Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

poruka: 252
|
čitano: 34.798
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Umiješaju li se Amerikanci na stranu Južne, a Kinezi Sjeverne Koreje, moglo bi biti svašta. Pogotovo uzme li se u obzir to da SAD, Kina i Sjeverna Koreja posjeduju nuklearno naoružanje. A zamislite još da se komunisti udruže sa muslimanima. Što vi mislite o ovom sukobu?

13 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Mislim da je do rata došlo jer Kinezi osim što su mali, imaju i mal k*rac. Pa su frustrirani, nek se kolju.

16 godina
online
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Izzy kaže...

Umiješaju li se Amerikanci na stranu Južne, a Kinezi Sjeverne Koreje, moglo bi biti svašta. Pogotovo uzme li se u obzir to da SAD, Kina i Sjeverna Koreja posjeduju nuklearno naoružanje. A zamislite još da se komunisti udruže sa muslimanima. Što vi mislite o ovom sukobu?

A daj zamisli da ja prdnem.

Komunisti s muslimanima...kakve ti gluposti pricas, ti nemas dve ciste.

Kinezi protiv SAD-a zbog neke S. Koreje...lol.

A daj zamisli da nas napadnu alieni i sve nas testiraju analnim sondama!

- Psiho246
16 godina
online
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
kgšfljnjžbgw kaže...

Mislim da je do rata došlo jer Kinezi osim što su mali, imaju i mal k*rac. Pa su frustrirani, nek se kolju.

Kinezi ne zive u S. Koreji.

Malo obrazovanja ti ne bi skodilo. ;)

- Psiho246
13 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

poceo je III Sv. rat

15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Psiho246 kaže...
Izzy kaže...

Umiješaju li se Amerikanci na stranu Južne, a Kinezi Sjeverne Koreje, moglo bi biti svašta. Pogotovo uzme li se u obzir to da SAD, Kina i Sjeverna Koreja posjeduju nuklearno naoružanje. A zamislite još da se komunisti udruže sa muslimanima. Što vi mislite o ovom sukobu?

A daj zamisli da ja prdnem.

Komunisti s muslimanima...kakve ti gluposti pricas, ti nemas dve ciste.

Kinezi protiv SAD-a zbog neke S. Koreje...lol.

A daj zamisli da nas napadnu alieni i sve nas testiraju analnim sondama!

Misliš da nije moguće? Istok protiv zapada? I komunistima i muslimanima su zapadnjaci trn u oku i dovoljan je samo jedan ovakav sukob da se oni udruže i da sve "ode u papar".

16 godina
online
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Izzy kaže...
Psiho246 kaže...
Izzy kaže...

Umiješaju li se Amerikanci na stranu Južne, a Kinezi Sjeverne Koreje, moglo bi biti svašta. Pogotovo uzme li se u obzir to da SAD, Kina i Sjeverna Koreja posjeduju nuklearno naoružanje. A zamislite još da se komunisti udruže sa muslimanima. Što vi mislite o ovom sukobu?

A daj zamisli da ja prdnem.

Komunisti s muslimanima...kakve ti gluposti pricas, ti nemas dve ciste.

Kinezi protiv SAD-a zbog neke S. Koreje...lol.

A daj zamisli da nas napadnu alieni i sve nas testiraju analnim sondama!

Misliš da nije moguće? Istok protiv zapada? I komunistima i muslimanima su zapadnjaci trn u oku i dovoljan je samo jedan ovakav sukob da se oni udruže i da sve "ode u papar".

Ali komunisti nemaju nista zajednicko sa muslimanima.

Jedno je drzavni ustroj, drugo je religija.

Komunistima zapad nije nikakav trn u oku. Kina itekako profitira na SAD-u i ne vidim zasto bi ugrozili svoju ekonomiju na ovako spontan i nepromisljen nacin.

Mislim da je zapravo S. Koreja svima trn u oku i mislim da bi im malo demokracije dobro doslo ili barem promjena vlasti, makar ona ostala komunisticka.

- Psiho246
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Dobro, dobro sve to stoji, ali valjda znaš da je 1. Svjetski rat počeo "jednostavnim ubojstvom", a na kraju se proširio na svijet. Ljudi su često nepromišljeni. Iako Gavrilo Princip i ta udruga Crna ruka nisu mogli ni sanjati da će Svjetski rat biti djelo njihovih ruku. A opet, ako čovjek malo razmisli: U 100 godina 3 svjetska rata ( 1914-1918, 1939-1945 i 2010-2014) - ima nekakve logike. Normalno, najbolje bi bilo da se 3. svjetski rat nikada ne dogodi i da nema uopće ratova, ali ljudima je u krvi ratovanje - to je ljudsko prokletstvo.

 

EDIT: Što je VirtUoso-u - ne podnosi ovakve teme gdje se raspravlja o 3. svjetskom ratu i ratu općenito?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2010 20:43 (Izzy).
16 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

{#}{#}

 

Možda u filmu s Alecom Baldwinom, Stevenom Seagalom i Dolphom Lundgrenom u glavnoj ulozi. U stvarnom svijetu, malo vjerojatno. Uostalom, kakve veze muslimani imaju sa S. Korejom i komunistima?

 

Uz to, prevelik je NATO; UN je brojniji nego prije par godina, a Kina i S. Koreja nisu zabiti poput Iraka i Afganistana. Štoviše, Kina je po rastu BDP-a prva država u svijetu (amirite?). Neisplativo je ratovati pošto nema nikakavih resursa za eksploataciju, a vrijeme pokazivanja čiji je k*rac veći je završilo padom komunizma u Europi (sad su prešli na to čija su muda veća, ali muda nikoga ne zanimaju). A i SAD još nije potpuno raskinuo s Bliskim Istokom.

 

Po mom mišljenju, najveća žarišna točka s potencijalom većeg rata u bližoj budućnosti je na prostoru Palestine i Izraela, no opet nema tolikog potencijala za veći rat pošto nema ničega za eksploatiranje, a stvar je striktno između Izraela i Palestine.

 

U nekoj daljnjoj budućnosti, mogle bi se velesile umiješati u gerilske ratove u Africi. To je najstariji kontinent bogat sirovinama, a relativno neiskorišten. Tamošnji razbojnici su veoma labilni i ne ustručavaju se ratovati. SAD samo treba napraviti negativnu propagandu (što nije teško) i imaju izliku za "spašavanje naroda". Za Vijetnamce je bilo slamanje komunizma, za Bliski Istok rat protiv terorizma, a za Afriku rat protiv siromaštva. A mogli bi i afro-amerikance slati u rat. Poetska pravda...  :)

 

EDIT: ubojstvo Franje Ferdinanda je bila samo kap koja je prelila čašu. Bilo je tu puno više razloga za početak WWI. Brojevnu slučajnost ne želim ni komentirati.

-.- ..- .-. .- -.-. .--. .- .-.. .- -.-. ..-. .. --.. .. -.- .- .-.. .- -.-.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 1:41 (i_rambo_plache).
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Psiho246 kaže...
Izzy kaže...

Umiješaju li se Amerikanci na stranu Južne, a Kinezi Sjeverne Koreje, moglo bi biti svašta. Pogotovo uzme li se u obzir to da SAD, Kina i Sjeverna Koreja posjeduju nuklearno naoružanje. A zamislite još da se komunisti udruže sa muslimanima. Što vi mislite o ovom sukobu?

A daj zamisli da ja prdnem.

Komunisti s muslimanima...kakve ti gluposti pricas, ti nemas dve ciste.

Kinezi protiv SAD-a zbog neke S. Koreje...lol.

A daj zamisli da nas napadnu alieni i sve nas testiraju analnim sondama!

Valjda znaš da je tako bilo u Korejskom ratu (bilo je nešto i Sovjeta, mislim da su to bili piloti, no nećemo sada o njima)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 1:49 (Izzy).
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Ajmo djeco, svi u atomska skloništa, počeo WW3...yeah right {#}

 

I još dođe Chuck Norris i on prdne i svi smo mrtvi

 

 

de okan'te se politike i odite savat

Avatar ready.....Clear a path | http://www.youtube.com/watch?v=YlSyJadcQFU
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 1:59 (Krešo91).
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

niko al niko od vas nema pojma sta se tocno dogada,i ja mislim da nikad necemo znati sta se dogada,ne treba vjerovat svemu sto se vidi na televiziji,ako pocne 3 svijetski rat,pocet ce samo zbog ljudske pohlepe i zeljom da bude medu jacima,ovo sve su samo izgovori da se pokrene rat.

Jedno off topic:Da se amerikanci nisu umješali u 2 svij.rat,mislite da bi oni bili ovako bogati i razvijeni,mozda glupo pitanje,al milslim da je njima to bio glavni razlog zasto su usli,oni nisu puno nastradali a puno su izvukli,ne zelim se sad svadat nego samo raspravljat,cisto iz znatizelje

15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Izzy kaže...

Dobro, dobro sve to stoji, ali valjda znaš da je 1. Svjetski rat počeo "jednostavnim ubojstvom", a na kraju se proširio na svijet. Ljudi su često nepromišljeni. Iako Gavrilo Princip i ta udruga Crna ruka nisu mogli ni sanjati da će Svjetski rat biti djelo njihovih ruku

WW1 je počeo (među) ostalim zbog kolonija i Britanskog imperijalizma, koji je smetao Njemcima.

Uzrok i povod nisu iste stvari

i_rambo_plache kaže...
U nekoj daljnjoj budućnosti, mogle bi se velesile umiješati u gerilske ratove u Africi. To je najstariji kontinent bogat sirovinama, a relativno neiskorišten. Tamošnji razbojnici su veoma labilni i ne ustručavaju se ratovati. SAD samo treba napraviti negativnu propagandu (što nije teško) i imaju izliku za "spašavanje naroda". Za Vijetnamce je bilo slamanje komunizma, za Bliski Istok rat protiv terorizma, a za Afriku rat protiv siromaštva. A mogli bi i afro-amerikance slati u rat. Poetska pravda...  :)

 

EDIT: ubojstvo Franje Ferdinanda je bila samo kap koja je prelila čašu. Bilo je tu puno više razloga za početak WWI. Brojevnu slučajnost ne želim ni komentirati.

Pa već na neki način i jesu, jer jako puno kompanija ima svoj kapital tamo.

A Amerikancima trebaju neki sukobi jer je Američka vojska najveći potrošač u državi.

Izzy kaže...

Valjda znaš da je tako bilo u Korejskom ratu (bilo je nešto i Sovjeta, mislim da su to bili piloti, no nećemo sada o njima)?

To je bilo prije 50-ak godina, gospodarska politika Kine se drastično promjenila i mislim da danas ne bi stali na stranu S. Koreje.

Anarchists of the world, unite!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
cale kaže...

niko al niko od vas nema pojma sta se tocno dogada,i ja mislim da nikad necemo znati sta se dogada,ne treba vjerovat svemu sto se vidi na televiziji,ako pocne 3 svijetski rat,pocet ce samo zbog ljudske pohlepe i zeljom da bude medu jacima,ovo sve su samo izgovori da se pokrene rat.

Jedno off topic:Da se amerikanci nisu umješali u 2 svij.rat,mislite da bi oni bili ovako bogati i razvijeni,mozda glupo pitanje,al milslim da je njima to bio glavni razlog zasto su usli,oni nisu puno nastradali a puno su izvukli,ne zelim se sad svadat nego samo raspravljat,cisto iz znatizelje

daj ne lupetaj gluposti.mislim da bi ti koja lekcija iz II.svj.rata veoma dobro došla.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Teško. Više mi izglada ima sukob Izraela + SAD-a protiv Irana.

 

Ali naravno da je određenim "elitama" u cilju širiti strah, takozvani warmongeri. Još jedino te zemlje stoje na putu stvaranju globalne unije. Europejci se davno predali, ako i Ameri pokleknu...

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

nevjerojatno,pa OVO JE MOJE MISLJENJE,noobe,a znam zasto su se upleli u rat i jos naglasim da se ne zelim prepirat i naravno mora uvijek biti jedan da sad ne bi reko,aj mi molim te reci kak ti znas sve o drugom svijetskom ratu,iz knjige,a ko kaze da sve sto pise u knjizi je istina,ja nisam niti reko da sam ja u pravu nego sam samo iznio neku svoju teoriju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
cale kaže...

nevjerojatno,pa OVO JE MOJE MISLJENJE,noobe,a znam zasto su se upleli u rat i jos naglasim da se ne zelim prepirat i naravno mora uvijek biti jedan da sad ne bi reko,aj mi molim te reci kak ti znas sve o drugom svijetskom ratu,iz knjige,a ko kaze da sve sto pise u knjizi je istina,ja nisam niti reko da sam ja u pravu nego sam samo iznio neku svoju teoriju.

Možda ima neki rod npr. oca ili djeda koji je sudjelovao u ratu pa zna. lol

Nick Praskaton
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

ak ima onda duboka isprika,a imo sam i ja prabaku i pradjeda,i djed je ubijen u drugom svijetskom ratu,al to nije poanta,nego sam htio samo raspravljati,ne se svadat,pa da je on iznio neko svoje misljenje ja ga nebi poceo pljuvat,ja sam klinac i ne znam nista u redu,al opet ovo je tema u kojoj moze biti milijun teorija i mozda je moja bas tocna,kak cemo mi znat.

16 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

aha sad cemo napokon moci igrati battlefield 2 ali uzivo...

amerikanci, muslimani i kinezi... divota...

hmmm...
15 godina
odjavljen
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

sto posto zbog ovog.... svasta se moze desit ali nadamo se nista tako drasticno, atomske itd. a i da zarate (tj vec jesu) juzna koreja bi satrla sjevernu. crysis FTW.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
cale kaže...

ak ima onda duboka isprika,a imo sam i ja prabaku i pradjeda,i djed je ubijen u drugom svijetskom ratu,al to nije poanta,nego sam htio samo raspravljati,ne se svadat,pa da je on iznio neko svoje misljenje ja ga nebi poceo pljuvat,ja sam klinac i ne znam nista u redu,al opet ovo je tema u kojoj moze biti milijun teorija i mozda je moja bas tocna,kak cemo mi znat.

Follow the money, iliti prirodne resurse, kontrolu nad određenim područjem. {#}

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
13 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

a barem nije gavrilo princip krivac  hehe

16 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Znači SAD se ukljucila u rat primarno zbog toga da budu poslije bogati i razvijeni,a jer su ih napali japanci sekundarni razlog?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
jura kaže...

Znači SAD se ukljucila u rat primarno zbog toga da budu poslije bogati i razvijeni,a jer su ih napali japanci sekundarni razlog?

pa sad kad si vec to spomenuo... navodno su "dopustili" japancima da ih napadnu. to sve ionako kontroliraju ljudi gusteri iz 5. dimenzije

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

amerikanci uvijek ispadnu zrtve neke,isto kao i bliznaci,okrivili teroriste i sad na bliskom istoku vode bitke protiv njih,a nije sigurno zbog nafte.Pearl harbor je isto tako mozda bio sam izlika da se ude u rat,al ak je to istina,onda stvarno nemaju srca,da pobe svoje ljudi kako bi mogli uci u rat,u to ne zelim vjerovat da su takva smeca.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

to je samo jedna od teorija ali to je tako u ratu, nekad i u zivotu zrtvujes "malo" da bi dobio puno. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
jura kaže...

Znači SAD se ukljucila u rat primarno zbog toga da budu poslije bogati i razvijeni,a jer su ih napali japanci sekundarni razlog?

Manje ima veze sa bogatstvom, više sa moći i utjecajem.

 

skank666 kaže...

pa sad kad si vec to spomenuo... navodno su "dopustili" japancima da ih napadnu. to sve ionako kontroliraju ljudi gusteri iz 5. dimenzije

Uspješna taktika političara. Istinu u istoj rečenici poveži sa nečim potpuno apsurdnim pa će se obje tvrdnje činiti smješne. {#}

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

al opet ljudski zivoti,meni ne ide to u glavu

14 godina
protjeran
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Juzna koreja i sjeverna ratuju vec 60 godina ali ne stalno,ja mislim da je najvise prasine ovdje digla baba vanga i svi strahuju da nebi doslo do 3.svjetskog rata,ako ljudi ne pocnu razmisljati kako treba do toga ce i doci.

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
13 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Amerika ima previse novaca u kini a kina previse novaca u americi da bi oni ratovali ikada...

Oni svi imaju previse za izgubit, danasnja kina ima nevjerovatno puno novaca u inozemstvu u SADu i EUu. A SAD ima previse novaca u kini da bi se ista ikada dogodilo.

I nece. Sjeverna korea zato ima previse nicega nigdje i u totalnom jadu su, pa mogu radit sta oce jer nemaju sta za izgubit...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice