R1 račun

poruka: 15
|
čitano: 17.382
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
R1 račun

idem kupiti komp za koji dan i zanima me jeli se u protisa moze kupovati komponente na R1 preko firme??

 

14 godina
neaktivan
offline
R1 račun

itko?

15 godina
odjavljen
offline
R1 račun

ne znam zasto ne

would you die for me, would you die for what i`ve longed to be...
15 godina
neaktivan
offline
R1 račun

zasto nebi mogao?

 

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
14 godina
neaktivan
offline
R1 račun

hvala :)

zakon ste

14 godina
neaktivan
offline
R1 račun

lol, mega odgovori Smijeh

 

nezaboravi ponjeti OIB ;)

Dont bug me!
15 godina
odjavljen
offline
R1 račun

Protis je d.o.o. i kao takav izdaje R1 račun drugim firmama. Da je obrt onda bi izdavao R2 račun.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
odjavljen
offline
RE: R1 račun
MrBlc kaže...

Protis je d.o.o. i kao takav izdaje R1 račun drugim firmama. Da je obrt onda bi izdavao R2 račun.

krivo, zaletio sam se

would you die for me, would you die for what i`ve longed to be...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 10:52 (skank666).
14 godina
neaktivan
offline
R1 račun

Sa r1 racunom se vraca pdv ali na koji način ti oni vrate taj pdv????(23%)

mg
15 godina
neaktivan
offline
R1 račun

Na način da ti odbiju porez (23% od cijene kupljene stvari) koja tvoja firma ostvari kada plaćaš porez. Knjigovođa će ti sve znat.

http://mpajic.carbonmade.com/
15 godina
neaktivan
offline
R1 račun
Da nebi mislio slucajno kod placanja da platis cimenu bez poreza.ne nego ti platis full cijenu u ducanu i onda si firma/ti odbije taj porez
Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
14 godina
protjeran
offline
RE: R1 račun

Na koji način si ti mislio "jel mogu preko firme R1"?

 

R1 je potvrđeni račun, s kojim ti kasnije firma "baca" sav kupljeni "materijal" u trošak, te se kasnije ostvaruje povrat poreza.

 

U praksi ti se zapravo ne vraća porez, nego firma plaća manji porez državi (umanji joj se trošak, jelte).

 

Uglavnom, R1 samo zatražiš prije izdavanja računa, dakle sve što trebaš je ime firme, adresa i OIB (možeš ga saznati preko web-a, samo ti treba porezni broj firme).

 

No, ako si mislio na "R1" kao "Račun otpreminca", to je nešto drugo (makar slično).

 

O čemu se radi? Ti ne plaćaš drugoj firmi od koje kupuješ robu odmah, nego ti oni izdaju račun otpremnicu, i ti imaš "odgodu" plaćanja u roku

u kojem se dogovorite (ako znaš šta je Virmansko plaćanje, onda znaš o čemu pričam).

 

No recimo, ja nedam RO ni jednoj firmi/osobi s kojom ne surađujem da duže vrijeme ili nemam otprije stečeno povjerenje,

ili nekakvo jamstvo. Jer u slučaju da mi druga firma koja uzima RO ne plati, mogu samo sjesti i plakati (i platiti nekome da utjera dug, jelte :P).

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
7 godina
neaktivan
offline
R1 račun

Pozdrav imam jedno pitanje. Pošto mislim kupovati neke stvari online, želim ih kupiti na R1. Stvar je toga sto neke stranice imaju ponuđeno da ti izdaju R1 koji dobiješ prilikom preuzimanja pošiljke... No stvar je sljedeća, u ovim drugim web trgovinama se registriraš ( gdje sam se ja registrirao kao tvrtka  + "sa osobnim podacima") i sada kada idem kupovati ne znam da li se automatski podrazumjeva taj R1  jer kupujem kao tvrtka ili što? Jer takve nemaju u ponudi opciju "izdavanja R1 računa".. Zna li netko u čemu je kvaka? 

5 godina
neaktivan
offline
R1 račun

Molim Vas ako mi može netko dati točnu informaciju... Zanima me da bi dobila R1 moram li platiti poslovnim računom... Npr. Mogu li tražiti R1 a da sam platila sa privatnog računa? A imam obrt čisto da se zna... 

10 godina
offline
R1 račun

 Može se platiti gotovinom ili preko drugog računa i dobiti R1, ali do 5000 kn vrijednosti. Sve preko mora ići ponuda/predračun i uplata s žiro računa od firme/obrta

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice