EDIFIER fan club

poruka: 257
|
čitano: 143.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
EDIFIER fun club

Da se pridružim temi, ja sam si isto R1280T nabavio i oduševljen sam kvalitetom

Prilikom kupnje u trgovini nisu imali trenutno u boji drveta, samo bijele, pa si mislim, kvragu, pa ne kupujem zvučnike zato da mi krase sobu, nego zato da mi kvalitetno sviraju, tako da sam bez razmišljanja uzeo bijele i tako kažem prodavaču, da mi nije bitan izgled zvučnika, već njihova kvaliteta...odmah smo se sprijateljili

Anyway:
Ovaj genije Phil kao da mi se uselio u sobu, sad čujem i kad uzdahne između pjevanja i bubnjanja istovremeno



 
 

Mada sam prvobitno gledao kupit modecome eclips 180, sad mi je drago što nisam, jer krepavaju u prevelikom broju...

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
EDIFIER fun club

Pozdrav, ima li ko prenosivi zvucnik od Edifiera npr. nes tipa ovo: https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-mp120/

il koji drugi pa da znam isplati li se Edifier ispred nekih drugih kao JBL..?

 

EDIT: Možda čak i ovak neš https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-mp700-uk/

Taj Edifier il nez JBL xtreme il boom box?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 17:31 (hardrock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
EDIFIER fun club

bok ekipa, nemam još Edifiere, ali su mi još prošle godine zapeli za oko/uho 1280db - no kako je taman dolazio noviji 1280dbs model, nisam kupovao 1280db, a teško je bilo naći ove novije - pogotovo kod nas... pa sam stavio sve na hold...

Međutua - vidim da su se u međuvremenu pojavili na tržištu pa me zanima da li je netko probao obje verzije i ima li neke drastične razlike u zvuku (za funkcionalnost znam da su vjerojatno bolji noviji zbog sub inputa za eventualni upgrade)

Koristio bih ih prvenstveno kao 2.1 sistem za telku u dnevnoj...

unaprijed hvala na odgovorima :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 10:48 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
60nine kaže...

bok ekipa, nemam još Edifiere, ali su mi još prošle godine zapeli za oko/uho 1280db - no kako je taman dolazio noviji 1280dbs model, nisam kupovao 1280db, a teško je bilo naći ove novije - pogotovo kod nas... pa sam stavio sve na hold...

Međutua - vidim da su se u međuvremenu pojavili na tržištu pa me zanima da li je netko probao obje verzije i ima li neke drastične razlike u zvuku (za funkcionalnost znam da su vjerojatno bolji noviji zbog sub inputa za eventualni upgrade)

Koristio bih ih prvenstveno kao 2.1 sistem za telku u dnevnoj...

unaprijed hvala na odgovorima :)

 

To Each His Own.
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Jel ima netko 1280db binele da bi mjenjao za boju drveta..stari par mjeseci ili mozda da ih prodam pa ako netko hoce kupit..hvala

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

hvala, ali i sam znam pronać review-e na youtubeu i pogledao sam ih već nekoliko :)

zanima me info korisnika iz prve ruke tu s foruma uz to kaj je već rečeno na recenzijama online...

11 godina
offline
EDIFIER fun club

Fakat best buy u yom rangu love..mislim da im nikedni pc zvucnici nemogu parirati..ja sam zadovoljan s njima

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Pozdrav,

 

Planiram uzeti Edifier R1855DB + T5 Subwoofer. U HD Medija su 2780kn komplet, ukoliko mi ne sastave drugačiju ponudu. Imaju komplet već sa R1850DB ali nebih glossy finish, cijena 2500kn.

 

Htio bih nešto kvalitetniji zvuk, za glazbu(+flac) i igranje na PC te bi povremeno bio spojen na TV za filmove. Zamjenio bih trenutno Z623 koje imam, glasni su, dobar bas, ali zvuk je po kvaliteti možda below average, posebno kada nešto slušam ili igram na nižoj glasnoći. Uzeo bih i T5 Sub, za 10% slučajeva godišnje kada zatreba neko pojačanje.

 

Dali su navedeni zvučnici dobar izbor ili bi preporučili drugi model/kombinaciju.

 

Hvala

 

Lp

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
Mr.Inferno kaže...

Pozdrav,

 

Planiram uzeti Edifier R1855DB + T5 Subwoofer. U HD Medija su 2780kn komplet, ukoliko mi ne sastave drugačiju ponudu. Imaju komplet već sa R1850DB ali nebih glossy finish, cijena 2500kn.

 

Htio bih nešto kvalitetniji zvuk, za glazbu(+flac) i igranje na PC te bi povremeno bio spojen na TV za filmove. Zamjenio bih trenutno Z623 koje imam, glasni su, dobar bas, ali zvuk je po kvaliteti možda below average, posebno kada nešto slušam ili igram na nižoj glasnoći. Uzeo bih i T5 Sub, za 10% slučajeva godišnje kada zatreba neko pojačanje.

 

Dali su navedeni zvučnici dobar izbor ili bi preporučili drugi model/kombinaciju.

 

Hvala

 

Lp

 Razmisli o ovome https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/

Po meni bolji izbor...

 

4 godine
offline
Re: EDIFIER fun club
Aigor kaže...

 Razmisli o ovome https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/

Po meni bolji izbor...

 

 Hvala,

 

I njih sam uzeo u obzir, po izgledu su mi najljepši i recenzije su sasvim pristojne za kvalitetu zvuka a i samu izradu.

 

Ali dvije stvari me zanimaju, što bi možda bilo i problem od njih. Mogu li zvučnici raditi odvojeno od subwoofera i druga je što nema same zaštite na njemu preko membrane. Stajao bi na podu a u stanu imam mačku koja već ionako skače po trenutnom, pa imam osjećaj kako bi lako mogla napraviti štetu na njoj, ne znam koliko je čvrsta u praksi.

16 godina
offline
EDIFIER fun club

Moje misljenje je da je Edifier R1855DB + T5 Subwoofer bolja kombinacija od ovih Edifier S350DB.

Ako izuzmemo da su oba dva SUB-a tu negdje, Edifier R1855DB, kao samostalni zvucnici, su puno bolji zvucnici od Edifier S350DB.

Imaju bolji frekvencijski raspon (60Hz-20KHz vs 160Hz -20KHz) sto znaci da ce bolje radit na tim freq a SUB ce pustati samo najnize tonove za sta je i predviđen, dok kod Edifier S350DB manji zvucnici idu samo do 160Hz pa ostatak mora pustati SUB koji sigurno ne moze to odraditi kvaliteno i brzo kao Edifier R1855DB.

 

Evo jedna slika cisto da se vidi na kojim freq radi sub bass/bass/srednji/visoki:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 2
4 godine
offline
EDIFIER fun club

djigibao 

 

Odlično, hvala što si pointao na to. Imaš pravo, pregledao sam dodatno i svakako R1855DB su bolja opcija kao samostalni zvučnici uz povremeno spajanje subwoofera. Kao što sam naveo, u 10% slučajeva godišnje će se upotrebljavati, a žao mi je uzeti samo zvučnike jer znam u pojedinim situacijama kako će dobro i on doći.

 

Dobio sam ponudu, R1855DB + T5 za 2400kn uz besplatnu poštarinu. Po meni je fer ponuda jer ako dodamo oboje u košaricu ispadne 2780kn. Svaka čast trgovini.

 
5 0 hvala 0
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Stigli R1855DB i T5. Tek sam ih posložio i prilično je kasno za isprobavanje već, to pustiti vjerojatno za vikend pa napišem koju riječ više o cijelom dojmu, kako rade, kvaliteta izrade itd.

 

Ukratko, laganini slušam već neko vrijeme muziku na njima(bez T5), mislim kako će to biti pogodak od zvučnika za mene.

 

Pitanje, spojiti ih preko AUX ili optičkog kabela na PC?

 
6 0 hvala 3
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Opticki naravno! Cestitke kolega!

 

Mislim da sam uskoro i ja u klubu. Nadam se vec od sljedeceg tjedna.

 

:)

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: EDIFIER fun club

Hvala!

 

Bio sam spajao na optički pa nije htjelo svirati i onda mi dođe u glavu kako treba izlaz prebaciti na njima, iza na tipki sada je bolje!

 

Ma napišem kako sviraju, vjerojatno bacim par primjera zvuka, nešto u prijelazima iza prilikom podešavanja na tipkama visoki/bas, nešto ovako. Također pokrenem igru pa okinem par puta da se čuje kako radi pucanj itd.

 

Možda pomogne u odluci tebi i drugima ako se dvoume.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 21:08 (Mr.Inferno).
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
metallic kaže...

Opticki naravno! Cestitke kolega!

 

Mislim da sam uskoro i ja u klubu. Nadam se vec od sljedeceg tjedna.

 

:)

 U što se planiraš kolega ponoviti? Naravno ako nije tajna ;)

11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Ima nesto dosta zanimljivo mislim, ajmo ostavit tajnovito. Mogli bi bit prvi na forumu mozda, ne znam.

 

Drzite fige da stignu brzo, ovo je iznenadjenje i meni. ;)

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
EDIFIER fun club

Nakon par dana korištenja koja riječ:

 

R1855DB:

 

Kvaliteta izrade:

  • Drvo je jako lijepo i precizno rezano, na kucanje rukom kutija ne odzvanja te se čini kao jedna čvrsta cjelina. Također vezano uz navedeno, spojevi i završna obrada po mom viđenju na prilično visokoj razini.
  • Nogice su izrađene od neke vrste gumiranog materijala/pjene i lijepo prijanjaju uz stol te ne daju samoj kutiji klizanje i vjerujem ono malo vibracije kutija što propusti one upiju.
  • Zaštna mrežica je fino utegnuta i nema defekata po rubovima okvira. Također neke srednje je gustoće i po pitanju koliko je čvrsta, na opip pod prstima je mekan materijal i nebi po osobnom mišljenju rekao da može podnesti neke jače sile/naprezanja. Ona sama usjeda na četiri metalna pina i to je jako lijepo odrađeno, cilindar koji je sa unutrašnje strane gumiran i tako vjerujem niti je moguća bilo kakva vibracija a i dodatno vrlo lako se skida i vraća nazad bez ikakve brige.
  • Sam zvučnik je lijepo fiksiran na sredini kutije, odlično učvršćen što je i za očekivati te visokotonac je onaj kada ga vidite želite odmah dirati/stisnuti prstom, nemojte. Na opip zvučnik ima "mesa".

 

Kabeli i remote:

  • Dobijete sve što vam treba za spajanje, odnosno što i sami zvučnici podržavaju od input/output-a. Standard kvaliteta, crni gumirani kabeli. Remote, dobijete bateriju u njemu, je u ovoj verziji zvučnika kvalitetno odrađen za razliku koliko sam pročitao za R1850DB. Nemam problema sa dometom ili kutem prijema.

 

Kvaliteta zvuka:

U cjelini: Za veličinu zvučnika koji ima pomoćni visoki ton, jako lijepo balansiran zvuk. Kako najbolje opisati, kao da je svjestan svoje veličine, i što sa njom može koliko je plaćen, pa se potrudi za najbolje.

Glavni: Za moje uho jako dobro razvrstava/naglašuje tonove, što bih pripoio čistom zvuku, putem što je spojen na optički izlaz. Probao sam razne "flac" te preko YouTubea žanrove muzike. Naglasio bih, "rock" zvuči na njemu fenomenalno. Tako se lijepo uklopila električna gitara uz ostale prateće instrumente te kako sam naveo u prvoj rečenici, odlično je odradio sve to uz dozu bass-a koji je "taman" da ne zvuči siromašno. Dalje, drugi žanr "techno" je mix bag po mom osobnom mišljenju ako uzmate baš zbog toga, gdje je bass izraženiji tj naglasak na samom. Na što mislim, možda dubina bass-a nije na onoj razini što bi dao neki veći i snažniji zvučnik, te kada idete fizički pojačati bass na samom kontroleru iza, nekad to ne zvuči lijepo, opet limit veličine naravno, iako nije izraženiji ne znači lošije zvući nego je balansiran na svoj način koji on sam može izvesti. Ostali žanrovi muzike tipa "dance" i "pop" te tko voli slušati akustične verzije svega i svačega, stvarno lijepo odradi, i ne mogu naći zamjerku.

Visoki: Lijepo usklađen sa glavnim i radi svoj posao. Nekada znam pojačati, ovisi "od do" sa 12h na 14h npr u nekim situacijama. Ali čist ne kreštav zvuk.

Glas: Pun, prirodan na uho i lijepo uz instrumente ispunjava prostoriju(50ak kvadrata).

Dodatno: Za igre i filmove, stvaraju jako lijepi doživljaj. Što sam spomenuo gore, nema razloga za išta lošije iskustvo.

 

Subwoofer T5:

 

Kvaliteta izrade:

  • Uzmem gore opisano za R1855DB. Sve navedeno, iako završna obrada nije na toj razini što se tiće spojeva, može proći.

Kabeli:

  • Također uz gore navedeno za R1855DB.

Kvaliteta zvuka:

  • U ovoj mojoj kombinaciji, kada se prikljući i preuzme niže tonove i krene raditi svoj posao, ima izvrstan usklađen "punch". Dubina i izražajnost su ozbiljni na njemu i koliko sam imao prilike pojačati, ne posustaje.

Dodatno:

  • Dali je do samog signala kako komuniciraju između sebe, ili drivera Windowsa, kada je niža glasnoća uz manje izraženi "bass", jednostvano prestane raditi i R1855DB preuzmu nazad svu ulogu. Nisam se dalje stigao igrati dali bi se isto desilo i sa prilikom spajanja preko BT-a.

 

 

Zaključak:

Mogu ih bez problema preporučiti kao netko tko nije audifil, nego se oslanja na svoje standarde "dobrog" zvuka na uho, i traži nešto kvalitetnije od samih PC zvučnika. Balans zvuka koji koji pružaju za svoju veličinu i cijenu neće vas uskratiti za uživanje niti u glazbi, filmovima a ni igranju.

 

T5 u kompletu, definitivno ako se možete financijski protegnuti(posebno ako je ponuda kao meni oboje u kompletu za 2400kn uz besplatnu dostavu na HD-Multimedija), ali nije nužan, on je samo dodatan "push" koji im daje, + posebno ako ste ograničeni na glasnoću kao ja u stambenoj zgradi, simply say overkill je.

 

Žao mi je što ne mogu dati primjere zvuka kao sam rekao, jer snimka mobitelom nije ni blizu kako zvuće i mogla bi stvoriti samo krivu sliku o njihovom zvuku.

 

lp

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 10:27 (Mr.Inferno).
 
10 0 hvala 10
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Evo me u klubu, stigli su nekidan.

 

Ponosni vlasnik AIRPULSE A80. airpulse a80 

 

Nažalost nisam ih stigao dobro fotgrafirat niti poslušati ozbiljno, jer guzva cili tjedan.

 

Ono što mogu reći, prvi dojam van kutije je toliko dobar da sam istog trena poletio spojiti i shvatio zašto na netu ima toliko malo slika.

Ne možeš podniti isčekivanje zvuka nakon tako uvjerljive kvalitete pakiranja i izrade(masivnost i kvaliteta na max)!!!

 

p.s. nasljedili su Yamahu nx55 koji su se odlično držali sa 1 full range driverom.

 

edit: dobio sam spužve za nakositi ih prema gore, možda ih stavim kasnije.

        najbolji dojam zvuka je kad su malo "toe in", ide uživancija sada!

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 17:16 (metallic).
Moj PC  
8 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Cestitke, fora boja, ali sta ti ne bi vise pasala boja drva?

Svakako ih odvoji od stola i neka viskotonac bude u visini uha.

 

Npr. ja sam svoje stavio na gumice koje sluze kao stoperi za vrata.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 18:18 (djigibao).
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Hvala ti kolega, ova boja mi je najposebnija od cile serije AIRPULSE, odma sam se zakačio.

Electric blue se zove, mislim da su limited edition jer je povlače, valjda ne leži svima.

 

Meni izgledaju perfekt, kao neki instrument, teško je dočarati na slikama. Nisam htio drvo jer ne bi nikad pogodio sličnu nijansu ostaloga, a i mijenjat ću plohu stola za crnu vjerojatno...

Oni su dosli s 4 silikonske premium nogice od 3M i brutalno su stabilni. Uskoro ide proba na spužve, ali to znači čisti nearfield, a zasad slušam iz cile sobe ponekad.

 

Ono što mi je posebno fora kod A80, to je ista snaga pojačala kao kod A100, uz isti viskotonac sve do A300.

Sve to u najkompaktnijem izdanju, gdje su virtualno identične dimenzije midbassa(40W) i horn-ribbon tweetera(gad je ekstra 10W). 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 19:36 (metallic).
10 godina
offline
EDIFIER fun club

hint:

na amazon.de sam jučer imao ponudu za 1855db za nekih 150€ (uz shipping od 10€ ili free shipping uz Prime trial)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 3:16 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
EDIFIER fun club

Eto i mene u klubu, uzeo gore spomenute 1855db sa Amazon.de - all in 200$ (167 eura)... 

nešto je prvo narudžba zapela u Njemačkoj, no nakon kontaktiranja službe za korisnike putem chata - malo se ubrzalo, a kad je krenulo - stiglo je za dan i pol do mene... 

 

eto, prvi dojmovi su jako pozitivni, pogotovo jer će isti služit primarno kao zvučnici za tv...

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
online
EDIFIER fun club

Kod mene najprije prije 2-3 godine stigle bežićne 830BT slušalice, a sad evo i R1380DB zvučnici.

 

Iznimno zadovoljan sa oboje

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
EDIFIER fun club

Uzeo sam na ozone.hr Edifier R2000DB za 1519kn aka 200eur sa dostavom.

Ispod svake cijene - na amazonu su 250, a u domacim trgovinama 300 eura.

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
EDIFIER fun club

evo i mene u klubu

model R1600TIII, za 580 kuna s dostavom jako dobar deal

sorry na lošoj fotki, mob nije baš najbolji za fotkanje u polumraku

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Pozdrav,

 

jel još netko uzimao sa ozone.hr jer cijene su im stvarno ok

Gledam edifier r1855 pa me zanima jel sve legit

 

thx

 

 

edit: neću se zezati s time, ak mi nešto ne paše moram slati u Bugarsku

 

"(7) Potrošač može ostvariti svoje pravo na odustajanje od ugovora s Pružateljem slanjem pisane izjave Pružatelju putem standardnog obrasca za odustajanje koji je dostupan na adresi https://www.OZONE.HR/terms/ na platformi OZONE.HR u Prilogu br. 1 ovih općih uvjeta ili putem modula na internetskoj stranici Pružatelja. Robu treba poslati bez pouzeća, na adresu Pružatelja i to poštanski broj 2109, selo Gara Elin Pelin, Industrijska ulica br. 8. Robu poslanu uz uslugu "plaćanje pouzećem" Pružatelj neće prihvatiti."

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 10:07 (vex3855).
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club
vex3855 kaže...

Pozdrav,

 

jel još netko uzimao sa ozone.hr jer cijene su im stvarno ok

Gledam edifier r1855 pa me zanima jel sve legit

 

thx

 Ja sam prije jedno 10 dana od tamo prvi put narucio neke figurice za 500 kn i platio pouzecem . Sve doslo uredno i OK , jedino im je trebalo jedno 7-8 dana da dostave a pisala je dostava unutar 5 dana.  Osim malog kasnjenja nisam imao nikakvih problema .

14 godina
offline
EDIFIER fun club

 

MR4 rasturaju, nevjerovatno jeftino za tu kvalitetu zvuka. Ne da sam prezadovoljan nego sam oduševljen.

Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: EDIFIER fun club

Bas lipo, sto si prije imao..?

Survivor - eye of the tiger
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice