Usisavači. O da, USISIVAČI :) izdvojena tema

poruka: 333
|
čitano: 417.863
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Skini u pevecu ili elipsu sa izlozenog ili zovi servis, broj dijela imas na slici.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
marinnn kaže...

Skini u pevecu ili elipsu sa izlozenog ili zovi servis, broj dijela imas na slici.

 

Zvao sam servis, narucen novi dio :)

3 godine
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Pozdrav,

 

Ima tko iskustava s Phillips ručnim usisivačima koji odmah brišu i pod? Trenutno su na akciji u elipsu, a u potrazi sam za nekim manjim ručnim koji bi mi sve zamjenio. Nemamo veliki stan a i neda mi se više navlačit s kablovima.

 

Konkretno ovaj model:

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/PHILIPS-FC6408/

14 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Preporuka za nekog robotskog usisavaca koji i briše pod? Razmisljao sam o xiaomi roborock e4. Ima netko?
Tako do 2000kn mislim uzeti posto imam mrvica kolko oces 😂 (dijete je u pitanju) a htio bi dragu malo rasteretiti.
Black Spider
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
crni pauk kaže...
Preporuka za nekog robotskog usisavaca koji i briše pod? Razmisljao sam o xiaomi roborock e4. Ima netko?
Tako do 2000kn mislim uzeti posto imam mrvica kolko oces 😂 (dijete je u pitanju) a htio bi dragu malo rasteretiti.

 https://www.forum.hr/showthread.php?t=61873&page=273#post84539961

11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Pogledaj roborock s5 max, koliko sam gledao po recenzijama čini se jako dobar. Uh, sad sam vidio da je budget do 2000 kuna, ne znam baš da u toj cijeni ima nešto dobro, možda je ipak bolje malo se protegnuti
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 7:11 (picajzla0707).
3 godine
protjeran
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Mišljenje o ovom Dysonu? Kvaliteta? Cijena?

Usisavač DYSON V10 Motorhead, bežičn - 750.260.264 - Links

3 godine
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
I mene jako zanima. JELI VRIJEDAN TIH NOVACA?
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

V10 nema izmjenjivu bateriju, meni se jako dopada V11 Outsize sa dvije click in baterije u paketu, taj model šalje u ropotarnicu klasične podne usisavače.

 

https://gizmodo.com/dyson-v11-outside-review-easily-swappable-batteries-ma-1843007946

11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
user2206 kaže...

Mišljenje o ovom Dysonu? Kvaliteta? Cijena?

Usisavač DYSON V10 Motorhead, bežičn - 750.260.264 - Links

Sad sam nasao usporedbu, uglavnom ovaj motorhead model ima jednu direct drive motoriziranu četku koja je više namjenjena za tepihe i tapisone

 

Postoji još i soft roller četka (Absolute model) koja je savršena za tvrde površine i ima bolji pick up učinak od motorhead četke 

 

Članak usporedbe

3 godine
protjeran
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Po tebi jel vrijedi dati 3000 kn za ovaj u Linksa?
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Ne znam nisam ga osobno koristio da mogu dati takve zaključke, imaš usporedbe pa vidi, ako imas samo ili pretežito tvrde podove onda ces morati uloziti jos na tu soft roller četku koja ima bolji pick up učinak...

 

Opcenito su absolute modeli najvise opremljeniji i imaju vecu posudu za prašinu od motorheada...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Zanima me kupnja stapnog usisivaca. Ima li tko dobar savjet za kupnju. Do 3000 kn max.
3 godine
protjeran
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Ima li tko od vas Xiaomijev Jimmy usisavač? Ja sebi gledam Jimmy 85 Pro pa me zanimaju iskustva?

https://preporucamo.com/najsnazniji-baterijski-usisavac-na-svijetu-na-rasprodaji/2020/11/10/

13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Kolega, si možda nabavio taj Xiaomi usisavač ili neki drugi njihov? Ili nešto treće? Razmišljam o tako nečemu kao "dodatak" klasičnom usisavaču. Za pokupiti paučinu mi izgleda jako zgodno.

Ima tko bolji prijedlog?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
protjeran
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Hexfire kaže...
Kolega, si možda nabavio taj Xiaomi usisavač ili neki drugi njihov? Ili nešto treće? Razmišljam o tako nečemu kao "dodatak" klasičnom usisavaču. Za pokupiti paučinu mi izgleda jako zgodno.

Ima tko bolji prijedlog?

 Ma nisam još. I dalje nisam siguran da li Jimmy 85 Pro može zamijeniti klasični usisavač, bojim se koliki je stvarni kapacitet baterije i njena trajnost, kao i jačina usisa. A preskup mi je da bude samo dodatak klasičnom usisavaču jer za 2000kn mogu kupiti monstruozan klasični usisavač.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 22:46 (user2206).
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Da, kužim. Gledao sam ove jeftinije modele Xiaomi, ima za cca 1300kn što je valjda dovoljno za ono što mi treba.

Sancta Domenica ima Rowenta usisavače na 30% off, ali mi Xiaomi bolje zvuči na papiru.

Da mi treba baš zamjena za klasični vjerojatno bih išao na neki skuplji Dyson.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Hexfire kaže...
Za pokupiti paučinu mi izgleda jako zgodno.

Ima tko bolji prijedlog?

 partviš

13 godina
neaktivan
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Trebao bi mi usisivač do nekih 800 kuna, po mogucnosti da nije onaj s vodom te da je sto jaci za tu cijenu, koristiti ce se za čišćenje apartmana.

 

hvalaa vaam!

 

edit: Da li je ovo dobar izbor: https://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci/PHILIPS-FC9332-09/

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 18:42 (Zeppe).
7 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Možda i najbolji. Kupili 733x u Emmezeti, diže parket koliko dobro vuče.
14 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Zeppe kaže...

 Imam taj već oko godinu dana i super sam zadovoljan.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Mini recenzija Jimmy jv85pro

Znaci uzeo sam ga prije dva tjedna, 2099kn ovdje https://www.smartus.hr/xiaomi-jimmy-jv85-pro-bezicni-usisavac-ljubicasti-1732.html unatoc tome sto na drugim stranim shopovima zna bit na akciji pa cak i do 500kn jeftiniji, ponajvise zbog moguceg povrata u roku 14 dana od kupnje i ostvarivanja prava iz garancije.

Za sad se pokazao veoma dobar, cak odlican i ne nije nikakva zamjena klasicnom usisavacu nego mu parira. Snagom usisa bez cetke zadize laminat vidim da se to postavlja kao neko mjerilo.

Do sad sam imao neki philipsov kupljen prije cca 5 godina u plodinama, koji mi je bio savrsen te je jimmy uzet kao dodatak, ali evo philipsov je vec par dana u garazi, posluzit ce za usisat auto tu i tamo.

Najveci minus od svega je baterija i nacin punjenja. Znaci baterija se ne moze punit odvojeno od uredjaja pa nema smisla uzimat drugu, jer bi ste onda cijeli dan razmisljali o punjenju tj. izmjenama baterija ma uredjaju na punjacu. Jimmy ima tri moda eco normalni i turbo, eco i normalni su sasvim dovoljni za usisavanje laminata, parketa plocica, dok turbo ipak koristim samo za tepihe. Turbo radi samo do 20% baterije.

Potrosnja baterije. Znaci ovako na izbor imate razlicite nastavke, u kombinaciji s motoriziranom cetkom u turbo modu baterija izdrzi 12.5 minuta do 20% kad se turbo gasi. Bez motorizirane cetke u normalnom modu imate 40 min od 100 do 0, i u eco modu 65 minuta. Kako mi je stan 80kvadrata u turbo modu ne vjerujujem da bi ga mogao usisat cijelog, ali kao sto sam prije rekao imam kombinaciju laminata 40ak kvadrata, plocica 30ak kvadrata i tepiha 10ak kvadrata tako da kombiniranjem turbo i normalnog moda uspjem sve usisat i jos mi ostane kojih 50ak% baterije.

Plusevi
Jaka usisna snaga, pogotovo sto se radi o baterijskom stapnom usisavacu
Lako ciscenje spremnika
Motorizirana cetka lijepo iscetka i usisa tepihe, tepih poslije usisavanja izgleda pufnast kao nov.
Puno razlicitih nastavaka
Cijev se jednim klikom prepolovi pa usisavanje ispod namjestaja nije problem


Minusi
Tezina, znaci nije bas lagan ali mislim da to ovisi o tome sto sam do sad usisavao s klasicnim koji je imao pola aluminij pola plastika cijev pa je za razliku od njega taj dojam tezine, nije da ce te okilavit.
Baterija, po meni kad bi bila jaca npr 20ak min turbo moda sa motoriziranom cetkom bio bi idealan
Baterija, trebalo je izvest da se baterija moze punit bez uredjaja
Punjenje, punjenje traje kojih 3 i pol sata od 0 do 100
Stalak za punjenje, jeftina plastika koja kvalitetom i izgledom ne prati klasu usisavaca, izveden je dosta jadno, mislim sluzi svojoj funkciji i to je to.

Ako imate pitanja slobodno pitajte.
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Super je recenzija. Znaš li gdje je servis i tko servisira Jimmy usisavače. Slao sam mail na Smartus, ali ne odgovaraju.
3 godine
protjeran
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
zm111 kaže...
Super je recenzija. Znaš li gdje je servis i tko servisira Jimmy usisavače. Slao sam mail na Smartus, ali ne odgovaraju.

 Jel imaš problema s Jimmyjem?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Nemam, planiram ga kupiti, pa me zanima gdje je servis
13 godina
neaktivan
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Pozdrav, ne znam da li je dobra tema ali da pitam ovdje. Ima li tko iskustva sa iRoobot usisavcem naspram Xiaomi robotskog usisavaca? Konkretno zanima me ovaj:
https://www.irobot.hr/robotski-usisavaci/roomba-694.html

Xiaomi sam osobno vidio i znam da su okej, ali to je Xiaomi ipak. Nikad nisam vidio niti koristio Roombu niti vidio kakva je podrska i aplikacija za same usisavace. Pa ako mi moze netko pomoci oko odabira. Da li je bolji iRoobot ili ekvivalent Xiaomi za te novce? Hvala unaprijed.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
2 godine
protjeran
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)
15 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Gam3r kaže...
Pozdrav...

 Nemas se sta mislit oko Xiaomija, radi vrhunski. Ja imam S50 model, do sada je odradio 568h ciscenja, ocistio je 34000m2 povrsine i odradio 983 cleanupa. Nikakvih problema do sada. Baterija traje kao i prvog dana, a cisti odlicno. Tu i tamo promijenis cetke i filtere i pici dalje 

Rvat katolik!
14 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)
13 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Ima li tko iskustva sa Vorwerk usisavačima?

 

Nama upravo bila prezentacija doma, a čuli smo za njih obzirom da istražujemo kako čim više očistiti madrace i prašinu radi sumnje na alergiju kod sina. 

 

Jedina stvar koja me kod toga odbija je cijena. Znači uključena je glava usisavača koja ujedno usisava i pere pod (izgleda da radi poprilično dobro), manja glava koja je za obično usisavanje, manja glava/četka za dubinsko čišćenje madraca, teleskopska cijev. Sve to skupa cca 9200kn. Vjerujem da radi dobro i da bi nam koristilo ali baš da toliko vrijedi.... nije da on usisava 5 puta bolje od nekog usisavača koji košta npr 1500kn...

 

Postoji li nešto slično tom Vorwerku? Znači da se može promjeniti glava za čišćenje madraca ili slično, čisto da vidim usporedbu cijena...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice