Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.232.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

U zivotu niste vidjeli masona niti ce te ga vidjeti. 

Dosad se nije vidjelo kako jedni drugima pomazu?

 

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

Super su mi ovo,, kaj svi nekome nekaj pomažu. Fakat samo socijalno osjetljiva "zajednica".

To može taj odlazi odavde, svi se guraju na državne jasle, redovi ispred kontejnera, pučke kuhinje sve punije, itd....

 

A, ono tebra svi se tragaju 24 sata na dan, 7 dan u tjednu, da pomognu nekome drugome.

Veseli kapitalisti u napadu na radničku klasu. Od ovih dilera zagrobnog života do prosvjetitelja....

 

Za pomoć drugome ne treba biti vjernik, mason, humanist, prosvjetitelj, Deda Mraz, ....,nego jednostavno čovjek.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 0:32 (PzKpfw).
6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

tko god radi u javnoj ili državnoj upravi treba se poput mene ispisati iz sindikata i taj novac preusmjeriti u neku od udruga za pomoć potrebitima.

u mome slučaju to je Zaklada ana rukavina (trenutno) poslije ću uplaćivati nekome po trenutnoj hitnosti.

 

treba skinuti s radničkih jasala one neradnike Ribića, Topolnjaka i ostale parazite ...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

mislim da je općenito promašeno imati tajna društva  danas (OK, možda u S.Arabiji nije) jer ovo nije kraj 17. stoljeća, nema više apsolutističkih monarhija po Božjem pravu...

 

tako da su i masoni sada samo klijentelistička i oportunistička grupa koja ti uvećava šanse da imaš "nekog svoga" bilo gdje u svijetu kad ti zatreba...

 

a samo svi mi, svaki ponaosob, trebamo nastojati biti bolji ljudi i pomoći ako možemo jedni drugima, bez obzira na uzajamne razlike...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 15:19 (Stric_Jura).
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

evo plenković nam je objasnio - link

 

'Ovaj prijedlog razrješenja ne znači da je glavni državni odvjetnik postupao protivno zakonima te da svoju dužnost nije obnašao objektivno, nepristrano i neovisno. Ovdje se radi o integritetu ljudi koji rukovode radom najviših pravosudnih tijela i samim time povjerenju javnosti u neovisnost državnog odvjetništva, ali i pravosuđa u cjelini', kazao je Plenković na sjednici Vlade....

 

'Otkrivanjem činjenice da je gospodin Jelenić član jednog društva ili udruge, povjerenje je, nažalost, bilo narušeno, a neovisnost rada glavnog državnog odvjetnika dovedena je u pitanje', ustvrdio je premijer....

 

znači dok je uspješno skrivao članstvo 'jednog društva ili udruge' od znatiželjne javnosti bio je ok, ali kad se saznalo za članstvo, e tek onda je povjerenje narušeno, a neovisnost državnog odvjetnika dovedena u pitanje

 

također, bilo bi zanimljivo vidjeti gdje će jelenić sad završiti, jer ako je njegova neovisnost kao državnog odvjetnika dovedena u pitanje, onda je u pitanju bilo kakav posao na nekoj od dužnosti pravosudnog sustava

 

 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 

 

također, bilo bi zanimljivo vidjeti gdje će jelenić sad završiti, jer ako je njegova neovisnost kao državnog odvjetnika dovedena u pitanje, onda je u pitanju bilo kakav posao na nekoj od dužnosti pravosudnog sustava

 

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 13:49 (Ezio).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ezio kaže...

 

kako da ne, evo njega sutra kao pomoćnika u dorhu ili kao suca

da je suce, državne i obične odvjetnike te ostalu pravosudnu ekipu za stalno odstraniti nakon što ih uhvate u raznim pizdarijama, dobili bi konačno pošteni sustav u kojeg bi mogli imati povjerenja

jedino što onda ne bi imao tko raditi u njemu

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nemojte me j. 

 

Kad je otvorilio??

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Super su mi ovo,, kaj svi nekome nekaj pomažu. Fakat samo socijalno osjetljiva "zajednica".

TKo može taj odlazi odavde, svi se guraju na državne jasle, redovi ispred kontejnera, pučke kuhinje sve punije, itd....

 

A, ono tebra svi se tragaju 24 sata na dan, 7 dan u tjednu, da pomognu nekome drugome.

Veseli kapitalisti u napadu na radničku klasu. Od ovih dilera zagrobnog života do prosvjetitelja....

 

Za pomoć drugome ne treba biti vjernik, mason, humanist, prosvjetitelj, Deda Mraz, ....,nego jednostavno čovjek.

 Kao prvo, odlaze i npr Nijemci doktori specijalisti iz švabije raditi u USA jer su tamo duplo veće plaće u njihovoj struci.

Eto, ja sam uhleb jer sam prvi posao poslije faksa dobio 1987 a zaposlio me je gospodin Srbin (spokoj mu duši) i još je bio komunist.

Moj otac je Hrvat i nije bio u savezu komunista.

 

Što sam onda ja; uhljeb, ukruh, desničar, ljevičar, komunist ?!

 

Ja sam samo čovjek i gledam ljude po čovječnosti a ne u kojoj su partiji.

Pučkih kuhinja ima u svakoj državi na svijetu.

Ne opravdam bilo koju hrvatsku stranku, sjeti se samo nepotrebnog rata, našeg kašnjenja s ulaskom u EU.

Sve države koje su ušle prije nas su profitirale....Poljska, Slovačka, Češka itd... te je puno svjetskih tehnoloških, automobilskih npr... firmi došlo k njima i to je sad gotovo.

Mi tada (i danas) nismo mogli njima konkurirati jer se je biznis bacio u njihove države....

 

Vjerujem svakoj Vladi RH da se bori i da će se boriti koliko može (bio to SDP, HDZ, koalicije itd)....

Fluktuacija radne snage je normalna pojava u svakoj državi i od toga ne treba praviti veliki problem... ako netko nađe bolje plaćen posao "vani" zašto ne bi otišao. Zbog toga smo i ušli u EU...

Prije rata smo primali studente iz Maroka, Sudana, Konga i ostalih siromašnijih država.

Misliš li da su njihovi doktori medicine gluplji od naših ? Ja ne mislim.

Kada ponestane naših specijalista zaposlit ćemo te ljude kojima 15t kn nije mali novac uz još dodatak eurića, prasića, kava, čokolada koji ni jedan domicilni specijalist u bolnicama neće odbiti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
9 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Školstvo i tehnologija (strojarstvo, hidroelektrane, generatori) u Jugoslaviji su bili daleko ispred svih država pokreta Nesvrstani.

Svi ti studenti su dolazili da nauče znanje koje u Libiji, Sudanu i ostalim državama nisu mogli.

Ukratko, da, tada u to vrijeme su njihovi doktori, strojari i ostali visoko obrazovani bili "gluplji" jer nisu imali iste mogućnosti.

To je doba prije interneta, internet je promijenio obrazovanje.

Jugoslavija je prodavala projekte i know-how a uvozila sirove resurse (ugljen, nafta,...)
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 8:58 (Bur33k).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...

Kada ponestane naših specijalista zaposlit ćemo te ljude kojima 15t kn nije mali novac uz još dodatak eurića, prasića, kava, čokolada koji ni jedan domicilni specijalist u bolnicama neće odbiti.

 Piše na netu, da je natpis sa neke ambulante u Dalmaciji. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
boxer kaže...

 Piše na netu, da je natpis sa neke ambulante u Dalmaciji. 

 Je sa vrata u Šestanovcu. Fali ti napis doktora vrata do ovih "Mi nismo na dijeti." 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ddarknessfairyy kaže...
boxer kaže...

 Piše na netu, da je natpis sa neke ambulante u Dalmaciji. 

 Je sa vrata u Šestanovcu. Fali ti napis doktora vrata do ovih "Mi nismo na dijeti." 

 Ahmmm, da tako je, evo crno na bijelo...

 

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zagora/dragi-pacijenti-ne-donosite-bombonijere-na-dijeti-smo-autor-je-lijecnik-iz-ambulante-u-sestanovcu-a-u-susjednoj-ordinaciji-imaju-drukciji-stav-1004899

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/ispovijest-poduzetnika-koji-je-audijem-a6-pomeo-tramvajsku-stanicu-vozim-13-godina-i-nemam-kaznu-ni-za-prekrsaj-ali-tu-vecer-sam-popio-koju-casicu/10026994/

 

Jedan genijalan clanak, za Gloriju, najpoznatiji hrvatski poravnavač tramvajskih stanica otvorio dusu - otvoreno o ženi, braku, poslu - kako spaja idilicni obiteljski život i svoju najveću strast - ravnanje.

 

U nesreći sam slomio vratni kralježak i hvala bogu da nisam ostao invalid jer liječnici su dali maksimum. Uvjeren sam da su ozdravljenju pridonijele i molitve mojih prijatelja i obitelji koji su se angažirali u molitvene zajednice te su hodočastili u Mariju Bistricu - otkriva nam dalje Perić koji je o nesreći, kaže nam, doznao od policajaca koji su mu došli u bolnicu.

 

Moja supruga je zanijemila kad su joj javili za nesreću. Zaspao sam za volanom. Svakome se to može dogoditi. I dalje me sve boli. Oporavak će trajati, ali glava mi je na ramenu. Zahvalan sam svima na riječima podrške i na molitvama - zaključuje Perić koji će nakon izlaska iz bolnice nastaviti pravosudnu bitku.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-vozac-koji-je-pokosio-tramvajsku-stanicu-u-zagrebu-zavrsio-u-zatvoru/2160885.aspx

 

Osumnjičeni je 24. veljače 2020. oko 4 sata, pod utjecajem alkohola od 1,65 g/kg, upravljao osobnim automobilom marke Audi A6 zagrebačkih registarskih oznaka brzinom većom od 100 km/h, što je 50 km/h više od dozvoljene brzine na tom mjestu

 

Primjetite genijalno iyvjestavanja u prvom clanku -

Zaspao sam za volanom. Svakome se to može dogoditi.

Perić koji će nakon izlaska iz bolnice nastaviti pravosudnu bitku.

 

Ne majmune kretenski, ne može se dogoditi svakome. I ok na ovu budaletinu ne treba trositi rijeci, mjesec dana je malo, oduzeti vozačku doživotno samo zbog neviđene bahatosti - Zaspao sam za volanom. Svakome se to može dogoditi. - Majmune, popio si bar 3 deca šljive, ako ne i vise jer se vidi da si glavat.

 

No novinarka je isto genijalna - mogla mu je i popusiti kurac ispod bolnickog prekrivaca, nema sto majmun nije nadrobio, eto Papa je držao bdjenje pred 3 milijuna vjernika u Rimu za njegov oporavak, upalila se RGP gospa u Međugorju, a on je onako pospan tijekom nesreće odradio smjenu u pučkoj kuhinji, podjelio igračke siročadi po domovima i baki skinuo mačku sa drveta, svetac - Leopold Mandić je goli kurac za ovog.

 

I čuj ovo - nastaviti pravosudnu bitku. - Kakva jebena bitka!? Sto majmun ima neki kontrargument? Ima li majmun neku olakotnu okolnost? Kakva jebena bitka!?

 

Sudac mu je odredio pritvor od mjesec dana. - ocito sudac ne smatra da je u tijeku bitka...

 

BTW - Chris Harris, koji je ipak vozio 7589 automobila više od svih nas ovdje, kaže da ga je djelomično strah električnih automobila, jer imaju toliko jako ubrzanje da ce se ljudi tesko naviknuti da im sa starta sa semafora treba percepcijski skoro milisekunda da ubrzaju do brzina u kojem mogu naguziti aute ispred sebe.

 

Ovaj majmun, a i novinarka posebno, vraski su se potrudili naglasiti da eto nas svetac uspio ukrotiti A6 od 250KS - pa nije valjda picka, ako moze onaj mali iz Splita vozit bembaru od 600KS nece ova purgerska magarcina ispast picka u Jutarnjem.

Savjet novinarki - ovakav clanak je izvrstan za zavrsiti recenicom - Ovaj puta sinkopa, koja je sve cesca pojava kod poduzetnika, nasrecu nije odnjela zivote.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

kad god vidim ovakav dogadjaj, uvijek mi prodje kroz glavu "sva sreca da neko moj nije najebao".. jer sam spreman sjebat vlastiti zivot u stilu "gradjanina opasnih namjera".

jednostavno takvom treba presuditi na licu mjesta, dok jos grglja u nesvjesti za volanom.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nixass kaže...

kad god vidim ovakav dogadjaj, uvijek mi prodje kroz glavu "sva sreca da neko moj nije najebao".. jer sam spreman sjebat vlastiti zivot u stilu "gradjanina opasnih namjera".

jednostavno takvom treba presuditi na licu mjesta, dok jos grglja u nesvjesti za volanom.

Mislim da bi doticni trebao napraviti tubersku suradnju sa onim malim iz Splita, za sve gasere i gaserke balkana i sire.

Ko bolje ravna, Bembara Šeja ili Prstenuša Šeja.

 

Pa da vidis klikova, vjuova i svega nečeg. Odma će se zaraditi za novu Šeju.

 

I sad ha ha, ali zbilja, onaj mali iz Splita je nakon zatvora otišao - na skijanje! I snimio još motovlogova za sve gasere i gaserke, i to tako da je tek nakon što su mu rekli u komentarima zamutio brzinomjer :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Za zaspati u gradu moraš biti mortus i/ili toliko umoran da ne bi smio voziti. Slična nesreća je moguća i u nekim drugim okolnostima, iako u njegovom slučaju, uz toliko alkohola nemamo o čemu pričati.

 

Međutim, bez obzira na uzroke nesreće, ovakav, pomno smišljen PR članak, bi se na sudu trebao uzeti kao otegotna okolnost - pokušaj manipulacije javnošću i izbjegavanje odgovornosti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 16:18 (MrBlc).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc kaže...

Za zaspati u gradu moraš biti mortus i/ili toliko umoran da ne bi smio voziti. Slična nesreća je moguća i u nekim drugim okolnostima, iako u njegovom slučaju, uz toliko alkohola nemamo o čemu pričati.

Sjecam se kad je netko jednom prilikom donio dreger na zabavu, pa smo svi puhali. Napuhati iznad 1.5 je bio pothvat, nas desetak i 5-7 boca zestokog alkoholnog pica. I to smo svi bili vitkije osobe (ja sam 85kg/194cm), neki i sportasi, mislim da bi njemu koji po slici izgleda da ima preko 100 kila, trebalo znatno vise.

 

MrBlc kaže...

Međutim, bez obzira na uzroke nesreće, ovakav, pomno smišljen PR članak, bi se na sudu trebao uzeti kao otegotna okolnost - pokušaj manipulacije javnošću i izbjegavanje odgovornosti.

Dvije su opcije:

 

1. Realnija - bas ovo sto govoris - mislim da nikad nisam procitao clanak u kojem se pijanca za volanom ovako opisuje, dapace, mislim da nikad nije bio intervju sa osobom koja je pocinila ovakav zlocin. Kamoli u ovako pozitivnom smislu, gdje se zazivaju sveci iz Marije Bistrice.

 

2. Kako novinarka ima jako specificno ime, ostalo mi je u sjecanju da ona vec godinama radi u Crnoj kronici u Jutarnjem i da oduvijek ima maloumne clanke. Jedan koji mi je bas ostao u sjecanju je bio njen izvjestaj o tragicnom pozaru u jednoj obiteljskoj kuci, mislim da je bilo smrtnih slucajeva. Njen opis?Djeci se topila koza sa lica.

Cijeli njen rad je u biti ogavan senzacionalizam, ima mnostvo prituzbi, jedna zbog ksenofobonog pisanja o migrantima, a nekoliko jer najcesce clanke puni grotesknim opisima strahota zrtava.

 

Cak i ovakvi clansi ocito prolaze...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/nezapamceni-masakr-peradi-kod-ivanic-grada-planula-staja-izgorjelo-vise-desetaka-purica/481978/

 

Sad sam se sjetio da sam vec pricao o njoj pa sam sad pogledao arhivu Jutarnjeg sa njenim clancima

https://www.jutarnji.hr/search/?order=DESC&page=2&q=hajdi+karaka%C5%A1+jakubin&sort=publishdate

 

Rekao bih da nekome treba psihijatrijska pomoc.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Jutarnji je generalno u kurcu, tj cijela Hanza medija ili kaj je već od nje ostalo.

Pogle im naslovnicu i sve i jedan naslov je senzacionalistički clickbait sa nepotpunim informacijama. Ne velim da je pod Pavićem bilo med i mlijeko al nije bilo OVOLIKO loše.

Stari mi, nažalost, radi u jednom od njihovih dnevnika i jedva čeka da ode u penziju za koju godinu jer mu se već gadi život.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nixass kaže...

Jutarnji je generalno u kurcu, tj cijela Hanza medija ili kaj je već od nje ostalo.

Pogle im naslovnicu i sve i jedan naslov je senzacionalistički clickbait sa nepotpunim informacijama. Ne velim da je pod Pavićem bilo med i mlijeko al nije bilo OVOLIKO loše.

Stari mi, nažalost, radi u jednom od njihovih dnevnika i jedva čeka da ode u penziju za koju godinu jer mu se već gadi život.

Jutarnji je meni uvijek bio los, medjuostalim i zbog tih naslova.

Tamo prije desetak-dvanaestak godina, usporedo sa ulaskom Pavicevog sina u urednistvo, Jutarnji je poceo sa uzasno losim kopiranjem nekih jacih svjetskih tiskovina, pa su tako Magazin i Nedjeljni jutarnji iz feljtona i kolumni prerasli u nekakve ekspozee o kojekavim licnostima popracenim ogromnim portretima i sl.

 

Kako smo mi kao zemlja premrezena uzasno dosadnim i nezanimljivim ljudima koji glodju svaku bacenu koscicu slave, takvi proljevi od ekspozea i personalnih ispovijesti su mi zgadile ionako precjenjene novine.

Proslo je 15 godina od tada, pa je divno vidjeti da im je jedina perjanica i dalje Pavicic, uz naravno Jergovica i Tomica, dok su urednici vise-manje isti, sto na prvu pokazuje dosljednost i kvalitetu, ali vise pokazuje da u 15 godina nije stasala nova generacija novinara i urednika. To je po meni los pokazatelj.

 

Opcenito sve manje citam misljenja i kolumne, jer sve ih je vise pokleknulo najgorem trendu u novinarstvu: Prestala sam puhati nos u Zewa maramice - 13 razloga zasto mi je to promjenilo zivot. 

 

Jos jedan trend kojeg je zapoceo Jutarnji - izvjestaji o genijalcima - Ovo je Martin, kopirao je skriptu sa Stacka i svojom genijalnoscu misli osvojiti svijet.

 

Btw - ovi "novinari" koji su smjenili Masonskog Drzavnog odvjetnika, karijeru su gradili u Pavicevom Jutarnjem, Cigoj ce ostati upamcen kao zadnji urednik nikad-prezaljenje Arene, Vuk Radic je do nedavno i pisao za njih (mislim do ljetos)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pernar-kad-moje-majke-nije-bilo-pacijentima-sam-govorio-da-piju-vitamin-c/2055571.aspx

 

Nesto sto mi je promaklo tijekom ove cijelokupne strke sa koronavirusom.

 

"Ja sam pitao jednog trenutka, tj. što se dogodilo, majka nije mogla doći na posao, mama je rekla Ivane ja ti ostavljam ordinaciju, moram otići nakratko. Ja sam ostao sam u ordinaciji, dolazili su pacijenti, a bila je sezona kad su bile prehlade i dolazi čovjek, pita me što da radim. I ja nisam doktor da mu prepišem lijek, i ja kažem, gospodine odite u DM kupite najobičniji vitamin C u prašku i ispričam mu ovo, trećina čajne žličice. I on kaže, pa jel moguće da je to tako jednostavno, a ja uopće ne moram ići doktoru da, jednostavno, da mi ne trebaju nikakvi lijekovi. Ja kažem, gospodine probajte, vidjet ćete. I tako sam jedno 3 ili 4 puta napravio. I svi ti pacijenti su se kasnije vratili i rekli su Ivane hvala ti puno, mi ne možemo vjerovati da ovaj vitamin C takvo čudo, mi smo stvarno ono riješili problem prehlade, mi smo se izliječili. Iako ti nismo vjerovali, ali smo išli probati, idemo vidjeti",

 

"I ja poslije pitam mamu, mama pa zašto ti ljudi, zašto im se daje za prehlade, za bronhitise ti lijekovi, a ne recimo vitamin C koji je puno jeftiniji itd., ona meni kaže ma znaš, veli kad bih ja tako razmišljala kao ti, mi bismo svi ostali bez posla i propali bi, zašto? Zato jer današnja medicina ne funkcionira na načelu da ljudi budu što zdraviji jer se liječnike ne plaća samo po glavama odnosno tzv. glavarina, po broju pacijenata, nego po broju dijagnostičko-terapijskih postupaka", rekao je Pernar.

 

Ljecnicka komora, Drzavno odvjetnistvo, Saborski zastupnici, Saborski Odbor za zdravstvo, Ministar Zdravstva i novinari ne vide nista sporno u ove dvije izjave?

I ovo se sve dogodilo jos 2017!!!!!!

 

https://www.zakon.hr/z/405/Zakon-o-lije%C4%8Dni%C5%A1tvu

 

Pa ovdje su, i Pernar i njegova majka (ako je iskaz tocan) prekrsili valjda sve tocke ovog zakona.

 

I jos sto je najbolje - za sve postoji pisani dokaz

https://glej.parlametar.hr/s/govor/361807?frame=true

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

...vise pokazuje da u 15 godina nije stasala nova generacija novinara i urednika. To je po meni los pokazatelj.

 stasavaju uglavnom nove generacije diktafona na nogama koji glume novinare

snimalicu pod nos - što mislite o (nadopiši temu) i voila - malo uvoda, ostalo citat s diktafona i eto ti članka

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Koliko se sjecam, to je bila navlakusa za novinare. Ignorirali su ga dok nije poceo trkeljati o c vitaminu

PSN - darklydexter
12 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pernar-kad-moje-majke-nije-bilo-pacijentima-sam-govorio-da-piju-vitamin-c/2055571.aspx

 

Nesto sto mi je promaklo tijekom ove cijelokupne strke sa koronavirusom.

 

"Ja sam pitao jednog trenutka, tj. što se dogodilo, majka nije mogla doći na posao, mama je rekla Ivane ja ti ostavljam ordinaciju, moram otići nakratko. Ja sam ostao sam u ordinaciji, dolazili su pacijenti, a bila je sezona kad su bile prehlade i dolazi čovjek, pita me što da radim. I ja nisam doktor da mu prepišem lijek, i ja kažem, gospodine odite u DM kupite najobičniji vitamin C u prašku i ispričam mu ovo, trećina čajne žličice. I on kaže, pa jel moguće da je to tako jednostavno, a ja uopće ne moram ići doktoru da, jednostavno, da mi ne trebaju nikakvi lijekovi. Ja kažem, gospodine probajte, vidjet ćete. I tako sam jedno 3 ili 4 puta napravio. I svi ti pacijenti su se kasnije vratili i rekli su Ivane hvala ti puno, mi ne možemo vjerovati da ovaj vitamin C takvo čudo, mi smo stvarno ono riješili problem prehlade, mi smo se izliječili. Iako ti nismo vjerovali, ali smo išli probati, idemo vidjeti",

 

"I ja poslije pitam mamu, mama pa zašto ti ljudi, zašto im se daje za prehlade, za bronhitise ti lijekovi, a ne recimo vitamin C koji je puno jeftiniji itd., ona meni kaže ma znaš, veli kad bih ja tako razmišljala kao ti, mi bismo svi ostali bez posla i propali bi, zašto? Zato jer današnja medicina ne funkcionira na načelu da ljudi budu što zdraviji jer se liječnike ne plaća samo po glavama odnosno tzv. glavarina, po broju pacijenata, nego po broju dijagnostičko-terapijskih postupaka", rekao je Pernar.

 

Ljecnicka komora, Drzavno odvjetnistvo, Saborski zastupnici, Saborski Odbor za zdravstvo, Ministar Zdravstva i novinari ne vide nista sporno u ove dvije izjave?

I ovo se sve dogodilo jos 2017!!!!!!

 

https://www.zakon.hr/z/405/Zakon-o-lije%C4%8Dni%C5%A1tvu

 

Pa ovdje su, i Pernar i njegova majka (ako je iskaz tocan) prekrsili valjda sve tocke ovog zakona.

 

I jos sto je najbolje - za sve postoji pisani dokaz

https://glej.parlametar.hr/s/govor/361807?frame=true

 

 Tog lika baš treba torpedirat u PM. 

 

Mislim, ako je on alternativa ovim lopovima onda u pm.

 

Što je najgore od svega, konjina jednostavno izvlači najgore iz ljudi.

 

Teorije zavjere uz obavezno huškanje (širenje strahova), pseudoznanost i pseudoliječenje, totalni ekonomski debos - pick one.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

ali, nažalost, naši doktori žive od glavarina... ja uz to plaćam i dopunsko za sebe i ženu, ali sam kod doktora možda 1-2 put godišnje...

 

tako da izjava njegove matere i jest točna, da ne govorimo da su svi doktori "manekeni" farmaceuta koji im plaćaju seminare, putovanja, IT opremu...

 

što ne znači da Pernar nije idiot s "čudotvornim vitaminom C"...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Žalosno je što kod nas nema poštene kvalitetne i upotrebljive alternative. Dokazali su se kao lopovi i desni i lijevi i srednji. Jedini koji prokazuju javno bez zadrške i jedne i druge i treće su tipovi poput Pernara i Juričana. Percepirani kao klaunovi. Juričan je otvoreno klaun , doima se kao netko tko je totalno pukao i boli ga k za sve. Pernar je, uvjeren sam, pošten, ali je*iga, neki stavovi su mu...zatucani, ograničeni...

Nadam se da će početi isplivavati likovi koji su sposobni pošteno voditi državu. Isto tako nadam se da lopine sa vlasti i opozicije neće proći nekažnjeno ili neadekvatno kažnjeno i nedajbože opet se uguziti na neke funkcije. Nikakvo pokajanje. Kazniti ih do kosti.

PSN - darklydexter
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

ali, nažalost, naši doktori žive od glavarina... ja uz to plaćam i dopunsko za sebe i ženu, ali sam kod doktora možda 1-2 put godišnje...

 

 

 plaćaš dopunsko zbog straha od iznenadne bolesti, nesreća, te nenadano velikih dodatnih troškova liječenja, jer dopunsko od 70 kn pokriva SVE troškove.

nema tu altruizma, svi mi gledamo svoj interes.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anđeo bez falinge kaže...
Stric_Jura kaže...

ali, nažalost, naši doktori žive od glavarina... ja uz to plaćam i dopunsko za sebe i ženu, ali sam kod doktora možda 1-2 put godišnje...

plaćaš dopunsko zbog straha od iznenadne bolesti, nesreća, te nenadano velikih dodatnih troškova liječenja, jer dopunsko od 70 kn pokriva SVE troškove.

nema tu altruizma, svi mi gledamo svoj interes.

Koje SVE troškove pokriva dopunsko? To možda misle oni koji nisu morali ništa rješavati, nego su im to rekli...

Dok sam imao dopunsko jedino čega sam bio 100% oslobođen je participacija od 10 kn kod doktora opće prakse.

Za lijekove sam i dalje morao doplaćivati, pa sam uredno i otkazao dopunsko, jer mi ne pada na pamet uplaćivati po 80 kn/mj. cijele godine da bi jednom godišnje (i to ako) imao popust od par desetaka kuna.

Na stranu to što je ideja dopunskog zdravstvenog jednostavno debilna - osnovno zdravstveno osiguranje bi trebalo pokriti sve da te dovede u zdravo stanje (inače niti nije zdravstveno osiguranje), osim ako sam nisi uzrokovao problem (prometna nesreća, zaglavljivanje po kojekakvim gudurama u šumama i gorama i sl.).

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ja sam jednom zaglavio u bolnici na 2 tjedna, i uručili su mi kopiju računa na 17000 kn, i pitao sam kaj bum sa tim računom a sestra je rekla da je to samo informativno a da bi to morao platiti kada nebih imao dopunsko...

6 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Sutra ću razgovarati s kolegom koji radi u HZZO-u pa ću napisati točno koliko se doplaćuje (osnovno osiguranje) npr. dan ležanja u bolnici kod operacija (bolesti) koje ne spadaju u teške bolesti poput onkoloških bolesti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice