Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.239.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

 daj nemoj...

 

koji disidenti, otišla sirotinja raditi, jer je nastala velika migracija sa sela u gradove, pa su oni koji su mogli otići van, otišli...

 

kako je rekla moja teta pokojna: hvala Titi što nas pustio i Viliju što nas primio...

 

uostalom, dokad će se bivše povijesno stanje držati kao osnova sadašnjeg političkog djelovanja...

 

 

 Sirotinja je uvijek bila podložna ekstremizmu. Osim toga, da su bili bliski tadašnjoj vlasti onda ne bi bili sirotinja. Isto ko i danas. Sirotinji je za njihovu sirotinju uvijek vlast kriva. Misliš da je netko s partijskom knjižicom išao raditi u Njemačku ili da danas odlaze članovi HDZ-a? Čak i oni koji su bili apolitični kad su otišli ubrzo su shvatili sve mane sistema iz kojeg su došli i uz hladnoratovsku propagandu komunisti su im postali neprijatelji njihove države i naroda. Njima je HDZ simbol borbe protiv komunizma a SDP simbol povratka u komunizam.

Do kad? Zauvijek. I nije to samo kod nas. Mi smo sad na ustašama i partizanima, dakle 80 godina staroj temi dok se u Americi glasačko tijelo sve više profilira kao konfederacijsko i unionističko, tj. duplo starije sranje od ovog našeg. I što je najsmješnije, većina onih koje sam pitao ni ne znaju koja je bila uloga Republikanske stranke u tom ratu.

 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...

 Pa svatko se može izjašnjavati kako hoće, ali pravo glasa nema veze s time. Što da se ja sutra počnem izjašnjavati Slovencem ili Švicarcem trebam dobiti pravo glasnja u Sloveniji ili Švicarskoj?

 

Imao si na ovim izborima pravu lijevu opciju, ako si stvarno ljevičar trebao bi se radovati njihovom uspjehu, zašto si fokusiran na SDP?

 Bojim se da su ti koje smatraš pravom lijevom opcijom samo nadomjestak za Živi zid. Ekipa totalnih populista koja će se raspasti za mjesec dana.

Ne znam jesu li oni primijetili da su ovo bili parlamentarni izbori na nivou cijele države a njihova retorika je bila, Zagreb, Zagreb, Zagreb.... Zašto bi netko ko ne živi u Zagrebu glasao za nekoga ko sve osim Zagreba ignorira?

Jedina koja se odvažila iznijeti nekakav stav na nacionalnoj razini je Katarina Peović, a bolje bi bilo da je šutjela. Ona bi ljudima uzimala novac?? Čak je i Mao prvo udario po bankama pa onda po narodu, no ona banke ne spominje?!

Za glasati za takvu ideologiju trebaš biti totalni idiot. 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ja sam imao do 2013 prijavljeno prebivalište ali to kad sam radio u hrvatskoj.Medjutim otisao sam u oruzane snage i odjavio hr prebivalište.Imam dvije putovnice jedino to i koristim.Slazem da dosta ljudi koristi dvojno prebivalište i to treba strogo zabraniti, odnosno kazne pisati i udarati po djepu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...

Vidi Vilija što se tiska uz Andreja. Alooo Vili... di je 2 metra? maska?

 Vili je malecki i njemu ne treba maska... ovi visoki pljuckaju i kapljice odu u svemir.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
Visak kaže...

 Pa svatko se može izjašnjavati kako hoće, ali pravo glasa nema veze s time. Što da se ja sutra počnem izjašnjavati Slovencem ili Švicarcem trebam dobiti pravo glasnja u Sloveniji ili Švicarskoj?

 

Imao si na ovim izborima pravu lijevu opciju, ako si stvarno ljevičar trebao bi se radovati njihovom uspjehu, zašto si fokusiran na SDP?

 Bojim se da su ti koje smatraš pravom lijevom opcijom samo nadomjestak za Živi zid. Ekipa totalnih populista koja će se raspasti za mjesec dana.

Ne znam jesu li oni primijetili da su ovo bili parlamentarni izbori na nivou cijele države a njihova retorika je bila, Zagreb, Zagreb, Zagreb.... Zašto bi netko ko ne živi u Zagrebu glasao za nekoga ko sve osim Zagreba ignorira?

Jedina koja se odvažila iznijeti nekakav stav na nacionalnoj razini je Katarina Peović, a bolje bi bilo da je šutjela. Ona bi ljudima uzimala novac?? Čak je i Mao prvo udario po bankama pa onda po narodu, no ona banke ne spominje?!

Za glasati za takvu ideologiju trebaš biti totalni idiot. 

 trebaju se riješit radničke fronte i spojit sa pametno i siip i možda bi bilo nešto od te koalicije na nacionalnoj razini

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...
Visak kaže...

 Pa svatko se može izjašnjavati kako hoće, ali pravo glasa nema veze s time. Što da se ja sutra počnem izjašnjavati Slovencem ili Švicarcem trebam dobiti pravo glasnja u Sloveniji ili Švicarskoj?

 

Imao si na ovim izborima pravu lijevu opciju, ako si stvarno ljevičar trebao bi se radovati njihovom uspjehu, zašto si fokusiran na SDP?

 Bojim se da su ti koje smatraš pravom lijevom opcijom samo nadomjestak za Živi zid. Ekipa totalnih populista koja će se raspasti za mjesec dana.

Ne znam jesu li oni primijetili da su ovo bili parlamentarni izbori na nivou cijele države a njihova retorika je bila, Zagreb, Zagreb, Zagreb.... Zašto bi netko ko ne živi u Zagrebu glasao za nekoga ko sve osim Zagreba ignorira?

Jedina koja se odvažila iznijeti nekakav stav na nacionalnoj razini je Katarina Peović, a bolje bi bilo da je šutjela. Ona bi ljudima uzimala novac?? Čak je i Mao prvo udario po bankama pa onda po narodu, no ona banke ne spominje?!

Za glasati za takvu ideologiju trebaš biti totalni idiot. 

 sad idem branit Peovićku, mada mi se ne sviđa..

 

gdje je rekla da bi uzimala novac?

 

Faktograf: tražila je progresivno oporezivanje...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pametno i siip su ekonomski liberali i kao takvi su nespojivi s ekonomskom ljevicom, osim možda po nekim ideološkim (svjetonazorskim) pitanjima.

 

Ja sam ideološki liberal, a ekonomski sam za socijalno osviještenu verziju kapitalizma, pa se i dalje vidim bliže pametnom nego novoj ljevici.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...

Pametno i siip su ekonomski liberali i kao takvi su nespojivi s ekonomskom ljevicom, osim možda po nekim ideološkim (svjetonazorskim) pitanjima.

 

Ja sam ideološki liberal, a ekonomski sam za socijalno osviještenu verziju kapitalizma, pa se i dalje vidim bliže pametnom nego novoj ljevici.

 pa samo se ne slažu oko ekonomskih stvari, nek ovi zažmire na ekonomska pitanja kad zagovaraju gluposti i već sad bi imali 15 mandata zajedno

16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Teško je sve svesti na lijevo-desno.

 

Po pitanju ekonomije imamo liberale - sve uređuje tržište, i dvije grupe koje su za državni intervencionizam, jedna za radničko upravljanje, a druga za državno pogodovanje privatnim firmama.

 

Po pitanju svjetonazora imamo normalne ljude i one koji bi nas vratili u 19. stoljeće ili ranije.

 

Znači šest mogućih kombinacija bez da uvodimo dodatne diferencijacije. Pri čemu su neke poput HDZa višestruke ličnosti, pa recimo po pitanju svjetonazora imaju obje opcije unutar sebe (glasaju za Istanbulsku, a onda si odrežu ruku koja je to napravila).

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
S druge strane ti gledaš samo ekstremni slučaj kada bi njihovi glasovi promijenili ishod na izborima, što se još nije dogodilo, ali se na slijedećima može. Ako se sutra to dogodi onda je moj prigovor opravdan? Nije li onda opravdan i danas?

 Zaboravljamo li izglasavanje povjerenja Vladi?

 

Hrvatski sabor nije donio odluku o nepovjerenju ministru financija Zdravku Marići. Zahtjev za izglasavanjem nepovjerenja Mariću, koji je predložilo 46 zastupnika SDP-a, HNS-a, HSS-a, HSU-a, Živog zida i Snage, nije prošao. Zastupnici su o njemu pojedinačno glasovali. Protiv izglasavanja nepovjerenja Mariću glasovalo je 75 zastupnika, a za nepovjerenje ministru bilo je njih također 75. Bruna Esih glasovala je protiv, a Željko Glasnović napustio je sabornicu. Protiv Marićeva opoziva glasovali su i Tomislav Saucha te nezavisni Željko Lacković.

 

https://vijesti.hrt.hr/386495/ceka-se-glasovanje-o-povjerenju-ministru-zdravku-maricu

 

picajzla0707 kaže...
recimo francuska ima 11 mjesta koja dobivaju ljudi iz različitih dijelova svijeta, ne nužno rođeni u francuskoj, niti je uvjet da 'tamo negdje' žive i rade samo privremeno

 Francuska nije prikladna za usporedbu jer imaju drugaciji politiciki sustav.

 

Jos jedna bitna napomena je da Francuska zbilja ima vangranicne teritorije, cak i prekooceanske, ali postoje slucajevi i gdje se ti prekoocenski teritoriji zele odcjepiti jer im takovo francusko "jedinstvo" gusi kulturu i identitet - otok Reunion.

 

picajzla0707 kaže...
opet ostaje tvoje i moje pravo da se s tim ne slažemo, no osim laprdanja malo se toga može napraviti, tim više jer i oporbena partija kojoj to možda najviše smeta nije napravila ništa da se to promijeni

netko je spomenuo da se boje prosvjeda, e pa jebeš takvu stranku, pogotovo socijal-demokratsku koja se boji prosvjeda - u konačnici, što nisu pokrenuli referendum u vrijeme kad nisu bili na vlasti ako ih je toliko strah prosvjeda za vrijeme vlasti

Iz ovoga se moze izvuci teza da su lijevo orijentirani glasaci skloniji iskazivanju nezadovosljtva ukoliko izbor koji pretendira na njihove glasove prekrsi neke principe ili ne ispuni ciljeve.

 

picajzla0707 kaže...
a za ovo drugo - jel onda opravdan i prigovor onih koji kažu da i manjine, pogotovo zastupnici koji dobiju mandat bez ikakvih uvjeta (recimo furio radin uopće nije imao protukandidata i s jednim glasom može u sabor), ne smiju utjecati na kreiranje vlade i njezine politike? nemoj mi odgovarati da oni barem žive ovdje, jer ako je moralno upitno to, onda je svakako moralno upitno i ulaženje u sabor po defoltu po istom pitanju utjecaja na kreiranje vlade u kojem je problem dijaspora

U idealnom sustavu - u kojem glasovi dijaspore ne bi uopce mogli postati prevaga*, predstavnici manjina u Parlamentu bi takodjer trebali biti civilizacijski doseg jer je pocetna pretpostavka da se zajednicki odlucuje o dobrobiti drzave, a da se posebno brite za ocuvanje manjinske kulture koja je svakako jedan lijepi dio drustva.

 

*Zasto prevaga - vec je gore objasnjeno da je dijaspora problem jer mandat se dobije sa 10 000 glasova, sto je neposteno prema zaledju Rijeke, ciji stanovnici ovise o Rijeci ali se nadmecu sa Jarunom za mjesto u Saboru. Opet, ta 3 mandata mogu znaciti stabilnost Vlade, pa opet 30 000 ljudi ima veca prava od milijun onih ciji su zastupnici trazili glasanje o nepovjerenju Vlade.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

 sad idem branit Peovićku, mada mi se ne sviđa..

 

gdje je rekla da bi uzimala novac?

 

Faktograf: tražila je progresivno oporezivanje...

 Iz clanka koji je Peovicka napisala za Vecernji, znaci njezine rijeci. Ovo meni ne zvuci bas kao progresivno oporezivanje.

 

Umjesto osiromašenja većine, država bi trebala posegnuti u džepove bogataša. Oko 51.000 bogataša u Hrvatskoj na bankovnim računima ima oko 75 milijardi kuna. Bilo bi potrebno u fondove za saniranje krize preraspodijeliti sva sredstva u bankama koja premašuju iznos koji garantira Državna agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju bankarskog sustava, što iznosi oko 700.000 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 12:47 (geronimo4661).
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

U idealnom sustavu - u kojem glasovi dijaspore ne bi uopce mogli postati prevaga*, predstavnici manjina u Parlamentu bi takodjer trebali biti civilizacijski doseg jer je pocetna pretpostavka da se zajednicki odlucuje o dobrobiti drzave, a da se posebno brite za ocuvanje manjinske kulture koja je svakako jedan lijepi dio drustva.

 

*Zasto prevaga - vec je gore objasnjeno da je dijaspora problem jer mandat se dobije sa 10 000 glasova, sto je neposteno prema zaledju Rijeke, ciji stanovnici ovise o Rijeci ali se nadmecu sa Jarunom za mjesto u Saboru. Opet, ta 3 mandata mogu znaciti stabilnost Vlade, pa opet 30 000 ljudi ima veca prava od milijun onih ciji su zastupnici trazili glasanje o nepovjerenju Vlade.

 slažem se da je to civilizacijski doseg po kojem možemo biti primjer mnogim zemljama, no ostaje činjenica da u osnovi nije fer prema drugima i da jednako kao i ovi iz dijaspore mogu utjecati u ključnim pitanjima poput tog prolaska vlade sa jednim glasom gore ili dolje, a ne bi trebali jer nije fer prema ostalim biračima

 

i to daleko više nefer kad već uzimaš primjer 10.000 glasova za mandat ovih iz dijaspore, jer primjerice furio je mandat osvojio sa 890, a jankovics sa 2.807 glasova, obojica bez ikakvih protukandidata

je li fer da oni odlučuju o prolasku vlade i daju prevagu, iako su delegirani, a ne izabrani?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...

Pametno i siip su ekonomski liberali i kao takvi su nespojivi s ekonomskom ljevicom, osim možda po nekim ideološkim (svjetonazorskim) pitanjima.

 U ekstremnim politickim sustavima kakvi su USA i djelomicno UK, vidi se da je liberalizam uvijek isao na ruku kapitalu, ali time i ideoloskoj desnici.

 

Trenutno, Biden na paradigmi i ideoloskog i ekonomskog liberalizma (kojeg oni nazivaju moderate policy) ide na ruku upravo odrzavanju sustava u kojem ekonomska desnica i dalje ima direktne koristi, dok tu korist, preko lobiranja onda pretvara i u jacanje ideoloske desnice.

 

Koch braca imaju direktnu korist i od Obaminog liberalizma, a prvatno financiraju apsolutno sve ideoloski najradikalnije skupine u USA - od Shapirovog Daily Wirea, preko studentskog Turning Pointa, do raznoraznih lokalnih medija i "think tankova".

Guglej i Sheldona Adelsona, Murdocha i sve think-tankove i PAC koje financiraju.

 

Stoga, u situaciji u kojoj kapital i ideoloska desnica zajednicki nastupaju, liberalizam je tehnicki najlosija politicka pozicija, tj. najuzaludnija, i zato se novi ljevicarski pokreti svom silom i odupiru ikakvoj poveznici sa liberalizmom, jer ih je povijesno sljubljivanje sa liberalima uvijek kostalo ispunjenja ciljeva.

 

Schumer, Pelosi, Biden, Butiggeg, pa i Warren su u biti jezicac koji uvijek pravgne na stranu benefita desnicarskom kapitalu, a smanjenju radnickih prava*******.

Ideoloski liberalizam je pak savrseno utociste za one kojima je vrhunac politike borba protiv zabrane pobacaja, dok je ikakav progres tek sekundaran jer je u stilu motte and bailey lakse grcevito "braniti" non-brainer stav pogotovo ako je oponent radikalna desnica, nego stvarati ekonomsku strukturu koja rjesava ostala goruca pitanja. Problem je sto su najveci kreditori zabrane pobacaja upravo milijarderi koji se okoristavaju tom liberalnom politikom.

 

U Europi je situacija drugacija, jer smo mi u startu preuzeli socijalisticki sustav zdravstva i skolstva kao neupitno pravo. Zato je EU prirodnija unija od SADa, jer su primarne potrebe Finca i Portugalca jednake, ali i jednako adresirane od strane politike.

No kako su najglasniji protivnici EU radiklana desnica i nehumani krupni kapital, ovo pisem iz (male) mogucnosti da i mi dobijemo Turning Point Europe u kojoj ce nam don Stojici financirani od konzervativnih kapitalista uciti djecu da je na zeni da bude fertilna pa makar i silovana. (Takva je realnost u USA)

 

******EDIT: kod nas su besplatno zdravstvo osnovna ljudska prava, dok je uplacivanje u zdrvstveni sustav neupitna i zakonska obaveza poslodavca. Kako su navedeni politicari liberalno suzdrzani oko usvajanja socijalnog zdravstvenog sustava, is perspektive EU radnika, liberalizam u USA ukida radnicka prava koja su u EU neupitna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:35 (wyks).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

 sad idem branit Peovićku, mada mi se ne sviđa..

 

gdje je rekla da bi uzimala novac?

 

Faktograf: tražila je progresivno oporezivanje...

 "Oko 51.000 bogataša u Hrvatskoj na bankovnim računima ima oko 75 milijardi kuna. Bilo bi potrebno u fondove za saniranje krize preraspodijeliti sva sredstva u bankama koja premašuju iznos koji garantira Državna agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju bankarskog sustava, što iznosi oko 700.000 kuna” - Katarina Peović

 

Gdje si ti ovdje pročitao progresivno oporezivanje? Ovo je nacionalizacija.

Osim što ovakav pristup omalovažava ljudski rad i potiče parazitarstvo, ovo je sigurna karta u propast. Jedini način izvlačenja iz ekonomske krize je obrtanje novca tj. investicije. Ko bi ikad uložio kunu u državu u kojoj zna da će mu možebitni profit oduzeti?

 

Činjenica je da je ta RF dio koalicije Možemo. Raspravljati kako bi ta koalicija bila dobra bez njih je besmisleno. Glasove koje su dobili, dobili su u ovakvom sastavu. Vjerujem kako je dobar dio tih glasova stigao od parazita koji su oduševljeni idejom da netko drugi radi umjesto njih tj. da je RF najveći generator glasova od svih članova te koalicije.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
i to daleko više nefer kad već uzimaš primjer 10.000 glasova za mandat ovih iz dijaspore, jer primjerice furio je mandat osvojio sa 890, a jankovics sa 2.807 glasova, obojica bez ikakvih protukandidata

je li fer da oni odlučuju o prolasku vlade i daju prevagu, iako su delegirani, a ne izabrani?

Kao sto sam rekao, pocetna pozicija mora biti dobrobit drzave u kojoj zivis, stoga je Radinov cilj boljitka talijanske zajednice neodvojiv od boljitka Hrvatske kao drzave.

 

Glasac iz dijaspore moze imati takav stav - ali on nece osjetiti posljedice ukoliko je svoj glas dao ideoloski, a ekonomski katastrofican.

 

Zato bi, inercijom, talijanski glasac trebao biti odgovorniji, ali to ne mogu traziti jer je i on sugradjanin pa njegova losa odluka je jednaka mojoj losoj odluci, jer smo je oboje donijeli na temelju prilika u kojima zivimo.

 

Glasac iz dijaspore nikad nece osjetiti ekonomsku posljedicu svojeg glasa - jer ima benefit drzave u kojoj zivi, pa se tako slobodno moze nahoditi cisto primitivnim i osobnim ideoloskim politickim kompasom. Ovdje ne mislim da je primitivno uvreda, vec prikladan kvantifikator odgovornosti. Njemu glas Raspudicu ne znaci nista, jer ne utjece na zakone Njemacke ili Irske, ali to je moglo utjecati na prava nas koji tu zivimo.

 

Razmisli sto je u biti motivator nase politicke desnice. Hrvatstvo i katolicanstvo.

No, bi li to imali ikakvog utjecaja da smo svi ponosni Hrvati i katolici? Tada to prestaje biti osobina isticanja, vec normativ. Ali, kada se utvrdi da netko nije Hrvat, i netko nije katolik, onda te osobine, iako najprimitivnije (jer narodnost ne biras, a katolicanstvom si najcesce odgojen) postaje dovoljan razlog za izbor.

 

Zato dijaspora glasa iskljucivo desno, jer ju losa ekonomska situacija nikada nije natjerala da pogleda dalje od Hrvat, Katolik, zabrana pobacaja Majke Bozije.

 

Talijana ili Srbina bi eknomska situacija i mogla natjerati da glasa za nekog tko pored ocuvanja kulture ima i jasniji politicko-ekonomski stav, ali kako takav stav nema ni 99% Hrvata, ne ocekujem to ni od manjina.

No, ono sto ja smatram opasnim, je kad od te 99% politicki i ekononski retardirane mase njih 10% (tj. 16 zastupnika Skore od 151 zastupnika) kao najjaci stav izjasni ogranicenje glasa manjinama.

Pa bar bi da se izbjegne prozivanje licemjernim, i iz neke pristojnosti, problem siromasnih penzionera trebao biti taj o kojem imas jasan politicko-eknomski plan.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

geronimo4661 ; BlueMax 

 

https://faktograf.hr/2020/07/03/zelena-ljevica-i-liberalni-centar-nisu-srodne-politicke-opcije/

 

vi i vaši članci u "Bezgrešnjaku", pardon "Večernjaku"....

 

oni su lizoguzi svakome na vlasti...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

geronimo4661 ; BlueMax 

 

https://faktograf.hr/2020/07/03/zelena-ljevica-i-liberalni-centar-nisu-srodne-politicke-opcije/

 

vi i vaši članci u "Bezgrešnjaku", pardon "Večernjaku"....

 

oni su lizoguzi svakome na vlasti...

 Istina, Vecernji je smece, ali taj clanak je napisala Katarina Peovic.

 

Znaci to su direktno njene rijeci, ne interpretacija Vecernjeg. Pa cak i Faktograf to navodi, da je to njen clanak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:49 (geronimo4661).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

imaš njenu autorizaciju za objavljeni tekst?

 

ma dajte te fore s plašenjem - oni će ti uzeti novce s računa...

 

spičkat će HDZova vlast mirovinske fondove, a ne znam da ima toliko boca po kontejnerima za penziće hraniti...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:48 (Stric_Jura).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

imaš njenu autorizaciju za objavljeni tekst?

 

 Daj citaj tekstove koje sheras, Faktograf takodjer navodi da je to njen tekst. Evo ti dio u koje navode da je to njen clanak. Uostalom, potpisala se imenom i prezimenom i na Vecernjem.

 

 

Osvrnimo se najprije na činjeničnu utemeljenost ove optužbe, inspirirane tekstom koji je Katarina Peović iz Radničke fronte, stranke članice koalicije Možemo!, objavila u Večernjem listu. U tom je tekstu, pišući o cijeni predstojeće korona krize, iznijela sljedeću tvrdnju:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:52 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
jednako tako je dobro i stanovnicima poličnika, koji mogu zaključiti da je jedini pravi put birati starog i pouzdanog hadezeovca (čak su ga stavili i u sabor, dok eto tvoju načelnicu još nisu)

 Eto samo da javim.

 

Moju nacelnicu su izabrali u sabor, ima dvostruko vise preferencijalnih glasova od Josipa Đakića, i barem trećina glasova nije iz općine (jer smo mala opcina), što je lijep podatak.

 

In other news, Kalmeta i dalje skupi 16 000 glasova, vise od svih SDPovca u Hrvatskoj osim Grbina.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

 

Moju nacelnicu su izabrali u sabor, ima dvostruko vise preferencijalnih glasova od Josipa Đakića, i barem trećina glasova nije iz općine (jer smo mala opcina), što je lijep podatak.

 

In other news, Kalmeta i dalje skupi 16 000 glasova, vise od svih SDPovca u Hrvatskoj osim Grbina.

 

ajde, neka se kreće barem u koračićima

btw., ovaj iz poličnika nije bio niti prijavljen na listi ove godine, pretpostavljam da rotiraju druge kako bi svi pomalo 'zaradili' saborsku mirovinu

 

a za kalmetu nije niti čudno, za razliku od većine sdpovaca s liste, ovaj u zadru ima status polubožanstva jer je doista puno toga dovukao u zadar dok je dva mandata bio ministar mora, zemlje i neba

zato u zadru ljudi vjerojatno razmišljaju po principu - nek je krao, ali je i nama dao

 

i da ne misliš da je druga strana išta drukčija, pogledaj situaciju s izborima u rijeci ili u istri i tko tamo vlada već desetljećima

a bolje da ti ne pričam što su mi znali kolege iz rijeke ili pule pričati o tamošnjoj korupciji, uhljebljivanju, dodjeli poslovnih prostora, izmjenama prostornih planova itd. itd. itd.

isto kao da slušam o zadru i adezeju, samo je boja partije nešto drukčija, nebitno jel sdp ili ids

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 15:33 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
i da ne misliš da je druga strana išta drukčija, pogledaj situaciju s izborima u rijeci ili u istri i tko tamo vlada već desetljećima

a bolje da ti ne pričam što su mi znali kolege iz rijeke ili pule pričati o tamošnjoj korupciji, uhljebljivanju, dodjeli poslovnih prostora, izmjenama prostornih planova itd. itd. itd.

isto kao da slušam o zadru i adezeju, samo je boja partije nešto drukčija, nebitno jel sdp ili ids

 Znam dobro za situaciju 8. izborne jedinice.

 

Ona je specificna iz dva razloga:

1. Samodostatna je koliko se to moze reci za hrvatske prilike

2. Neugroza od rata, ali sjecanje na prijasnju ugrozu, stvorilo je zanimljiv (opet za hrvatske prilike) politicki i domoljubni stav, kao i specifican kulturni identitet, u kojem je gospa Trsatska respektirana, ali nije bitak kulturnog identiteta.

 

Rijecki bazen, upravo zbog najvece industrijalizacije u doba prije rata, je za razliku od slavonske poljoprivrede uspjela doseci uvjete za ljevicarski pokret, dok bih opet napravio distinkciju od dalamtinske industrijalizacije kojoj je sve lose bilo racionalizirano van-dalmatinskim interesima.

Isticem slavonsku poljoprivredu jer je ona zbilja mogla nestati okupacijom agresora, pa je zato i politicka opredijeljenost emocionalno vezana za poimanje domoljublja, dok je u Rijeci neprijatelj mogao biti tek lesinarski strani kapital ili drzavna vlast, koja je mahom bila HDZovska.

 

Rijecka industrijalizacija je rijedak primjer dobre strategije razvoja, jer se paralelno razvijala energetska i naftna industrija, gradio se aerodrom, ocuvala se povijesna tradicija brodograditeljstva, ali i uspio se ocuvati turizam, pa je tako Opatija imala jedine hotele sa 5*, dok je Haludovo dugo vremena bilo jedini kosmopolitski i luksuzni kompleks u cijeloj regiji.

 

Da se uspjeh nastavio i nakon rata, tj. da je Ipsilon napravljen ranije, da Ucka ima dva tunela, da postoji zeljeznica, da je Aerodrom zbilja internacionalni terminal, da se Dina prenamjenila u odrzivu industriju, da je Haludovo ocuvano kao lokalni kompleks radnicke kooperacije, da su izgradjene jos dvije trake na krckom mostu, da su brodogradilista na vrijeme modernizirana i prilagodjena trzisnim interesima, takav bi se uspjeh prenio i na ostatak drzave, jer tu je bio takav potencijal - zato je u razmaku 10 godina izmedju 70-ih i 80-ih i sagradjeno vise kapitalnih projekata nego u cijeloj Hrvatskoj nakon rata, eto tek nedavno se to sustize.

 

Nazalost, danas iz Rijeke kao jedinog ne HDZovog grada dolaze samo tri poruke:

1. Potop brodogradilista - iako je to krimen i HDZove vlasti

2. Ubijanje hrvatskog bitka komunistickim orgijama - iako je Rijeka dala mnogo branitelja

3. Frljic drka po Gospi - ovo ce biti vjecni prijepor

 

Zato SDP nema uporiste u nijednom drugom gradu, jer poruka koju bi trebao slati - ne dopire do ikoga nakon odmorista Ravna Gora.

 

Moderna politika se direktno veze na odnos radnika i kapitala, dok kod nas nema ni mase nezavisnih radnika, ni mase nezavisnog kapitala da bi se ideje prirodno formirale i kristalizirale.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

 Znam dobro za situaciju 8. izborne jedinice.

 

Rijecka industrijalizacija je rijedak primjer dobre strategije razvoja, jer se paralelno razvijala energetska i naftna industrija, gradio se aerodrom, ocuvala se povijesna tradicija brodograditeljstva, ali i uspio se ocuvati turizam, pa je tako Opatija imala jedine hotele sa 5*, dok je Haludovo dugo vremena bilo jedini kosmopolitski i luksuzni kompleks u cijeloj regiji.

 

...iako je Rijeka dala mnogo branitelja

 slabo znaš, bojim se 

 

o 'dobroj strategiji riječke industrijalizacije' dovoljno govori podatak da je samo jedna zadarska firma - sas, 80-ih radila veći profit nego cijela riječka industrija

doduše, ta informacija dolazi iz izvora koji je bio direktor te firme, no obzirom što je sve sas izgradio u zadru tih godina, uopće ne dvojim da je govorio istinu pogotovo što je tad izuzetno malo firmi u cijeloj jugi radilo u plusu

možeš o tome pročitati u testu mojeg kolege - link, u svojim bilješkama nađem i više tih podataka, no bezveze mi je sad kopati po tome

 

energetska i naftna industrija razvijala se zbog pozicije i luke, to su za rijeku oduvijek bile strategije razvoja na daleko višoj razini od lokalne

brodogradilišta jesu bila prednost rijeke neko vrijeme, no s istočnom konkurencijom nisu se mogle nositi i daleko razvijenije zemlje, pa je brodogradnja poprilično stradala svugdje u europi, primjerice u škotskoj, danskoj, švedskoj, gdje su na vrijeme skužili da jednostavno ne mogu konkurirati koreji i japanu

međutim, kod njih su brodogradilišta prenamijenili u turistička središta, stambene zone i slično, dok se kod nas besmisleno trpala lova u rupu bez dna jer politika nije imala muda suočiti se s nužnim rezovima

 

također, kad pogledaš kolko je love posije rata trpano u rijeku, ponajviše u luku, teško da se s rijekom može nositi iti jedan grad slične veličine u primjerice lici, dalmaciji ili sjevernoj hrvatskoj, pa je opet rijeka među prvima uvela poprilično visoki prirez i svako malo se nalazi pred bankrotom, što zbog nepotizma i nesposobnosti, što zbog korupcije koja uopće ne zaostaje za adezeovim perjanicama poput zadra i sličnih gradova

ako se ne varam, negdje si blizu rijeke, pa valjda i sam znaš što se tamo radilo

 

o riječnim braniteljima znam ponešto, obzirom da sam bio među dobrim dijelom pripadnika neriječana popularnih zmajčeka kroz dvije godine, u vrijeme kad se ista ta brigada jednostavno nije mogla popuniti iz matičnog grada i okolnih mjesta poput krka ili opatije, pa su čak ubacivali i ročne vojnike da im drže manje bitne položaje na ličkom bojištu

koliko sam čuo od starijih zmajčeka, na početku su se popunili bez problema, najviše iz mupovaca, no kasnije je to poprilično 'usahnulo', otud možda i ova tvoja druga primjedba, iako riječani nisu bili ništa lošiji kad je zatrebalo od slavonaca, ličana ili bilo kojih drugih pripadnika brigade, dapače, riječani su predvodili u svemu pozitivnom, valjda zato što to i jest bila njihova brigada 

 

uglavnom, tvoja priča ima malkice previše bajkoviti prizvuk, uz klasične hrvatske teorije urota i izlike da su svi drugi krivi

na isti je način i kalmeta u zadru optuživao sdp da ih namjerno koče i blokiraju čim je nestao njegov utjecaj kao ministra i čim su zapeli projekti u zadru

koliko je to s jedne i druge strane istina više spada u klasičnu političku propagandu kojoj ne treba previše vjerovati

 

 

 

8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

jedno pitanje za pojasnjenje pojmova....

 

Dakle, ovih dana smo u svim vijestima, televiziji, i inim mjestima bili bombardirani - sto od strane novinara, sto od strane slucajnih "zombie" prolaznika, i svi su govorili:

 

"gradjanska duznost", ili "gradjanska obveza" da se glasa.

 

ja sam uvijek mislio, da je glasanje demokratsko pravo, ili hajmo nazvati privilegija, a nikako ne duznost ili obaveza.

 

Samo jedan politicar, da ne imenujem jer nije niti bitno, je pozivao gradjanje da iskoriste svoje gradjansko pravo da glasaju na izborima, svi ostali su mantrali o "duznosti i obvezi".

 

Pa me zanima..... dali je vulgaris gradjanin obavezan ili duzan glasati, ili se ipak radi o njegovom pravu kojeg moze, ali i ne mora iskoristiti?

 

Ako je odgovor pod 1, cemu osim ispiranja mozga neukim masama, sluzi pozivanje i prica o "duznosti"?

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
VIII izborna jedinica je uvjek bila crvena, kad je hrv bila u jugi bili su vise za petokraku nego za grb.A to ne treba ni kriviti jer ta jedinica je najvise multinacionalna, za razliku od ostalih.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Onda kad je tako prvi hrvatski kralj je se krunio T.gradu ili ti ga duvnu.Jel koji ga je kurac tjerao u bosnu i bas tamo da krunidbu vrši baš me zanima što imas za reci.A sto se tice crvene boje meni se svidja ali ne volim petokraku, nek se bero zapita što je izgubio izbore.Pa pitanje je imao jednostavno tuđman ili tito on je odabrao Tita prošla su vremena tolatinarnog režima.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

historiografski nedokazana krunidba, u gradu koji je nazvan Tomislav Grad kad i djetešce kralja Aleksandra I Karađorđevića pa ga je on eto tako nazvao...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

i ako vam smeta "crveno", da promijenimo zastavu i grb u "muževne" boje, ljubičastu s zelenim točkicama možda ???

 I ime u "Zemenija".... ;)

 

Tko je fulao, slika je iz serije "Monk"....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nema nikakvih dokaza o njemu i nista se ne zna, onda što mu kip stoji kod glavnog kolodvora u zg eto nako da mi zivimo u zabludi.Od koga su Hrvati nastali od Srba po tvoji tezi ili su Srbi nastali od Hrvata.Za Bošnjake znamo od koga potjecu.
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

a dolje na ruskom:

 

dobro došli u Zemeniju...

 

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice