Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.232.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@neutrino

 

Ma nema ovih drugih u raspravi. Ne treba niti biti.

Partizani su dobri. Nisu oni problemi, nego ovi drugi koji konstatno žele postati dobri i pobjednici.

To sam upotrijebio samo kao primjer kada je otpor nužan da bi se sačuvala živa glava, goli život.

 

Vječna slavima svim partizanima!

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... "us policija te prvo pita, tek onda puca"... ako nisi afromerikanac, onda da... evo ti novi slucaj od jucer... auto ispred mlada bijela curica mase i smije se u kameru, hrpa drotova navalila na ciji auto????

 

http://www.reddit.com/r/PublicFreakout/comments/gu7sdb/an_alert_about_a_9pm_curfew_enforcement_was_sent/

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@Tallahassee

 

Fala, frende na videu!

 

Došao sam do 28 sekude videa, te je situacija jasna.

 

Si vidio da se nisu htjeli pokoriti komandama organa reda?

Vidiš da je situacija delikatna. Nisu htjeli izići iz prijevoznog vozila i u jednoj takvoj situaciji, reakcija policije je opravdana.

Tako bi prošao i kod nas u takvim okolonostima.

 

Nije korišteno vatreno oružje, nego tejzer. Tzv. elektrošoker.

Ako misliš da je policija postupila nedolično, onda ih tuži.

Samo ne znam kod kojeg bi ovo suda prešlo u prekomjerno postupanje policije.

 

 

--------

Za preokračenje ovlasti ograna reda ne treba ići daleko, čak do Amerike. Potrebno je vidjeti samo kako prolaze imigraniti sa HR policijom.

Stvar je političke volje, jer riba smrdi od glave. Samo, eto treba dokazati da je policija nešto nelegalno napravila.

 

Well, ne branim ničiji rasizam niti šovinizam, ali ne mogu samo tako nekoga optužiti za nešto. 

Potlačenim masama Amerike ostaje nenasilje kao odgovor na postupanje organa reda i politička borba.

Neka slijede M.L. Kinga.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 13:45 (PzKpfw).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@Batista

 

 

Joj, frende, nemoj pliz. Ovo kako si ti to napisao je čista desničarska mantra.

 

Slažem se da HR nije baš pravna država. I zbog toga svi mi osjećamo posljedice, više ili manje.

 

Imaš pravo braniti svoj život po zakonu, samo ne smiješ prevršiti mjeru. Prilikom obrane imovine, ne smiješ preći zakonske okvire, jer si ti onda napadač. I to je okay.

 

Ne volim kada se ovako piše o Romima ili bilo kojoj drugoj manjini, jer to ubrzo prelazi u teže stvari. Svojevrsni rasizam i nasilje kontra manjina.

 

Skormni Hrvat i vjerni katolik ima sva moguća prava, te je taj i takav Hrvat-katolik onaj koji druge svojim ponašanjem ugnjetava. Samo većinski narod i većinski vjerska populacija nije toga svjesna.

 

U statistikama se ne objavljuje nacionalnost niti bilo koja druga određena pripadnost, jer onda ima javni, medijski linč. 

Prije nekog vremena upravo je to bio onaj fašistički prosvjed kontra ponašanja jednog dijela romske populacije. Sasvim neopravdan prosvjed koji nije ništa riješio, nego samo još produbio jaz između razumijevanja Roma i drugih.

Vlasti su trebale i trebaju zabraniti svake takve manifestacije, jer se događa veće zlo, nego od onoga koje se eventualno dogodilo.

 

 

 

 Desnicarska mantra ?

 Nit smo frendovi nit imam ikakve veze sa politikom.

 

 Srz problema je sto oni mogu pljackat po zakonu!

 Nije da ti je cijeli post iskrivljen, al dijelovi koji nisu iskrivljeni su cisti visak...

 

 Tako dugo ces stajat na njihovoj strani dok te ne zadese problemi sa njima...

Truth in engineering.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

@Batista

 

Nemam problema sa nikim. I ako eventualno imam sve je po zakonu. 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 14:51 (PzKpfw).
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislim da bi starije osobe trebale iseliti iz hrvatske a mladi ostati. 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ne znam da li da prihvatim teoriju da ulizivanjem u mocnu stranku i priprota seljanka moze postati vladar investicije od 3 milijarde kuna, ili da postanem teoreticar zavjere koji smatra da je imala blagoslov nekog jaceg.

 

Ivica Todoric, covjek koji je 30 godina muljao sa svim vlastima, i bio vlasnik najvece kompanije u Jugoistocnoj europi procjenjivao se na 430 milijuna eura tj. 3 milijarde kuna.

Josipa Rimac bi svojim ortacima u 15 godina donijela zaradu od 2 milijarde kuna.

 

Ja bih rekao da je Josipa Rimac pametnija od svih biznismena u Hrvatskoj, a i sire.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/pricale-su-se-bajke-o-skupoj-odjeci-i-parfemima-pa-smo-zavirili-u-imovinsku-karticu-josipe-rimac-kad-tamo-bogatstva-ni-od-korova-foto-20200601

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/foto-uskok-na-tragu-skrivene-imovine-josipe-rimac-je-li-uhicena-hdz-ovka-stvarna-vlasnica-ove-vikendice-u-predgradu-vodica/10358752/

 

Sto to Josipa Rimac ima da je uspjela zagospodariti investicijom koja donese 3-4 milijarde kuna u 30 godina?

Da je uspjela dobiti 5-6 stanova u Kninu - najsiromasnije gradu u drzavi?

 

Koliko ekonomskih fakulteta i genijalaca trebate da zaradite 10 milijuna kuna?

Twitter i Uber sluzbeno grcaju u dugovima.

Tesla je  godinama bila na nekoliko losih kvartala od bankrota.

 

Elon Musk je goli kurac, umjesto u aute, trebao je samo dati pinkicu Josipi Rimac.

 

Kako smijesno sad izgleda Sanader - za par satova, i 10 milijuna eura morao je biti premijer i prodati drzavni interes, a mogao je biti drzavni tajnik i zaraditi milijarde.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

 

??? 

 

Ili si i ti rom ili trolas bezveze...

 

Truth in engineering.
9 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

@Batista

 

Nemam problema sa nikim. I ako eventualno imam sve je po zakonu. 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

 

Kako možeš tvrditi da Romi nisu problem? Sestra živi u Međimurju već više od 6 godina i (nažalost) nema niti jednu dobru stvar za reći o njima. Njene prijateljice, koje su tamo domicilne, također nemaju ništa za reći o njima pozitivno. To što ti možda nemaš problema ne znači da ih nemaju drugi i onda tvrditi kako taj problem ne postoji. Nazovi me rasistom, nacistom ili što već tvoj (ljevičarski) svjetonazor nalaže, ali romski problem postoji, stvaran je, a naše institucije, kao i sami Romi, to ne žele priznati i riješiti.

Isti je slučaj s Janjevcima. Problem postoji, domaće stanovništvo za njega, ali šuti. Kada se nešto dogodi, oni ispadaju žrtve, a u 99% slučajeva su zapravo oni krivci.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 15:41 (LLAMABOY).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...

... "us policija te prvo pita, tek onda puca"... ako nisi afromerikanac, onda da... evo ti novi slucaj od jucer... auto ispred mlada bijela curica mase i smije se u kameru, hrpa drotova navalila na ciji auto????

 

http://www.reddit.com/r/PublicFreakout/comments/gu7sdb/an_alert_about_a_9pm_curfew_enforcement_was_sent/

"Hrpa predebelih isfrustriranih kretena u uniformama", tipičan divlji zapad gdje i dan danas važu ljude po boji kože.

 

Zanimljivo kak se baš zakače na auto u kojem su ovi "drukčiji", pandurska ekipa očito štuje samo bjelu boju.Za ponevjerovat mozgova kao lješnjaka, izgleda da i dalje ne kuže da danas u svakoj ruci čuči kamera.

 

PzKpfw kaže...

 

@Batista

 

Nemam problema sa nikim. I ako eventualno imam sve je po zakonu. 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

Da, sve je ok nema problema posebno u Zagrebu.Još samo da Dinamo uzme Ligu Prvaka i možemo uživat.

 

https://7dnevno.hr/izdvajanja/top-2/bandic-kralj-zagrebackih-roma/

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 16:44 (rambox).
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

@Batista

 

Nemam problema sa nikim. I ako eventualno imam sve je po zakonu. 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

Naravno.

 

Smjeste se na Borovju pokraj toplane uz blagoslov Banderasa . Dovoze šutu (i uzimaju kintu) koju istresaju u zaštićeno područje koje vrvi rijetkim pticama, pale gume po noći dok je poglavica u ćuzi, kad izađe nitko ne smije pisnuti jer se ne boji policije. Navečer malo u akciju, dame u prostituciju s taksijem. Djeca hodaju polugola na -15. O jadnim životinjama koje drže i muče bolje da ne pričam. 

 

Tko je tu problem ? 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 16:56 (DarthMarkus).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

@neutrino

 

Ma nema ovih drugih u raspravi. Ne treba niti biti.

Partizani su dobri. Nisu oni problemi, nego ovi drugi koji konstatno žele postati dobri i pobjednici.

To sam upotrijebio samo kao primjer kada je otpor nužan da bi se sačuvala živa glava, goli život.

 

Vječna slavima svim partizanima!

 

 

 Namjerno spominješ partizane a lockala se tema par puta kada se dođe do partizana, ne znam kako vam se da više o tom razglabat.

Batista kaže...
PzKpfw kaže...

 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

 

??? 

 

Ili si i ti rom ili trolas bezveze...

 

e da mi je znati...

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Batista kaže...
PzKpfw kaže...

 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

 

??? 

 

Ili si i ti rom ili trolas bezveze...

 

 

Postoji mogućnost da je i jedno i drugo, to jest, rom koji trola. 🤷

5 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
PzKpfw kaže...

 

@Batista

 

Nemam problema sa nikim. I ako eventualno imam sve je po zakonu. 

Romi nisu problem, problemi su ovi koji bi konstantno htjeli imati problem sa njima.

Naravno.

 

Smjeste se na Borovju pokraj toplane uz blagoslov Banderasa . Dovoze šutu (i uzimaju kintu) koju istresaju u zaštićeno područje koje vrvi rijetkim pticama, pale gume po noći dok je poglavica u ćuzi, kad izađe nitko ne smije pisnuti jer se ne boji policije. Navečer malo u akciju, dame u prostituciju s taksijem. Djeca hodaju polugola na -15. O jadnim životinjama koje drže i muče bolje da ne pričam. 

 

Tko je tu problem ? 

 

 

 Problem si ti jer tako govoriš o tim divnim ljudima. Znaš da to nije moderno, a ni pametno? Treba ljudima pomoći. Sigurno teško žive od pomoći/socijale koju jadničci dobiju? Moramo svi zapeti malo više i malo više se odreći da bi njima, našim susjedima bilo bolje. Moram prekinuti jer su mi suze već lagano krenule kad pomislim na patnej tih nevinih ljudi..

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
 

Tko je tu problem ? 

 Država. Županije, Općine. Institucije. Policija. Sudstvo. Školstvo. Centar za socijalnu skrb. Veterinarska inspekcija. Hrvatske šume (ako pale gume u šumi).

 

Ozbiljna država bi sve "umetni kriminalno djelo ili prekršaj" uterala u red samo da oće.

 

Stvarno netko misli da je 500 cigana problem? Granicu s Bosnom štiti 6500 policajaca. Da s praćkama pohapse kriminalce među romima ni svi cigani im nebi mogli ništa.

 

Al ne, prvo ih se getoizira. Pa apsolutno sve u državi boli kurac za te ljude. Pa kad nakon 30 godina "boli me kurac" politike pojedini cigani povampire onda cvilimo. A realno se radi o par, ajd nek je 10% romske populacije zaista problematično - pričamo o hiljadu i po ljudi. U cijeloj državi. Više imamo zamjenika načelnika i profesora tjelesnog odgoja.

 

Prvo svu djecu "nasilno" provest kroz školu. SVU. Fala bogu financiramo svakakve parapsihologe po školama - nek rade. Naučit ih osnovnoj higijeni i pravilima ponašanja u školi. Opskrbit higijenskim i općim potrebštinama da ne odaju gola i bosa na -15 (kad netko tako kretenski usput kaže da djeca hodaju na -15 kao da se radi o vrećama cementa.. znam da nisi tako mislio al svejedno je rečenica debilna i moram na takve gluposti skrenut pozornost). Pozatvarat kriminalce i fizički ih odstranit iz "getoa". Provest ljudima struju i vodu. Ozakonit vlasništva nad nekretninama na uvjetno, porušit sve ilegalne građevine van granica naselja i urbane zone. Upregnut socijalu. Uvest im javnu rasvjetu.

 

Ovo sve košta koliko i 10% voznog parka naših 555 općina i gradova.

 

Zvučat će svima nevjerojatno - ali dogovor na pitanje "što da radim s ciganom koji X?" istoznačan je odgovoru "što da radim s bilo kojim drugim čovjekom koji X?". Problematična djeca? Što rade hrvatskoj problematičnoj djeci? Muče životinje? Što rade hrvatima koji muče životinje? Imaju bespravne kuće? Što smo napravili hrvatima koji su imali bespravne kuće?

 

Može se, samo je problem šta nitko od "naših" ne želi s ciganima imat posla jer se vodi "boli me kurac" politika jer bi 95% ljudi bilo najsretnije s solucijom "ajmo ih getoizirat dok se međusobno ne poubijaju". A tu nek se ovi "propartizani" ne busaju u prsa. Prema romima su jednako govna ko i svi ostali u državi (govorim na razini vlasti - općina, županija, država itd, ne na osobnoj razini), kad je HDZ na vlasti kriva im je država, kad su oni na vlasti gledaju svoje dupe i jednako raspisuju javne natječaje za crne audije.

 

Na pitanja "šta si ne uzmeš cigana doma" dijelit ću pljuske. Ne želim nikoga doma, ne želim ni bosanca, ni arapa, ni šveđanina, ni engleza ni hrvata ni purgera ni roma - ama baš nikog. Susjede i prijatelje potrpim 2 sata max i bok, živio. Moja kuća nije javna površina niti centar za socijalnu skrb, niti sam ja uposlen od strane države da vodim takvu neku instituciju. Al ako država ima ustav, zakone, netko financira te sve službe - pa nek rade svoj posao.

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

Postoji sistem (bar u formalnom smislu), te kroz njega treba riješavati tekuće probleme u tzv. društvu. Ne može pojedinac ili neka marginalna skupina svojom histerijom ništa riješiti.

Ne možete zbog neki ljudi optužiti cijelu populaciju. To jednostavno ne ide. Isto tako svaki pojedinac i njegova imovina mora biti zaštićena. Tu je zato policija.

 

Ako imamo jajare i kokošare, bilo koje nacionalnosti i vjere, onda to mora rješavati policija na terenu. Neka oni koji su oštećeni zathjevaju od države bolje reagiranje na ovakve događaje. Nema druge.

Generalno držim da svim ljudima treba više tolerancije i ljubavi za one koji su drugačiji od njih. Mislim Hrvati se toliko vole busati u svoja junačka prsa sa svojim kršćanstvom (bar u teoriji), pa neka onda malo

pokažu praktično ono što svako malo izlijeće im iz usta.

 

Mislim skoro svaki auto imade očenaše na šofer šajbi. Dajte se onda više držite tih vaših vjera u koje se toliko kunete.

Ili bar najte biti licemjeri, te okrenite svoje križeve naopačke.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 8:25 (PzKpfw).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
DarthMarkus kaže...
 

Tko je tu problem ? 

 Država. Županije, Općine. Institucije. Policija. Sudstvo. Školstvo. Centar za socijalnu skrb. Veterinarska inspekcija. Hrvatske šume (ako pale gume u šumi).

 

 Def je core problem u drzavi, tu nema opce rasprave jel je ili nije.

 Sve beneficije koje romi imaju od ove drzave je iz jednostavnog razloga - jeftina glasacka masinerija.

 

 Nista konkretno se zbog njih ne poduzima. Nerijetko njih 10 zivi u faveli od 10m2.

 Svu financijsku pomoc koju dobe, potrose na gluposti. 

 Nemas prava na financijsku pomoc ako npr dvoje djece ne mozes uzdrzavat - zdravom razumu je to jasno ko dan. Nije da bi to vazilo samo za rome, za sve opcenito...

 

 Kad god raspravljamo o problemima, a raspravljamo najcesce o njima u ovoj temi - u prvim retcima se da iscitat da problem lezi u samom "uredenju" drzave.

 Kod nas je doslo do problema da se rijetko tko inteligentan i u prvom redu posten ide kandidirat za neku od politickih pozicija...

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 8:31 (Batista).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Znaci citam tekst https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2187163

i upadne mi ovo u oko i najjaci komentar

Prije rata, ovo je bio industrijski grad, imao je 13 tvornica, industriju i pogone." Eto tako je izgledao život Hrvatske u "tamnici naroda" a danas su "slobodni" pa nemaju više tvornica. HDZ nas je oslobodio tvornica, bolnica i sličnih gluposti. Ali sam zato 100% siguran da imaju novu i velebnu crkvu.

Mi smo stvarno budale i bolje nismo ni zasluzili...  I ps zivo me se j***e za americke hillbillyije koji svaki u svojoj kuci imaju vise naoruzanja nego hv... Ako ce rasturit cilu drzavu jer ionako tamo demokracije nema... 

 

6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
DarthMarkus kaže...
 

Tko je tu problem ? 

 Država. Županije, Općine. Institucije. Policija. Sudstvo. Školstvo. Centar za socijalnu skrb. Veterinarska inspekcija. Hrvatske šume (ako pale gume u šumi).

 

Ozbiljna država bi sve "umetni kriminalno djelo ili prekršaj" uterala u red samo da oće.

 

Stvarno netko misli da je 500 cigana problem? Granicu s Bosnom štiti 6500 policajaca. Da s praćkama pohapse kriminalce među romima ni svi cigani im nebi mogli ništa.

 

Al ne, prvo ih se getoizira. Pa apsolutno sve u državi boli kurac za te ljude. Pa kad nakon 30 godina "boli me kurac" politike pojedini cigani povampire onda cvilimo. A realno se radi o par, ajd nek je 10% romske populacije zaista problematično - pričamo o hiljadu i po ljudi. U cijeloj državi. Više imamo zamjenika načelnika i profesora tjelesnog odgoja.

 

Prvo svu djecu "nasilno" provest kroz školu. SVU. Fala bogu financiramo svakakve parapsihologe po školama - nek rade. Naučit ih osnovnoj higijeni i pravilima ponašanja u školi. Opskrbit higijenskim i općim potrebštinama da ne odaju gola i bosa na -15 (kad netko tako kretenski usput kaže da djeca hodaju na -15 kao da se radi o vrećama cementa.. znam da nisi tako mislio al svejedno je rečenica debilna i moram na takve gluposti skrenut pozornost). Pozatvarat kriminalce i fizički ih odstranit iz "getoa". Provest ljudima struju i vodu. Ozakonit vlasništva nad nekretninama na uvjetno, porušit sve ilegalne građevine van granica naselja i urbane zone. Upregnut socijalu. Uvest im javnu rasvjetu.

 

Ovo sve košta koliko i 10% voznog parka naših 555 općina i gradova.

 

Zvučat će svima nevjerojatno - ali dogovor na pitanje "što da radim s ciganom koji X?" istoznačan je odgovoru "što da radim s bilo kojim drugim čovjekom koji X?". Problematična djeca? Što rade hrvatskoj problematičnoj djeci? Muče životinje? Što rade hrvatima koji muče životinje? Imaju bespravne kuće? Što smo napravili hrvatima koji su imali bespravne kuće?

 

Može se, samo je problem šta nitko od "naših" ne želi s ciganima imat posla jer se vodi "boli me kurac" politika jer bi 95% ljudi bilo najsretnije s solucijom "ajmo ih getoizirat dok se međusobno ne poubijaju". A tu nek se ovi "propartizani" ne busaju u prsa. Prema romima su jednako govna ko i svi ostali u državi (govorim na razini vlasti - općina, županija, država itd, ne na osobnoj razini), kad je HDZ na vlasti kriva im je država, kad su oni na vlasti gledaju svoje dupe i jednako raspisuju javne natječaje za crne audije.

 

Na pitanja "šta si ne uzmeš cigana doma" dijelit ću pljuske. Ne želim nikoga doma, ne želim ni bosanca, ni arapa, ni šveđanina, ni engleza ni hrvata ni purgera ni roma - ama baš nikog. Susjede i prijatelje potrpim 2 sata max i bok, živio. Moja kuća nije javna površina niti centar za socijalnu skrb, niti sam ja uposlen od strane države da vodim takvu neku instituciju. Al ako država ima ustav, zakone, netko financira te sve službe - pa nek rade svoj posao.

 Ovo! Radim u uredu sa jos 4 zene, sve oko 50te, kada je krenuo val imigracije nije bilo uopce opcije normalnog razgovora sa njima. Kolicina rasizma i mrznje koje su osobe za koje bi rekao da su relativno normalne je bila nevjerojatna. Vrhunac je bio kada je jedna pricala da ne zna sto bi napravila da joj dva nepoznata imigranta dodu pozvoniti na vrata. Vlastita mama mi je dugo tupila u glavu dok sam bio mladi da ako krene ponovno rat da nemam pravo govora nego me salje u njemacku, da bi, kada su krenuli imigranti dolaziti na nase prostore pocela srati da "nek se oni idu doma boriti za svoju zemlju" i, kada sam joj ukazao na ekstremno licemjerje toga sto je rekla, da nije to isto.

Stariji ljudi su veoma otvoreni prema nonsalantnom rasizmu, koji ne bih cak rekao da je zlonamjeran u obliku na koji to provodi americka policija nego je standardna defenziva kada god nesto nije u redu. Izgubio si posao? Imigranti su krivi. Ne trazi te nitko za sezonu? Imigranti. Zakasnio si na posao jer si alkoholicar i izgubio si se u sumi? Imigranti!

Realno, da li postoji problem imigranata vezan uz drugacije kulturne navike i obicaje? Postoji, i to je problem koji se treba poceti rijesavati onog trena kada netko imigrira u stranu zemlju. Istovremeno, postoji veoma ocit i ogroman problem rasizma u stanovnistvu i to se moze bez problema vidjeti na svakodnevnim primjerima ponasanja ljudi tokom inijcalnog vala dolazaka imigranata.

Anegdotalno, pricao sam jucer sa prijateljem iz Finske koji je ukazao na statistike seksualnih zlocina u Finskoj u zadnjih 10 godina i vecinski su te zlocine cinili imigranti sa bliskog istoka. Problem je sto je ta statistika koju smo nasli bila statistika prijavljenih zlocina, nesto sto nije dokazano i nije *nuzno* provedeno u istragu. Na drugu ruku je lako naci clanke iz svuda u EU gdje su zene prijavljivale pokusaje ili silovanja od strane imigranata koja su se kasnije pokazala kao lazi.

I u EU i na bliskom istoku ima silovatelja i ljudi koje se ne bi moglo okarakterizirati nikako drugacije nego cisto zlo. Rasizam u drustvu stvara problem evidentiranja i istrazivanja stvarnih zlocina. Odlican primjer je zena koja je prijetila crncu isti dan kada je Floyd ubijen, svjesna da joj covjek nije nista napravio, svjesna da ako *zvuci kao jadna bijela zenica koja treba pomoc policije, da ce policija doci, uhapsiti zlocestog crnca i zlocesti crnac ce se vratiti tamo gdje pripada.*

Za kraj samo, mislim da smo svi culi pricu o decku koji je vikao "Vuk". Sada imamo tu situaciju na pladnju. Imamo desnicu koja vodena rasizmom na svaku priliku vice "Vuk", dok ljevica vec jako dugo vremena nema mrvicu povjerenja prema desnici i u slucaju kada se "Vuk" stvarno i pojavi ce biti na strani tog vuka dok ne dode dovoljno dokaza da je vuk stvarno zajeban.

Na drugu ruku, da citiram jednog teoreticara zavjere o ravnom zemlji, desnici "ne postoji dokaz koji bi ih uvjerio" da su krivu. Pogotovo u SADu.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sexytoiletpaper kaže...


Anegdotalno, pricao sam jucer sa prijateljem iz Finske koji je ukazao na statistike seksualnih zlocina u Finskoj u zadnjih 10 godina i vecinski su te zlocine cinili imigranti sa bliskog istoka. Problem je sto je ta statistika koju smo nasli bila statistika prijavljenih zlocina, nesto sto nije dokazano i nije *nuzno* provedeno u istragu. Na drugu ruku je lako naci clanke iz svuda u EU gdje su zene prijavljivale pokusaje ili silovanja od strane imigranata koja su se kasnije pokazala kao lazi.

 najprije da se ogradim - nisam protiv imigranata, nisam rasist, međutim, kad ti statistika paše sigurno je koristiš kao argument bez propitivanja jel statistika upitna zbog nečega što se inače zove statističkom greškom

sad odjednom cijelu statistiku dovodiš u pitanje jer, možda, nije nužno provođena istraga kod svih slučajeva

 

da, možda nije nužno provođena istraga za svaki slučaj prijave (iako bi to bilo blesavo obzirom da nije riječ o krađi ispod 1000kn pa da se istraga ne provodi), ali to ne znači da je automatski većina tih prijaviteljica lažno prijavljivalo i da je zbog toga statistika zločina nevažeća ili sasvim drukčija

 

također, ovo "lako naci clanke iz svuda u EU..." je pizdarija, jer čak i da je baš tako lako naći članke, radi se o pojedinačnim slučajevima koji znače za statistiku i ukupan problem koliko i srđan mlađan za statistiku ubojstava u posljednjih 30 godina

 

ono što hoću reći, ako je tvoj prijatelj uopće govorio o pravoj statistici i ako uopće jest istina da je većina tih zločina od strane imigranata (što sumnjam), da ne treba glupim izlikama negirati problem i službene podatke jer onda nisi ništa drukčiji od druge strane koju prozivaš 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Ili bar najte biti licemjeri, te okrenite svoje križeve naopačke.

 

 

 

666 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
rambox kaže...

"Hrpa predebelih isfrustriranih kretena u uniformama", tipičan divlji zapad gdje i dan danas važu ljude po boji kože.

 

Zanimljivo kak se baš zakače na auto u kojem su ovi "drukčiji", pandurska ekipa očito štuje samo bjelu boju.Za ponevjerovat mozgova kao lješnjaka, izgleda da i dalje ne kuže da danas u svakoj ruci čuči kamera.

 


 

 ... neki su vidjeli gradjanski neposluh u prvih 28 sekundi videa... nisu dalje gledali jedno 10tak drotova koji koriste prekomjernu silu da bi iz auta iscupali dvoje afroamera, koji nit pruzaju otpor nit im je jasno zasto i sto se desava... epilog je naime takav da su pusteni uz isprike a dva najagresivnija drota su danas bez posla... sve se desava prebrzo... a zuti dolijeva ulje na vatru... trazi vojsku i slika se s Biblijom, hm, kao grand wizard of KKK... ima tu jos nekih povijesnih trenutaka - zapovijeda iz bunkera (kome je bio kraj u bunkeru?), i vristi danas "nitko ne sme da vas bije"... lijepo je Swarzz govorio prije koju godinu, a danas je poprilicno aktualno... sto je stariji sve vise podsjeca na Eastwooda, iako vjerujem da su im svjetonazori razliciti...

... intermezzo ...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
sexytoiletpaper kaže...


Anegdotalno, pricao sam jucer sa prijateljem iz Finske koji je ukazao na statistike seksualnih zlocina u Finskoj u zadnjih 10 godina i vecinski su te zlocine cinili imigranti sa bliskog istoka. Problem je sto je ta statistika koju smo nasli bila statistika prijavljenih zlocina, nesto sto nije dokazano i nije *nuzno* provedeno u istragu. Na drugu ruku je lako naci clanke iz svuda u EU gdje su zene prijavljivale pokusaje ili silovanja od strane imigranata koja su se kasnije pokazala kao lazi.

 najprije da se ogradim - nisam protiv imigranata, nisam rasist, međutim, kad ti statistika paše sigurno je koristiš kao argument bez propitivanja jel statistika upitna zbog nečega što se inače zove statističkom greškom

sad odjednom cijelu statistiku dovodiš u pitanje jer, možda, nije nužno provođena istraga kod svih slučajeva

 

da, možda nije nužno provođena istraga za svaki slučaj prijave (iako bi to bilo blesavo obzirom da nije riječ o krađi ispod 1000kn pa da se istraga ne provodi), ali to ne znači da je automatski većina tih prijaviteljica lažno prijavljivalo i da je zbog toga statistika zločina nevažeća ili sasvim drukčija

 

također, ovo "lako naci clanke iz svuda u EU..." je pizdarija, jer čak i da je baš tako lako naći članke, radi se o pojedinačnim slučajevima koji znače za statistiku i ukupan problem koliko i srđan mlađan za statistiku ubojstava u posljednjih 30 godina

 

ono što hoću reći, ako je tvoj prijatelj uopće govorio o pravoj statistici i ako uopće jest istina da je većina tih zločina od strane imigranata (što sumnjam), da ne treba glupim izlikama negirati problem i službene podatke jer onda nisi ništa drukčiji od druge strane koju prozivaš 

 Do koje mjere mozes ici po statistici prijavljenih zlocina?

Ako ja krenem prijavljivati svakodnevno da me crnac napao na cesti, sto ces dobiti iz te statistike? Da u RH ima puno crnaca? Da jedan crnac u RH napada 20 ljudi dnevno? Da ja lazem? Ako istraga nije provedena i netko nije uhicen zbog pocinjenog zlocina, statistika se moze koristiti samo kao ogledan primjerak. Kada toj statistici dodas dodatan problem komprimiranih podataka kroz lazne prijave, tim vise sto je ocito velik broj ljudi ljubitelj rasnih predrasuda i da je vecina prijavljenih zlocina prijavljeno protiv manjina, dobivas statistiku iz koje ne mozes povuci povjerljive informacije.

Jos jednom, postoji tu potpuno drugi par rukava gdje su kulturoloske razlike izmedu Finske i Irana nebo i zemlja. Od religije, politickih uvjerenja pa do politicke angaziranosti spolova. Nema rasprave da je kulturna asimilacija jedna jako bitna stavka koja se mora provesti prema ljudima koji imigriraju iz jedne drzave u drugu, kolega je gore naveo primjer Roma, koji su kroz sustavan rasizam i ignoriranje dosli do ove pozicije u kojoj jesu. Ne zato sto su u jezgri losi ljudi nego zbog vanjskih faktora kao sto je kvaliteta zivota, manjak obrazovanja, rasizam proveden na njima koji je doveo do drugacijeg odgoja od malena itd.

Istovremeno treba uzeti u obzir i da je nasa drzava goli kurac. Politicki smo u kurcu sa ljevicom koja ne zna sto radi, desnicom koja radi sto hoce, sa toksicnim patriotizmom zbog kojeg i dan danas politicari osvajaju bodove i jos hrpom drugih problema za koje sam nesposoban trenutno razmisljati. Kako mi trebamo asimilirati ljude koji se zele doseliti u RH, i one koji su, kao nase stanovnistvo prije 30ak godina, prisiljeni bjezati pred ratom i neimastinom i pokazati im razumijevanje, tako se i sami moramo razviti u bolju zemlju koja ce manje gledati podrijetlo osobe a vise kvalitetu i sposobnosti iste.

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@Horatio_Hornblower 

 

Hvala, druže za prenesni komentar. Čovjek je sve rekao.

Oni su nas oslobodili od rada, socijalizma, od društvenog bogatstva. Samo kaj nismo postali Švicarska.

 

Oni su stvorili Hrvastsku.

 

teBra mili sve uništili. Nije ostao ni kamen na kamenu.

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sexytoiletpaper kaže...

Realno, da li postoji problem imigranata vezan uz drugacije kulturne navike i obicaje? Postoji, i to je problem koji se treba poceti rijesavati onog trena kada netko imigrira u stranu zemlju. Istovremeno, postoji veoma ocit i ogroman problem rasizma u stanovnistvu i to se moze bez problema vidjeti na svakodnevnim primjerima ponasanja ljudi tokom inijcalnog vala dolazaka imigranata.

Inače, najveći problem upravo i jest u ovome - ako nemaš organiziranu edukaciju i asimilaciju, već imigrante prepuštaš da se sami snalaze, onda se sponano organiziraju zatvorene zajednice koje su samodostatne, ljudi u njima nemaju potrebu učiti jezik države u kojoj se nalaze, nemaju potrebu ni prilagođavati se njenoj kulturi, pa na kraju dobiješ favelu ogorčenih imigranata koja je plodno tlo za kriminal, ali i predstavlja jedinstvenu priliku za ekstremnističko vrbovanje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@sexytoiletpaper Fascinantno mi je da ljudi još uvijek vide podjelu na lijeve i desne. Pa toga nema već 20+ godina. Postoji isključivo jedna politika, politika pljačke. Kada ispliva multimilijunska afera, komentar je "ma to su pojedinci", dok birači drže tu lopovsku ekipu na vlasti. Zašto, pa jer upravo njih žele na vlasti!

6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...

@sexytoiletpaper Fascinantno mi je da ljudi još uvijek vide podjelu na lijeve i desne. Pa toga nema već 20+ godina. Postoji isključivo jedna politika, politika pljačke. Kada ispliva multimilijunska afera, komentar je "ma to su pojedinci", dok birači drže tu lopovsku ekipu na vlasti. Zašto, pa jer upravo njih žele na vlasti!

 Podjela postoji, ali isto kao i rasna podjela ljudi po boji koze, ne znaci apsolutno nista o pojedincima vec, u slucaju politicke ljevice i desnice, samo o politici koju pokusavaju provesti.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

A koja je to razlika u politici koju pokušavaju preovesti, konkretno?

 

Pogledom unazad nema apsolutno nikakve razlike. Čak ni u dodvoravanju crkvi, za što su u početku samoproglašeni stručnjaci tvrdili da je SDP kao stranka manje sklona crkvi i neće to raditi.

Evo ti danas Račanova ostavština "poziv na savjest" kod liječnika i farmaceuta koji su sišli s planine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 11:28 (neutrino).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sexytoiletpaper kaže...

 Do koje mjere mozes ici po statistici prijavljenih zlocina?

samo ti kažem da ne možeš cherrypickati podatke koji ti odgovaraju, a druge banalizirati anegdotalnim primjerima

na taj način funkcioniraju ravnozemljaši i reći da statistika prijava (koja tebi ne odgovara) ne valja zato jer, možda, se te prijave ne istražuju (a to izvlačiš iz dupeta, jer zapravo nemaš pojma kakav je postupak finske policije u slučaju prijave silovanja) ili ne valja zato jer je "lako naci clanke iz svuda u EU gdje su zene prijavljivale pokusaje ili silovanja od strane imigranata koja su se kasnije pokazala kao lazi" je čisto banaliziranje službenih podataka na isti način kako ravnozemljaši banaliziraju ono što njima ne paše

 

ako je statistika takva, što opet ne znamo pouzdano jer je to izjava tvog prijatelja u raspravi, a meni se ne da sad kopati po službenim finskim statistikama, onda su to službeni podaci koji se zasnivaju na određenoj metodologiji koju policija razvija desetljećima za vlastite potrebe, ne za potrebe odnedavne nesklonosti bliskoistočnim imigrantima ili dnevnopolitičkim potrebama određenih skupina i kao takva bi trebala biti dovoljno pouzdana da je statističke greške i anegdotalni primjeri novinskih članaka ne mogu eliminirati kao nepouzdanu 

 

u raspravi gdje prozivaš druge da su ravnozemljaši, nemoj sam biti takav

to je sve, u drugo ne ulazim i ne da mi se o drugom raspravljati

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ima jedna zgodna serija o kojoj se i ovdje piše ( https://www.bug.hr/tv-serije/pljacka-svih-pljacki-la-casa-de-papel-15310 ) a koja sramežljivo govori o dometima zloupotrebe moći. Kažem sramežljivo jer prave zloupotrebe su daleko strašnije razmjera nego ove u seriji .

Trenutno imamu našu priču o vjetroelektranama i šumama. I sad nek netko veli da kriminalci nisu maštoviti...


E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice