjda ovisi o ukusu :)

kad sam testirao na mjuzi (od Sade do elektronike) - sve mi je bilo malo 2 much kaj se basa tiče, ili sasvim dovoljno za moje uho... 

15 godina
online
EDIFIER fun club

Ajd' da i ja upadnem u ovaj club.

 

Danas popodne mi stigli R1280 DBs sa Ozone.hr.

 

Bilo je nekih problemčića prilikom prve narudžbe, gdje sam bio naručio R1280DB,

pa su tu narudžbu zeznuli na način da su cijenu u Kunama konvertirali u €uro na

način da su umjesto 799Kn na narudžbi i na računu napisali 799€.

 

Pisao mail, pokušao zvati ali na telefon nisam par dana uspio dobiti nikoga.

 

U međuvremenu su vratili povoljniju cijenu za R1280 DBs kojima su u jednom momentu pak bili podigli cijenu na preko 1100Kn.

 I onda mi konačno odgovorili na mail a uspio sam dobiti  i G. Sonju na telefon.

 

Dalje je išlo sve brzo.

 

Žena je ljubazna i sve smo dogovorili na način da je stornirala staru narudžbu i ponovo sam naručio zvučnike,

ovaj puta R1280DBS po cijeni od 105,99€.

 

Zvučnici su stigli GLS-om, reći ću samo da je konjina od dostavljača bacio kutiju sa jedno 80 cm visine na betonski nogostup

pa kad je skužio da sam vidio, onda mi se ispričavao kao, sorry nisam znao da je paket tvoj.

 

Jbt led, k'o da je bitno čiji je paket.

 

 

Uglavnom, još me je uspio zavaljati za 5€ jer sam iznerviran samo odjurio

provjeriti jel je sve u redu sa zvučnicima.

Tek poslje skužim da mi je maznuo 5-aka 

 

Kako god, dobio je prijavu jer je bezobrazan, vidjet ćemo što će od svega biti.

 

Što se kvalitete zvuka i zvučnika tiče, iznenađen sam i jednim i drugim.

Kvaliteta izrade je stvarno bez zamjerke, pogotovo za taj cjenovni razred.

Zvuk nisam još stigao detaljno testirati, ali to svira k'o ludo.

Slušao malo Death Metala, malo Stoner Rocka i pustio Tegmu da vidim kako rokaju electro sound.

Solidno se nose sa svime što sam pustio, nisam čak ni poriktavao ništa Treble i Bass postavke.

Nisam ni Eq podešavao na playerima, vjerujem da će se to dati fino uštimati.

 

E, da...skoro zaboravih, znači prva narudžba je bila 02.01. a R1280 DBs sam naručio 07.01.

Znači, da su isporučili zvučnike za 5 dana od narudžbe, ako ne uzmemo u obzir prvu narudžbu.

Da li je to sve skupa kumovalo tome da su isporučili za svega 5 dana nakon ponovljene narudžbe ili bi se još dodatno oteglo sve skupa

da nije bilo tako, tko će ga znati.

 

Kako god, zadovoljan sam kupovinom i mogao bih bez zadrške preporučiti i model zvučnika a i trgovinu.

Dostavljača ne bih preporučio nikome

 

P.S.: Ne zamjerite na "kvaliteti" fotografije, jbg...

     Žurio sam ih isprobati nakon što ih je konjina od dostavljača

     onako krvnički bacio na beton.

     Pa sam tek usput uslikao.

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 8:36 (fromcelltohell).
Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
online
EDIFIER fan club

Bio frend maloprije kod mene, prvi puta nakon što sam kupio ove Edifier R1280 DBs.

Čovjek se išokirao kad je čuo kako sviraju zvučnici.

 

U pozitivnom smislu, dakako ;)

 

Puštao mu malo Volbeat pa onda par Stoner/Psychedelic bendova, a nakon toga završili na

Psytrance-u nekom.

 

Samo na nekoliko sekundi sam ih nafrljio koliko sam mogao,

s time da nisam ziher da su bili podebljani na max i nakon toga brzo stišao jer bi mi susjedi

spominjali familiju (jbg, živim u zgradi).

 

Pa smo prokomentirali zvučnike, veli frend da se iznenadio koliko čisto i jasno sviraju 

a bome se je iznenadio i kako nisu počeli distorzirati zvuk na većoj snazi.

 

Sad ih već slušam 6. dan i mogao sam steći ozbiljniji dojam o zvučnicima nego onako na prvo slušanje.

 

Eto, da sad ne dužim i ne gnjavim dalje, definitivna potvrda da sam stvarno zadovoljan izborom.

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Nisu mi baš jasne ove cijene na ozone.hr jer su debelo jeftiniji od svih ostalih gdje god da gledam na internetu. Problem je što šupci ne šalju u Sloveniju.

Jel zna itko dali postoji opcija da ih pokupim negdje u Zagrebu u pošti ili negdje. Gledam 1700BT i kod njih su 117, kod Multimedije 179 a na amazonu 204 eur!!!! Bolesne razlike i nije mi jasno jel to tamo sve pada sa kamiona ili šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: EDIFIER fan club
nikonja kaže...

Nisu mi baš jasne ove cijene na ozone.hr jer su debelo jeftiniji od svih ostalih gdje god da gledam na internetu. Problem je što šupci ne šalju u Sloveniju.

Jel zna itko dali postoji opcija da ih pokupim negdje u Zagrebu u pošti ili negdje. Gledam 1700BT i kod njih su 117, kod Multimedije 179 a na amazonu 204 eur!!!! Bolesne razlike i nije mi jasno jel to tamo sve pada sa kamiona ili šta?

 Probaj se javiti za info iz prve ruke na +38517776512

Javit će se Gospođa Sonja, žena je informativna i ljubazna, ako će itko znati sve što te zanima u svezi narudžbe i isporuke to će biti ona.

Osobno sam razgovarao s njom 2x i stvarno je žena ok.

Ako ti ne odgovori na prvi poziv, pokušaj ponovo nazvati kroz neko vrijeme.

Tigar Krezumica
10 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
nikonja kaže...

Nisu mi baš jasne ove cijene na ozone.hr jer su debelo jeftiniji od svih ostalih gdje god da gledam na internetu. Problem je što šupci ne šalju u Sloveniju.

Jel zna itko dali postoji opcija da ih pokupim negdje u Zagrebu u pošti ili negdje. Gledam 1700BT i kod njih su 117, kod Multimedije 179 a na amazonu 204 eur!!!! Bolesne razlike i nije mi jasno jel to tamo sve pada sa kamiona ili šta?

 

je, super su im cijene - meni je žao kaj nisam znao za Ozone kad sam uzimao svoje 1855DB sa njemačkog Amazona prije godinu i pol - iako sam ih platio dosta jeftino isto (198$ s uključenom poštarinom od 30$)

 

6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
fromcelltohell kaže...
nikonja kaže...

Nisu mi baš jasne ove cijene na ozone.hr jer su debelo jeftiniji od svih ostalih gdje god da gledam na internetu. Problem je što šupci ne šalju u Sloveniju.

Jel zna itko dali postoji opcija da ih pokupim negdje u Zagrebu u pošti ili negdje. Gledam 1700BT i kod njih su 117, kod Multimedije 179 a na amazonu 204 eur!!!! Bolesne razlike i nije mi jasno jel to tamo sve pada sa kamiona ili šta?

 Probaj se javiti za info iz prve ruke na +38517776512

Javit će se Gospođa Sonja, žena je informativna i ljubazna, ako će itko znati sve što te zanima u svezi narudžbe i isporuke to će biti ona.

Osobno sam razgovarao s njom 2x i stvarno je žena ok.

Ako ti ne odgovori na prvi poziv, pokušaj ponovo nazvati kroz neko vrijeme.

Pisao sam im i odgovorila mi je da zasada ne šalju u Sloveniju...jbg...

Ma sljedeći put kad budem planirao dolazak do ZG ih naručim do prijatelja jer nema šanse da dam duplo više na Amazonu.... iako mi još uvijek nije jasna razlika 

15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
nikonja kaže...
fromcelltohell kaže...
nikonja kaže...

Nisu mi baš jasne ove cijene na ozone.hr jer su debelo jeftiniji od svih ostalih gdje god da gledam na internetu. Problem je što šupci ne šalju u Sloveniju.

Jel zna itko dali postoji opcija da ih pokupim negdje u Zagrebu u pošti ili negdje. Gledam 1700BT i kod njih su 117, kod Multimedije 179 a na amazonu 204 eur!!!! Bolesne razlike i nije mi jasno jel to tamo sve pada sa kamiona ili šta?

 Probaj se javiti za info iz prve ruke na +38517776512

Javit će se Gospođa Sonja, žena je informativna i ljubazna, ako će itko znati sve što te zanima u svezi narudžbe i isporuke to će biti ona.

Osobno sam razgovarao s njom 2x i stvarno je žena ok.

Ako ti ne odgovori na prvi poziv, pokušaj ponovo nazvati kroz neko vrijeme.

Pisao sam im i odgovorila mi je da zasada ne šalju u Sloveniju...jbg...

Ma sljedeći put kad budem planirao dolazak do ZG ih naručim do prijatelja jer nema šanse da dam duplo više na Amazonu.... iako mi još uvijek nije jasna razlika 

 Naruči minimalno dva tjedna prije dolaska, treba im puno da pošalju paket. Ja sam svoj čekao dva tjedna s tim da sam vršio pritisak da ga pošalju. Vjerujem da bi bilo i mjesec dana da nisam vršio pritisak. Ok su cijene, ali usluga im nije na nivou. Imaj to na umu.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
EDIFIER fan club

Ja sam čekao dva tjedna bez vršenja bilo kakvog pritiska....ako sam mogao pedeset godina bez njih, mogao sam još i par tjedana, pogotovo za tu cijenu koje nema nigdje nego kod njih 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
EDIFIER fan club

Ja sam si narucio slusalice Edifier W820NB...

 

Imao sam prije njih JBL 500bt, super slusalice za manje od 50 eura, ali dva mjeseca nakon isteka roka garancije su otisle kvragu, ne moze ih pronaci niti jedan uredjaj, probao hard resete i sve, nema im pomoci...pa sam naletio na ove edifier sluske, malo pogledo recenzije i ajd da si ih narucim, imaju vrlo dobru bateriju, ANC...sluske ce se koristiti za gym i trcanje, danas bi trebale doci, pa cu javiti za par dana kakve su...

 

Uzeo sam u hd multimediji, 67e s dostavom, gledao sam i taj ozone, tamo su 9e jeftinije, ali ceka ih se duze, dostava je iz bugarske i ako nesto ne valja , vracate o svom trosku koji je oko 20e, tako da za tu razliku ajde nije strasno, a kakve sam srece da sam narucio s ozonea morao bi ih sigurno vracat

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: EDIFIER fan club
mali.kresho kaže...

ako nesto ne valja , vracate o svom trosku koji je oko 20e, tako da za tu razliku ajde nije strasno, a kakve sam srece da sam narucio s ozonea morao bi ih sigurno vracat

 

Ne znam, nisam siguran za ovo jer mi je Sonja rekla da u slučaju reklamacije Ozone šalje nalog na dostavljača pa ovi dolaze pokupiti proizvod i šalju za Bugarsku.

Nije mi spominjala nikakav trošak za korisnika, a ne bi bilo ni logično barem što se tiče dostave koju uredno daju besplatno već za iznose narudžbe od 

39,99 € pa nadalje, a inače dostavu naplaćuju 3,99 €

 

Žena veli još da u pravilu nema nikakvih problema sa realizacijom garancije na proizvod ili s reklamacijom.

Problem je u tome što kad GLS  pokupi proizvod, ne šalje isti odmah na reklamaciju nego čekaju da se toga skupi pa tek onda šalju sve skupa put Bugarske.

 

Onda njihova služba (Ozone-ova)proizvode razvrstava, što ide na zamjenu, što na popravak, a ponešto i za povrat novca ovisno o toma što i kako procijene.

Baš sam pitao za info o mogućoj reklamaciji, kad je već bila dostupna za razgovor i stvarno mi je sve fino objasnila.

 

E, sad...ako je ona lagala mene, ja lažem Vas.

Ipak, nadajmo se da je bila iskrena ;)

 

Eto, kome se prvom dogodi tu na temi da bude morao reklamirati nešto kod Ozone, nek napiše iskustvo.

Ako se bude dogodilo meni, svakako ću napisati.

LP

 

Edit: Što se tiče kašnjenja ili čekanja isporuke, veli da im roba često zna zapeti u Srbiji jer oni tamo imaju neke svoje zakone

     koji nisu baš usklađeni sa zakonima EU pa i to zna doprinjeti dužem vremenu isporuke.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 14:23 (fromcelltohell).
16 godina
offline
EDIFIER fan club

mislim da u bilo koju firmu kada saljes nesto na reklamaciju to ide na tvoj trosak

 

 

jedino amazon zna vratit lovu kada im posaljes skeniran racun kada zaprime paket

 

ja zasada prezadovoljan edifier luna sistemom, za mjezu i postepeno gejmanje na kompu je super

 

sada ih uporedujem s soundbarom od sonija koji je duplo skuplji, i on ima bolji zvuk za gledat serije i  filmove, ali puno losiji za muziku

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Evo službeno bio u DE i slučajno odletim do Saturna kad ono 1280BT snizili na 65 eur jer zatvaraju (mislim da preuređuju) tako da ih kupio. Iskreno bio sam zagrijan za 1700 ali kad sam ih vidio po ovoj cijeni nisam izdrža 

Zasada super zadovoljan a ono Logitech smeće ne želim ni pomirisat više.

11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Sto nisi ponio jos par komada, uzeli bi svi?!?!? ;)

defiant
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice