Samsung Galaxy Watch

poruka: 869
|
čitano: 428.220
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Tonci R. kaže...

Nakon dugo vremena izašao novi firmware za Galaxy watch.

 Da, stigao update za prvi model Samsung Watch. Vjerujem da je to zadnji za njega jer je u igri nova četvorka i novi OS tak da...

 

Nego, koja je u stvari razlika između standardnog Watch i Watch 4 osim u OS-u? Koje je to poboljšanje zbog kojega treba skinuti stari a staviti si najnoviji Samsungov model sata? Mislim, nabrojano je i ovdje za novi model sve ono što jednako tako radi i na prvom Watch modelu. Rekao bih da prvi čak radi bolje. 

 

Samsung+Watch+update+2021. Samsung+Watch+update+2021.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 18:56 (Mrljavi).
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Mrljavi kaže...
Tonci R. kaže...

Nakon dugo vremena izašao novi firmware za Galaxy watch.

 Da, stigao update za prvi model Samsung Watch. Vjerujem da je to zadnji za njega jer je u igri nova četvorka i novi OS tak da...

 

Nego, koja je u stvari razlika između standardnog Watch i Watch 4 osim u OS-u? Koje je to poboljšanje zbog kojega treba skinuti stari a staviti si najnoviji Samsungov model sata? Mislim, nabrojano je i ovdje za novi model sve ono što jednako tako radi i na prvom Watch modelu. Rekao bih da prvi čak radi bolje. 

 

 Najbolji feature prve inačice GW je baterija. Na mom GW baterija još uvijek traje 4 dana.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch

Točno! I meni baterija traje toliko da mi frendovi kažu da lažem!  Imam i GW4, još zapakiran čeka u ladici. Dobro je što ima android WOs pa si nekako slobodniji sa odabirom aplikacija. Malo će mi faliti app za shopping ako ju ne portaju za novi OS jer mi je super da listu mogu pratiti i čekirati na satu i ne vadim mob dok guram kolica, vrećice... Ok, svaki novitet traži malo navikavanja. Ovaj svoj GW budem nekoj dobroj duši prodao samo mi je žao kad vidim koliko je cijena pala a sjećam se koliko sam iskeširao za njega   Možda ga tu ubodem na forumu u oglasnik.

 

 BTW, kako upariti novi? Da li rasparim stari i pobrišem backup sa računa pa samo u mobu uparim novi? Ili deinstaliram aplikaciju komplet, instaliram opet i uparim GW4?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Did12 kaže...

Osvrt na Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE verzija, nakon 1 mjesec. 

 

 

 

Koliko vidim po netu, najveći prigovor ovom satu je trajanje baterije. Meni to ne predstavlja problem jer ga ne nosim 7/24. Ujutro u 7 sat mi ide na ruku, navečer u 19 na punjač i sve 5.

 

 

 

 PA prijatelju nije sve 5 kad se sat puni puno sporije nego moderni mobitel. I sad ako ti baterija ode u sred dana jer nisi punio preko noći ili si malo zahtjevniji korisnik onda si u banani. To moraju pod hitno popraviti. Ticwatch 3 Ultra ima sve pa i više mogućnosti i više inovativnih rješenja a baterija mu traje puna 3 dana uz sve popaljeno. A galaxy watchu nema šanse da batka traje dva dana sa svim popaljenim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 17:07 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

PItanje za vlasnike Galaxy watcha (2) 46mm. Jel ima načina da sami iniciramo slanje whatapp poruke ili to možemo samo kao odgovarati na njih? Kasnije mi chat nestane i nemam di upisati poruku. SMS s druge strane možemo slati jer ima ikona. Whatapp app na tizenu ne postoji koliko sam vidio.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
E ovako imam galaxy watch active kojemu se odlijepio ekran od kućišta. Pa me zanima gdje ima nekakav servis koji bi to sanirao? Jedini je problem što sam iz Slavonije pa mi treba neki servis u koji mogu poslati sat, te ga oni isto tako i vratiti, ako je naravno servis u Zg ili negdje drugdje. Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
SIII Deny kaže...
E ovako imam galaxy watch active kojemu se odlijepio ekran od kućišta. Pa me zanima gdje ima nekakav servis koji bi to sanirao? Jedini je problem što sam iz Slavonije pa mi treba neki servis u koji mogu poslati sat, te ga oni isto tako i vratiti, ako je naravno servis u Zg ili negdje drugdje. Hvala

 Ne kuzim kak ti se to dogodilo. Imas Ecos Adria servis u Trnjanskoj 45 i Samsung customer servis u Vlaškoj. Zagreb, naravno.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Ne znam ni ja kako se to dogodilo, taj sat sam kupio prije 3g te je zadnju godinu bio u ladici, i to potpuno ispravan, jer sam kupio galaxy active 2 zbog veličine mi više paše. Neki dan ga izvadio iz ladice da ga dam ženi da ga fura kad ono displey zijeva odvoio se. Kako zašto ne znam
3 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

Pozdrav, postoji li ikakav način da se uspostavi plaćanje na posu s prvim Galaxy watchom preko NFC? Google pay nije podržan na OSu, a Samsung pay nije podržan u RH.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
gekarlt kaže...

Pozdrav, postoji li ikakav način da se uspostavi plaćanje na posu s prvim Galaxy watchom preko NFC? Google pay nije podržan na OSu, a Samsung pay nije podržan u RH.

 Ne.

2 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Meni se isplati i zato sam si ga kupio. Od 4 ručna sata koja imam kući, najčešće nosim GW4 Classic LTE. Elegantan, na desetine watch faceova, nekoliko remenova, prilagodljiv svakoj prilici, masa senzora...
14 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Isplativost je individualna, ako vidis vise koristi od troska ovog sata, onda se valjda isplati.

Ali ja bas i nisam nesto zadovoljan s GW4, bar ne kako sam ocekivao. Inace sam imao Huawei watch GT i on je bio super, osim sto nije imao neke danasnje napredne funkcije.

 

Recimo, nekad ga ostavim na stolu i nakon par sati bude mrtav. Cudim se sto bi bilo jer baterije je bilo dost i primjetio sam da senzori rade iako je na stolu.

Kao da ne detektira da nije na ruci i onda senzori budu zbunjeni i jos jace istrose bateriju. Dost koma i ocekivao sam da ovo radi kak treba.

S druge strane, tijekom noci lazno detektira da nije na ruci jer primjetim da me ujutro trazi pattern za otkljucavanje (korisitm GPay).

 

Opcenito, s Huawei GT sam bio zadovoljniji. Ljepše stoji na ruci, ima detaljnije izvještaje mjerenja, baterija traje 2 tjedna itd.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Clockwork kaže...

Isplativost je individualna, ako vidis vise koristi od troska ovog sata, onda se valjda isplati.

Ali ja bas i nisam nesto zadovoljan s GW4, bar ne kako sam ocekivao. Inace sam imao Huawei watch GT i on je bio super, osim sto nije imao neke danasnje napredne funkcije.

 

Recimo, nekad ga ostavim na stolu i nakon par sati bude mrtav. Cudim se sto bi bilo jer baterije je bilo dost i primjetio sam da senzori rade iako je na stolu.

Kao da ne detektira da nije na ruci i onda senzori budu zbunjeni i jos jace istrose bateriju. Dost koma i ocekivao sam da ovo radi kak treba.

S druge strane, tijekom noci lazno detektira da nije na ruci jer primjetim da me ujutro trazi pattern za otkljucavanje (korisitm GPay).

 

Opcenito, s Huawei GT sam bio zadovoljniji. Ljepše stoji na ruci, ima detaljnije izvještaje mjerenja, baterija traje 2 tjedna itd.

 Čuj, bio si zadovoljniji jer ti ne trebaju funkcije Galaxy watcha. Tu priča staje. Meni je npr. jako korisno da mogu odgovoriti na poruku, imam i navigaciju na satu i puno korisnih appova. Samo ja imam GW (2) a ne 4 koji ima dosta slabu autonomiju baterije. To moraju popraviti. Magic watch 2 mi je bio ok (isti softver i hardver kao GT2 samo mrvu drukčiji dizajn) ali to je u biti sportska narukvica koja izgleda kao sat ali sa mogućnošću razgovora preko sata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 20:56 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Meni je baterija sasvim OK, 2 dana mog načina korištenja. Sve upaljeno od 7h do 19h, ali ne spavam sa satom već ga odlažem na stalak koji puni sat preko noći. Dočeka me 100% puna baterija ujutro. Sve ovisi kako koristiš sat. Zato meni baterija na GW4 nije problem.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
gnomisa kaže...
Clockwork kaže...

Isplativost je individualna, ako vidis vise koristi od troska ovog sata, onda se valjda isplati.

Ali ja bas i nisam nesto zadovoljan s GW4, bar ne kako sam ocekivao. Inace sam imao Huawei watch GT i on je bio super, osim sto nije imao neke danasnje napredne funkcije.

 

Recimo, nekad ga ostavim na stolu i nakon par sati bude mrtav. Cudim se sto bi bilo jer baterije je bilo dost i primjetio sam da senzori rade iako je na stolu.

Kao da ne detektira da nije na ruci i onda senzori budu zbunjeni i jos jace istrose bateriju. Dost koma i ocekivao sam da ovo radi kak treba.

S druge strane, tijekom noci lazno detektira da nije na ruci jer primjetim da me ujutro trazi pattern za otkljucavanje (korisitm GPay).

 

Opcenito, s Huawei GT sam bio zadovoljniji. Ljepše stoji na ruci, ima detaljnije izvještaje mjerenja, baterija traje 2 tjedna itd.

 Čuj, bio si zadovoljniji jer ti ne trebaju funkcije Galaxy watcha. Tu priča staje. Meni je npr. jako korisno da mogu odgovoriti na poruku, imam i navigaciju na satu i puno korisnih appova. Samo ja imam GW (2) a ne 4 koji ima dosta slabu autonomiju baterije. To moraju popraviti. Magic watch 2 mi je bio ok (isti softver i hardver kao GT2 samo mrvu drukčiji dizajn) ali to je u biti sportska narukvica koja izgleda kao sat ali sa mogućnošću razgovora preko sata.

 

Jasno, ali dajem svoje iskustvo pa ako nekome pomogne ko odabira. Vjerojatno mi ne treba takav smartwatch jer ima brdo opcija ali meni su samo gimmick. Odnosno, fora je sta postoje al jednom sam upalio i vise nikad.

Od smartwatch funkcija su mozda najkorisnije Google Pay, Spotify i to sto mozete povezati bilo koju fitness aplikaciju. Odgovor na poruku je ok, al nista sto ne moze cekati da se natipka na mobitelu. Eventualno koristim predlozak za odgovor ak je nest hitno.

 

Nadalje navigacija na satu je mozda ok ako si pješak. Ali jednom sam vozio negdje i reko idem ukucati adresu na mobitelu da krenem brze. I sve ok, kad najednom mi sat pocne vibrirati i pokazivati kud tebam ic. Reko cool al kako ugasiti tu stvar na satu...

Ugasim navigiranje na satu, ugasi se i na mobitelu... Buduci da sam bio u zurbi, nisam se imao vremena s time zezati. A buduci da inace koristim navigaciju u autu i Waze, ovo mi se vise nije ni pojavljivalo.

 

Opet ponavljam, zgodna igracka, brdo opcija, ali razmislite sto vam treba.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Clockwork kaže...
gnomisa kaže...
Clockwork kaže...

Isplativost je individualna, ako vidis vise koristi od troska ovog sata, onda se valjda isplati.

Ali ja bas i nisam nesto zadovoljan s GW4, bar ne kako sam ocekivao. Inace sam imao Huawei watch GT i on je bio super, osim sto nije imao neke danasnje napredne funkcije.

 

Recimo, nekad ga ostavim na stolu i nakon par sati bude mrtav. Cudim se sto bi bilo jer baterije je bilo dost i primjetio sam da senzori rade iako je na stolu.

Kao da ne detektira da nije na ruci i onda senzori budu zbunjeni i jos jace istrose bateriju. Dost koma i ocekivao sam da ovo radi kak treba.

S druge strane, tijekom noci lazno detektira da nije na ruci jer primjetim da me ujutro trazi pattern za otkljucavanje (korisitm GPay).

 

Opcenito, s Huawei GT sam bio zadovoljniji. Ljepše stoji na ruci, ima detaljnije izvještaje mjerenja, baterija traje 2 tjedna itd.

 Čuj, bio si zadovoljniji jer ti ne trebaju funkcije Galaxy watcha. Tu priča staje. Meni je npr. jako korisno da mogu odgovoriti na poruku, imam i navigaciju na satu i puno korisnih appova. Samo ja imam GW (2) a ne 4 koji ima dosta slabu autonomiju baterije. To moraju popraviti. Magic watch 2 mi je bio ok (isti softver i hardver kao GT2 samo mrvu drukčiji dizajn) ali to je u biti sportska narukvica koja izgleda kao sat ali sa mogućnošću razgovora preko sata.

 

Jasno, ali dajem svoje iskustvo pa ako nekome pomogne ko odabira. Vjerojatno mi ne treba takav smartwatch jer ima brdo opcija ali meni su samo gimmick. Odnosno, fora je sta postoje al jednom sam upalio i vise nikad.

Od smartwatch funkcija su mozda najkorisnije Google Pay, Spotify i to sto mozete povezati bilo koju fitness aplikaciju. Odgovor na poruku je ok, al nista sto ne moze cekati da se natipka na mobitelu. Eventualno koristim predlozak za odgovor ak je nest hitno.

 

Nadalje navigacija na satu je mozda ok ako si pješak. Ali jednom sam vozio negdje i reko idem ukucati adresu na mobitelu da krenem brze. I sve ok, kad najednom mi sat pocne vibrirati i pokazivati kud tebam ic. Reko cool al kako ugasiti tu stvar na satu...

Ugasim navigiranje na satu, ugasi se i na mobitelu... Buduci da sam bio u zurbi, nisam se imao vremena s time zezati. A buduci da inace koristim navigaciju u autu i Waze, ovo mi se vise nije ni pojavljivalo.

 

Opet ponavljam, zgodna igracka, brdo opcija, ali razmislite sto vam treba.

 

 Po tome ti bi mogao jebeno uštedjeti i uzeti neki mi band. A na GT2 ne možeš odgovoriti ni predefiniranom porukom. No dobro. Osim toga, nije sve u funkcijama, gleda se i build quality, e tu se jako kuži razlika. GT2 je brat ogrebao za par tjedana laganog korištenja. GT2 pro ima nešto bolju zaštitu doduše.

13 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Pozdrav svima, da li na GW4 ima opcija "irregular heartbeat notification" kao na Apple Watchu? Ne mislim na EKG...

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Mislim da nema. Barem ju ja nisam uočio. Samo "obični" EKG.
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Command Prompt kaže...

Pozdrav svima, da li na GW4 ima opcija "irregular heartbeat notification" kao na Apple Watchu? Ne mislim na EKG...

 

 

To sam osjetis puno bolje nego sta bi ti sat detektirao. Pogotovo Galaxy Watch sa nepouzdanim HR monitoringom..

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Pozdrav! Nedavno sam kupio gw4 i zanima me mozete li vi odgovarati na poruke facebook messengera? Meni notifikacija dođe, ali ne mogu napraviti reply, nego samo mi piše da pogledam u mobitelu.

Edit: našao sam zašto, treba biti instaliran messenger lite verzija... Pa eto ako nekome treba taj info.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 18:14 (brka911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

Pozz,stize mi gw4 u utorak pa me zanima sa kojim se adapterom najbrze napuni sat? Posto sam vidio da se samo kabel dobiva..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Arci5 kaže...

Pozz,stize mi gw4 u utorak pa me zanima sa kojim se adapterom najbrze napuni sat? Posto sam vidio da se samo kabel dobiva..

 GW4 podržava 5W punjenje tako da je svejedno koji punjač. Zato sam i naglašavao loš potez samsunga da degradira kapacitet baterije nakon GW2. To je i jedan od dva razloga zašto sam još na GW2. Manje bi smetala smanjena autonomija da sat podržava brže punjenje.

BTW, isto si pitanje postavio i na topicu koji nema veze sa samsungovim satovima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 18:35 (gnomisa).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

Pozdrav svima. Razmišljam o kupnji GW4 classic modela. Zadnje 2 i pol godine koristim Huawei watch GT koji me super služi za basic funkcije koje ima, sve je pouzdano i baterija je odlična, no volio bih imati neke featues koje taj fitness watch iz 2019. nema.

 

Ono što me najviše zanima kod GW4 i što bi mogao biti deal breaker je koliko je dobar za planinarenje? Tražio sam postoji li neka aplikacija za hiking u kojoj se može učitati GPS trag rute i zatim ga pouzdano pratiti na karti na samom satu? Koliko sam čuo google maps ima samo navigacijske poruke na satu, ali ne i prikaz karte pa me zanima je li neke aplikacije za hiking podržavaju to i kakva su iskustva ako ima planinara među vama? Slično me zanima i za skijanje ako je netko probao? Molim vas, samo mi nemojte reći da uzmem garmina jer želim klasični smartwatch, ali koji ipak ima ove malo naprednije sportske funkcije :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
DzigiBau kaže...

Pozdrav svima. Razmišljam o kupnji GW4 classic modela. Zadnje 2 i pol godine koristim Huawei watch GT koji me super služi za basic funkcije koje ima, sve je pouzdano i baterija je odlična, no volio bih imati neke featues koje taj fitness watch iz 2019. nema.

 

Ono što me najviše zanima kod GW4 i što bi mogao biti deal breaker je koliko je dobar za planinarenje? Tražio sam postoji li neka aplikacija za hiking u kojoj se može učitati GPS trag rute i zatim ga pouzdano pratiti na karti na samom satu? Koliko sam čuo google maps ima samo navigacijske poruke na satu, ali ne i prikaz karte pa me zanima je li neke aplikacije za hiking podržavaju to i kakva su iskustva ako ima planinara među vama? Slično me zanima i za skijanje ako je netko probao? Molim vas, samo mi nemojte reći da uzmem garmina jer želim klasični smartwatch, ali koji ipak ima ove malo naprednije sportske funkcije :)

 Imam gw4 44 ali tak sam slabo u šumi da ti ne mogu reći kako prati. Probao sam jednom stravu i obavio sat zadatak. Možeš ubaciti rutu koja će ti bit vidljiva na zaslonu sata, ali to moraš raditi preko trećih aplikacija jer gmaps to, kolko znam, nema. Imaš play store i hrpu aplikacija koje nude to što tražiš. Kolko je točno praćenje, bolje da ti napiše netko tko ustvari koristi sat za tu namjenu. 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

Baš sam prekopao net i od toliko puno recenzija nisam uspio pronaći ni jednu koja daje malo dublji hiking, a praćenje rute (GPS traga) na karti nitko ne spominje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
DzigiBau kaže...

Baš sam prekopao net i od toliko puno recenzija nisam uspio pronaći ni jednu koja daje malo dublji hiking, a praćenje rute (GPS traga) na karti nitko ne spominje.

 Ja koliko znam Samsung satovi nemaju u sebi magnetometar, pa samim tim nemaju ni kompas, a samim tim i ne može imati opcija kao recimo Garmin (pišem o navigaciji)....to je i najveći razlog zašto sam prodao svoj Samsung Gear S3 Frontier, treba mi sat za hodanje po nepoznatom i nepristupačnom terenu, po gustoj magli, gdje će me sat odvesti tačno u metar na cilj.........Garmin !

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 16:36 (Lijepi Dzoni).
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
Lijepi Dzoni kaže...
DzigiBau kaže...

Baš sam prekopao net i od toliko puno recenzija nisam uspio pronaći ni jednu koja daje malo dublji hiking, a praćenje rute (GPS traga) na karti nitko ne spominje.

 Ja koliko znam Samsung satovi nemaju u sebi magnetometar, pa samim tim nemaju ni kompas, a samim tim i ne može imati opcija kao recimo Garmin (pišem o navigaciji)....to je i najveći razlog zašto sam prodao svoj Samsung Gear S3 Frontier, treba mi sat za hodanje po nepoznatom i nepristupačnom terenu, po gustoj magli, gdje će me sat odvesti tačno u metar na cilj.........Garmin !

 Stari nisu imali. Novi gw4 imaju magnetometar, odnosno, imaju kompas

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 16:55 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
dax-lax kaže...
Lijepi Dzoni kaže...
DzigiBau kaže...

Baš sam prekopao net i od toliko puno recenzija nisam uspio pronaći ni jednu koja daje malo dublji hiking, a praćenje rute (GPS traga) na karti nitko ne spominje.

 Ja koliko znam Samsung satovi nemaju u sebi magnetometar, pa samim tim nemaju ni kompas, a samim tim i ne može imati opcija kao recimo Garmin (pišem o navigaciji)....to je i najveći razlog zašto sam prodao svoj Samsung Gear S3 Frontier, treba mi sat za hodanje po nepoznatom i nepristupačnom terenu, po gustoj magli, gdje će me sat odvesti tačno u metar na cilj.........Garmin !

 Stari nisu imali. Novi gw4 imaju magnetometar, odnosno, imaju kompas

 

 aha, ok, znam da nemaju Samsung Gear S3 Frontier i Classic, za ove nove nisam znao......

13 godina
online
Samsung Galaxy Watch

Btw, od izlaska novih (s22/+/u) telefona, samsung je i za 4th gen watch ubacio 4 godine softverske podrške, što je godina više nego do sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice