Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL? zaključana tema

poruka: 138
|
čitano: 14.506
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Evo insajderske informacije...

 

"Znaci NECEMO uzimati gotove aute od ni jednog proizvodjaca automobila nego cemo razviti novu platformu i novi automobil. Kao i kod svakog razvoja mozda cemo koristiti prototipove tijekom razvoja, ali finalni auto ce biti razvijen iz nule. Smo to je za aute u ovim kolicinama (1000 komada) investicija od 600 mil EUR i vise, za velike OEMove puno vise."

 

Tako da se ne sekirate bezveze, jer samovozeći taksiji, razvijeni od nule do 2024 stižu na cestu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Entry Point kaže...

Ovih 1000 ljudi što radi u Rimac Automobili koriste samo photoshop i browser da rade fake slike i trolaju o tamo nekim lažnim proizvodima, fake ugovorima sa vodećim svjetskim proizvođačima i ostalo. Barem tako neki od bug.hr forumskih velestručnjaka kažu. Čak imaju i dokaze! Sa forum.hr-a. Ako to nije dokaz ne znam što je.

 

E moj narode. Što si manji i nebitniji, to je frustracija veća.

 Da tamo rade robotaxije greyp i famozni koncept. 

U stvarnosti pakiraju kineske baterije printaju male  dijelove i vjerojatno sudeći po novim projektima razvijaju A. I.  A možda je to tipična uhljebarij firma sudeći po rezultatima više da je nego da nije... 

Ps nevidim npr. da nitko hejta ad plastic ili slične firme sa konkretnim proizvodima i ne vidim da firme takvog ranga dobivaju par milijardi kuna poticaja... 

Tako da brada je tipični politički muljator koji nekima koji valjda razmišljaju o tome kako je rvacka industrijska sila pojam i korak u neku mutnu budućnost. Dosta bi meni bilo da ako ne ostvari zacrtano vrati pare. A oce šipak će vratit a i ja bi volio imat razne državne beneficije poticaje lova kaplje a magla se prodaje a jedino nemam par milja kn za započet lijepu priču iz garaže. Jer većina nas da ima taj kapital neku ideju bi ostvarili. 

 

PPs cvetojevic je tariguzni papir da mu nema države i veze koja ga gura  prodavao bi na tržnici krumpire a pravi se pametan kao i još nekolicina velikih rvatskih poduzetnika...  Lako je bit poduzetnik u dealu sa državom ajde budi lola pa poslu bez državnih ugovora i pomoći.... 

 

10 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

ako se referiraš na mene, onda mi je žao što nisi barem linkove otvorio pa vidio da je podatak o ovom novom projektu robotaxija izvučen iz dokumenta o planu oporavka naše vlade te je dodatno potvrdjen kredibilnim izvorom iz RA koji je odgovorio na mnoga pitanja koja ljude zanima,

 

Što se tiče drugog posta, potkripljen je forumašem Troja koji je imao konkretne odgovore na pitanja (s dokazima). Iznio je i neke ekskluzive koje su tek nakon nekog vremena potvrdjene u medijima

5 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Horatio_Hornblower kaže...

 Da tamo rade robotaxije greyp i famozni koncept. 

U stvarnosti pakiraju kineske baterije printaju male  dijelove i vjerojatno sudeći po novim projektima razvijaju A. I.  A možda je to tipična uhljebarij firma sudeći po rezultatima više da je nego da nije... 

Ps nevidim npr. da nitko hejta ad plastic ili slične firme sa konkretnim proizvodima i ne vidim da firme takvog ranga dobivaju par milijardi kuna poticaja... 

Tako da brada je tipični politički muljator koji nekima koji valjda razmišljaju o tome kako je rvacka industrijska sila pojam i korak u neku mutnu budućnost. Dosta bi meni bilo da ako ne ostvari zacrtano vrati pare. A oce šipak će vratit a i ja bi volio imat razne državne beneficije poticaje lova kaplje a magla se prodaje a jedino nemam par milja kn za započet lijepu priču iz garaže. Jer većina nas da ima taj kapital neku ideju bi ostvarili. 

 

PPs cvetojevic je tariguzni papir da mu nema države i veze koja ga gura  prodavao bi na tržnici krumpire a pravi se pametan kao i još nekolicina velikih rvatskih poduzetnika...  Lako je bit poduzetnik u dealu sa državom ajde budi lola pa poslu bez državnih ugovora i pomoći.... 

 

 Fascinantno je što ljudi ne kuže što sve uključuje "sustav baterija". Nisu to samo baterijice, oni mali zeleni valjci, koji se sklapaju u veliku bateriju. Taj mali zeleni valjak vjerojatno i dolazi iz Kine, ali to je tek početak sklapanja baterijskog sustava, reklo bi se sirovina samo. A gdje su kontroleri, inverteri, software za to sve... Poprilično sam siguran da Rimac ne kupuje litij i ne rola baterije na svom golom bedru, kao kubanke cigare. Ali zato sve to sklopi i osposobi da bude toliko dobro da jedan Koenigsegg to kupi od njega. Isto tako, ti mali zeleni valjci (baterijice) se naručuju po strogim specifikacijama, nisu sigurno uzete s police, one najjeftinije.

 

On proizvodi sustav baterija, ne samu baterijicu, baterijica je tu sirovina za proizvest cijeli taj sustav.

 

Isto kao što ni gume ne proizvodi, jer nema šanse, tko bi to proizveo gumu, pogotovo za 300+kmh...

 

P.S.

Ovo je opet moje mišljenje i samo to, nemam dokaze za potkrijepit ni jednu od ovih tvrdnji, samo zdravu logiku.

Live long and prosper.
11 godina
neaktivan
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Radio sam i radim na sustavima baterija odnosno UPS sustavima koji su tako kompleksni jer osiguravaju napajanje kritičnih sustava za 300m brod koji ima na sebi 5000 ljudi.  Ako rimac ista tamo od toga radi onda prepakira kineski proizvod od 0 jer u cijeloj hrvatskoj nemaš dovoljno potencijala da iti malo budeš konkuretan u nekoj tako visokoj i specifičnoj tehnologiji.  Plus ako i imamo znanje takav inženjer neće radit za 10 000 kn u rvackoj u rimca nego će bit vanka... 

5 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Horatio_Hornblower kaže...

Radio sam i radim na sustavima baterija odnosno UPS sustavima koji su tako kompleksni jer osiguravaju napajanje kritičnih sustava za 300m brod koji ima na sebi 5000 ljudi.  Ako rimac ista tamo od toga radi onda prepakira kineski proizvod od 0 jer u cijeloj hrvatskoj nemaš dovoljno potencijala da iti malo budeš konkuretan u nekoj tako visokoj i specifičnoj tehnologiji.  Plus ako i imamo znanje takav inženjer neće radit za 10 000 kn u rvackoj u rimca nego će bit vanka... 

 OK, u redu. Ali molim te, sad ozbiljno i pristojno, možeš li mi pojasnit (1.) zašto bi itko onda kupio od Rimca sustav baterija, a ne direktno od tog proizvođača i prošao jeftinije ili (2.) zašto ne bi kupili i sami prepakirali, da ispadne da je sve njihova tehnologija. Na Primjer Zašto Aston to nije napravio za Valkyre? Čemu logo Rimac Automobila, kad je mogao bit logo Aston Martina, sve se proizvodi doma?

 

Eto.

 

Hvala.

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Horatio_Hornblower kaže...

Radio sam i radim na sustavima baterija odnosno UPS sustavima koji su tako kompleksni jer osiguravaju napajanje kritičnih sustava za 300m brod koji ima na sebi 5000 ljudi.  Ako rimac ista tamo od toga radi onda prepakira kineski proizvod od 0 jer u cijeloj hrvatskoj nemaš dovoljno potencijala da iti malo budeš konkuretan u nekoj tako visokoj i specifičnoj tehnologiji.  Plus ako i imamo znanje takav inženjer neće radit za 10 000 kn u rvackoj u rimca nego će bit vanka... 

 ma kak ne, pa odeš na burzu, nezaposlenih inženjera za razoj hiperautomobila ima na svakom čošku i rade za minimalac. mislim, pa koja budala ne zna napravit hiperautomobil. ko da je to neki problem. pih.

 

da se vratimo na temu, očito je zabranjeno komentiranje sv.rimca jer neki ljudi žele vidjet dokaz prije nego povjeruju, a neki vjeruju jer im youtube i nico rosberg tako kažu.

 

evo, primjer jednog mladog čovjeka iz Osijeka koji ne iskače iz paštete, ne viđate ga po indexu i bugu, nisu mu komentari cenzurirani, a za svoj projekt mu je prije 5g odobrano 800.000kn. što proizvodi? držač vodilice lanca na biciklu. znači, uz svoje znanje, novac, čovjeku je trebalo još skoro milijun kuna da bi proizvodio relativno jednostavan nepomični dio opreme na brdskim biciklima. ovaj iz sv nedjelje proizvodi hiperautomobile od nule i šamara autoindustriju ko balavce za nekoliko milijuna kuna poticaja, a ni vern nije bio u stanju završiti. ajde molim vas, dajte i meni to na čemu ste...

5 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
bruno1026 kaže...

 ma kak ne, pa odeš na burzu, nezaposlenih inženjera za razoj hiperautomobila ima na svakom čošku i rade za minimalac. mislim, pa koja budala ne zna napravit hiperautomobil. ko da je to neki problem. pih.

 

da se vratimo na temu, očito je zabranjeno komentiranje sv.rimca jer neki ljudi žele vidjet dokaz prije nego povjeruju, a neki vjeruju jer im youtube i nico rosberg tako kažu.

 

evo, primjer jednog mladog čovjeka iz Osijeka koji ne iskače iz paštete, ne viđate ga po indexu i bugu, nisu mu komentari cenzurirani, a za svoj projekt mu je prije 5g odobrano 800.000kn. što proizvodi? držač vodilice lanca na biciklu. znači, uz svoje znanje, novac, čovjeku je trebalo još skoro milijun kuna da bi proizvodio relativno jednostavan nepomični dio opreme na brdskim biciklima. ovaj iz sv nedjelje proizvodi hiperautomobile od nule i šamara autoindustriju ko balavce za nekoliko milijuna kuna poticaja, a ni vern nije bio u stanju završiti. ajde molim vas, dajte i meni to na čemu ste...

 Jer smo svi vidjeli da se Rimac Automobili financiraju isključivo od pomoći RH... Nije ni kune dobio od svojih suvlasnika, niti je kune zaradio od prodaje nekih tamo sustava i sklamarija koje su ionako pokrali...

 

Ima logike, totalno, evo mene si uvjerio. Sa svim tim dokazima i čistom logikom.

 

 

I naravno, sve hrvatski nezaposleni nesposobni inzenjeri rade tamo, nitko nije došao iz neke strane države... Vidim, s puno ljudi si pričao koji su radili tamo i pitao ih zašto su radili tamo. Jer ja jesam.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Filox kaže...

 OK, u redu. Ali molim te, sad ozbiljno i pristojno, možeš li mi pojasnit (1.) zašto bi itko onda kupio od Rimca sustav baterija, a ne direktno od tog proizvođača i prošao jeftinije ili (2.) zašto ne bi kupili i sami prepakirali, da ispadne da je sve njihova tehnologija. Na Primjer Zašto Aston to nije napravio za Valkyre? Čemu logo Rimac Automobila, kad je mogao bit logo Aston Martina, sve se proizvodi doma?

 

Eto.

 

Hvala.

 Neće ti objasniti. Prdit će dalje svoje floskule o prepakiranim baterijama, nešto o državi, malo o HDZ-u i tako u krug.

 

E ali UPS na brodovima. Jbt.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Filox kaže...
segregator kaže...

 Evo jedno jednostavno pitanje za tebe: što je to točno Rimac proizveo i kome je to prodao? 

 

2 vrste Greyp bickli...

 Sustav baterija za Aston Martin AM-RB-001.

 

Power distribution unit za Koenigsegg Regeru.

 

Skoro cijeli Pininfarina Battista.

 

Marketinško ružno smeče, a dalje više ne moram ništ komentirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/predstavljen-greyp-g6-najpametniji-bicikl-svij/267144.aspx?page=0&jumpto=5873641&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/predstavljen-greyp-g6-najpametniji-bicikl-svij/267144.aspx?page=0&jumpto=5873787&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 14:59 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

Pustimo što on govori, svaki cigo svoga konja hvali, svaki. Bitno je pogledati rezultate, a i mišljenja drugih o spomenutim osobama. To je prvo. Drugo. Čim netko traži državna ulaganja odmah je sumnjiv. Toga u kapitalizmu nema, ako imaš dobar plan idi u privatnu banku pa digni kredu. A državna ulaganja i poticaje ? to je u ovakvim državicama samo izlika da se povuče novac za rizično ulaganje koje je veoma upitne prirode, jer ako flopne nikome ništa obzirom da u ovakvim banana državicama nema političke niti financijske odgovornosti kada je u pitanju društveni novac.

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
14 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Filox kaže...

 Jer smo svi vidjeli da se Rimac Automobili financiraju isključivo od pomoći RH... Nije ni kune dobio od svojih suvlasnika, niti je kune zaradio od prodaje nekih tamo sustava i sklamarija koje su ionako pokrali...

 

Ima logike, totalno, evo mene si uvjerio. Sa svim tim dokazima i čistom logikom.

 

 

I naravno, sve hrvatski nezaposleni nesposobni inzenjeri rade tamo, nitko nije došao iz neke strane države... Vidim, s puno ljudi si pričao koji su radili tamo i pitao ih zašto su radili tamo. Jer ja jesam.

Pa Nikola je dobio 250 miljuna dolara od CNHa i proizvodnu liniju u Ulmu za proizvodnju TREa. Uz to je GM i dalje ostao pri svojem naumu da će im u budućnosti isporučiti 2,2 miljarde u raznim komponentama koje oni proizvode. 

Činjenično, ovo što je Matan povukao je mala beba. A gle svi tvrde da je Nikola prevara(bila) žešća. 


A sad, ak je glavni argument da će Mate razvit nešto jer su Porscheovi i Hyundaiovi investicijski fondovi ubacili neke mrvice unutra. Zašto onda lijepo ne razviju kompletnu tehnologiju u gotov proizvod sa svojom i lovom od tih investitora i onda kažu, gle, mi smo napravili to i to, tu su primjeri da to radi kak kažemo da radi, hoće država to kupiti po toj i toj cijeni. I onda država kaže evo natječaja pa se prijavite i ponudite cijenu. 

 

A ne, joj mi mislimo napraviti to i to i možda će raditi, al daj ti državo nama pare da bi se mogli igrati s tim. 

 

Bolje da tu lovu država spizdi na još Rafalea ili neki PZO. Imat će više koristi.

11 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Baotica kaže...

Pustimo što on govori, svaki cigo svoga konja hvali, svaki. Bitno je pogledati rezultate, a i mišljenja drugih o spomenutim osobama. To je prvo. Drugo. Čim netko traži državna ulaganja odmah je sumnjiv. Toga u kapitalizmu nema, ako imaš dobar plan idi u privatnu banku pa digni kredu. A državna ulaganja i poticaje ? to je u ovakvim državicama samo izlika da se povuče novac za rizično ulaganje koje je veoma upitne prirode, jer ako flopne nikome ništa obzirom da u ovakvim banana državicama nema političke niti financijske odgovornosti kada je u pitanju društveni novac.

 

 ozbiljno?

 

Tesla set for at least 1 billion euros in German subsidies - Business Insider | Reuters

 

ovo je samo jedna od posljednjih priča koliko tesla love dobiva u obliku državnih poticaja, ovdje u njemačkoj, prije toga u americi i drugim državama

ali to valjda nisu države u kapitalizmu, to su valjda državice koje trebaju izliku, kako kažeš

 

recimo, primjer kad nije država objavila javni natječaj, nego je natječaj za države objavila tesla, pa tko više love da, tamo će se gradit tvornica

Inside Nevada’s $1.3 billion gamble on Tesla | The Verge

 

ali da, državice kojima treba izlika da troše novac, toga nema u kapitalizmu 

9 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
med kaže...
oni koji ne izlaze na izbore zapravo su najbolji.Ne pušu u jedra manipulatorima, uhljebima, prevarantima. Ovi koji izlaze daju im razlog da postoje.

 

ovakvu glupost dugo nisam čuo, najbolje ne izaći na izbore i pustiti članovima HDZa da kroje državu, jel tako?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Entry Point kaže...
Filox kaže...

 OK, u redu. Ali molim te, sad ozbiljno i pristojno, možeš li mi pojasnit (1.) zašto bi itko onda kupio od Rimca sustav baterija, a ne direktno od tog proizvođača i prošao jeftinije ili (2.) zašto ne bi kupili i sami prepakirali, da ispadne da je sve njihova tehnologija. Na Primjer Zašto Aston to nije napravio za Valkyre? Čemu logo Rimac Automobila, 

Hvala.

 Neće ti objasniti. Prdit će dalje svoje floskule o prepakiranim baterijama, nešto o državi, malo o HDZ-u i tako u krug.

 

E ali UPS na brodovima. Jbt.

 Za razliku od imaginarnog auta terminatorske tehnologije taj UPS postoji stvaran je velik je vjerojatno ko tvoj stan i bilo koja komponenta toga je skupa i postoji nije koncept koji je kupio floridski zubar. Ajde evo objasni ti meni što brada proizvodi, koji je to stručan kadar koji to radi i koji inženjeri uopće u rh to mogu dizajnirat i napravit i onda  zašto misliš da to u rh moguće pokrenut iz garaže sa milijun kuna a gm  tesla i ostali valjda nemaju garažu i lika koji ne zna što je napon a što struja. 

Ako si tehničke struke a vjerujem valjda da jesi onda u rvackoj fakulteti ne trebaju brinut za budućnost imaju dosta kadra hdzove mladeži nekog poput ovog dr znanosti ode u Splitu. 

 

16 godina
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Prije 4-5 godina sam se prepirao s prijateljem oko Rimca. Ja sam tvrdio da su sve to muljaže i da nikad neće napraviti ništa.
On je meni govorio da nisam normalan, zašto sam tako negativan, zatucan, itd, itd...
Poanta je da je prošlo tih 4-5 godina, a ja nisam vidio ni milimetar pomaka.
14 godina
offline
Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?

OK, ajde da riješimo jednu stvar

Rimac je

3 Good Guy
9 Bad Guy
12 Nemam mišljenje o Rimcu
Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
16 godina
moderator
offline
Re: Zašto je zabranjeno komentiranje Rimac na BOL?
Gadgeti kaže...

Nadam se da mi ova objava neće "popušiti" ban iako bi mogla, ali jednostavno pitanje, zašto je svaki članak vezan uz dotičnog "BOGA" Rimac zabranjena za komentiranje?

 Nije zabranjeno, samo je isključeno! Vidiš da ni ti nisi dobio opomenu, a niti je ova tema obrisana, iako je već i sam naziv teme netočna tvrdnja.

jozef kaže...

svaka tema o Rimcu se razvija potpuno isto, pa onome tko želi čitati komentare dovoljno je potražiti neki stariji thread s istim tagom.

 Zahvaljujem ti, vrlo sažeto i jasno si objasnio što se događa - sa svih strana izviru ratoborni hejteri, banirani rade nove račune, po stoti put ponavljaju se iste optužbe, u pravilu potpuno nevezane uz temu...

 

I "rasprava" u ovoj temi, staroj tek dan i pol, je pokazala kako bi izgledali komentari u tim temama da nisu preventivno zaključane. Umjesto da moderatori rade masakr, brišu sve uvrede i klevete, masovno baniraju - ovako vlada mir i spokoj.

 

Ako netko možda ne zna - izdavači imaju zakonsku obavezu uklanjati govor mržnje i klevete koje čitatelji pišu na njihovim stranicama!

 

Nakon što smo sve to apsolvirali, tema je ispunila svoju svrhu, pa kao takva ide pod ključ.

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice