Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.239.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Jedini ispravan odgovor na to pitanje je podvući crtu, završiti s tim i nastaviti dalje. To dalje znači nastaviti na način da se fokusiramo na životne probleme (muče sve podjednako, neovisno o nacionalnoj pripadnosti). Nekako sumnjam da će se to desiti jer još nismo apsolvirali ni II svjetski rat.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dr. Zoidberg kaže...
SimeKZ kaže...

 

Ja cak razumijem tvoj stav. Ti bi sve to slozio neutralnim pa da svi lijepo i sretno zivimo zajedno. No, to tak nejde. Mi ne mozemo nastavit dalje nakon opustosene Slavonije, Like... kako? Zasto je tesko priznat da je jedna strana izvrsila agresiju a druga se branila i na kraju vratila svoj teritorij. I to pazi, nakon kaj im ponudis miran izlaz u vidu Z4 plana. Doslovno im ponudis drzavu u drzavi i oni odbiju. Daj nemoj, molim te.

 

I koji je tvoj prijedlog za nastavit dalje?

 

  • Proglasiti sve srbe u državi zločincima i pospremiti ih u zatvor?
  • Protjerati ih?
  • Pobiti?
  • Natjerati sve i jednog da se ispričaju javno za svoje zločine bar jednom godišnje?

 

Kako rješiti problem agresora koji još uvijek nakon 25 godina živi u državi na koju je izvršio agresiju?

 Nezgodno sam se izrazio tu. Trebalo je pisat da se ne moze nastaviti dalje ako se krivica i dalje gura u neutralne vode. Imamo jos 2000 nestalih, spisi su u BG a ljudi koji znaju su u RH. Neka se krene od tud.

 

Ove tvoje tocke su nebulozne i uopce nisu dio mog stajalista. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Mario, život nije jednostavan kao piskaranje po portalima i fejsu. Lako je ovdje napisati da treba podvući crtu. No može li tako lako tu crtu podvući onaj kome su kasapili brata, tatu, ženu, kćer, sestru...?? Mislim da će se bar još jedna generacija morati izmijeniti da bi sjećanja nestala....

Osim toga, za rat i ljubav trebaju dvoje. Dosta Srba koje znam su jako skloni veličati zločine nakon oluje a totalno negirati srpske zločine diljem CRO i BiH a uredno primaju hrvatske penzije ili neke vidove pomoći. I uredno se o tome izjašnjavaju tako i javno i online, što znači da uživaju velike slobode i parazakonsku zaštitu kad se tako ponašaju... I kako bi se sad trebali postaviti prema takvima ? Onako kako i zaslužuju : suočavati ih sa realnom istinom uz prizvuk ideje da su slobodni uvjek otići tamo gdje misle da bi im bilo bolje. Sad smo dio EU, pa nemoraju begati u Srbiju već mogu otići u Njemačku, Italiju...kao i stotine tisuća Hrvata koji su tamo otišli u potrazi za boljim životom. E ali tamo treba delati, nitko ih tamo nebu tetošio i financirao zbog njihovog cviljenja da su potlačena manjina...





6 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jel se tu ozbiljno raspravlja o tome da li srbima treba oprostiti za zlocine koje je pocinio vrh njihove drzave? Ili da li sve hrvate treba drzati krivima za Jasenovac?

Ljudi moji, meni je jasno da je nekima tesko to razumijeti, ali jedina razlika izmedu Nebojše i Hrvoja je sto su se rodili 50km od Drave, samo na drugim stranama. Ima vise hrvatskih zlocinaca u Hrvatskoj i vise srpskih zlocinaca u Srbiji nego obratno, dok god imamo taj mentalitet "moji i tvoji" nece nam biti izlaza iz svakojakih kriza tim vise sto konzervativni drzavni vrhovi cvijetaju na takvom mindsetu. Za jedno "ultra-katolicku" drzavu, bas odbijamo onu Isusovu "ako te netko udari, okreni drugi obraz" i ideju oprosta. Stoji da je to meni kao nekome tko je roden u Zagrebu i rata se ne sjeca lako reci, ali ako je moj tetak, koji je bio u prvim linijama i dan danas pati od PTSPa koji je dozivio kroz smrti suboraca sposoban nastaviti dalje i shvatiti da niti su svi srbi zli niti su svi hrvati dobri, kako je moguce da je toliko ljudi i dalje zatucano po tom pitanju?

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

@SimeKZ

 

Ajmo od kraja!

 

 

 

 

 

e deqko, ti si ga totalno prolupao...

 

kad jedanput se potegne oružje sve racionalne konstrukcije padaju u vodu ili do pobjede jedne strane ili do općeg zamora  ratom na obje strane...

 

nismo mi sveci, dapače, u Rvatistanu se nakotilo poprilično stoke dvonoge, ali '91. je rat pokrenut kontra nas i naše volje, stavi si u loop "pobjedničku" četničku pjesmu iz Vukovara s gastronomskom porukom...

 

takav mir se nudio '91. - mir groblja!

 

mora se istražiti svaki zločin (ratni zločin ne zastarijeva) i svi dealovi lokalnih moćnika - npr. kako to da su se iz Vukovara probijali, samo je Merčep eto glatko evakuiran da radi sranja dalje...

 

'91. smo i mi imali uspjeha, Otkos bi možda rezultirao i kompletnom eliminacijom Z. Slavonske SAO Krajine, da nije hitno dogovoren Sarajevski mir - i to je povezano situacijom na Banovini/Pokuplju...

 

što se tiče postavljanja zastava, e vidiš to je simbol, kakav-takav, ali simbol vlasti...a vlast ne smije  umaknuti od par lokalnih dilbera - to je i danas problem u Rvatistanu, jer policija NE OSIGURAVA svim građanima isti zakonski okvir - to je danas više problem rvackog pravosuđa...

 

uglavnom stara narodna (narodne izreke Hrvata i Srba su najčešće iste) glase:

 

tražiti kruha preko pogače (plan Z4)

 

i

 

tko sije vjetar, žanje Oluju....

 

sapienti sat...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Lik je krajnje naporan i bezobrazan. To je jedini Bug forumaš ikad, koji mi je dospio na ignore listu. Nažalost, ne postoji ignore opcija na mobilnom forumu a ne pomaže ni na desktopu kad ga netko citira. Ne shvaćam samo zašto taj tu smije laprdati nekažnjeno što god poželi, dok su neki drugi i za manje od toga bivali čak i protjerani s foruma.
Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
fromcelltohell kaže...
Lik je krajnje naporan i bezobrazan. To je jedini Bug forumaš ikad, koji mi je dospio na ignore listu. Nažalost, ne postoji ignore opcija na mobilnom forumu a ne pomaže ni na desktopu kad ga netko citira. Ne shvaćam samo zašto taj tu smije laprdati nekažnjeno što god poželi, dok su neki drugi i za manje od toga bivali čak i protjerani s foruma.

Neki kažu da je u pitanju alter ego. Po meni je u najmanju ruku zaradio hlađenje od mjesec dana.

Stručnjak za odmaganje...
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Zbog toga danas ljudi iz 108. yebu Bogove i 2đmanu, Šušku i witcheru Praljku. Da ne pričam o izbjeglicama od tuda.

 

 

 Witcheri ne umiru od napitaka.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sexytoiletpaper kaže...
DarthMarkus kaže...

Zbog toga danas ljudi iz 108. yebu Bogove i 2đmanu, Šušku i witcheru Praljku. Da ne pričam o izbjeglicama od tuda.

 

 

 Witcheri ne umiru od napitaka.

Touche

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AntiRevizionist kaže...
fromcelltohell kaže...
Lik je krajnje naporan i bezobrazan. To je jedini Bug forumaš ikad, koji mi je dospio na ignore listu. Nažalost, ne postoji ignore opcija na mobilnom forumu a ne pomaže ni na desktopu kad ga netko citira. Ne shvaćam samo zašto taj tu smije laprdati nekažnjeno što god poželi, dok su neki drugi i za manje od toga bivali čak i protjerani s foruma.

 Zato što mu ljestve drži jedan od administratora foruma, većini je jasno tko je taj. Taj administrator ima ekstremne stavove (dovoljno je pogledati kakve radikalne postove objavljuje na svojoj Facebook stranici) kao i ovaj Panzer i lako je moguće da mu je to alter account na forumu.

Nije mi jasno zašto Miro tolerira to sve. Ovaj Panzer je davno trebao biti uklonjen s foruma, ovo što piše je i sramota, i provokacija, i laž, i revizionizam.

 Ne može se sakriti ni iza kajkanja. Zna se tko je Panzer

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

 Mora se istražit i Posavina.

 

Zbog toga danas ljudi iz 108. yebu Bogove i 2đmanu, Šušku i witcheru Praljku. Da ne pričam o izbjeglicama od tuda.

 

Vukovarci isto imaju štošta za preispitat.

 

 

Ono što mi nismo svjesni, zakulisne igre su bile 70% rata.

 

 

Uzmi u obzir činjenicu da su na početku rata vojni zapovjednici bili ljudi s malo znanja, postavljani ili birani na razne načine. Često puta su postupali na način koji je doveo do katastrofalnih konačnih rezultata. Problem je bio to očitiji kod domobranskih postrojbi.

 

Pa i u Oluji je sranje na Banovini uzrokovano samoinicijativom i pogrešnom procjenom zapovjednika. Tek dolaskom Stipetića stvari mijenjaju tijek. Imaš o tome članak (Index ili Jutarnji). Jednostavno je bilo ljudi koji nisu bili dorasli poziciji.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Predobro to znam iz prve ruke.


Stipetić je za mene najveći hrvatski general. Bio i ostao.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Predobro to znam iz prve ruke.


Stipetić je za mene najveći hrvatski general. Bio i ostao.

Stipetić je vrhunski profesionalac i general koji je znao svoj posao. Bilo je i drugih koji su znali što rade i kada treba kako reagirati. Po meni je to rangiranje i potreba uspostave nekakvih ljestvica, kao mjerila, promašena. Rezultati dobrih i loših zapovjednika vidljiva je na jedan brutalni način.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
2 godine
offline
Što se događa s našim društvom?

Šta je bilo? Počeo 3. svjetski? Nekome treba spomenuti familiju?

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Šta će ovo bit' !?

Tigar Krezumica
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Oho! Budimo bolji ovaj put :)

I possess a skill to google.
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Let there be light!

 

 

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

!

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Super64 kaže...

!

 Gdje je bio okupacijski IDF da brani civile kad je provalito u aparthej drzavu u nekoj rupi ili su se seksali u zatvorima sa palestinskim zatvorenicima?

Skoro sam gledao jedan klip gdje dvojica sjede za stolom, jedan je židov a drugi je kršćanin i kaže židov vi kršćani obožavate, molite se jednom židovu misli na Isusa a trebali bi da obožavate sve židove a ne samo jednoga.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 1:39 (mirzet1976).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dobra stara majka priroda,jaci prebije slabijeg.
2 godine
offline
Što se događa s našim društvom?

Susjedi su nam najmanji problem... šta će tek bit kad vladajući debili uvezu jedno 100 do 200 iljada imigranata, pa se dijelovi gradova pritvore u favele di nećeš smit proć ulicom čim padne sumračica, bez da te izbužaju ili nožem ili kurcom.

 

Nekome očito ide na ruku razjebat ionako razjebanu Evropu...

 

Evo, prije dan dva pročitam neki komentar na nekoj socijalnoj sraćki od mreže,  pripadnik židovske vjere stavija poruku "You christians are just jewish fuckboys".

 

Vrime je vatat se Kurana i Talmuda, ili stisnit zube i trpit, pa šta bude.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bevanda kaže...

Susjedi su nam najmanji problem... šta će tek bit kad vladajući debili uvezu jedno 100 do 200 iljada imigranata, pa se dijelovi gradova pritvore u favele di nećeš smit proć ulicom čim padne sumračica, bez da te izbužaju ili nožem ili kurcom.

 

Nekome očito ide na ruku razjebat ionako razjebanu Evropu...

 

Evo, prije dan dva pročitam neki komentar na nekoj socijalnoj sraćki od mreže,  pripadnik židovske vjere stavija poruku "You christians are just jewish fuckboys".

 

Vrime je vatat se Kurana i Talmuda, ili stisnit zube i trpit, pa šta bude.

 Tako vec je u nekim dijelovima Londona. Samo sto oni tvrde da je to zbog siromastva, a ne imigranata...

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bevanda kaže...

Susjedi su nam najmanji problem... šta će tek bit kad vladajući debili uvezu jedno 100 do 200 iljada imigranata, pa se dijelovi gradova pritvore u favele di nećeš smit proć ulicom čim padne sumračica, bez da te izbužaju ili nožem ili kurcom.

 

Ili to ili će falit' radnika.

Sad je pitanje što je gore.

5 godina
offline
Što se događa s našim društvom?


Događa se debilna tribalizacija koja gazi esencijalne principe humanizma. Ono, neki ovdje zvuče kao da su iskočili drito iz kolonijalnih fašističkih imperija gdje elite uzvišeno pijuckaju čaj dok niže vrste prirodno primitivno za njih rombaju, a ne iz globalnopolitičke realnosti koju su kapitalisti sami stvorili.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 13:17 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bevanda kaže...
emerik kaže...

 Tako vec je u nekim dijelovima Londona. Samo sto oni tvrde da je to zbog siromastva, a ne imigranata...

 Da, to tvrde oni koji žive u bogatim ograđenim četvrtima daleko od takvih... A Londra je davno prestala bit bjelački grad. Kad pogledaš slike maturanata srednjih škola, ko da je u jebenom Kabulu slikano. Same nindže.

 

Sve dobrostojeći imigranti navalili obogatit nam evropski džep i kulturu, moš mislit... A koliko ima njih ubačenih od ćelija šta znaju napravit bombu od šake ovčjih brabonjaka i dva keksa rama.

 

Nisam rasista, jednostavno jer nemam vrimena i volje bit. Ali brate, dosta ovog multinacionalizma, multikulturalizma i mišanja nekompatibilnih naroda na silu, to samo vodi sranju, ka šta se već nazire.

 

Normalno da će počet treći svjecki rat taman kad sam nabavija dobru grafičku!

 
Brate, kao "nisi rasista" a sereš rasističke kvake. Jedino šta nemaš vrimena ni volje bit je misleće i suosjećajno biće. Odi ti čistit govna ili rombat od jutra do mraka na građevini za šaku kuruze, umjesto da žlajfaš tu svoju dobru grafičku, ako ti imigranti toliko smetaju.

 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 13:38 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bevanda kaže...

Susjedi su nam najmanji problem... šta će tek bit kad vladajući debili uvezu jedno 100 do 200 iljada imigranata, pa se dijelovi gradova pritvore u favele di nećeš smit proć ulicom čim padne sumračica, bez da te izbužaju ili nožem ili kurcom.

 

Nekome očito ide na ruku razjebat ionako razjebanu Evropu...

 

Evo, prije dan dva pročitam neki komentar na nekoj socijalnoj sraćki od mreže,  pripadnik židovske vjere stavija poruku "You christians are just jewish fuckboys".

 

Vrime je vatat se Kurana i Talmuda, ili stisnit zube i trpit, pa šta bude.

 
Genije, a jel znaš zašto se dijelovi grada "pritvore u favele"? 
Hint: nije zato što je radno stanovništvo adekvatno plaćeno.
Vataš se ti svog kurca.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
offline
Što se događa s našim društvom?

Aaa, baš si me naučija pameti. Svaka ti dala.

 

A šta misliš, brate forumaški, čije su ruke zaradile tu grafičku, upravo radeć sranja koja spominješ. Niti su mi građevina nit kanalizacije stran pojam. Sumnjam da si se ti ikad spustija u fekalnu jamu vadit pumpu za govna od 250 kila, zato molim te, manje filozofije. Lipo, sidi u uredu, prduckaj i uživaj, kad već nisi za fizikaliju.

 

I me, nisam rasista. Iako plitki filozofi lako zaključe suprotno. Kad si ti takav dobrotvor i filantrop, šta svaki misec ne šalješ pare caritasu ili uplaćuješ za nastradalu malu crnu braću u nekoj pripozdini di već stoljećima ratuju?

 

Nisi vridan ni da spucam negativno na tvoj post. Komunikacija sa tebom je gotova.

 

EDIT:

Favele su većinom nastale ka i getoi. Ljudi kojima je jednostavnije bit neobrazovani kriminalac i živit od socijalne pomoći, nego zapet, proć školu i napravit nešto od sebe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 14:39 (Bevanda).
2 godine
online
Što se događa s našim društvom?

Ovo nije tema o svjetskim problemima već o "našemu društvu".

Pišite o političkim začkoljicama u nas, o Plenkoviću, Milanoviću, političkim strankama, udrugama, povećanjima cijene, EU fondovima, inflaciji itd...

Tako je tema zamišljena...

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa vidiš da su svijetski / europski problemi imigracije došli i do nas. Ja sam za strožu imigraciju, a ne ovakvo dovlačenje svega i svačega (briga me za minuse), zato jer se dobar dio njih ne zna ponašati "kulturno" i svašta im se umisli da je dopušteno. Najveći dio problema su kriminalci koji dolaze sa time i "osnivaju" svoje "mafije" / ćelije kako god ih nazvali.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice