Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 705.795
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Dok ne nadjes sebi stolicu sa ekstra kvalitetnom hidraulikom, tu staru mozes popraviti i fiksirati kao neko privremeno rjesenje. Inace 110 kg je izgleda too much za ove obicne stolice.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
boxer kaže...
Dok ne nadjes sebi stolicu sa ekstra kvalitetnom hidraulikom, tu staru mozes popraviti i fiksirati kao neko privremeno rjesenje. Inace 110 kg je izgleda too much za ove obicne stolice.

 

jebote skroz dobra ideja, nisam ni razmišljao o tome

9 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

jel taj secretlab shipa svoje stolice u Hrvatsku? Nisam još siguran hoću uzimati, ali čisto da znam

11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Da sogor je kupio 2.. meni i sebi..doslo za 4 dana

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

ne budi lijen, pročitaj zadnjih par stranica i dobit ćeš izbor u kojem god cjenovnom rangu hoćeš, sve je više manje napisano...

13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Dostava je ok, bez brige, ali izgleda da je trenutno samo Omega dostupna za kupnju. Titan treba čekati mjesec dana. Ne znam koju ciljaš.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Baš si nešto razmišljam napraviti diy sjedalo u budućnosti. 400-500 eur za malo bolje gaming stolice mi se čini skupo. Za 1000-1500kn dobijem novo sportsko sjedalo koje bi trebalo biti 10x bolje. Uzmem neki vw r line bez elektronike, skinem pojas i ostale gluposti i dobijem gaming chair za sljedećih 10 god. Dijelova ionako imam milijun, samo fali nekakvo pravo sjedalo.

9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
dustY kaže...

Baš si nešto razmišljam napraviti diy sjedalo u budućnosti. 400-500 eur za malo bolje gaming stolice mi se čini skupo. Za 1000-1500kn dobijem novo sportsko sjedalo koje bi trebalo biti 10x bolje. Uzmem neki vw r line bez elektronike, skinem pojas i ostale gluposti i dobijem gaming chair za sljedećih 10 god. Dijelova ionako imam milijun, samo fali nekakvo pravo sjedalo.

 

ovo je sad glavna tema na redditu, na pcmasterrace subu. Dosta ljudi stavlja kako je prepravilo sjedala od auta u sjedalo za radni stol

14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

malo koji automobil ima stvarno dobra sjedala, prava stvar bi bila uzeti vrhunsko sjedalo za šleper, ali takva su po 2-3k €... 

3 godine
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav ekipa! Zanima me jel netko ovdje ima SecretLab Titan stolicu da mi napise kratki review. Ukratko, rijetko nalazim lose komentare na ovu stolicu zbog jakog marketinga, a neki spominju da je jako tvrda i da trtica boli od nje. Sjedim 12 h dnevno i imam ozbiljnih problema s leđima (diskus hernija) i htio bih si uzet top stolicu. Dosad sam koristio Ikea Markus na poslu i stolica je preloša (taj mesh ne pridržava dobro leđa nikako i s vremenom oslabi) pa bi htio uzeti s fiksiranom leđnom potporom. Dvojim između DXRacera, ali mi se SecretLab cini bolja opcija jer imaju verzije s takninom. Prije nego što izvalim 3.5 k za stolicu jel mi može neko pomoć vrijedi li tih para? Unaprijed hvala!

13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
I ja ju pikiram, ali čekam Black Friday. Full price mi je too much...

Mislim da ih nema puno na forumu, ali par komentara ovdje je bilo jako pozitivno.

Što se ove tvrdoće tiče. Čuo sam i ja to u par recenzija, ali koliko sam shvatio stolica je tvrđa prvih tjedan dva dok se memory pjena ne prilagodi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav,

 

Pošto ima upita za Secretlab, evo mojih dojmova iz prve ruke. Znam da nije dugačak vremenski period koji posjedujem, ali ovo možete shvatiti kao dojmove unutar prvih 6 mjeseci, ukoliko se što promjeni ili dogodi biti će objavljeno.

Softweave Omega.

Kupljena 06.04., stigla 11.05.

Od tada je svaki dan u upotrebi, prosjek 8 sati, ali dosta često i više od toga, što zbog fakulteta, što zbog razbibrige za računalom.

Bilo je potrebno 10-ak dana do 2 tjedna da se "ugazi" odnosno usjedi, nakon toga niti jedan jedini problem s njom.

Držači za ruke su udobni, te se mogu podešavati gore-dolje, lijevo-desno, naprijed-nazad i pod kutem ili prema van ili prema unutra, što možete vidjeti u većini video recenzija.

Nagib naslona za moje potrebe i više nego dovoljan, pored toga ima i opcija da se sjedalo isto nagne te možete završiti skoro u 100% ležećem položaju.

Hidraulika i dalje radi bez problema, što je za očekvati za te novce i količinu korištenja.

U proteklih tjedan, dva sam obilazio salone i trgovine sa namještajem zbog renovacije stana i iz fore sam išao probati razne stolice koje imaju izložene. Razlika naspram Omege je nebo i zemlja. Sa 60 i par kila, ja se nisam osjećao udobno niti u jednoj od njih, imao sam osjećaj da se prelijevam sa svih strana i da bih mogao nešto pokidati. Ovdje nisu slučaj Markusi, ali bilo je stolica iz tog, pa čak i višeg cjenovnog ranga.

Stolica i dalje izgleda kao nova, osjećaj i dalje kao i nakon što su se leđa i stražnjica priviknuli na novo i kvalitetno.

Dok sam čekao dostavu u glavi su mi cijelo vrijeme bile misli, što ti je ovo trebalo, tko je vidio davati toliko novaca za stolicu.

Kada je stolica stigla sve su te misli nestale, čak je i jedan kolega kupio Titana te je više nego zadovoljan.

 

Ukoliko ima još nešto što bi vas moglo zanimati, slobodno pitajte.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Hvala puno na osvrtu! Čini se da je real deal. Jedno 50 puta sam ju stavio u košaricu (hoću, neću - jesam normalan pitam se). Tkanina mi se čini bolja opcija zbog propusnosti zraka (ali je i black softweave 450 kuna skuplja od PU leather black verzije). Dodatni problem je što su sve preorderi, pa bi najkasnije trebali poslati stolicu 26.11 što mi je dosta kasno... Ps koliko bi cca mogla biti niža cijena ako se strpim do black fridaya ako netko zna?

14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Najveći popust bude 25 ili 30 dolara/eura koliko sam vidio, eventualno i free shipping daju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 15:11 (XYomegaYX).
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
XYomegaYX kaže...

Najveći popust bude 25 ili 30 dolara/eura koliko sam vidio, eventualno i free shipping daju.

 

meni je jako bitno da hidraulika funkcionira duže vrijeme što mi nije slučaj sa ovim običnim stolicama. Ja sam dosta teži od tebe, cca imam 110 kg, i treba mi hidraulika raditi nekoliko godina. Jel misliš da je taj titan do  130 kg pravi izbor? kontam da bi morao biti za te novce...

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Kolega sto je uzeo Titana ima isto oko 110 kg, zadovoljan je sa svojom.
3 godine
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Upravo sam se oprostio od 3.5k kuna za Softweave Titan (Black3) varijantu . Iskreno, skeptičan sam, kad stigne - napišem iskreno što mislim o njoj, pa makar je stavio na prodaju tjedan dana poslije za 100 E manje. 

11 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ima garancija i na hideauliku koliko znam..frend ima iz 2018 omegu i prdnula mu je hidraulika i poslali su mu novu besplatno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
15 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

https://www.hgshop.hr/gaming-stolica-neon-esports-warrior-crna/proizvod/269025

Ima li tko ovu stolicu? Da uzmem to ili dam 100 kn više za Markusa?

4 godine
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Zaboravi te kvazi ''GaMING'' stolce, to au dječje igračke, uzmi MARKUS i miran si.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 14:43 (herya).
14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Mogu dati preporuku za jedan stolac manje poznatog branda. Nowy Stil (poljski proizvođač), model Mojito sam kupio prije skoro godinu dana i to samo zato sam dobio dobar popust (izložbeni primjerak koji je stajao na polici, snižen sa 600€ na srammerećkakomalo). Kvaliteta je dosta dobra, ništa ne krcka, ne škripi. Ne znam kako će se koža (prava) ponašati s vremenom, ali nije me briga. Za sad sve izgleda kao i prvog dana. Nažalost kod izložbenog primjerka nisam mogao konfigurirati pa sam dobio kotačiće za mekani pod i samo 2D naslone za ruke koji su malo klimavi (ali mekani i udobni), no isto/slično sam vidio i na stolicama poznatijih proizvođača. Također, kotačići nisu samozaustavljajući i mislim da takvi i ne postoje kao opcija. Iz nekog razloga ne nalazim na stranicama proizvođača baš takvu verziju, ali moja je prva sa slike na ovom linku
Ako naletite negdje po dobroj cijeni (kao ja) nije loš izbor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:06 (jozef).
9 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

jel ima netko iskustva s ovim LC stolicama https://www.pcshop.hr/lc-power-lc-gc-3-ergonomska-gaming-stolica/lcp-nap-lc-gc-3/product/ ??

 

a ako ne, jel može netko preporučiti nešto što je provjereno za do 2000 kn? bitno mi je da izdrži težinu do 110 kg bez ikakvih problema, da hidraulika funkcionira itd

 

valjda nisu samo ove secretlab titan kvalitetne, mislim dati ću i 3000 kn ako treba al bi radije dao 2000

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Trenutno se dvoumim između DXRacer Racing Pro i Secretlab Omega pa me zanima ima li netko neki kod za popust za neku od njih?

12 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
FileFicho kaže...

Trenutno se dvoumim između DXRacer Racing Pro i Secretlab Omega pa me zanima ima li netko neki kod za popust za neku od njih?

 Čekaj crni petak. Ja čekam. Svake godine do sad su imali popuste.

A pošto je ova 2020 tamo posebna, možda će biti i veći. (Ili manji :D )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Vidim da se Ikea Markus spominje, preporuka nekoga tko stvarno ima problema s leđima (operacija) - nemojte ju kupovati ako ste imalo senzibilni na sjedište.... Mesh je premekan i ne podupire cijelu kralježnicu, bolja varijanta je i neka jeftinija stolica sa čvrstim naslonom, a za pod stražnjicu uzeti sjedište od memory pjene (amazon ili ebay) - stvarno jeftina opcija...

12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Samo da dodam da se ljudi ne zeznu kao ja...za Markus neću ništa govoriti jer nisam isprobao, ali vjerojatna je dobra za tu lovu kad je većina ljudi hvali, ali one gaming stolice iz Instara, Linksa, JYSKa i sličnih naših trgovina do 1500-2000kn su smeća kakvih nema. Plastična izrada, sve cvili nakon par mjeseci, jako tvrde...Uglavnom, mislim da se više isplati puknuti 3000kn pa imati stolicu 5 godina nego ih mijenjati svakih 1g. Ne znam, možda postoje iznimke, ali što god sam ja imao u tom cjenovnom rangu, ostao sam razočaran. 

16 godina
moderator
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Što se tiče stolica, ja sam si pred nekoliko mjeseci kupio ovu. Moram reći da sam vrlo zadovoljan ergonomijom (iako mi se čini da je plastika na nekim mjestima morala biti možda finije obrađena, ali nemam pojma kako izgledaju stolice u sličnom cjenovnom rangu - možda su i druge takve; a i za trajnost ne garantiram, mreža možda popusti i puno prije očekivanog vremena - vidjet ćemo).

 

I upravo zbog ergonomije nisu mi baš jasne ove gejmerske stolice. Naime, lijepo je to što imaju jastučić za križa i vrat, naslon za glavu, međutim meni se nekako čiini da mnoge ili većina takvih stolica osobu pokušava "zadržati u sjedalu", odnosno da ramena guraju prema naprijed. Nisam sjedio u takvim stolicama, ali koliko vidim sa slika, čini mi se da te takve stolice tjeraju da sjediš malo pogrbljen, da se ne možeš nasloniti tako da se isprsiš, da podvučeš lopatice, a važan faktor za to su ove bočne izbočine koje te kakti drže u sjedalu. Je li to doista tako?

 

Ja sam ovu stolicu koju sam kupio odabrao upravo zbog toga jer mi se sa slika činilo da je naslon relativno ravan (gledano lijevo-desno), znači da možeš sjediti naslonjen, a da ti stolac ne gura krajeve ramena prema naprijed. Prije sam imao kao neku uredsku fotelju kod koje sam mrzio upravo to što me tjerala da sjedim pogrbljen, nisam se mogao isprsiti na njoj.

 

Uglavnom, ako netko ima problema s kralježnicom, ako inače sjedi pogrbljen, preporučio bih da posebno obrati pažnju na to može li se u stolici nasloniti tako da se isprsi, da podvuče lopatice. Mislim da je to ključna stvar - fućkaš ovakve i onakve jastučiće i materijele, fućkaš to što te stolica "drži u zavoju" (to je možda korisno u automobilu, ali u uredu je suvišno) - ako ti stolica ne omogućava da sjediš u pravilnom položaju, to nije dobra stolica.

16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ako već daješ 400-500 eura za stolicu, a skeptičan si prema Titanu, pogledaj rabljene Herman Miller stolice.

Ja sam došao sa loše stolice na Titana, i iako je velik pomak prema boljem, još uvijek nisam uvjeren da je najbolji izbor za tu cijenu.

Na poslu imam razne Herman Millere i Titan je za njih klasa ispod, ne loš, al je razlika osjetljiva. Titana imam jedno 6-7 mjeseci, već sam se navikao na njega i njegovu tvrdoću ali da kupujem ponovno, rabljeni HM bi mi bio prvi izbor.

Dobre stvari kod Titana - nema škripanja ni nakon 6-7mj, ni zvuka ne ispušta; lumbar support u tijelu naslona, solidna prilagodljivost stolice generalno, materijal se čini izdržljiv, stolica je masivna (teška) pa valjda i otuda dolazi robusnost.

 

Pitaj ako te nekaj detaljnije zanima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Evo ja sam isto na kraju s obzirom na preporuke odlucio za Markus, uzeo sam tkaninu umjesto kože, danas stigla u dostavni centar, sutra idem po nju, pa cu i ja napisati svoje dojmove ovdje
12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Budući da sam na otprilike graničnim dimenzijama, 186cm i 98kg, ne znam koju veličinu da uzmem...strah me da će mi naslon Omege biti preuzak, dok mi Titan djeluje ogromno...za ekipu 120kg+...kakva je situacija u stvarnosti?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice