Xiaomi Amazfit

poruka: 1.901
|
čitano: 690.231
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Nešto tu nije dobro..kod mene je više manje ista stvar, notifikacije o porukama i pozivima, koraci, alarm ujutro i baterija traje minimalno 5 tjedana. 

Bit će!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
unique83 kaže...

Nešto tu nije dobro..kod mene je više manje ista stvar, notifikacije o porukama i pozivima, koraci, alarm ujutro i baterija traje minimalno 5 tjedana. 

 Ono što sam ja mijenjao je da sam ubacio firmware + resources + font (sa unicodeom odn. Hr dijakritičkim zankovima) preko Notify&fitness appa. Nakon toga službenim amazfit appom vratio zadnji oficijelni firmware i resources ali je ostavio unicode fontove. Ali sumnjam da je do toga. Firmware je sad isti kao kod svih vas.... Nego sad je baterija na 79% a sat sam punio prekjučer navečer pred spavanje. Dakle nakon cca 40 h je pala za 21%. Tim tempom trajat će mi 8-9 dana.....Zanimljivo da je sat došao sa potpuno praznom baterijom a frendu sa nekih 45%....Ok , ja svjetlinu ekrana držim ma max uz 7 sekundi screen off ali opet....

Pitao sam na amazfit fejs grupi i vele mi ljudi da je i njima bilo tak dok je sat bio skroz nov, da treba bateriji neko vrijeme da se "uhoda"....

 

EDIT: sad mi palo nešto na pamet. Ja gasim GPS na mobu čim spojim sat na mob preko amazfit appa...a korsitim mjerenje koraka..Jel moguće da onda radi GPs sa sata pa da to onda cucla bateriju? Amazfit pokazuje da je baterija punjena prije 2 dana i 79%...heart rate monitoring mi je ugašen u glavnim postavkama ali vidim da je bilo upaljeno tnoam pod walking/running/cycling i da je uredno mjeri ocijelo vrijeme....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 16:47 (gnomisa).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit

I kakav je sat?

Gledam između stratosa 3 i gt2.

Više mi je bitno da su fitnes senzori točni, pa me baš zanima mišljenje, naginjem prema stratosu

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
JohnnyBlaze kaže...

Dosao Stratos 3 i ne moze se uopce uparit s mobitelom preko BT vec samo stoji onaj QR code na ekranu. Pokusam se logirat na amazfit app i ni to ne radi. Kontaktirao support i cekam odgovor.

 

EDIT: Rijeseno bez supporta. Aplikacija na google store ne radi. Nasao najnoviju apk verziju, skinuo i sve radi normalno.

 

I kakav je sat?

Gledam između stratosa 3 i gt2.

Više mi je bitno da su fitnes senzori točni, pa me baš zanima mišljenje, naginjem prema stratosu

13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Vorkosigan kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Dosao Stratos 3 i ne moze se uopce uparit s mobitelom preko BT vec samo stoji onaj QR code na ekranu. Pokusam se logirat na amazfit app i ni to ne radi. Kontaktirao support i cekam odgovor.

 

EDIT: Rijeseno bez supporta. Aplikacija na google store ne radi. Nasao najnoviju apk verziju, skinuo i sve radi normalno.

 

I kakav je sat?

Gledam između stratosa 3 i gt2.

Više mi je bitno da su fitnes senzori točni, pa me baš zanima mišljenje, naginjem prema stratosu

 Dosta dobar sat. Ali ne detektira automatski sport nego se mora ukljucit manualno koliko sam skuzio. HR mjeri konstantno i cini mi se dosta precizno, a rute tek nakon 2 min pocne tocnije mjerit. Sto se tice pracenja sna prva 2 dana mi nije mjerilo uopce i onda se nakon sinkroniziranja sa aplikacijom sve izlistalo i radi normalno.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Danas ću stavit sat punit i onda na DND pa nek stoji neuparen 24h pa ako bude baterija otišla više od 3% onda je u banani baterija A moj je došao s potpuno praznom baterijom i to je prvi znak da nekaj nije u redu...baš sam baksuz...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 16:03 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Treba mi sat za bilježenje aktivnosti nezahtjevnog korisnika
Igram 2xtjedno laganini nogomet, šetnje i po ljeti ponekad vozim bajk (po nasipu do Jaruna i tamo par krugova)
Plivanje sa satom nije opcija, ali bi bilo dobro da može pod tuš.
Muzika i javljanje na telefon mi ne treba.

 

a nogomet me zanima (zaštita od udaraca), da li satu smeta nekakav steznik (preporuke)? Ili je pametnije igrati bez sata?


Koji model predlažete:

 

0 Verge
2 Gtr
0 Stratos
0 čekaj pad cijena stratosu 3
1 svejedno,onaj koji ti se sviđa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Ja sat ne nosim dok igram nogomet ne zbog straha da će mi se sat oštetiti nego jer možeš nanijeti strašne ozlijede nekome, zato se općenito ništa ne nosi kod sportova gdje je neki kontakt moguć, ni prsten ni lančić, ništa.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
display name ivo kaže...
Ja sat ne nosim dok igram nogomet ne zbog straha da će mi se sat oštetiti nego jer možeš nanijeti strašne ozlijede nekome, zato se općenito ništa ne nosi kod sportova gdje je neki kontakt moguć, ni prsten ni lančić, ništa.

 Slažem se, zato mi je ideja da stavim znojnik preko njega.

Ne znam da li to smeta satu, koliko je praktično...

5 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Ima li neko amazfaces aplikaciju da mu radi na androidu 10,aolikacija je imala već nekoliko ažuriranja od 5.12 ali nikako da proradi.Na androidu 9 radi uredno...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Došao update na Mi band 4 s podrškom za unicode pa se pitam kad će i za GTR i ostale satove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 20:20 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Napravio update moba (mi max 3) na miui 11, resetirao sat i sad mi i na hrvatskom pokazuje normalno ime grada. Cudno.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Da ti nije uključen GPS ili nešto drugo?

Ja koristim sat i mjerenje koraka,a baterija je na 70% nakon nevjerojatnih 33 dana.

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Još jedno pitanjce:

Da li ima mogućnost (kao na Huawei watch GT) da alarmira kada se udaljite od mobitela-kada se prekine bluetooth veza?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Izdao me pace danas na skijanju, sve je pocelo dobro, mjerio brzinu, krugove i sve ostale parametre al je onda u jednom trenutku dosla poruka launcher is not responding i sports is not responding.. morao sam ga restartat jer je zastekao i nije mi aktivnost spremljena bila od skijanja.. i onda nakon toga neki battery drain sam dozivio, od 30% baterije palo na svega par posto u 2-3 sata

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Grgeć kaže...

Još jedno pitanjce:

Da li ima mogućnost (kao na Huawei watch GT) da alarmira kada se udaljite od mobitela-kada se prekine bluetooth veza?

 

Meni se u zadnje vrijeme počela gubiti veza, a da se uopće ni ne udaljim od moba 🙄

HZV
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Postoji negdje lista Fitness tracker aplikacija koje su kompatibilne sa Amazfit Pace? 

Koristim Sportstracker i stvarno bih volio nastaviti, a koliko vidim nije ih moguće spojiti direktno. Sad sam skinuo onaj SyncMyTracks koji je netko tu preporučio i pokušao sinkronizirati preko Strave (za koju znam da se može povezat sa Paceom) ali iz nekog razloga ne uspjeva. Probao sam syncati na Samsung Health i to je bez problema prošlo.

 

Neke ideje? Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
blowfish_cro kaže...

Postoji negdje lista Fitness tracker aplikacija koje su kompatibilne sa Amazfit Pace? 

Koristim Sportstracker i stvarno bih volio nastaviti, a koliko vidim nije ih moguće spojiti direktno. Sad sam skinuo onaj SyncMyTracks koji je netko tu preporučio i pokušao sinkronizirati preko Strave (za koju znam da se može povezat sa Paceom) ali iz nekog razloga ne uspjeva. Probao sam syncati na Samsung Health i to je bez problema prošlo.

 

Neke ideje? Hvala!

 Ne znam koliko će pomoći,ali imam pace povezan sa Stravom,a onda sam kupio Tapiirik aplikaciju koja mi onda "proslijedi" aktivnost na Endomondo.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
sibica kaže...
blowfish_cro kaže...

Postoji negdje lista Fitness tracker aplikacija koje su kompatibilne sa Amazfit Pace? 

Koristim Sportstracker i stvarno bih volio nastaviti, a koliko vidim nije ih moguće spojiti direktno. Sad sam skinuo onaj SyncMyTracks koji je netko tu preporučio i pokušao sinkronizirati preko Strave (za koju znam da se može povezat sa Paceom) ali iz nekog razloga ne uspjeva. Probao sam syncati na Samsung Health i to je bez problema prošlo.

 

Neke ideje? Hvala!

 Ne znam koliko će pomoći,ali imam pace povezan sa Stravom,a onda sam kupio Tapiirik aplikaciju koja mi onda "proslijedi" aktivnost na Endomondo.

 Da, na takav sistem sam i mislio. No Tapiirik nema SportsTracker na listi 


Nadam se onda da će proradit sinkronizacija sa stravom na SyncMyTracks (što je slično kao taj Tapiirik)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
gnomisa kaže...

Znam da je tek drugo punjenje baterije ali prek noći mi na GTR-u ode 2% (mob na airplane modu) a u 24h oko 10%. Dakle ovim tempom baterija će mi trajati oko 10 dana a jedino što mjerim su koraci, notifikacije samo whatsapp i viber te sms plus pozivi...relativno često gledam kolko je sati a svjetlina  ekrana je na 100% manualno s tim da koristim statični skin na satu, bez animacija....a čitam da ekipi traje po dva do tri tjedna....

 Ja sam svojeg napunio prije 50-tak dana,a baterija je još na 50%

Stvarno nevjerojatno.Koristim notifikacije,pozive i brojač koraka.

Očito neki modeli imaju problem s baterijom.

 

14 godina
offline
Xiaomi Amazfit

da potvrdim, i meni sad drži suludo, ne sjećam se kad sam ga napunio, nosim ga svaki put kad idem van iz stana, ai po stanu, definitivno ga ne nosim po noći....

 

i sad je na 44%, mislim da sam ga pred 3 tjedna napunio, ako ne i prije 20. prosinca...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

Kod nas bi trebao doći GTR Lite koji je više manje kao i GTR ali bez GPSa i narukvica je crna potpuno silikonska. Trebao bi biti i nešto povoljniji. Moja pretpostavka da će lite biti između 700 i 800 kn. ako uzmemo u obzira da GPS ionako ne radi baš najbolje u GTRu onda je jasno da će Lite verzija biti odličan deal. Jedino što mi se sviđa jako narukvica kod GTR verzije.

Usporedba oba sata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 11:27 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

meni GPS radi OK, a preciznost? kum ima Garmina, na 19 km hoda nam je razlika bila 100m - dakle 0.5 % - a nitko ne veli da je Garmin bio točniji....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Stric_Jura kaže...

meni GPS radi OK, a preciznost? kum ima Garmina, na 19 km hoda nam je razlika bila 100m - dakle 0.5 % - a nitko ne veli da je Garmin bio točniji....

 Ne tvrdim ja da GPS ne valja jer ga ni ne koristim na GTRu ali dosta ljudi se žali a postali su i rute koje izgledaju kao da su zeko koji može skakati dijagonalno po 300m. A i dalje ne kužim zakaj ne koristiti GPS na mobu ionako su upareni BTom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 13:33 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Amazfit

GPS fix update za GTR i GTS

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 16:55 (gnomisa).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Imao jedan watchfaces na GTS-u, promijenio na drugi i sada kad želim vratiti na ovaj prvotni javlja mi poruku "ažurirati firmware prije nego što sinkronizirati zaslom sata". Provjerio update za firmware ali nema ništa novo. Jako čudno, jer sam praktički par minuta prije koristio taj watchfaces, a sada mi je dopušta. Jel imao tko što slično?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 7:45 (Legolas).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Amazfit

Jel se moze kako na amzfit paceu iskljuciti sleep tracking? To mi je bila fora na pocetku ali sad mi i ne sluzi bas nekoj svrsi, a sat mi uredno potrosi oko 10% baterije tokom noci... Ne znam jel bi se tako smanjila potrosnja?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit
Legolas kaže...

Imao jedan watchfaces na GTS-u, promijenio na drugi i sada kad želim vratiti na ovaj prvotni javlja mi poruku "ažurirati firmware prije nego što sinkronizirati zaslom sata". Provjerio update za firmware ali nema ništa novo. Jako čudno, jer sam praktički par minuta prije koristio taj watchfaces, a sada mi je dopušta. Jel imao tko što slično?

 Danas došao update firmware-a i sve popravljeno..

15 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Naravno da se moze iskljucit i naravno da ce se smanjit potrosnja baterije.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Amazfit

Kako to da iakljucim ?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice