RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

poruka: 17
|
čitano: 11.105
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

Pozdrav.

Vidim da još ne postoji tema vezana uz RBA, pa eto, otvaram ovu, za sve razgovore i pitanja o RBA banci.

 

I za početak imam pitanje.

Kupio sam novi mobitel, na starom imam aktiviranu aplikaciju mojaRBA.

Je li moguće kako aktivirati tu aplikaciju na novom mobitelu bez odlaska u poslovnicu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

Da, moguce je, imam RBA racun u HR, i imam fizicki RBA Token, te s njim mogu aktivirati

aplikaciju na bilo kojem mobitelu, ili se direktno prijaviti i autorizirati transakcije, bez mobitela.

 

Ne znam dali vise daju Token, ali znam da su jedno vrijeme davali USB Key Stick za autorizaciju (smece, jer radi preko Java-e,

i svako malo kenja, u slucaju da ti se Java updatea, nista ne radi i jede govna).

 

Nadam se da ima mogucnosti dobivanja fizickog Tokena, jer to USB govance ne mozes koristiti bez osobnog racunala (neces svoj USB Key instalirati

i konfigurirati na javnom PC-u, da bi mogao aktivirati mobilnu aplikaciju).

 

Inace, ovo mi je drugi Token u zadnjih 20 godina, od RBA, na prvom je nakon 15ak godina LCD poceo krepavati, nisu se vidjele horizontalne linije,

i na kraju nisi mogao procitati brojeve - dobio sam besplatno novi.

 

U slucaju da ovaj crkne, i RBA mi ne omoguci drugi fizicki Token, nego mi ponudi to smece od USB Key nedovrsene aplikacije, jednostavno cu promjeniti banku.

Ionako su u HR postali najskuplji - naknade za sve i svasta, dvaput mi obracunavaju koristenje Web usluga, jer imam fizicki Token i aktivirani mobilni Token.

 

Nisu jedina banka - tako da moraju ili suradjivati s korisnikom, ili prihvatiti da ce korisnik promjeniti banku. A to se rijesi u roku par sati. Podignem

sve resurse, dam zatvoriti racun, odem u drugu banku, otvorim racun, i obavjestim poduzeca s kojima imam trajne naloge (struja, voda, internet itd)

o promjeni banke i novi broj racuna.

 

Ak je njima lijeno izdati Token, meni nije lijeno promjenit banku :)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

Ee, da bar imam taj token.

Pošto nemam, opet moram u banku po njega, a kad sam već tamo i tako mogu složiti aplikaciju na mobitelu. Valjda će me mob služiti koju godinu :D

 

Ali hvala na tekstu, nisam znao za tu mogućnost.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

Da možeš aktivirati aplikaciju na novom mobitelu bez odlaska u poslovnicu.

1. moraš ući u internet bankarstvo na računalu pomoću mTokena

2. Na vrhu u izborniku imaš meni MojaBanka ili tako nešto

3. U tom meniju izabereš reaktiviraj aplikaciju

4. Nakon autorizacije ćeš dobiti 2 koda, jedan će ti pisati na ekranu a drugi ćeš dobiti SMS-om, kodovi vrijede 24h

5. Instaliraš aplikaciju mojRBA na novom mobu i uneseš ta dva koda za aktivaciju + pin koji želiš

 

P.S. pazi koju aplikaciju reaktiviraš jer ima mojaRBA i RbaNaDlanu

 

Svaki kraj ovisi o početku!
7 godina
protjeran
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
CyberDemonVZ kaže...

Ee, da bar imam taj token.

 

Odi u banku po fizicki Token, i miran si. Prije nije bilo mobilnih aplikacija,

samo Token i Webshell, i nista mi nije falilo. Bez aplikacije mogu, bez Tokena ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
fifiX kaže...

Da možeš aktivirati aplikaciju na novom mobitelu bez odlaska u poslovnicu.

1. moraš ući u internet bankarstvo na računalu pomoću mTokena

2. Na vrhu u izborniku imaš meni MojaBanka ili tako nešto

3. U tom meniju izabereš reaktiviraj aplikaciju

4. Nakon autorizacije ćeš dobiti 2 koda, jedan će ti pisati na ekranu a drugi ćeš dobiti SMS-om, kodovi vrijede 24h

5. Instaliraš aplikaciju mojRBA na novom mobu i uneseš ta dva koda za aktivaciju + pin koji želiš

P.S. pazi koju aplikaciju reaktiviraš jer ima mojaRBA i RbaNaDlanu

 Hvala na ovome! Potpuno sam zaboravio na internet bankarstvo na netu, sve radim preko mobitela! :D

 

Ostao mi stari mob doma, budem pod pauzom skočio po njega

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Ma kakav fizički token, to ni ne izdaju više. Možeš uzeti CAP čitač kartica, ali potpuno nepotrebno ako imaš bilo koju mobile banking aplikaciju u sklopu koje je mToken.

RBA na dlanu - stara aplikacija koju će uskoro ugasiti i više je ne ugovaraju

moja RBA - nova aplikacija. Dizajnom miljama ispred, ali još nema 100% svih funkcionalnosti stare. Tipa fali uvid u stanje mirovinskog fonda i zlatna Rbica, polako to dodaju.

Kod mijenjanja mobitela ili tvorničkog reseta treba se prvo prijaviti s mTokenom u internet bankarstvo i slijediti upute kako je kolega gore napisao, pa ne treba u poslovnicu.
12 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
fifiX kaže...

Da možeš aktivirati aplikaciju na novom mobitelu bez odlaska u poslovnicu.

1. moraš ući u internet bankarstvo na računalu pomoću mTokena

2. Na vrhu u izborniku imaš meni MojaBanka ili tako nešto

3. U tom meniju izabereš reaktiviraj aplikaciju

4. Nakon autorizacije ćeš dobiti 2 koda, jedan će ti pisati na ekranu a drugi ćeš dobiti SMS-om, kodovi vrijede 24h

5. Instaliraš aplikaciju mojRBA na novom mobu i uneseš ta dva koda za aktivaciju + pin koji želiš

P.S. pazi koju aplikaciju reaktiviraš jer ima mojaRBA i RbaNaDlanu

Kresaux kaže...
Ma kakav fizički token, to ni ne izdaju više. Možeš uzeti CAP čitač kartica, ali potpuno nepotrebno ako imaš bilo koju mobile banking aplikaciju u sklopu koje je mToken.
RBA na dlanu - stara aplikacija koju će uskoro ugasiti i više je ne ugovaraju
moja RBA - nova aplikacija. Dizajnom miljama ispred, ali još nema 100% svih funkcionalnosti stare. Tipa fali uvid u stanje mirovinskog fonda i zlatna Rbica, polako to dodaju.
Kod mijenjanja mobitela ili tvorničkog reseta treba se prvo prijaviti s mTokenom u internet bankarstvo i slijediti upute kako je kolega gore napisao, pa ne treba u poslovnicu.

 Tako je!

Sve sređeno iz prve. Hvala dečki.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Kresaux kaže...
Ma kakav fizički token, to ni ne izdaju više. Možeš uzeti CAP čitač kartica, ali potpuno nepotrebno ako imaš bilo koju mobile banking aplikaciju u sklopu koje je mToken.

RBA na dlanu - stara aplikacija koju će uskoro ugasiti i više je ne ugovaraju

moja RBA - nova aplikacija. Dizajnom miljama ispred, ali još nema 100% svih funkcionalnosti stare. Tipa fali uvid u stanje mirovinskog fonda i zlatna Rbica, polako to dodaju.

Kod mijenjanja mobitela ili tvorničkog reseta treba se prvo prijaviti s mTokenom u internet bankarstvo i slijediti upute kako je kolega gore napisao, pa ne treba u poslovnicu.

 

Citac kartica je malo vece govno od poslovnog USB Tokena.

Fizicki token je zakon.

 

Evo, imas samo mToken, razbijes display, zivis 800km od prve RBA poslovnice - sto ces uciniti?

Nista! Pojest govno i sutit. Sa fizickim tokenom ces bilo gdje, bez racunala, aktivirati mobilnu aplikaciju,

ili sa bilo kojeg racunala, na kojem nemas admin ovlasti, pristupiti eBankarstvu.

 

USB Token i CAP citac = jeftino govno, kosta 2kn kod kineza, dok token ipak kosta nesto vise.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Čitatelj kaže...
Kresaux kaže...
Ma kakav fizički token, to ni ne izdaju više. Možeš uzeti CAP čitač kartica, ali potpuno nepotrebno ako imaš bilo koju mobile banking aplikaciju u sklopu koje je mToken.

RBA na dlanu - stara aplikacija koju će uskoro ugasiti i više je ne ugovaraju

moja RBA - nova aplikacija. Dizajnom miljama ispred, ali još nema 100% svih funkcionalnosti stare. Tipa fali uvid u stanje mirovinskog fonda i zlatna Rbica, polako to dodaju.

Kod mijenjanja mobitela ili tvorničkog reseta treba se prvo prijaviti s mTokenom u internet bankarstvo i slijediti upute kako je kolega gore napisao, pa ne treba u poslovnicu.

 

Citac kartica je malo vece govno od poslovnog USB Tokena.

Fizicki token je zakon.

 

Evo, imas samo mToken, razbijes display, zivis 800km od prve RBA poslovnice - sto ces uciniti?

Nista! Pojest govno i sutit. Sa fizickim tokenom ces bilo gdje, bez racunala, aktivirati mobilnu aplikaciju,

ili sa bilo kojeg racunala, na kojem nemas admin ovlasti, pristupiti eBankarstvu.

 

USB Token i CAP citac = jeftino govno, kosta 2kn kod kineza, dok token ipak kosta nesto vise.

Odeš na put 800km od prve RBA poslovnice i zaboraviš fizički token, a mobitel imaš kod sebe - što ćeš učiniti? 

7 godina
protjeran
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
ministar kaže...

Odeš na put 800km od prve RBA poslovnice i zaboraviš fizički token, a mobitel imaš kod sebe - što ćeš učiniti? 

 Izvaditi karticu jer mi na putovanju ne treba ni Token ni mobitel.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
protjeran
offline
RBA - Raiffeisenbank Hrvatska

Usput, trenutno sam u HR, ne radi mToken niti preko "Moja RBA" niti "RBA na dlanu" aplikacije.

 

Bas me tjeraju da promjenim banku. Nije da mi "treba" sad mToken, ali sam zelio provjeriti

sinoc odredjena karticna placanja, i naravno - ne radi mToken, a po aplikaciji

cackat se moze, no nije to to - ne mogu isprintat PDF platnog naloga itd itd.

 

Sve u svemu, RBA HR -> svaki dan sve losija i losija usluga, a cijene "odrzavanja" sve vece i vece.

FUJ

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Čitatelj kaže...

Usput, trenutno sam u HR, ne radi mToken niti preko "Moja RBA" niti "RBA na dlanu" aplikacije.

Bas me tjeraju da promjenim banku. Nije da mi "treba" sad mToken, ali sam zelio provjeriti

sinoc odredjena karticna placanja, i naravno - ne radi mToken, a po aplikaciji

cackat se moze, no nije to to - ne mogu isprintat PDF platnog naloga itd itd.

Sve u svemu, RBA HR -> svaki dan sve losija i losija usluga, a cijene "odrzavanja" sve vece i vece.

 Ja sam baš uzeo mobilnu aplikaciju kad je bila akcija "bez troškova pristupa i mjesečne naknade". Samo čekam kad će doći do "pomjene uvjeta poslovanja" i počet će mi naplaćivat :)

 

Btw, sad sam probao mToken i meni uredno radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 14:37 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Čitatelj kaže...

Usput, trenutno sam u HR, ne radi mToken niti preko "Moja RBA" niti "RBA na dlanu" aplikacije.

 

....

 

Sve u svemu, RBA HR -> svaki dan sve losija i losija usluga, a cijene "odrzavanja" sve vece i vece.

FUJ

 Ne znam sta tebe pati ali RBA mobilne aplikacije rade fantasticno. I RBA na dlanu i mojaRBA i RaiPay. Ja sam razmisljao da predjem u drugu banku iz nekih drugih razloga sto su mi se zamjerili ali sam odustao upravo zbog mobilnih aplikacija. Pogotovo mi se svidja RaiPay, otkako je izasla nosim samo mobitel. A za cijene isto ne bih znao u cemu je problem imam vec godinama istu mjesecnu nadoknadu i cudim se kako vec nisu poskupili bar za kunu, dvije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 14:50 (Eld).
12 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Eld kaže...

....Pogotovo mi se svidja RaiPay, otkako je izasla nosim samo mobitel. ...

 Ovo je za beskontaktna plaćanja, jel?

Baš mi je neobično da standardna aplikacija nema tu mogućnost, nego je odvojena :/

 

Btw, RaiPay po defaultu radi ako imam i Moja RBA, ili je to dodatni ugovor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
CyberDemonVZ kaže...

 Ja sam baš uzeo mobilnu aplikaciju kad je bila akcija "bez troškova pristupa i mjesečne naknade". Samo čekam kad će doći do "pomjene uvjeta poslovanja" i počet će mi naplaćivat :)

 

Btw, sad sam probao mToken i meni uredno radi.

Gle, nije mi problem platiti uslugu, ako ta usluga radi kad mi zatreba. A ne kad mi jednom u 3 mjeseca treba,

da ne radi,

 

Eld kaže...

 Ne znam sta tebe pati ali RBA mobilne aplikacije rade fantasticno. I RBA na dlanu i mojaRBA i RaiPay. Ja sam razmisljao da predjem u drugu banku iz nekih drugih razloga sto su mi se zamjerili ali sam odustao upravo zbog mobilnih aplikacija. Pogotovo mi se svidja RaiPay, otkako je izasla nosim samo mobitel. A za cijene isto ne bih znao u cemu je problem imam vec godinama istu mjesecnu nadoknadu i cudim se kako vec nisu poskupili bar za kunu, dvije.

 

Nisi citao - aplikacije rade, i mToken RADI, ali se s njim ne mogu na browseru prijaviti. Zasto? Nemam pojma, prije 2 mjeseca je radilo.

Zasto sad/danas ne radi? Ne znam, nije moj posao da znam. Nisam njihov sistemac i nisam placen za to. Al znam da u dva dana nisu

odgovorili na mail "zasto ne radi", dakle boli ih kita - naplatili su "uslugu" i "odrzavanje", to je bitno, a ostalo, to kad bude. Ako bude.

 

 

Za oba mTokena dobijem istu gresku. Sto mi vrijedi ako se mogu ulogirati na mobu, ako si ne mogu autorizirati na webu?
I opet ispada da je moj fizicki token jedina stvar koja uvjek radi. S njim - bez frke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
10 godina
offline
Re: RBA - Raiffeisenbank Hrvatska
Ja nisam nikakav ugovor za RaiPay potpisivao - skineš aplikaciju, upišeš u nju broj kartice i peglaj.
Mislim da mobilno bankarstvo nije ni uvjet, nigdje me to nije pitalo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice