Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.257.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

Ako se prijaviš na 15k kn netto, to znači da još cca 15k moraš dati državi.

Samo budala se u RH može prijaviti na 15k netto.

 

ovo je jako preuveličano i jednostavno još jedan od onih mitova kako nam je država u kurcu, bez da poznaješ situaciju vani..

evo ti usporedba zagreba sa bavarskom, brojke sam odokativno naštimao jer mi se nije dalo tražiti obrnuti (neto -> bruto) calc za njemačku..

 
 

sama ideja i stav koji imaš je onako tipično hrvatski i krajnje destruktivan.. jebeš državu, ajmo ne dati državi, ne gledati u budućnost, najbolje zmuljati, zadržati, profitirati a ostale ko jebe..

dok god vlada takva kleptomanija, nema šanse da će se situacija ikada popraviti..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ako je ovaj istina da ce se placat po ucinku onda je to  najveci pomak u Hr drzavi od 1991, u drzavnom sektoru je zaposleno preko 250 tisuca radnika i ako ih ovom metodom natjeraju da rade svoj posao to ce bit nevidjen pomak na bolje za naciju. 

 

 

https://www.24sata.hr/news/plenki-reze-broj-opcina-lokalnih-duznosnika-bit-ce-upola-manje-706644

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
neutrino kaže...

Ako se prijaviš na 15k kn netto, to znači da još cca 15k moraš dati državi.

Samo budala se u RH može prijaviti na 15k netto.

 

ovo je jako preuveličano i jednostavno još jedan od onih mitova kako nam je država u kurcu, bez da poznaješ situaciju vani..

evo ti usporedba zagreba sa bavarskom, brojke sam odokativno naštimao jer mi se nije dalo tražiti obrnuti (neto -> bruto) calc za njemačku..

  

sama ideja i stav koji imaš je onako tipično hrvatski i krajnje destruktivan.. jebeš državu, ajmo ne dati državi, ne gledati u budućnost, najbolje zmuljati, zadržati, profitirati a ostale ko jebe..

dok god vlada takva kleptomanija, nema šanse da će se situacija ikada popraviti..

 https://www.index.hr/vijesti/clanak/za-mirovine-morate-uplatiti-900-tisuca-kuna-natrag-cete-dobiti-pola-toga/2149553.aspx

zašto nebi dobivao bruto plaću i uplaćivao si isti iznos negdje drugdje?

MEGATAMA kaže...

Ako je ovaj istina da ce se placat po ucinku onda je to  najveci pomak u Hr drzavi od 1991, u drzavnom sektoru je zaposleno preko 250 tisuca radnika i ako ih ovom metodom natjeraju da rade svoj posao to ce bit nevidjen pomak na bolje za naciju. 

 

 

https://www.24sata.hr/news/plenki-reze-broj-opcina-lokalnih-duznosnika-bit-ce-upola-manje-706644

 

 možda je tih 100 mil godišnje bilo predviđeno za uhljebivanje koalicijskih partnera kojih sada nema 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...

zašto nebi dobivao bruto plaću i uplaćivao si isti iznos negdje drugdje?

 

navedi jednu državu u kojoj dobijaš full bruto plaću..

ako ne želiš plaćati mirovinske i zdravstvene doprinose, postoje države u kojima imaš tu opciju..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
neampojma kaže...

zašto nebi dobivao bruto plaću i uplaćivao si isti iznos negdje drugdje?

 

navedi jednu državu u kojoj dobijaš full bruto plaću..

ako ne želiš plaćati mirovinske i zdravstvene doprinose, postoje države u kojima imaš tu opciju..

 koje su te države gdje imaš opciju?

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...

 koje su te države gdje imaš opciju?

 

imaš npr. irsku i SAD, di postoje minimalna socijalna davanja, ali od toga nemaš gotovo nikakvih benefita..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Možeš i kod nas preko ugovora o autorskom djelu. Plaćaš smanjeni iznos za mirovinsko i zdravstveno, također nemaš nikakvih benefita. Nit ti ide staž, niti imaš zdravstveno po toj osnovi
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ovdje su bome dobro odreagirali na koronu, smanjili su ugostiteljima porez na 7% a dostava na 5%.

A ovo sto drzava placa radnicima da pomognu firmama je u startu bilo 60% primanja a sad digli na 80%.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
neutrino kaže...

Ako se prijaviš na 15k kn netto, to znači da još cca 15k moraš dati državi.

Samo budala se u RH može prijaviti na 15k netto.

 

ovo je jako preuveličano i jednostavno još jedan od onih mitova kako nam je država u kurcu, bez da poznaješ situaciju vani..

evo ti usporedba zagreba sa bavarskom, brojke sam odokativno naštimao jer mi se nije dalo tražiti obrnuti (neto -> bruto) calc za njemačku..

  

sama ideja i stav koji imaš je onako tipično hrvatski i krajnje destruktivan.. jebeš državu, ajmo ne dati državi, ne gledati u budućnost, najbolje zmuljati, zadržati, profitirati a ostale ko jebe..

dok god vlada takva kleptomanija, nema šanse da će se situacija ikada popraviti..

Nije ništa preuveličano.

 

Čemu trolanje s Njemačkom?

Ti si namjerno izvukao prvi porezni razred Njemačke, koja ima najviše poreze za samce koji su skoro pa ekvivalentni RH po visini. Ako nisi mislio trolati, zašto nisi spomenuo i ostale porezne razrede, ili zašto nisi uzeo u obzir Irsku koja je također popularna? Što nisi uzeo za primjer Luksemburg, Belgiju ili Norvešku recimo?

Jalovo trolanje.

 

Ajmo dati državi da bi mediokriteti davali taj novac crkvi, Bosni, da bi se gradile fontane, da bi razni Vidoševići, Merzel, Šegon, Todorić, Rajić, Rimac, Čobanković, Krstičević, nastavi niz..... grcali u obilju, da bi se oni mogli voziti u Audijima. I ja mogu Audija zaraditi, samo me nemoj pljačkati.

Što konkretno država daje za cca 50% poreza na toliki bruto iznos? Jebeno ništa! To je uostalom i poticaj za sivu ekonomiju.

 

Sve dok se ta pljačka odobrava, a tako misli većina stanovništva, nema vam pomoći. Raditi ćete cijeli život da bi budale s Markovog trga grcale u jastozima i buteljama vina od 1500kn, ali za drugo ni niste. Svi koji ste sada u rasponu od cca 30-50 godina, a nemate status branitelja penzije nećete vidjeti!

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
nine kaže...
neutrino kaže...

Ako se prijaviš na 15k kn netto, to znači da još cca 15k moraš dati državi.

Samo budala se u RH može prijaviti na 15k netto.

 

ovo je jako preuveličano i jednostavno još jedan od onih mitova kako nam je država u kurcu, bez da poznaješ situaciju vani..

evo ti usporedba zagreba sa bavarskom, brojke sam odokativno naštimao jer mi se nije dalo tražiti obrnuti (neto -> bruto) calc za njemačku..

  

sama ideja i stav koji imaš je onako tipično hrvatski i krajnje destruktivan.. jebeš državu, ajmo ne dati državi, ne gledati u budućnost, najbolje zmuljati, zadržati, profitirati a ostale ko jebe..

dok god vlada takva kleptomanija, nema šanse da će se situacija ikada popraviti..

Nije ništa preuveličano.

 

Čemu trolanje s Njemačkom?

Ti si namjerno izvukao prvi porezni razred Njemačke, koja ima najviše poreze za samce koji su skoro pa ekvivalentni RH po visini. Ako nisi mislio trolati, zašto nisi spomenuo i ostale porezne razrede, ili zašto nisi uzeo u obzir Irsku koja je također popularna? Što nisi uzeo za primjer Luksemburg, Belgiju ili Norvešku recimo?

Jalovo trolanje.

 

Ajmo dati državi da bi mediokriteti davali taj novac crkvi, Bosni, da bi se gradile fontane, da bi razni Vidoševići, Merzel, Šegon, Todorić, Rajić, Rimac, Čobanković, Krstičević, nastavi niz..... grcali u obilju, da bi se oni mogli voziti u Audijima. I ja mogu Audija zaraditi, samo me nemoj pljačkati.

Što konkretno država daje za cca 50% poreza na toliki bruto iznos? Jebeno ništa! To je uostalom i poticaj za sivu ekonomiju.

 

Sve dok se ta pljačka odobrava, a tako misli većina stanovništva, nema vam pomoći. Raditi ćete cijeli život da bi budale s Markovog trga grcale u jastozima i buteljama vina od 1500kn, ali za drugo ni niste. Svi koji ste sada u rasponu od cca 30-50 godina, a nemate status branitelja penzije nećete vidjeti!

 Kupuje si novi mandat i uhljebljuje. Dalekovidno, ko do sad.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

Nije ništa preuveličano.

 

kako nije preuveličano kada si potrebni iznos za plaću od 15k netto digao za 25%?

 

neutrino kaže...

Čemu trolanje s Njemačkom?

Ti si namjerno izvukao prvi porezni razred Njemačke, koja ima najviše poreze za samce koji su skoro pa ekvivalentni RH po visini.

 

uzeo sam njemačku jer tu živim, tako da najbolje mogu uspoređivati..

namjerno sam uzeo jer u hr. izračunu nisam računao djecu.. uz to, ako u njemačkoj imaš 3. razred, onda ti supružnik ima 5. razred koji je gori od 1.. ako oboje uzmete 4. razred, onda je praktički kao da oboje imate 1., tako da je moja usporedba i te kako relevantna..

 

neutrino kaže...

ili zašto nisi uzeo u obzir Irsku koja je također popularna?

 

zato što je irska praktički porezna oaza, sa minimalnim socijalnim davanjima, tako da za usporedbu nije nikako relevantna..

 

neutrino kaže...

Belgiju ili Norvešku recimo?

 

u belgiji su ti davanja veća nego u njemačkoj, u norveškoj nešto manja itd... iskreno mi se ne da uspoređivati sa svakom zemljom, to nije ni poanta diskusije..

poanta je da su davanja u hr. usporediva sa drugim zemljama EU.

 

neutrino kaže...

Ajmo dati državi da bi mediokriteti davali taj novac crkvi, Bosni, da bi se gradile fontane, da bi razni Vidoševići, Merzel, Šegon, Todorić, Rajić, Rimac, Čobanković, Krstičević, nastavi niz..... grcali u obilju, da bi se oni mogli voziti u Audijima. I ja mogu Audija zaraditi, samo me nemoj pljačkati.

Što konkretno država daje za cca 50% poreza na toliki bruto iznos? Jebeno ništa! To je uostalom i poticaj za sivu ekonomiju.

 

Sve dok se ta pljačka odobrava, a tako misli većina stanovništva, nema vam pomoći. Raditi ćete cijeli život da bi budale s Markovog trga grcale u jastozima i buteljama vina od 1500kn, ali za drugo ni niste. Svi koji ste sada u rasponu od cca 30-50 godina, a nemate status branitelja penzije nećete vidjeti!

 

nego reci ti meni, kaj radiš još u hr., ako te sve to muči.. ja sam već zgibao..

smiješno mi je da sam prvo pričaš kako su porezne malverzacije i muljaže poželjne i kako je budala onaj tko to ne radi, pa onda kukaš o nepravdi i sivoj ekonomiji u državi.. ponašaš se kao dijete kojemu je stranac ukrao sladoled jbt., daj se priberi..

 

ako želiš pravdu u svijetu, kreni od sebe, ne od drugih.. nije narod korumpiran jer su političari takvi, nego obrnuto, političari su korumpirani jer je narod takav..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 18:09 (nine).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Ajde ne mudruj, nego vrati djetetu sladoled :p
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bruto iznos za poslodavca je nešto manji od 29k za 15k netto. Da ponoviš možda postotke? I kad na to još dodaš za četvrtina neto iznosa ode na PDV, ispada da radiš za ništa. Srećom pa se RH sastoji većinom od ljudi bez mozga koji to nisu u stanju shvatiti.

 

Trolaš s Njemačkom, ali i sa svakom drugom zapadnom zemljom, jer na zapadu ima koristi od plaćanja poreza. U RH nema!!!

 

Da, Irsku si namjerno preskočio. U Belgiji davanja nisu viša od Njemačkih, a pogotovo ne u Norveškoj! Norveška ima nekih 35-38%.

 

Ja više nisam u RH, ali kada sam odlazio van prvo sam Njemačku prekrižio, a odmah zatim Francusku i Englesku. Gdje sam ja nema nikakve veze s tvojim zagovaranjem plaćanja davanja i poreza lopovskoj državi. Plaćanje poreza u RH bi imalo smisla kada bi država funkcionirala barem u istoj mjeri kako funkcioniraju zapadne zemlje.

 

Ne želim ja pravdu u svijetu, ja samo gledam svoju guzicu, jer i druge boli kurac za mene.

 

Ali da, slažem se da narod to želi, podržava i njeguje. Jebiga, zato više ni nisam tamo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 19:33 (neutrino).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jučer vozim u Irskoj dionicu od 300 kilometara brze ceste na motorwayu i platim cestarinu 1.90 eura. Pa mi padne na pamet da sam u Hrvatskoj sličnu relaciju Zadar - Zagreb plaćao 130 kn. Još jedan primjer gdje nas masovno pljačkaju. Razumijem da je kvalitetna cesta i sve to, ali za jednu tako siromašnu zemlju gdje narod jedva sklapa kraj s krajem, jel nam takvo nešto stvarno trebalo?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Cesta nam je trebala, nije nam trebao HDZ koji ju je preskupo sagradio i onda tri puta farbao tunele.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
antimadridista kaže...

Jučer vozim u Irskoj dionicu od 300 kilometara brze ceste na motorwayu i platim cestarinu 1.90 eura. Pa mi padne na pamet da sam u Hrvatskoj sličnu relaciju Zadar - Zagreb plaćao 130 kn. Još jedan primjer gdje nas masovno pljačkaju. Razumijem da je kvalitetna cesta i sve to, ali za jednu tako siromašnu zemlju gdje narod jedva sklapa kraj s krajem, jel nam takvo nešto stvarno trebalo?

 Onda se provozaš M50 u dva smjera.. 😅

No svejedno, ohoho jeftinije od hr

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Lako što je preskupa, ali je još i nefunkcionalna...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

Hm, tjah....nije problem u davanjima i porezima ka državi, nego šta mali čovjek nema ništa od toga. Davao on 15k ili 5k kuna.

 

Ljudima se većim primanjima uzima se puno, a opet moraju čekati npr., na neke preglede mjesecima. Pa, rađe odu privatniku, nego da upoznaju "ljepote" HR zdrastvenog sistema.

Porezi služe za plaće uhljeba i za punjenje privatnih džepova raznih čaruga i matana.

 

DE je sasvim okay zemlja, te je ako se ne varam prije koju godinu imala 42 milijarde suficita u proračunu.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

Sad kad Austrija otvori trziste rada za RH onda brzo u Austriju :)
Ja sam sa sjevera hrvatske i iz Graza do "doma" imam sat i pola. To mi je ko iz Vz do Zg usred radna dana.

Austrija je po meni "best buy" drzava. Imaju socijalna prava i zastitu radnika bolje od vecine drzava a place su skoro ko u njemackoj. Austrijanci su nama sa sjevera jako slicni, ili bolje receno mi smo njima slicni jer od uvijek gravitiramo prema austriji. Ljudi su puno puno kulturniji nego hrvati, svak ti bude pomogel i nitko nikome ne gleda u tanjur nego gledaju svoja posla. Eventualno mozes nabasati na nekog nacistu ali taj mrzi sve i tu nema pomoci. Ja do sad imam samo pozitivna iskustva. Primjera radi sad u doba virusa se radi skraceno i pital me sef ako smo ok jer zna da smo kupili kucu a kreda je velika. Veli sef ako ti bude napeto reci pa ja recem gazdi da te stave full time, ako treba budes jedini u firmi radil full time ali se nemoj bedirat i reci ako ste knap s lovom. Reko sefe no sikiri, ako bude drama ja ti recem inace hvala. Isto tak dosel sam u firmu u devetom mjesecu i vec mi sef s prvim prvim slozil povisicu.

Za mene je Austrija obecana zemlja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 8:47 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
NEW_MAN kaže...

Sad kad Austrija otvori trziste rada za RH onda brzo u Austriju :)
Ja sam sa sjevera hrvatske i iz Graza do "doma" imam sat i pola. To mi je ko iz Vz do Zg usred radna dana.

Austrija je po meni "best buy" drzava. Imaju socijalna prava i zastitu radnika bolje od vecine drzava a place su skoro ko u njemackoj. Austrijanci su nama sa sjevera jako slicni, ili bolje receno mi smo njima slicni jer od uvijek gravitiramo prema austriji. Ljudi su puno puno kulturniji nego hrvati, svak ti bude pomogel i nitko nikome ne gleda u tanjur nego gledaju svoja posla. Eventualno mozes nabasati na nekog nacistu ali taj mrzi sve i tu nema pomoci. Ja do sad imam samo pozitivna iskustva. Primjera radi sad u doba virusa se radi skraceno i pital me sef ako smo ok jer zna da smo kupili kucu a kreda je velika. Veli sef ako ti bude napeto reci pa ja recem gazdi da te stave full time, ako treba budes jedini u firmi radil full time ali se nemoj bedirat i reci ako ste knap s lovom. Reko sefe no sikiri, ako bude drama ja ti recem inace hvala. Isto tak dosel sam u firmu u devetom mjesecu i vec mi sef s prvim prvim slozil povisicu.

Za mene je Austrija obecana zemlja.

Zgodno ukamuflirano. Austrijanci su odvratni po tom pitanju. Još se trude na silu podnositi imigrante sa VSS, ali se jasno vidi da bi ih sve protjerali.

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Pajdo je dosel u novu firmu i za pol godine je bil radnik stoljeca. Ima kolege neke bosance u firmi koji su u firmi vec desetljece i pitaju ga kak to da ga austrijanci tak cijene. Fora je u tome da je on na svakoj festi, bilo bozic, nova godina, majmunovo. Bitno se socijalizirat i druzit kaj ovi kolege iz bosne ne rade. Ekipa zivi u svom svijetu ne druze se s nikim osim sa bosancima i pricaju njemacki ko da su jucer dosli u austriju.
Isto vrijedi za mene, ja sam svugdi i na svakoj festi a pricam njemacki bolje od 99.99% stranaca. Bitno je socijalizirat se i biti drustven a ne glumit gljivu. Takve ljude nitko ne voli.
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
NEW_MAN kaže...

Za mene je Austrija obecana zemlja.

 

blizina hr. južnog dijela austrije je najveća prednost. mene privlači onaj dio oko villacha/klagenfurta, geografski jako slično kao tu di sam sada, možda čak i ljepše, klima mrvicu bolja, a gradovi nisu preveliki..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

To je klasičan problem imigranata koji se ne žele uklopiti u novo društvo i druže se isključivo po zavičajnim klubovima, što se u domovini slavi kao očuvanje identiteta.

Samo kad ti dođu Sirijci u Zagreb onda ti se to očuvanje identiteta ne sviđa toliko.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
NEW_MAN kaže...

Za mene je Austrija obecana zemlja.

 

blizina hr. južnog dijela austrije je najveća prednost. mene privlači onaj dio oko villacha/klagenfurta, geografski jako slično kao tu di sam sada, možda čak i ljepše, klima mrvicu bolja, a gradovi nisu preveliki..

 Mi smo bili u Klagenfurtu sedam godina i preselili u Graz. Klagenfurt i Kärnten je 10000000000000000X bolji od Steiermark/Graza za zivot.

Morali smo preselit radi zeninog posla ali inace je Kärnten savrsen. Da dobim na lotu tam bi se vrnul. Ima kvart gdi zivi zenina sestricna i tam bi se preselil istu sekundu. Znaci imas vrtic, skolu i gimnaziju u istom kvartu. Djeca imaju frendove za cijeli zivot. Mala sredina, sve mozes pjesice ili s biciklom, jezero ti je 10 minuta od kuce. Ljeti imas jezera i planine ako ti se planinari a prek zime imas 10 skijalista ispred nosa. Djeca su mi tam rodena i Kärntneri su jako dragi ljudi. Imam super uspomene na taj period zivota i mozda se neki put vratimo u Kärnten.

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

velim, jako slično kao tu di sam ja sad, sam jug bavarske, alpsko područje, okruženo planinama, jezerima i sl.. ja sam u malom selu (općina 8k stanovnika), ima vrtić, škola, par dućana, praktički sve što trebaš.. na 10 min. autom, mrvicu duže javnim prijevozom, je mali gradić sa svim ostalim sadržajima, škole, bolnice, dućani itd.. s obzirom da je mala sredina ljudi su i jako chill.. nakon zagreba di su svi nabrijani, ubrzani i nadrkani je ovo preporod..

što se ljudi tiče, nikada mi se nitko nije obratio sa visoka jer sam stranac, ljudi te cijene kao čovjeka, ako se ti ponašaš kao čovjek.. ako si čekić, nebuš se uklopio ni u vlastitoj državi.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
5 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
neutrino kaže...

Ako se prijaviš na 15k kn netto, to znači da još cca 15k moraš dati državi.

Samo budala se u RH može prijaviti na 15k netto.

 

ovo je jako preuveličano i jednostavno još jedan od onih mitova kako nam je država u kurcu, bez da poznaješ situaciju vani..

evo ti usporedba zagreba sa bavarskom, brojke sam odokativno naštimao jer mi se nije dalo tražiti obrnuti (neto -> bruto) calc za njemačku..

  

sama ideja i stav koji imaš je onako tipično hrvatski i krajnje destruktivan.. jebeš državu, ajmo ne dati državi, ne gledati u budućnost, najbolje zmuljati, zadržati, profitirati a ostale ko jebe..

dok god vlada takva kleptomanija, nema šanse da će se situacija ikada popraviti..

Govoriš drugima da preuveličavaju a ti daš krive podatke. Nije bruto 24.100 kn nego je brutto 28.100. Sav taj iznos davanja od preko 13.000 kn daje državi onaj koji dobiva tu plaću. Taj brutto 1 i brutto 2 je izmišljotina hadezeovaca da prikrije stvarne izdatke koji se izdvajaju iz plaće. Tako svi režimski mediji govore o iznosu bruto 1 što je obična laž. Od tih 15.000 kn netto oduzmi još pdv od 25% koji plačaš na apsolutno sve što potrošiš. Zatim dolaze mjesečni izdaci u kojima još plačaš 450 debilnih parafiskalnih nameta koji nigdje u drugim državama ne postoje, pa idiotske trošarine, pa većinom najskuplje cijene, pa tri puta manje plaće u HR za isti posao u odnosu na vani. Ne da nam je država u 'urcu nego je u sto'urcu. Da Njemačka ima u postotku toliko državnih uhljeba kao Hrvatska u odnosu na stvarni realni sektor njihov broj bi bio oko 20.000.000. A da nadodam da imamo više penzića nego zaposlenih. A o broju povlaštenih penzića....  Moraš biti budala da s voljom plačaš porez za sve te vrste uhljeba i parazita....

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 11:39 (manubis).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Prastari trik sa "doprinosi-iz" i "doprinosi-na", pravi bruto ostane sakriven u sredini.


Za isplatu 15000 kuna neto hrvatski poslodavac državi uplati 13000 kuna (87% od neto iznosa), a njemački 9000 kuna (60% od neto iznosa).

 

Za bruto od 28000 kuna nama ostane 15000, Švabi 18200 - 3200 kuna razlike.

8 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
MEGATAMA kaže...

Ako je ovaj istina da ce se placat po ucinku onda je to  najveci pomak u Hr drzavi od 1991, u drzavnom sektoru je zaposleno preko 250 tisuca radnika i ako ih ovom metodom natjeraju da rade svoj posao to ce bit nevidjen pomak na bolje za naciju. 

 

 

https://www.24sata.hr/news/plenki-reze-broj-opcina-lokalnih-duznosnika-bit-ce-upola-manje-706644

 

 Ako Plenki zaista provede reforme, j.. me pas glasat ću i ja za HDZ 

11 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Svi miješate pojmove.

Dužnosnici i službenici su 2 različita svijeta.

Službenici rade na neodređeno, imaju svoj posao i radne obaveze, neki više, neki manje.

Dužnosnici su mandatno postavljeni ... političari najčešće bez kvalifikacija ili radnog iskustva.

 

Dužnosnike ako makne, sve ostaje kako je, ali će se uštediti hrpetina love. Čak i neke stvari krenu nabolje, jer službenici često su prisiljeni raditi "krivo" jer im nadređeni dužnosnik naredi po svom nahođenju nešto o čemu nema pojma ... većina ih je na teškom egotripu.

 

Čak i najmanja općina ima svoju svrhu ... neke se može "ukinuti", ali i dalje će ostati kao područni ured grada u koji se stopila (i zadržati onih 5-6 službenika koje ima).

 

Općine i gradovi drže komunalne urede, kojih da nema možete zaboraviti javnu rasvjetu, održavanje svega krajnje nužnog za život. Oni rukovode svim oko nas. Bez komunalne infrastrukture u ispravnom stanju nema civiliziranog života (plin, voda, struja, prometnice, staze, poljoprivreda (upravljanje obradivog državnog zemljišta je pod jedinicama lokalne samouprave)).

 

Računajte zamjenike gradonačelnika i načelnika.

 

Po novom zakonu NEMA IH, njihovu funckiju preuzima PROČELNIK tijela. Pobriji broj gradova i općina i pomnoži sa prosječnom plaćom u RH, pa puta 12 mjeseci i evo godišnje uštede.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 19:12 (Jarvan).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Sve je to slabo, treba smanjivat i dužnosnike i službenike, dakle ne medicinske sestre, policajce na terenu i profesore, nego birokraciju koja se nakotila i u dosta javnih službi veći dio dana češe jajca. Pogotovo u gradovima, gdje su navikli odradit dva-tri predmeta dnevno, u međuvremenu odigrat uru-dvije pasijansa, uru-dvi ćakulat, otić na pijacu, popit tri-četiri kave i u dva popodne se spremat za doma.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice