Kupnja smartwatcha izdvojena tema

poruka: 874
|
čitano: 456.791
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Nije da branim trajanje baterije jer sam do sad imao neki socijalni xiaomi watch lite koji sam punio svakih 10-14 dana, ali mogu živjeti s punjenjem svaka 2 dana, pa čak i svaki. Ako ide mob, može i sat, a i skidam ga obavezno svaku noć s ruke. Već sam u ovih par dana obavio i nekoliko pozivanja i primanja poziva direktno na satu i moram priznati da mi je iskustvo korištenja na taj načiin odlično. Nećemo se lagati da nema mana, ali mislim da trenutno nema sata sa više smart mogućnosti od kombinacije wear os-a+one ui-a. Samo se nadam da neće pizde prebrzo maknut podršku, a s obzirom da sad ovise jedan o drugom, bojim se da bi mogli zasrat

 Zaboravio si da moderni mob digneš na 70% baterije u pola sata a tvom satu treba bar duplo duže ako ne i više a to nije zgodno ak se mora ići van sa satom u neko skoro vrijeme. Ima i boljih satova od tog tvog galaxya...prvi mi pada na pemet bilo koji od novije Ticwatch pro serije....

13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...
Nije da branim trajanje baterije jer sam do sad imao neki socijalni xiaomi watch lite koji sam punio svakih 10-14 dana, ali mogu živjeti s punjenjem svaka 2 dana, pa čak i svaki. Ako ide mob, može i sat, a i skidam ga obavezno svaku noć s ruke. Već sam u ovih par dana obavio i nekoliko pozivanja i primanja poziva direktno na satu i moram priznati da mi je iskustvo korištenja na taj načiin odlično. Nećemo se lagati da nema mana, ali mislim da trenutno nema sata sa više smart mogućnosti od kombinacije wear os-a+one ui-a. Samo se nadam da neće pizde prebrzo maknut podršku, a s obzirom da sad ovise jedan o drugom, bojim se da bi mogli zasrat

 Zaboravio si da moderni mob digneš na 70% baterije u pola sata a tvom satu treba bar duplo duže ako ne i više a to nije zgodno ak se mora ići van sa satom u neko skoro vrijeme. Ima i boljih satova od tog tvog galaxya...prvi mi pada na pemet bilo koji od novije Ticwatch pro serije....

 Ticwatch sam također promatrao iz znatiželje ali nije baš zastupstvo kod nas nešto pohvalno. Također, skuplji je uz stariji soc, manje rama i memorije.... Jedini bonus pored gw4 je bolje kućište i sekundarni zaslon. Da se razmemo, u klasi u kojoj luta ticwatch, garmin je uvijek prvi izbor.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

imam pitanje za gt2 pro... messenger, facebook, discord... vidim sve obavijesti i poruke. ali viber samo pokazuje da imam novu poruku od te i te osobe. frend ima gt2, obični... i njemu kad dođe viber poruka on je može pročitati. zna netko zašto? gt2 pro to ne podržava ili što?

12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Skullscar1989 kaže...

imam pitanje za gt2 pro... messenger, facebook, discord... vidim sve obavijesti i poruke. ali viber samo pokazuje da imam novu poruku od te i te osobe. frend ima gt2, obični... i njemu kad dođe viber poruka on je može pročitati. zna netko zašto? gt2 pro to ne podržava ili što?

 Ja lično bih isključio i mobilni i sat, pa ih ponovo uključio, nevjerovatno koliko ta opcija popravlja mnoge probleme......

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

napravljeno puno puta ali samo dobijem obavijest o primljenoj poruci. to mi je čudno jer njegov gt2 to može a moj pro koji je kao bolja verzija ne može...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 6:33 (Skullscar1989).
14 godina
moderator
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Skullscar1989 kaže...

imam pitanje za gt2 pro... messenger, facebook, discord... vidim sve obavijesti i poruke. ali viber samo pokazuje da imam novu poruku od te i te osobe. frend ima gt2, obični... i njemu kad dođe viber poruka on je može pročitati. zna netko zašto? gt2 pro to ne podržava ili što?

 Viber > postavke > obavijesti > prikaži pregled poruke

Vidi dal ti je to omogućeno

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

omogućeno. ali ništa i dalje

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Skullscar1989 kaže...

omogućeno. ali ništa i dalje

 A Whatsapp poruke normalno čitaš?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

da... jednostavno ne kužim gdje je problem

15 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav,

Isplati li se uzimat za curu Huawei Watch GT 2, rose gold za Božić ili imate nešto drugo za preporuku u tom rangu do 1200kn?

Drone Media Hrvatska: https://bit.ly/3fs0nzL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
joze kaže...

Pozdrav,

Isplati li se uzimat za curu Huawei Watch GT 2, rose gold za Božić ili imate nešto drugo za preporuku u tom rangu do 1200kn?

 S tim Viberom je bilo problema i na amzfitima. Ne kužim zašto se uopće još taj app koristi pored puno boljeg Whatsappa i Telegrama

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

viber koristimo na poslu, svi su tamo i to nam je kao neki službeni app za sve. inače ga ne koristim za ništa drugo

13 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Nakon Xiaomi Mi 5 band narukvice mislim da je vrijeme za nadogradnju na veću narukvicu.

 

Baš mi se sviđa 'skockani' model Garmina Venu sq music.

 

Ima tko kakvih iskustva s istim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav, danas sam naručio Fossil Hybrid HR sat, na amazonu sa brzim shippingom 125eur, dok je kod nas 1400kn pa naviše i to samo u jednoj trgovini...

Razlog zašto sam se odlučio za taj sat je što volim klasične satove i njihov izgled, ne volim izgled pametnih satova , svi izgledaju isto, manjak kazaljki, baterija kratkog vijeka itd..

Znači treba mi klasičan sat, ali da mi pokaže obavijesti, da prati ono najosnovnije, da ga stavim puniti jednom tjedno.. I ovaj  sat je upravo to

Ali me zbunjuju reviewi, ljudi taj sat gledaju kao smart watch i po tome ga ocjenjuju i daju mu, po meni ne zasluženo lošije ocijene, zato šta ne možeš odgovoriti na poruke, nije intuitivan šta ja znam 

Od problema jedino sam primjetio da svi pišu kako se staklo zna zamagliti i to jedino razumijem kao manu, samo ne znam jeli greška u proizvodnji u pitanju ili greška u dizajnu...

 

Mene zanima što vi mislite o tom satu i opčenito o tim "hibridima", pogotovo za ispod 1000kn? Primjetio sam kako jako malo ima hibrida, najbliži mu je Garmin vivomove style, koji je znatno skuplji, a i isto tako, više smartwatch nego običan sat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Koji bi smartwatch bio dobar izbor do 400 kn? Uvjet je da je okrugli, gledao sam ovaj https://www.smartus.hr/xiaomi-imilab-w12-pametni-sat-crni-2075.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 16:19 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Da li netko zna na koju shemu idu pozivi sa Meanit M40 Call smartwatcha? Jel treba stavit simicu nutra, ili je esim ili nešto treće? Ako je esim, koja naša mreža ga podržava? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 19:06 (Temra).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
Postoji recenzija na racunalo dot com u kojoj kaže sljedeće:

"Naime, moguće je upućivati pozive direktno sa sata. Napominjemo da tu mogućnost možete koristiti samo ako su sat i pametni telefon upareni Bluetooth vezom. No, kada su ta dva uređaja povezana, pozivate svoje kontakte samo putem sata i s njima razgovarate preko mikrofona i zvučnika koji su ugrađeni u M40 Call."
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Postoji recenzija na racunalo dot com u kojoj kaže sljedeće:

"Naime, moguće je upućivati pozive direktno sa sata. Napominjemo da tu mogućnost možete koristiti samo ako su sat i pametni telefon upareni Bluetooth vezom. No, kada su ta dva uređaja povezana, pozivate svoje kontakte samo putem sata i s njima razgovarate preko mikrofona i zvučnika koji su ugrađeni u M40 Call."

 Dakle sat je smece. Hvala

13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
Za te pare, sat sa sim modulom i zvanjem možeš samo sanjati. Da ovaj i ima sve te opcije, ne savjetujem kupnju meanIt uređaja, pa čak i da je badave
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Temra kaže...
dax-lax kaže...
Postoji recenzija na racunalo dot com u kojoj kaže sljedeće:

"Naime, moguće je upućivati pozive direktno sa sata. Napominjemo da tu mogućnost možete koristiti samo ako su sat i pametni telefon upareni Bluetooth vezom. No, kada su ta dva uređaja povezana, pozivate svoje kontakte samo putem sata i s njima razgovarate preko mikrofona i zvučnika koji su ugrađeni u M40 Call."

 Dakle sat je smece. Hvala

 Smeće je, ali ne zato jer nema tu funkciju. Ta funkcija postoji samo u puno skupljim satovima. BTW kod nas su esim funkciju operateri ukinuli koliko ja znam pa nemam pojma kako bi to koristio na satu koji to i podržava.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 12:54 (gnomisa).
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Gnomisa, esim će vjerojatno vremenom istisnuti plastičnu sim karticu. Čim dovoljan broj uređaja bude podržavao esim, klasična sim kartica će se polako napuštati jer je kompletnoj industriji ( ne samo telekom operaterima nego u svim granama industrije gdje nekom uređaju treba dodijeliti neki identifikacijski podatak/id, automobilska ind, cestari, mornarica, ...,) virtualna sim kartica besplatna a ova današnja plastična ipak ima nekakve troškove proizvodnje, transporta, skladištenja, recikliranja...

U uređajima će mjesto utora i čitača sim kartice biti iskorišteno nekim drugim modulom, sam uređaj bu nešto jeftiniji u izradi, može biti i manji pogotovo gdje se traži minijatura ( satovi, skrivene kamere, dronovi ...) a u slučaju bilo kakvih problema sa esim profilom istog trena možeš od operatera online dobiti drugu esim karticu jer su to u biti podaci koje upisuješ u uređaj ( ili automatika upisuje skeniranjem koda...)

https://www.hrvatskitelekom.hr/dodatne-usluge/esim
13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
Postoji i dalje u ponudi esim za satove i mobove ali ne postoji opcija da dobiješ identičan broj na esimu i fizičkom. To je ono zbog čega vlasnici lte satova negoduju. Ako želiš esim i u satu, onda plati drugu tarifu, s drugim brojem uz primarnu koju već plaćaš za mob
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
Postoji i dalje u ponudi esim za satove i mobove ali ne postoji opcija da dobiješ identičan broj na esimu i fizičkom. To je ono zbog čega vlasnici lte satova negoduju. Ako želiš esim i u satu, onda plati drugu tarifu, s drugim brojem uz primarnu koju već plaćaš za mob

 Pa to je totalni idiotizam. Esim funkcija je u biti isti broj ali i na satu. Kakav drugi broj, to kao da i nema u ponudi onda.

13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...
Postoji i dalje u ponudi esim za satove i mobove ali ne postoji opcija da dobiješ identičan broj na esimu i fizičkom. To je ono zbog čega vlasnici lte satova negoduju. Ako želiš esim i u satu, onda plati drugu tarifu, s drugim brojem uz primarnu koju već plaćaš za mob

 Pa to je totalni idiotizam. Esim funkcija je u biti isti broj ali i na satu. Kakav drugi broj, to kao da i nema u ponudi onda.

 eSim nije funkcija nego tip sim kartice koja nije fizička, odnosno, sam čip je integriran na ploču i u njega operater upisuje otg putem što si ugovorio, broj i ostale podatke. Ništa drugo. Satovi koriste esim zbog kampaktnijih dimenzija i vodonepropusnosti. Nisi valjda mislio da je to samo digitalna kopija tvoje fizičke kartice s istim brojem i funkcijama. Istina, u modernijim državama operateri nude takvu opciju, ali to nema veze s esimom ništa više nego da imaš dvije fizičke kartice s istim brojem. Dakle, eSim je samo drugi oblik iste stvari

 

Edit: da ne duplam, neće dugo trebati da svi uređaji prijeđu na esim, bez mogućnosti ubacivanja fizičke kartice, jer je ušteda na materijalu i logistici poprilična. Čudi me da već to nije ostvareno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 13:47 (dax-lax).
7 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Gnomisa, hr operateri su svjesni da dio korisnika treba multisim ( isti broj na više sim kartica ) uslugu, i siguran sam da već polako povlače poteze u tom smjeru. Vjerojatno trebaju i dosta toga prilagoditi na svom poslovnom softveru a vjerojatno i na mrežnom hardveru prije nego bi takva usluga postala široko dostupna. A dotada uvjek možeš pozive sa moba preusmjeriti na broj koji je u vuri u periodu kada želiš pozive primati na vuru...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
bunker kaže...

Gnomisa, hr operateri su svjesni da dio korisnika treba multisim ( isti broj na više sim kartica ) uslugu, i siguran sam da već polako povlače poteze u tom smjeru. Vjerojatno trebaju i dosta toga prilagoditi na svom poslovnom softveru a vjerojatno i na mrežnom hardveru prije nego bi takva usluga postala široko dostupna. A dotada uvjek možeš pozive sa moba preusmjeriti na broj koji je u vuri u periodu kada želiš pozive primati na vuru...

 Ispravi me ako griješim ali ta usluga je bila dostupna kod nas neko vrijeme. A koliko čujem insiderski, sva tehnologija za to je odavno  dostupna. Radi se o politici. Multi sim ne da treba biti nego bi ga jako puno ljudi koristilo, pogotovo poslovnjaci koji koriste pametni sat a takvih je sad sve više. Dva broja nit su praktična niti financijski isplativa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 17:11 (gnomisa).
13 godina
online
Kupnja smartwatcha

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

 Različiti su nam afiniteti i potrebe. Baterija od dan i pol uz moderate korištenje je loše. Ne bi bila takva drama da se satovi mogu puniti brzo kao moderni mobiteli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 12:52 (gnomisa).
13 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

 Različiti su nam afiniteti i potrebe. Baterija od dan i pol uz moderate korištenje je loše. Ne bi bila takva drama da se satovi mogu puniti brzo kao moderni mobiteli.

 Zašto si ti tako ogorčen ako je netko nečime zadovoljan? Evo, pratim temu zadnjih par strana i nisam našao da si ičime izrazito zadovoljan.

Nego, da se vratimo na temu. Jesi ti svjestan da je poprilično teško u tak male vure smjestit baterije u paralelu. Kolko znam, taj način ima oppov sat, i to samo iz razloga jer je ogroman pa stane željena konfiguracija beterije. To mu omogućava brzo punjenje.

Watch 7 isto tak, s tom razlikom da je na njemu samo max 20-30% brže. Dok ne promjene tehnologiju, teško će jednu jedinu ćeliju puniti na razini današnjih mobova poput xiaomi 100-120w, koji ima nekoliko paraleliziranih punjenja u različite ćelije.

Tužno je da si tako nesretan, ali moraš prihvatiti da trenutno nisu možda nisu sustavi baterija i punjenja dovoljno razvijeni da sadrže sve ono što ti sanjaš.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

 Različiti su nam afiniteti i potrebe. Baterija od dan i pol uz moderate korištenje je loše. Ne bi bila takva drama da se satovi mogu puniti brzo kao moderni mobiteli.

 Zašto si ti tako ogorčen ako je netko nečime zadovoljan? Evo, pratim temu zadnjih par strana i nisam našao da si ičime izrazito zadovoljan.

Nego, da se vratimo na temu. Jesi ti svjestan da je poprilično teško u tak male vure smjestit baterije u paralelu. Kolko znam, taj način ima oppov sat, i to samo iz razloga jer je ogroman pa stane željena konfiguracija beterije. To mu omogućava brzo punjenje.

Watch 7 isto tak, s tom razlikom da je na njemu samo max 20-30% brže. Dok ne promjene tehnologiju, teško će jednu jedinu ćeliju puniti na razini današnjih mobova poput xiaomi 100-120w, koji ima nekoliko paraleliziranih punjenja u različite ćelije.

Tužno je da si tako nesretan, ali moraš prihvatiti da trenutno nisu možda nisu sustavi baterija i punjenja dovoljno razvijeni da sadrže sve ono što ti sanjaš.

 Di bi bio nesretan zbog jednog gadgeta. Samo imam pravo na kritiku tamo gdje joj je i mjesto. Kad pogledaš neke klasične satove (muške, ne ove pederuše tipa samsung active i sl.) oni su dosta debeli i masivni. A recimo i GT2 pro je dosta deblji od GT2 i GW pa mislim da bi se mogla ugurati moderna baterija većeg kapaciteta. Osim toga nije sve do  baterije. Što je s tehnologijom turbo brzog punjenja kakvu imamo na današnjim mobitelima? A zanimljivo je i rješenje s dvostrukim ekranom kao kod Ticwatcha (iako mu to nije značajno produžilo bateriju). Mislim da bi moderni punokrvni smartwatch morao durati bar 5 dana ili bar da se može napuniti do 80% u pola sata kao i moderni mobiteli (čije su batke btw, puno većeg kapaciteta).

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 14:34 (gnomisa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice