Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

poruka: 312
|
čitano: 95.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo, kako postoje teme o misicima, frizurama, depilaciji ... pravim temu za zderonje koji vole pojesti ljuto.

 

Ujedno postam i najljuci zacin sto mi je dopao ruku: Habanero chili prah. 577000 skovila! Smrt!

 

Znate onaj nonsalantni pokret isprobavanja cilija kada u prah umocis ovlas polizani mali prst pa to polizes? E to je kardinalna greska kod habanera. Val ne ljutine nego eksplozije koji dodje kao prva senzacija - ne jenjava, nego se s vremenom eksponencijalno povecava.

Kolega Friday je pri testiranju habanera testirao upravo ovako kako je gore navedeno i toliko ga je habanero smozdio da je prstima morao obrisati suze iz ociju. Na njegovu zalost, jedan od prstiju kojima je brisao oci je bio onaj mali prst  na kojemu je valjda ostalo jos malo habanera koji je dospio u oko. ... SHOW!

 

U jednom trenu sam ga mislio upucati kao ozlijedjenog konja da se ne pati, ali nekako je prezivio ...

 

Dakle ... sto vi ljutoga koristite i papate?

 

 

 

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 12:04 (Bastardo).
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Ljuti ketchup i biber
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ne ponovilo se {#}

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

hm moram probat taj habanero,imao iskustva samo sa feferonima,pa ako netko ima preporuku jos osim bastarda...ps ne isporbavajte ujutro,napravio zaheb jedanput pa sam proveo cijelo popodne na wcu

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Nitro233 kaže...

hm moram probat taj habanero,imao iskustva samo sa feferonima,pa ako netko ima preporuku jos osim bastarda...ps ne isporbavajte ujutro,napravio zaheb jedanput pa sam proveo cijelo popodne na wcu

 

Ja imam kod kuće habanero. Kolega bastardo mi je donio bočicu iz švicarske. Stavljam ga u svašta (paprikaše, gulaše, špagete, punjenu papriku, kupus na paradajzu...).

Osim izuzetne ljutine krasi ga nešto jednako bitno - ne dodaje ni trunčicu kiselosti/gorčine ili arome. Samo čista, besprizorno koncentrirana, ljutina. Nešto bez čega više ne mogu zamisliti određene vrste jela.

Inače, u zadnje vrijeme dosta tamanim Tabasco. Tek sam ga prije koji mjesec otkrio i "upao" je taman gdje habanero ne može - pečeno meso (pa čak i u špagete ide dobro). Nekima će možda smetati kiselost ali meni savršeno paše. Osim toga, odličan je za zaljutiti ketchup. Imam 3 kćeri i nemam običaj kupovati ljuti ketchup pa si onda sa tabascom običan ketchup "popravim" {#}

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 12:18 (Friday).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Nitro233 kaže...

hm moram probat taj habanero,imao iskustva samo sa feferonima,pa ako netko ima preporuku jos osim bastarda...ps ne isporbavajte ujutro,napravio zaheb jedanput pa sam proveo cijelo popodne na wcu

Feferone, posebno ukiseljene su zlo. Nisu toliko ljute, koliko zeludac ne moze spaliti onu ljutu kiselinu, tj zaljuceni ocat, a to pri napustanju tijela PECE u 3PM. Habanero prah nema taj popratni efekat.

Malo da se nadovezem na svoj post o habaneru ... jedna mala, cajna zlicica, napola puna habanerom zaljuti kotlic cobanca (odokativno 15-ak litara) do te granice da oni koji jedu umjereno pikantnu hranu imaju problema s konzumacijom.

Cesto kada udaram po kobasici i slanini, volim zaciniti vrhnje habanerom i soli i to koristim kao svojevrsni dip. Jednom prilikom sam na vrh spicastog noza stavio ma trun vise no inace i pomijesao s vrhnjem ... nije bilo teorije da se to vrhnje vise jede ... iako volim bolesno ljuto, ovo je bilo previse za mene ...

 

Sada malo gleduckam po ebayu i naletih na ovo

 

http://www.ebay.com/itm/ARAVA-SCORPION-HOTTEST-CHILI-CROSSof-TRINIDAD-SCORPION-BHUT-JOLOKIA-HABANERO-50g-/261536402245?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3ce4c8cb45

 

Deklarirana ljutina je >1 200 000 skovila. Svrbi me nesto prst pa kontam da narucim :)

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Najljuće što sam osobno ikad pojeo je kebab (i to prvi put u životu) u kojeg su stavili ljuti umak, chili i tabasco. Tom sam prilikom i prvi put jeo kebab. {#} Osobno više volim ćevape, pa otuda i "otpor" kebabu.

Dovoljno je kazati da sam poslije toga odmah strgao Q-pack u par minuta (zanimljivo, osjećaj je kao da piješ običnu vodu zbog sve te ljutosti). Ne bih nikome preporučio. Volim ljuto, ali bilo mi je ipak previše.

Već sljedeći put je bilo puno lakše.

 

Uglavnom, ni blizu vaše "lige" koliko vidim. {#}

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 12:24 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Da share-am iskustvo, dakle izuzetni sam ljubitelj ljute hrane (prije 2 mjeseca morao malo smanjiti radi zdravlja), ali u najboljim danima Tabasco je bio svakodnevno na stolu uz papar. Ako nije bilo tabasca, feferoni su morali biti u friđu.  Eto u restoranu prije kojih 3 mjeseca tražio najljući umak koji imaju i na stol mi donijeli "Painmaker" , na scoville ljestvici je na 200.000, dok jedan tabasco ima oko 3.500... 
A to je smjesa, to nije tekućina. Naravno da sam ja kretenčina to nagnuo i to gruda pala u tortilju.. Naravno da sam to razmazao okolo i naravno da sam tu noć preklinjao sve grčke bogove.

Al bilo je dobro iskustvo, pogotovo kroz 2 dana kad je sve to iz tijela izašlo {#}

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
pr0n_addict kaže...

Najljuće što sam osobno ikad pojeo je kebab (i to prvi put u životu) u kojeg su stavili ljuti umak, chili i tabasco. Tom sam prilikom i prvi put jeo kebab. {#} Osobno više volim ćevape, pa otuda i "otpor" kebabu.

Dovoljno je kazati da sam poslije toga odmah strgao Q-pack u par minuta (zanimljivo, osjećaj je kao da piješ običnu vodu zbog sve te ljutosti). Ne bih nikome preporučio. Volim ljuto, ali bilo mi je ipak previše.

Već sljedeći put je bilo puno lakše.

 

 

Ćevapi i kebab si nisu neprijatelji, znaš? Nije to kao "Volim svoju ženu pa zbog toga neću tovariti susjedovu kći..." {#}

 

Ergo, što se tiče ljutine - ja nerijetko kraj ručka dočekam totalno uplakan. Znači, meni doslovce suze liju, djeca me gledaju uplašeno kao da sam na samrti. I ne mogu si pomoći. OBOŽAVAM ljutinu i to preko svake mjere! A zadnjih mjeseci sam ženu privolio da počne jesti ljuto pa sad zaljuti jelo poprilično (a djeci napravi onda nešto drugo {#}). Daleko je to od ljutoga po mojoj mjeri ali napokon idemo u dobrom smjeru.

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

Feferone, posebno ukiseljene su zlo. Nisu toliko ljute, koliko zeludac ne moze spaliti onu ljutu kiselinu, tj zaljuceni ocat, a to pri napustanju tijela PECE u 3PM. Habanero prah nema taj popratni efekat.

drago mi je da habanero ne izaziva nuspojave,al da kiselina mi spici zeludac tako jako,mogu rec čak da mi ga ni žestoko pice stock tako ne unisti...

Stoga sad pusem i na hladno,al isprobat cu taj habanero

16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Nitro233 kaže...

Stoga sad pusem i na hladno,al isprobat cu taj habanero

 

Pripremi se na ludu zabavu. Prezakon stvar! {#}

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ide ova tema kao mutava, ocito je ovako nesto nedostajalo ...

Ajmo malo o skovilama i sto to predstavlja ...

 

Skovila (Scoville) je jedinica ljutoce za papricice. Ljutina zastupljena sa mjerom od 100 skovila znaci da se jedna kap ekstrakta ljutine (capsaicina) iz mjerene feferone moze neutralizirati (tj pobiti efekat ljutoga) sa 100 kapi vode.

 

Feferone s nasih podneblja su u rangu izmedju 10 000 i 15 000 skovila. Normalan crni biber je negdje oko 900. Papreni sprej (suzavac) je negdje oko 2 000 000.

 

Prilazem i skalu pa da znate o cemu se prica/radi ...

 

 

 

Posto sam avanturistickog duha, narucio sam sjemenje par malo zescih papricica i to na proljece ide na terasu u saksiju pa da vidimo sto ce se lijepoga izroditi ...

 

 

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

evo da se i ja predbilježim jer obožavam ljuto,ali imam problema kad si nedam reda sa ovim feferonima iz staklenke jer onda proklinjem sve žive i mrtve kad sam na wc-u drugi dan.{#}

ajde dajte neki link kaj kupujete tu kod nas,a da nema te popratne nuspojave ko ovi feferoni iz staklenke.znači čili umak,tabasco i ostale stvari.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
jura kaže...

evo da se i ja predbilježim jer obožavam ljuto,ali imam problema kad si nedam reda sa ovim feferonima iz staklenke jer onda proklinjem sve žive i mrtve kad sam na wc-u drugi dan.{#}

ajde dajte neki link kaj kupujete tu kod nas,a da nema te popratne nuspojave ko ovi feferoni iz staklenke.znači čili umak,tabasco i ostale stvari.

Sve sto ima kiselkast okus ima popratne pojave. Tabasco, sirracha, itd ... zato jer da bi se papricice odrzale i razgradile, kao katalizator se koristi ocat koji ih nagrize i zaustavi truljenje. Problem je sto zelucana kiselina ne moze spaliti taj ocat ni ljutinu u njemu i on kao takav izadje na paksu i onda bude belaja ...

 

Zato preferiram ljuto u prahu jer onda nema boli pri outputu :). Nije cak ni bol problem, koliko mi je problem ako sam jeo ljuto za veceru, pa ujutro na putu na posao zapnem s autom u guzvi ... Takve stvari ne mozes tempirati i planirati, a kad se ljuta kiselina pobuni, nema tu diskutiranja i dogovaranja - to odmah mora van ... :)

 

Ovaj link sto sam stavio gore na ebay je sasvim ok cijenovno i kolicinski pa preporucam da odatle pocnes. Free shipping je takodjer uvijek plus.

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Onda decki, kako hemeroidi? :D

 

Ja guram Tabasco, to je najjace sto sam do sada probao. Takodjer ga guram u umake i slicno, cak sam zenu, koja inace nije ljubitelj ljutog, naucio da ga stavlja svugdi kad kuha. Za ove zesce varijante nemam muda. Dovoljno mi je bilo jedan put kad sam rezao feferon a nakon toga protrljao oci i otisao pishat bez da sam propisno oprao ruke (prije trljanja i pisanja).

Rvat katolik!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
jura kaže...

evo da se i ja predbilježim jer obožavam ljuto,ali imam problema kad si nedam reda sa ovim feferonima iz staklenke jer onda proklinjem sve žive i mrtve kad sam na wc-u drugi dan.{#}

 

Ja ih obožavam ali nisam ih ove godine ni jednom jeo. Nemam nikakve mjere a to onda znači samo jedno... {#}

 

tnakir kaže...

Onda decki, kako hemeroidi? :D

 

Ja guram Tabasco, to je najjace sto sam do sada probao. Takodjer ga guram u umake i slicno, cak sam zenu, koja inace nije ljubitelj ljutog, naucio da ga stavlja svugdi kad kuha. Za ove zesce varijante nemam muda. Dovoljno mi je bilo jedan put kad sam rezao feferon a nakon toga protrljao oci i otisao pishat bez da sam propisno oprao ruke (prije trljanja i pisanja).

 

Nisam nikada imao hemoše a jedem izrazito ljuto barem 5 puta tjedno. Uz to i sjedim barem 10 sati dnevno...

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...

tnakir kaže...

Onda decki, kako hemeroidi? :D

 

Ja guram Tabasco, to je najjace sto sam do sada probao. Takodjer ga guram u umake i slicno, cak sam zenu, koja inace nije ljubitelj ljutog, naucio da ga stavlja svugdi kad kuha. Za ove zesce varijante nemam muda. Dovoljno mi je bilo jedan put kad sam rezao feferon a nakon toga protrljao oci i otisao pishat bez da sam propisno oprao ruke (prije trljanja i pisanja).

 

Nisam nikada imao hemoše a jedem izrazito ljuto barem 5 puta tjedno. Uz to i sjedim barem 10 sati dnevno...

Takodjer. Jedem ljuto nonstop, cak i sada dok tipkam (zemicke prerezane po pola, namazane maslacem, zasoljene i zacrvenjene habanerom i uz to grickam masline). Hemeroide nemam a takodjer sjedim 8h na poslu i onda jos bar 1-2h kod kuce za kompom ...

 

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Bastardo kaže...

Takodjer. Jedem ljuto nonstop, cak i sada dok tipkam (zemicke prerezane po pola, namazane maslacem, zasoljene i zacrvenjene habanerom i uz to grickam masline). Hemeroide nemam a takodjer sjedim 8h na poslu i onda jos bar 1-2h kod kuce za kompom ...

 

 

A u autu sat i pol tamo i sat i pol nazad stojiš? {#}

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Evo kako izgleda kad budala nasrne na nesto zesce ...

 

 

 

{#}

*dobitnik i7-4790K!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Friday kaže...
Bastardo kaže...

Takodjer. Jedem ljuto nonstop, cak i sada dok tipkam (zemicke prerezane po pola, namazane maslacem, zasoljene i zacrvenjene habanerom i uz to grickam masline). Hemeroide nemam a takodjer sjedim 8h na poslu i onda jos bar 1-2h kod kuce za kompom ...

 

 

A u autu sat i pol tamo i sat i pol nazad stojiš? {#}

Istina ... i u autu sjedim :)

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
pr0n_addict kaže...

Najljuće što sam osobno ikad pojeo je kebab (i to prvi put u životu) u kojeg su stavili ljuti umak, chili i tabasco. Tom sam prilikom i prvi put jeo kebab. {#} Osobno više volim ćevape, pa otuda i "otpor" kebabu.

Dovoljno je kazati da sam poslije toga odmah strgao Q-pack u par minuta (zanimljivo, osjećaj je kao da piješ običnu vodu zbog sve te ljutosti). Ne bih nikome preporučio. Volim ljuto, ali bilo mi je ipak previše.

Već sljedeći put je bilo puno lakše.

 

Uglavnom, ni blizu vaše "lige" koliko vidim. {#}

 inače kad si idem po kebab uvijek zamolim ili da mi stavi chili kad ja mislim da je dosta ili da si ga ja stavim.prošli put kad sam otišel na kebab ovaj koji radi nije mogel vjerovati kolko sam si chilija stavil i tvrdil je da budem drugi dan završil u bolnici.{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 13:07 (jura).
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ufff. luto, dobio sam neki dan trinidad scorpion morugu, sušim ju za sjeme, međutim neb ja bio ja kad nebih probao.... požalio sam.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Checola kaže...

Ufff. luto, dobio sam neki dan trinidad scorpion morugu, sušim ju za sjeme, međutim neb ja bio ja kad nebih probao.... požalio sam.....

Uh morugica :)

 

 

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

volim ljuto ali sam ogranićen na tabasko i kajenski papar... tabasko stavljem u sve što jedem (osim s ribom) ali sve... računovođa sam pa dosta sjedim ali hemiće nikad nisam imao. pretpostavljam da ovo večina zna ali za ubit ljutninu - mlijeko. pa ako netko pretjera da zna. e, i negdje sam pročitao da, barem tabasco, povoljno djeluje na probavu i metabolizam i da je u biti, zdrav...

odlična tema.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
jura kaže...

 inače kad si idem po kebab uvijek zamolim ili da mi stavi chili kad ja mislim da je dosta ili da si ga ja stavim.prošli put kad sam otišel na kebab ovaj koji radi nije mogel vjerovati kolko sam si chilija stavil i tvrdil je da budem drugi dan završil u bolnici.{#}

 

Problem je što ti kojekakvi "čiliji" kod nas nemaju veze sa pravim čilijem. Samelju sve i svašta a najmanje bude onoga što treba biti ljuto.

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
skank666 kaže...

volim ljuto ali sam ogranićen na tabasko i kajenski papar... tabasko stavljem u sve što jedem (osim s ribom) ali sve... računovođa sam pa dosta sjedim ali hemiće nikad nisam imao. pretpostavljam da ovo večina zna ali za ubit ljutninu - mlijeko. pa ako netko pretjera da zna. e, i negdje sam pročitao da, barem tabasco, povoljno djeluje na probavu i metabolizam i da je u biti, zdrav...

odlična tema.

 

Kajenski papar je odlican, ali je to daleko od ljutog, iako ima jako finu aromu. Mlijeko pomaze tamo negdje do 150 000 skovila. Preko toga jedino svevisnji. Eno onaj tulipan s youtube videa koji sam postao pije mlijeko pa se jasno vidi da  i ne pomaze :)

 

Friday kaže...
jura kaže...

 inače kad si idem po kebab uvijek zamolim ili da mi stavi chili kad ja mislim da je dosta ili da si ga ja stavim.prošli put kad sam otišel na kebab ovaj koji radi nije mogel vjerovati kolko sam si chilija stavil i tvrdil je da budem drugi dan završil u bolnici.{#}

 

Problem je što ti kojekakvi "čiliji" kod nas nemaju veze sa pravim čilijem. Samelju sve i svašta a najmanje bude onoga što treba biti ljuto.

 

Svugdje je tako. Samljeveno kore, sjemenki, a skori nista da pecne. Treba bas imati srece i pogoditi pravu stvar.

*dobitnik i7-4790K!
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Odlicna tema. I sam sam fan ljutog kao i pol familije. Najbolja scena je bila kad smo u vikendici radili lovacki gulas (pravi na tronoscu, u kotlu). I sad gulas bude gotov i stari, buraz i ja udarili na najjace a moja i burazova cura cmolje sa strane i napikavaju meso i krumpir. Mator je toliko zaljutio gulas da bi suze doslovno isle ako si drzao glavu iznad puseceg tanjura. Btw... Sta se tice kebaba i ljutog umaka, prije par godina uzeo kebab sa ljutim umakom (i jos napomenuo malo vise ljutog i cilija). I tak ja pojedem kebab u roku keks i odjednom nemogu disat. Suze liju i ja se borim za dah a faca crvena. I uletim u neki konzum do frizidera i odma po coli. Volim nakon ljutog popit nes gaziranog da kolko tolko spere ljutinu. Ovo sta se danas uvaljuje kao ljuto u fast foodim veze s ljutim nema. Jednom sam pojeo zlicicu cilija kao za okladu i nis mi nije bilo (osim naravno kad sam na WC isao drugi dan). Btw gdje bi se kod nas molge kupit egzoticne sjemenke papricica?
Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

http://www.volimljuto.com/  a pošto si iz zagreba, mogu ti proljedit koju sjemenku moruge....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane
Checola kaže...

http://www.volimljuto.com/ 

Joj sto ima dobrih stvari na stranici ... Carolina Reaper, Jolokia Chocholate ... osjetim vec sada kako mi se vilica grci

*dobitnik i7-4790K!
16 godina
odjavljen
offline
Za sve ljubitelje ljutoga i ljute hrane

Ajde da čujemo - tko danas proklinje jučerašnje feferonke? {#}

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice