Sriracha chili sauce

poruka: 78
|
čitano: 13.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
fer-de-lance kaže...

Umaci su svi meh....

Možda jedino neki za grill pa da su ljuti, ali i to nema smisla.

Najbolje je nareckati si zrelog trinidada i po malo žvakati.

Samo pazit da ne dirate oči kad suze krenu, jer instinktivno onda trljate, pa 

 

Umak bi zapravo trebao biti radi poboljšanja okusa, a ne radi ljutine, ljutina se zasebno dozira, a zalijevanje jela ljutim umakom je bezvezarija, besmisleno.

 

Ne bi se složio, pravi umak je dopuna jelu, a često i povezuje namirnice.

Ovi kupovni su uglavnom meh, ali u kućnoj radinosti se mogu napraviti super umaci.

 

Umak koji je samo ljut nije dobar.

 

Osobno su mi najdraži umaci sa curry začinom ili garam masalom koja mi je u početku bila stinky, a sad je obožavam.

 

 

zombie kaže...

 

Hvala.

 

Ukucao na Google-u naziv sosa i dolje mi izbacilo moguće štetnosti. A i raspitao sam se malo okolo i rekli su da ga ne treba trošiti kao kečap.

Nemaju sve isti sastav, recimo ova koju imaš u kauflandu je puna pojačivača okusa i glukozno fruktoznog sirupa (https://ljekarnanatura.hr/blog/glukozno-fruktozni-sirup-34/).

U manjim količinama ti neće ništa biti, ali ne bi preporučio svakodnevnu konzumaciju.

Ne bi ni kečap trebalo prečesto koristiti, ako paziš na zdravlje i liniju.

 

Original Sriracha je Huy Fong iz Tajlanda. 

 

 

MrBlc kaže...

Mene je Volim ljuto razočarao. Ljuto volim, ali ne smijem pretjerati, u jednom periodu sam bio naviknut na ljuće, sad mi paše blaže jer sam smanjio pa se odvikao. Od njihovih ljutih umaka nisam našao ništa što ima ikakav okus osim ljutine. Od blažih ima i nešto da valja, ali ih i dalje Jalapeno iz Lidla jede za doručak.

Blaži umaci su im solidni, ima onaj jedan srednji mislim po jačini koji ima dobru ljutinu i okus, ovi jači samo raz*ebu jezik. Sredio sam cijeli komplet relativno brzo, znam da mi je onaj žuti najjači bio brutala, utrne jezik od njega. 

 

Jesi li probao Pašmanero? Odličan umak bez pizdarija u sastavu.

https://www.facebook.com/676208139114908/photos/pa%C5%A1manero-ljuti-umak-od-raznih-vrsta-%C4%8Dili-papri%C4%8Dica-i-vinskog-octa-50-ml-30-kn/1270399143029135/

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 22:07 (mzopg).
12 godina
offline
Sriracha chili sauce
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sriracha chili sauce

Probao sam sve iz onog paketa 1 - 5 i nisu me se dojmili. Najjači okus ima onaj s okusom dima, ali mi nekako djeluje preumjetna aroma. Ovi iz Lidla ipak ima okus na papriku, pa mi je to prirodnije. Pašmanero ide na listu za probati, samo ne znam gdje ću ga nabaviti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
MrBlc kaže...

Probao sam sve iz onog paketa 1 - 5 i nisu me se dojmili. Najjači okus ima onaj s okusom dima, ali mi nekako djeluje preumjetna aroma. Ovi iz Lidla ipak ima okus na papriku, pa mi je to prirodnije. Pašmanero ide na listu za probati, samo ne znam gdje ću ga nabaviti.

Možeš ih kontaktirati preko fb-a pa ti pošalju što sve imaju i koje su cijene. Koliko znam šalju poštom.

Ili preko nekog od webshopova tipa:

https://webshop.gligora.com/shop/cijena/pasmanero

 

Meni je draže direktno naručiti.

 

Pobrali su dosta nagrada za svoje proizvode, a i znam da paze na sastojke, barem dok imaju manju proizvodnju.

6 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce

mmmm, sad bi to :)

 

Inace i ja dosta volim ljuto, onaj ramen sto svi jedu za challenge meni totalno fin (malo je pre ljut dok je topal ali kad se malo ohladi mi je fenomenalan... )

NULL!=NULL
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

@mzopg Huy Fong je iz SAD-a. Ovo je već x put da mi govore da je Huy Fong iz Tajlanda. Ne znam je li griješim ja ili drugi ili postoji više zemalja podrijetla istog proizvođača.

 

6 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
mzopg kaže...
Santana kaže...

Nisam to nikad probao. Kakav je u odnosu na klasican tabasco, jel uopce slicno ?

Nije sličan, barem meni. Sriracha mi je više slatko ljuta, dok je tabasco čisto ljut. Uz to je sriracha gušća nešto kao kečap sa čilijem, a tabasco je onako više vodenast.

 

Tabasco je isto nudio svoju srirachu, ali nisam probao.

 heh, meni je recimo tabasco (svi) kisel, od tabasca imam... well... probleme :)))) od Srirache nemam.

 

Btw, ebay - HARISA, tko voli eksperimentirati neka ovo definitivno naruci: genuine iz afrike, top stvar - dosta je ljuta ali meni osobno odlican namaz - paprika ali kao "pelati" namaz - koji to nije (recimo) :)

 

--ok, nisam ovo dobro obijasnio

NULL!=NULL
12 godina
offline
Sriracha chili sauce

Trošim srirachu već godinama, otprilike boca mjesečno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
zombie kaže...

@mzopg Huy Fong je iz SAD-a. Ovo je već x put da mi govore da je Huy Fong iz Tajlanda. Ne znam je li griješim ja ili drugi ili postoji više zemalja podrijetla istog proizvođača.

 

Da, zanimljiva priča. Sriracha je iz Tajlanda, ali je firmu Huy Fong osnovao Vijetnamac koji je doselio u Ameriku. 

Sriracha, odnosno Sri Racha je grad u Tajlandu.

https://theculturetrip.com/asia/thailand/articles/exploring-sri-racha-in-thailand-home-of-the-worlds-favourite-hot-sauce/

 

BlueMax kaže...

Trošim srirachu već godinama, otprilike boca mjesečno.

Prvi dio rečenice dobro zvuči, ali ovaj drugi mi je malo nejasan. 

13 godina
offline
Sriracha chili sauce

@mzopg Čitava zbrka je oko ovoga umaka. Ono što je točno je to da je nastao na Tajlandu, ali se ne zna (bar ne bez insinuacija) ko je osnivač. Spominje se Tajlanđanka koja ga je otkrila '80-ih godina prošloga stoljeća, zatim se spominje Tajlanđanka iz čak '30-ih godina prošlog stoljeća, onda se spominju kineski migranti iz Vijetnama koji su na Tajlandu napravili umak. Kada rezimiramo, Tajland, Vijetnam i Kina ga svojataju, čini mi se da je veća borba između susjeda, ali najviše informacija se odnosi na Tajland. Eh, sada, otkud kineska slova na "originalu", pitanje je. Marketinški potez ili potpis onih koji su ga napravili. Sve u svemu, kada se malo dublje zaroni u priču, stvarno se može dokumentarni film napraviti o ovome, a i teme o srirachi uvijek budu ispisane.

16 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
fer-de-lance kaže...

 

Samo pazit da ne dirate oči kad suze krenu, jer instinktivno onda trljate, pa 

 

 

 treba pazit kad se nekaj drugo dira nakon toga 

16 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
mzopg kaže...
Santana kaže...

Nisam to nikad probao. Kakav je u odnosu na klasican tabasco, jel uopce slicno ?

Nije sličan, barem meni. Sriracha mi je više slatko ljuta, dok je tabasco čisto ljut. Uz to je sriracha gušća nešto kao kečap sa čilijem, a tabasco je onako više vodenast.

 

Tabasco je isto nudio svoju srirachu, ali nisam probao.

 meni Sriracha jako vuče na mljevenu papriku (ne chilli)

 

inače je u ZG ima i u Asia Shopu u Ilici između Frankopanske i Medulićeve , i u Pekinškoj Patki u Vlaškoj (tam imaju i stvari iz južne amerike i afrike) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
Ovo je iz kauflanda.

Dobar je, al nije to onaj koji sam jeo u Louisiani.

Prije godinu dvije je bio neki drugi brend u kauflanda mislim, i taj je bio ocajan.

Uvoznik Nizozemac, proizvodac tajlanđanin. Nije huy fong.
13 godina
offline
Sriracha chili sauce

Super. Hvala na slikama. 

6 godina
offline
Sriracha chili sauce

ono kad citas bug pa kazes "zasto ne?" :D

NULL!=NULL
12 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
MrBlc kaže...

Mene je Volim ljuto razočarao. Ljuto volim, ali ne smijem pretjerati, u jednom periodu sam bio naviknut na ljuće, sad mi paše blaže jer sam smanjio pa se odvikao. Od njihovih ljutih umaka nisam našao ništa što ima ikakav okus osim ljutine. Od blažih ima i nešto da valja, ali ih i dalje Jalapeno iz Lidla jede za doručak.

 I mene.

 

Sve im je na istu foru. Osjeti se jalapeno i to je to. Jedeš ajvar, blagi umak, bbq, samo ta papričica dominira.

 

Dodušte koristim njihov škorpion. Pošto sam već spalio valjda sve osjetilne stanice, jedino mi taj ima kick.

 

Ljuće neću zbog probavnih smetnji drugi dan.

 

Tabasco je no.1 i ljubav. Šteta što je skup.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
DarthMarkus kaže...
MrBlc kaže...

Mene je Volim ljuto razočarao. Ljuto volim, ali ne smijem pretjerati, u jednom periodu sam bio naviknut na ljuće, sad mi paše blaže jer sam smanjio pa se odvikao. Od njihovih ljutih umaka nisam našao ništa što ima ikakav okus osim ljutine. Od blažih ima i nešto da valja, ali ih i dalje Jalapeno iz Lidla jede za doručak.

 I mene.

 

Sve im je na istu foru. Osjeti se jalapeno i to je to. Jedeš ajvar, blagi umak, bbq, samo ta papričica dominira.

 

Dodušte koristim njihov škorpion. Pošto sam već spalio valjda sve osjetilne stanice, jedino mi taj ima kick.

 

Ljuće neću zbog probavnih smetnji drugi dan.

 

Tabasco je no.1 i ljubav. Šteta što je skup.

 pa jeste probali hot lime

 

 

https://www.volimljuto.com/proizvod/vrabanero-hot-lime

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
moderator
offline
Sriracha chili sauce

Za Srirachu sam saznao preko lika s YouTubea, koji je jedno vrijeme vodio jedan kanal posvećen snimanju videa (Indy Mogul), jer je odlučio snimiti svoj dokumentarac upravo o Srirachi.

 

Dokumentarac se mora kupiti, ali cijeli se, uz njegov komentar iz perspektive redatelja, može besplatno pogledati:

 

To me ponukalo da je probam. Prvi put sam je probao u jednoj kebabdžinjici u Varaždinu, kad sam sasvim slučajno vidio da i nju nude kao prilog. I bila mi je ukusna. Poslije sam je, kao i jedan kolega, ugledao u Kauflandu.

 

Sviđa mi se i okus i miris Srirache. Ljuto, slatkasto... A miris, valjda zbog češčnjaka, baš je onako prijeteći - po mirisu bih rekao da je ljuća nego što stvarno jest. Ne konzumiram ju baš često - jako mi paše s konkretnim jelima pa je s tim jelima konzumiram, a inače u pravilu ne, osim ako se baš ne zaželim ljutog.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
Još su mi dobri frank's red hot. Ima u kauflanda, male bočice po 20kn.

Chilli n Lime i Xtra Hot su mi favoriti za all round.
Original i Buffalo su mi kad pravim buffalo wild wings krila, na koja sam se navukao u Americi.

Kiseliji su, daju na kvasinu, ali su mi osobno super.
11 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce

Kod mene Srirache cesto ima u istocno-azijskim restoranima, narocito vijetnamski i njihov pho. Pa sam ga nekak asocirao s azijskom hranom i ok mi je s njom, al opcenito vise preferiram meksicki/juznjacki tip umaka, tipa El Yucateco, bonus spram Tabasca je da u XXX izvedbi nema octa, a i ljuci je, iako za neke stvari mi pasu i kiselkasti umaci.
Al ono, kad sam vani i imaju Srirachu, stavim, okus nije los i svidja mi se gustoca, nije vodenast.
Ovdje inace ima samo ovaj Huy Fong ("rooster sauce") is SAD-a, nisam probao tajlandski itd.

11 godina
offline
Sriracha chili sauce

koristim ga svaki dan, od 2018...

nikad problema radi njega

pise na netu svasta, kod svakoga je drugacije pa ono...

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
8 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
LeftY_CRO kaže...

koristim ga svaki dan, od 2018...

nikad problema radi njega

pise na netu svasta, kod svakoga je drugacije pa ono...

 Ko zna kakvu sve ljudi imaju probavu i probavni trakt pa imaju probleme bilo kaj ljutog da probaju. Ak ti je sve zdravo neces imat nikakvih problema.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
insomniac kaže...
Još su mi dobri frank's red hot. Ima u kauflanda, male bočice po 20kn.

Chilli n Lime i Xtra Hot su mi favoriti za all round.
Original i Buffalo su mi kad pravim buffalo wild wings krila, na koja sam se navukao u Americi.

Kiseliji su, daju na kvasinu, ali su mi osobno super.

 Ako zelis totalno suludi savjet oko Frank's red hota, evo:

 

Prije par godina bio sam mentor skupini studenata iz USA, pa smo cesto kuhali jer smo se druzili i iza faksa.

i kako je bila pretezno muska skupina, fokusirali smo se vise na meso i glomaznu hranu. I probali smo sve ljuto sto se tada nudilo na nasem trzistu (sto je gotovo nista u usporedbi sa danas), ali dio njih nije bio zadovoljan i kazu da im bas fali Franks.

 

I eto informacije -

https://www.amazon.de/Franks-RedHot-Original-Cayenne-Pepper/dp/B002L639UY

 

Ovo se moze dostaviti u Hrvatsku, tocnije, narucili su bez mog znanja 2 ovakva pakiranja na moju adresu. Ostao sam sokiran kad sam otvorio kutiju :D.

Uglavnom, meni je isto ok, ali ne mogu ga previse pojesti jer me iritira taj kiskasti okus nakon nekog vremena. Za krilca radije preferiram BBQ okuse.

 

Prosle godine sam kao poklon prijateljima za Bozic radio dzem od speka. I probao sam jednu seriju zaljutiti, ali kako sam ciljao na bozicne okuse, ala cimet i klincic, nije pasalo nista kiselije.

Najjednostavniji prozivod koji bas daje ljutinu ispao je Caruga - Slavonska krv

https://gastro.24sata.hr/kolumne/zaljuti-se-slavonijo-novi-brend-ljutila-za-jelo-18334

Ova blaza verzija je genijalna za dodati malo ljutine, dok je dok ove 2.5 vatrice vec i zlica dovoljna na recimo lonac od 4-5L.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
wyks kaže...
insomniac kaže...
Još su mi dobri frank's red hot. Ima u kauflanda, male bočice po 20kn.

Chilli n Lime i Xtra Hot su mi favoriti za all round.
Original i Buffalo su mi kad pravim buffalo wild wings krila, na koja sam se navukao u Americi.

Kiseliji su, daju na kvasinu, ali su mi osobno super.

 Ako zelis totalno suludi savjet oko Frank's red hota, evo:

 

Prije par godina bio sam mentor skupini studenata iz USA, pa smo cesto kuhali jer smo se druzili i iza faksa.

i kako je bila pretezno muska skupina, fokusirali smo se vise na meso i glomaznu hranu. I probali smo sve ljuto sto se tada nudilo na nasem trzistu (sto je gotovo nista u usporedbi sa danas), ali dio njih nije bio zadovoljan i kazu da im bas fali Franks.

 

I eto informacije -

https://www.amazon.de/Franks-RedHot-Original-Cayenne-Pepper/dp/B002L639UY

 

Ovo se moze dostaviti u Hrvatsku, tocnije, narucili su bez mog znanja 2 ovakva pakiranja na moju adresu. Ostao sam sokiran kad sam otvorio kutiju :D.

Uglavnom, meni je isto ok, ali ne mogu ga previse pojesti jer me iritira taj kiskasti okus nakon nekog vremena. Za krilca radije preferiram BBQ okuse.

 

 imaš to kod nas u Spicy Days : https://www.spicydays.com/proizvod/franks-red-hot-original-cayenne-umak-378l/

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 18:58 (Wolverine).
15 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce

 Eto vidis, totalno nisam upucen koliko su ljuti umaci postali hit.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
wyks kaže...

 Eto vidis, totalno nisam upucen koliko su ljuti umaci postali hit.

 

Sve drugo u životu mi puno gorčine, pa neka barem onda hrana bude pikantna. 

10 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
mzopg kaže...

Da, zanimljiva priča. Sriracha je iz Tajlanda, ali je firmu Huy Fong osnovao Vijetnamac koji je doselio u Ameriku. 

Sriracha, odnosno Sri Racha je grad u Tajlandu.

https://theculturetrip.com/asia/thailand/articles/exploring-sri-racha-in-thailand-home-of-the-worlds-favourite-hot-sauce/

 

Sriracha odnosno crveni pijetao...nije naziv vezan za grad 

 

ps. dali je netko probao pravit domacu?

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
Santana kaže...
LeftY_CRO kaže...

koristim ga svaki dan, od 2018...

nikad problema radi njega

pise na netu svasta, kod svakoga je drugacije pa ono...

 Ko zna kakvu sve ljudi imaju probavu i probavni trakt pa imaju probleme bilo kaj ljutog da probaju. Ak ti je sve zdravo neces imat nikakvih problema.

 istina. ja imam osjetljiv zeludac i cijelu probavu al radi ljutoga nisam jos primjetio da bi imao probleme.

recimo dobar mi je umak "Valentina" iz Angry Moose shopa, nije ljuti u stilu tabasca vec ima i okus neki

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sriracha chili sauce
Tako nekako...
13 godina
offline
Re: Sriracha chili sauce
LeftY_CRO kaže...
Santana kaže...
LeftY_CRO kaže...

koristim ga svaki dan, od 2018...

nikad problema radi njega

pise na netu svasta, kod svakoga je drugacije pa ono...

 Ko zna kakvu sve ljudi imaju probavu i probavni trakt pa imaju probleme bilo kaj ljutog da probaju. Ak ti je sve zdravo neces imat nikakvih problema.

 istina. ja imam osjetljiv zeludac i cijelu probavu al radi ljutoga nisam jos primjetio da bi imao probleme.

recimo dobar mi je umak "Valentina" iz Angry Moose shopa, nije ljuti u stilu tabasca vec ima i okus neki

 Super onda. 

A koliko dnevno ga pojedeš? Dovoljna je ona posudica za soseve što se dobijaju uz burgere?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice