Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

poruka: 42
|
čitano: 32.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

evo buduči da vidim da je ovo tema za sve i svašta pa da i ja nešto takvo otvorim...

stvar je sljedeča... htio bi si kupit njemačkog ovčara ili zlatnog retrivera... pa me zanima kakva vi imate iskustva (ako imate takvog psa) i dali znate oko koje se cijene kreču ti psi za kupit...

14 godina
protjeran
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

znam masu ljudi koji imaju zlatnog retrievera. ako hoćeš poslušnog i inteligentnog psa nemoj tražit dalje. prija mi ima jednog, obožava ga, kaže toliko je inteligentan, samo što ne govori. kad se vrača iz kauflanda on okrene glavu od nje kad je vidi zato što ga nije htjela povest u shopping, uvrijedio se, neće da je pozdravi. {#}

 

čitao sam negdje jedna od tri ili četiri najinteligentnije pasmine na svijetu,

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 2:04 (karakteran).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...

evo buduči da vidim da je ovo tema za sve i svašta pa da i ja nešto takvo otvorim...

stvar je sljedeča... htio bi si kupit njemačkog ovčara ili zlatnog retrivera... pa me zanima kakva vi imate iskustva (ako imate takvog psa) i dali znate oko koje se cijene kreču ti psi za kupit...

Za šta ti treba pas? Gdje ćeš ga držati? Ako će biti obični kućni ljubimac onda retriver, mada bi današnje izložbene linije njemačkog ovčara također zadovoljile te kriterije.

 

Malo o njemačkom ovčaru:

Imaju izražen čuvarski nagon.

Treba znati da se danas podjela njem. ovčara vrši na radne i izložbene linije - izložbene su dosta kritizirane u zadnje vrijeme, pogotovo zbog tendencije previše spuštanja leđa i zadnjh nogu te pada radnih sposobnosti što im je i primarna namjena - tu ima i iznimki!    

Radne linije su zadržale jak plijenski nagon, zahjevaju više kretanja i rada s njima, neiskusnima mogu predstavljati problem, dok su izložbene linije smirenije.

Obe imaju problema s displazijom kukova, pogotovo ove izložbene - inače mnoge velike i srednje-velike vrste pasa imaju ovaj problem).

Uveden je uzgojni standard za njem. ovčare kojeg se svaki pravi uzgajivač pridržava, koji između ostalog zahtijeva slikanje kukova i laktova kod štenadi(te radne ispite - schutzhund(youtube), ipo, kao preduvijet za uzgoj).

Ako bi ga držao unutar kuće(stana) morao bi znati da njem. ovčari imaju podlaku, koja je tu radi vanjskih uvjeta(kiša, snijeg i sl.) ali ona dosta otpada pa bi ti u stanu to bio problem.

 

Za koju god se vrstu opredijelio psa kupuj izravno od uzgajivača, nikako od preprodavača kojih su puni oglasi!

 

Ako želiš pošaljem ti link(na pp) za jednostavnu i ilustriranu knjigu(pdf) općenito o dresuri i odgoju pasa.

 

Inteligencija pasa

 

(prve tri slike radne linije, druge dvije izložbene - čisto da dobiješ dojam)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 3:39 (brixy).
13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

pa pas bi mi trebal kao 1. jer užasno volim te 2 pasmine pa neznam koju da izaberem... imal bi ga definitivno vani u zasebnom prostoru koji bi mu ogradil...

2. volio bi nekog "pametnog" psa s kojim se da nešto napravit, i koji je poslušan...

3. u obzir i djelomično uzimam to da imam poprilično veliku obitelj s mamine strane i njeni brati imaju "klince" do 8god, a kako su često kod nas želim i psa koji se može igrat i sa djecom...

4. želim psa koji je malo jači, s kojim mogu otič navečer malo da se istrčim... (nadam se da shvačate šta želim sa time reči...)

 

a te 2 pasmine su mi najviše izgledale da su sposobne za to...

 

btw... bio bih ti zahvalan za tu knjigu da mi pošalješ...

15 godina
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...

pa pas bi mi trebal kao 1. jer užasno volim te 2 pasmine pa neznam koju da izaberem... imal bi ga definitivno vani u zasebnom prostoru koji bi mu ogradil...

2. volio bi nekog "pametnog" psa s kojim se da nešto napravit, i koji je poslušan...

3. u obzir i djelomično uzimam to da imam poprilično veliku obitelj s mamine strane i njeni brati imaju "klince" do 8god, a kako su često kod nas želim i psa koji se može igrat i sa djecom...

4. želim psa koji je malo jači, s kojim mogu otič navečer malo da se istrčim... (nadam se da shvačate šta želim sa time reči...)

 

a te 2 pasmine su mi najviše izgledale da su sposobne za to...

 

btw... bio bih ti zahvalan za tu knjigu da mi pošalješ...

U ovom slucaju (boldano) radije uzmi retrivera jer su njemacki ovcari jako zastitnicki naklonjeni (bilo prema svom podrucju bilo prema gazdi).

 

Obe dvije pasmine su jako inteligentne i sa njima se moze puno toga postici. Posto su njemacki ovcari dominantnija pasmina, sa njima bi mozda malo teze bilo raditi, ali neka te to ne obeshrabri.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Hm neznam..susjed mi ima njemačkoj ovčara starog 5 godina..djeca od 2 i 5 godina se igraju s njim,valjaju u travi...ma čudo ih je gledati...nikada nije napravio nikakvo sranje....neznam jer dresiran ali mislim da nije :)

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 10:25 (Hrvojestr).
13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

da znam da su retriveri dosta zaigrani... imao ga je susjed sve dok njegov tata nije išao sa njim u šetnju bez uzice pa mu je pobjegao i tako je bilo bačeno 2k kn... :S

a fakat je bio pas UŽANO zaigran... pokraj njihove kuće nije mogao nitko proč ako ga nije pogladio jer je doslovno cvilil tako dugo dok čovjek k njemu nije prišao...

a opet s druge strane... ja sam imao ovčara kojeg smo udomili jer ga je netko kao štete od 2 mjeseca napustio 20m od moje kuće prije 3 god... al to je isto bio pas za igru i sve, kad sam ujutro (u 6h) išao u školu složio se na ogradu i cvilio do 3h kad se nisam vratil doma...

al su mi ga na kraju otrovali klinci od tih koji su napustili tog psića... :S :S :S :S :S :S :S :S

13 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Ja imam dobermana i njemačkog ovčara.

 

Dobermana imam 4mj,a njemačkog ovčara 5god.

 

Ovčaru je trebalo par dana da prihvati dobermana.

 

Ako ćeš uzimat ovčara iz njega stvarno možeš dobit jako puno poslušan pas,čuvar,ne laju previše [bar moj] ,za djecu su odlični.Ma vrhunski pas.

 

Ako ćeš uzimat njem. ovčara  pazi kojeg uzimaš tj. uzmi iz provjerne uzgajivačnice radi kukova ostalih zdrastvenih problema.

 

 

13 godina
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Encheltis kaže...

Ja imam dobermana i njemačkog ovčara.

 

Dobermana imam 4mj,a njemačkog ovčara 5god.

 

Ovčaru je trebalo par dana da prihvati dobermana.

 

Ako ćeš uzimat ovčara iz njega stvarno možeš dobit jako puno poslušan pas,čuvar,ne laju previše [bar moj] ,za djecu su odlični.Ma vrhunski pas.

 

Ako ćeš uzimat njem. ovčara  pazi kojeg uzimaš tj. uzmi iz provjerne uzgajivačnice radi kukova ostalih zdrastvenih problema.

 

 

 

 

da znam... čitao sam na netu o tome nešto... čak sam došao do podatka da u leglu kod odabira psa treba okrenuti na leđa... ako ne ne protivi tome znači da je pas za igru, a ako se protivi takvog psa treba izbjegavat u tom pogledu jer su ti psi dominantni i rođeni vođe, i takvi se više koriste u "profesionalne" svrhe...

 

btw... jel znate možda gdje bi se prodavali na području zagreba, varaždinske, koprivničke, i međimurske županije???

i po kojoj cijeni otprilike...

15 godina
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...
da znam... čitao sam na netu o tome nešto... čak sam došao do podatka da u leglu kod odabira psa treba okrenuti na leđa... ako ne ne protivi tome znači da je pas za igru, a ako se protivi takvog psa treba izbjegavat u tom pogledu jer su ti psi dominantni i rođeni vođe, i takvi se više koriste u "profesionalne" svrhe...

Kada se pas okrene na ledja to mu znaci ili "ceskaj me po stomaku" ili ovo sto si gore spominjao - predajem se, prihvacam te kao vodju.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
13 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...
Encheltis kaže...

Ja imam dobermana i njemačkog ovčara.

 

Dobermana imam 4mj,a njemačkog ovčara 5god.

 

Ovčaru je trebalo par dana da prihvati dobermana.

 

Ako ćeš uzimat ovčara iz njega stvarno možeš dobit jako puno poslušan pas,čuvar,ne laju previše [bar moj] ,za djecu su odlični.Ma vrhunski pas.

 

Ako ćeš uzimat njem. ovčara  pazi kojeg uzimaš tj. uzmi iz provjerne uzgajivačnice radi kukova ostalih zdrastvenih problema.

 

 

 

 

da znam... čitao sam na netu o tome nešto... čak sam došao do podatka da u leglu kod odabira psa treba okrenuti na leđa... ako ne ne protivi tome znači da je pas za igru, a ako se protivi takvog psa treba izbjegavat u tom pogledu jer su ti psi dominantni i rođeni vođe, i takvi se više koriste u "profesionalne" svrhe...

 

btw... jel znate možda gdje bi se prodavali na području zagreba, varaždinske, koprivničke, i međimurske županije???

i po kojoj cijeni otprilike...

  Tu imaš neki popis KLIK ja sam uzeo negdje svojeg bilzu Zeline platio sam ga 2400 ali neznam jel se oni više bave s time ali stvarno su imali vrhunske ovčare.

13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

mnogo ti hvala... jedni od ovih na popisu su neki kumovi maminu bratiču, i ovo mi je prvi glas da se bave uzgojem ovčara... :OOOOOOOOOOo

jedino ako nisu prestali sa uzgojem, pa onda nije čudno...

btw... mnogo hvala na sajtu... budem još nakon ispita (potkraj tjedna) pogledal po netu da vidim koji su kolko "poznati" uzgajivači po kvaliteti psa...

13 godina
protjeran
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Encheltis kaže...

  Tu imaš neki popis KLIK ja sam uzeo negdje svojeg bilzu Zeline platio sam ga 2400 ali neznam jel se oni više bave s time ali stvarno su imali vrhunske ovčare.

Ja sam isto uzeo njem. ovčara kod Zeline. Možda je to isto mjesto.
Imam njemačkog ovčara starog 4 godine i mogu ti samo reći da je to pas i po. Inteligentan i poslušan, ne laje puno (za razliku od susjedovog koji svake sekunde na nešto laje), istina je ono za dlake, ali meni to nije pas za unutra. On kod mene ima cijeli voćnjak i dvorište za trčat. Prvo će bit malo divlji (koji pas nije) dok je mlađi od godine, ali poslije će se priviknut na tebe i nećeš imat nikakvih problema s njim. Možda poslije stavim slike. Trebaš vidjet naš voćnjak. Baš se vidi staza jer on stalno ide jednim te istim putem. Jednom sam ga pustio u šumi i on je otrčao negdje (ja već mislio da je pobjegao {#}), a on se do kraja dana vratio. 

Najbolji hrvatski anime portal: animehr.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 11:04 (tonihrvat).
16 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Ja imam 9 godina staru kuju njemačkog ovčara i za moj pojam TO JE JEDINA VRSTA koja dolazi u obzir!

e sad, zavisi od tvog vremena koje ćeš "potrošit" na socijaliziranje tog psa! Ja sam potrošio BRDO vremena i sad imam psa koji razmišlja isto ko i ja, tj ja okom, ona skokom!

Istina je da se njemački ovčari znaju ponašat jako zaštitnički, ko što su neki naveli ovdje, ali isto tako je istina da je pas onakav kako ga ti naučiš...a za to treba puno puuuno vremena! ;)

Lara Lara
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
16 godina
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Encheltis kaže...
Bojica kaže...
Encheltis kaže...

Ja imam dobermana i njemačkog ovčara.

 

Dobermana imam 4mj,a njemačkog ovčara 5god.

 

Ovčaru je trebalo par dana da prihvati dobermana.

 

Ako ćeš uzimat ovčara iz njega stvarno možeš dobit jako puno poslušan pas,čuvar,ne laju previše [bar moj] ,za djecu su odlični.Ma vrhunski pas.

 

Ako ćeš uzimat njem. ovčara  pazi kojeg uzimaš tj. uzmi iz provjerne uzgajivačnice radi kukova ostalih zdrastvenih problema.

 

 

 

 

da znam... čitao sam na netu o tome nešto... čak sam došao do podatka da u leglu kod odabira psa treba okrenuti na leđa... ako ne ne protivi tome znači da je pas za igru, a ako se protivi takvog psa treba izbjegavat u tom pogledu jer su ti psi dominantni i rođeni vođe, i takvi se više koriste u "profesionalne" svrhe...

 

btw... jel znate možda gdje bi se prodavali na području zagreba, varaždinske, koprivničke, i međimurske županije???

i po kojoj cijeni otprilike...

  Tu imaš neki popis KLIK ja sam uzeo negdje svojeg bilzu Zeline platio sam ga 2400 ali neznam jel se oni više bave s time ali stvarno su imali vrhunske ovčare.

 

tonihrvat kaže...
Encheltis kaže...

  Tu imaš neki popis KLIK ja sam uzeo negdje svojeg bilzu Zeline platio sam ga 2400 ali neznam jel se oni više bave s time ali stvarno su imali vrhunske ovčare.

Ja sam isto uzeo njem. ovčara kod Zeline. Možda je to isto mjesto.
Imam njemačkog ovčara starog 4 godine i mogu ti samo reći da je to pas i po. Inteligentan i poslušan, ne laje puno (za razliku od susjedovog koji svake sekunde na nešto laje), istina je ono za dlake, ali meni to nije pas za unutra. On kod mene ima cijeli voćnjak i dvorište za trčat. Prvo će bit malo divlji (koji pas nije) dok je mlađi od godine, ali poslije će se priviknut na tebe i nećeš imat nikakvih problema s njim. Možda poslije stavim slike. Trebaš vidjet naš voćnjak. Baš se vidi staza jer on stalno ide jednim te istim putem. Jednom sam ga pustio u šumi i on je otrčao negdje (ja već mislio da je pobjegao {#}), a on se do kraja dana vratio. 

Da, u Zelini je samo jedno mjesto di se prodaju psi.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Ma apsolutno imaju osjećaja za djecu i tu nemaš straha. 

Trebaš pripaziti da kupiš zdravog psa i posvetiti mu dosta vremena kako bi ga ispravno odgojio(malo guglaj, jutubiraj i educiraj se prije nego ga nabaviš) i to ti je to, neće biti nikakvih problema!

Link za knjigu poslan ;)

13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Encheltis jel se možda sječaš kako su se ti koji su se bavili uzgajanjem štenadi zvali?

jer tamo je JAKO dugačak popis uzgajivača... pa da si skratim muke :D :D :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...

Encheltis jel se možda sječaš kako su se ti koji su se bavili uzgajanjem štenadi zvali?

jer tamo je JAKO dugačak popis uzgajivača... pa da si skratim muke :D :D :D

  Stvarno se ne sjecam probat cu naci.

Ali kolega Batista je reko da je tamo samo jedno mjesto pa ce ti to mozda olaksat.

14 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Radije otiđi u azil i udomi nekog jadnog psa koji nije imao sreće. Vratiti će ti jednaku količinu sreće i zadovoljstva (možda i više) kao i neki od uzgajatelja". Nećeš potrošiti ni kune a učiniti ćeš dobro djelo.

Ja imam englesku setericu i mješanca bretonca i zlatnog retrivera i taj mješanac je kudikamo inteligentniji od 99,9% pasa koje sam u životu sreo. 

Sve ovisi o radu s njima i socijalizaciji.

Inače, ako ćeš ga držati u dvorištu, u ograđenom prostoru, trebati će ti dosta vremena za socijalizaciju (jer će on tamo biti sam).

 

15 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Inace mjesanci pokupe najbolje karakteristike od oba roditelja. I inteligentiniji su.

 

Samo jbg... svi pate od cistokrvnog... a cistokrvni najcesce imaju neku urodjenu bolescinu :) Posljedica parenja izmedju brace, sestara i blize rodbine :)

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 15:17 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Tu ste na dobrom tragu i dalo bi se dosta raspravljati o tome.

 

U prošlosti su ljudi uzgajali pse za određenu svrhu i selektirali pse sa određenim karakterističnim prednostima npr. lovačke, ovčarske, za vuču, pa čak i za borbu.

Mi kažemo vrsta što je, ajmo reći, nepravilno jer praktički svaka ta "vrsta" je nastala od uvjetno rečeno mješanaca. Na engleskom se kaže breed - (nešto kao) uzgoj.

Dakle psi su selektirani po svojim mentalnim i fizičkim osobinama koje su bile poželjne za tip posla kojem su bile namijenjene.

 

Danas se psi uzgajaju prvenstveno zbog izgleda i nastoji se da svaki liči kao jaje jajetu, a veliki utjecaj na to ima snobizam ali i neznanje ljudi. Zbog ovoga se naveliko koristi incest, bolesti i problemi se zanemaruju ili prikrivaju pa sami ti psi pate zbog degenerativnih bolesti. Ne samo da se bolesti zanemaruju nego su neki defekti postali obilježje vrste koje se izrazito cijeni. Mnoge to nije ni briga jer glavno da se dobijaju nagrade na nekakvim izložbama, okreću se novci, a ljudi žele lijepe pse bez obzira što su oni često neupotrebljivi u one svrhe zbog kojih su prije uzgajani - čak im ni mentalne osobine više ne odgovaraju opisu pasmine.

Mnogi ti psi tj. pasmine ne bi mogli preživjeti "u divljini" bez ljudske pomoći.

 

 

 

Gore sam spominjao već njemačke ovčare pa ću dati na njima primjer(nadam se da ne pilam sa ovom pasminom:))

 

Utemeljitelj vrste Max von Stephanitz(inače vojni časnik) je želio ultimativnog radnog psa (zdravog, pametnog, hrabrog, fizički sposobnog itd.) kojeg bi mogli koristiti i pastiri i vojsa i druge službe.

Okolo je tražio i selektirao(pa čak i kupovao odrasle) pse koji su imali poželjne osobine, naglasak je stavaljo na upotrebljivost i zdravlje psa, manje na sam izgled(normalno ako je želio psa koji može preskočiti bez problema 2m visoku prepreku da je tražio i fizičke osobine koje bi to zadovojile).

Sam je rekao nešto u stilu da je ugodan izgled psa poželjan ali da se nikako ne smije stavaljti ispred funkcionalnosti.

 

Kako je uočeno da se osobine pasa gube generacijski uvedeni su ispiti(to je taj schutzhund) kako bi se selektiralo sposobne i zdrave pse, a izuzelo one s tendencijom bolesti i gubitka mentalnih i fizičkih sposobnosti. Psi iz ovakvog uzgoja su korišteni(i danas se koriste) u policijske, vojne, spasilačke i ostale svrhe - pogotovo zato što ove službe svoje pse uglavnom ne daju da se koriste za razmnožavanje.

Upravo iz ovih gore razloga postoje njemački ovčari koji mogu biti potpuno crni, sivi, dvobojni i ("klasični") sa plaštom (postojali su i bijeli koji su, mislim, dolaskom nacista izbačeni iz uzgoja iz neznam kojih razloga - danas su ih preuzeli Švicarci pa se nazivaju švicarski ovčar i sl. mada se može naći i naziv bijeli nj. ovčar.)

Izbačeni su i dugodlaki jer nemaju podlaku koja ima svoju svrhu na snijegu, kiši itd.

Nije se gledalo kakve će boje biti pas nego njegove sposobnosti.

 

Sve je to bilo bajno dok se nisu počele javljati nekakve čudne smjernice u uzgoju pojedinih uzgajivača, kinoloških sudaca i ko zna koga sve još, koje su sve više i više odstupale od prvobitne namjene.

To je dovelo do nefunkcinalne građe tijela(grbava leđa i previše spuštene stražnje noge...), raznih bolesti, psihički nestabilnih pasa (čak postoji i Američki njem. ovčar), a samim time i izbjegavanja korištenja ovih pasa u radne svrhe pa često možemo vidjeti kako su policija i druge službe, čak i njemačka(ako znate njemači, reportaža 1/5),

počele koristiti neke druge pasmine - npr. belgijske ovčare(malinois).

Velik udarac ova pasmina je dobila i padom istočnog bloka, gdje su doslovno tisuće vrhunski uzgojenih pasa za vojne(pogranične) i policijske svrhe jednostavno eutanazirani te je tako nepovratno izgubljen ogroman, izrazito kvalitetan, genetski materijal, pogotovo iz bivše Istočne Njemačke i Čehoslovačke.

 

Zbog svega ovog počinju se nažalost koristiti termini radne i izložbene linije(misli se na krvne linije, ne na nekakve fizičke).

 

Na svu sreću postoji dosta uzgajivača, dresera i drugih, koji su ujedno i entuzijasti, koji i dalje uzgajaju ovakve pse na onaj izvoran i zdrav način

 

evo ogledni primjeri pa zaključite koji su uzgajani zbog izgleda, a koji zbog sposobnosti(ima malo gej muzike:)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 2:33 (brixy).
13 godina
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

opet jedno pitanje... rekla mi je kolegica s posla da je ona jednom imala nekog ovčara i rekla da je njemu užano jako otpadala dlaka... jel to istina ili je njen bio iznimka? :D

 

e i da... ovaj... ako slučajno još netko zna i za zlatne retrivere cjenu i gdje bi se mogli kupit na području zagreba, varaždina, koprivnice ili međimurja...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Bojica kaže...

opet jedno pitanje... rekla mi je kolegica s posla da je ona jednom imala nekog ovčara i rekla da je njemu užano jako otpadala dlaka... jel to istina ili je njen bio iznimka? :D

 

e i da... ovaj... ako slučajno još netko zna i za zlatne retrivere cjenu i gdje bi se mogli kupit na području zagreba, varaždina, koprivnice ili međimurja...

  Istina je pada im dlaka jako.

13 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Imam crnog NJO satrog 2 god. Radne je linije i jako je aktivan kad je vani, u kuci ga se nit ne primjeti. Ne laje i ne stvara buku, maza je do bola. Sve su vec ljudi naveli gore i sve ima smisla. Retriver ima manje agresivnosti i zelje za radom zato se i koristi kao vodic slijepoih, dok NJO je ipak aktivniji i koristi se za rad cesce, jer bi slijepci morali zuriti s njim :D. Naravno iznimke postoje. Sta se tice dlake, s proljeca na ljeto bude je gdje god moze se uvuci, sto ne znaci da ostaje celav ali ima dosta poddlake koja ga stiti zimi i kad ona pocme otpadat ima je sugdije. Cak kad mu otpadne prijatelji me pitaju zar je pas smrsavio :).

 

p.s. koja je slicnost izmedju muskaraca i pasa?

Nema je - jedni i drugi gledaju te kao da te razumiju

 

 

Rudy 15 mj. Rudy 15 mj.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Darth Wader kaže...

 Retriver ima manje agresivnosti i zelje za radom zato se i koristi kao vodic slijepoih, dok NJO je ipak aktivniji i koristi se za rad cesce, jer bi slijepci morali zuriti s njim :D. Naravno iznimke postoje.

 

Prvi pas vodič slijepih je bio upravo njemački ovčar, naravno danas to tako nije. Guglajući sam naletio da je zadnji NJO dresiran za vođenje slijepih izašao iz škole 2009 (ako je ta informacija na koju sam naletio točna).

 

edit:

gdje si nabavio psa?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 17:29 (brixy).
13 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

druge pasmine su stasale pa su ih zamjenili a i NJO su dosta pretrpili u zelji uzgajivaca da naprave mocnu pasminu za žabljim skokom. NJO do 1960 nije ima žablji stav zadnjih nogu, nije imao atletska prsa i tako to sve se to pocelo desavat iza 60tih u zelji da postanu iber klasa. Volim ih i imam ga al nista manje nije lijep i bez tih điđa.

 

tu sam ga kupio: http://vonalenshof.hr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2011 20:47 (Darth Wader).
14 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Da, kad se već išlo na eksterijer psa moglo se koliko-toliko progutati do možda nekih osamdesetih(barem ja) poslije je to sve otišlo malo predaleko.

Mislim da je ovo zadnji video koji je naručio SV i to 1984.(1/5)

 

 

Današnji malinois podsjeća na početke NJO

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 2:45 (brixy).
10 godina
neaktivan
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

Zlatni retriver obolio od genetske bolesti


Kupili smo zlatnog retrivera u uzgajivačnici: GOLDEN MAGGIE u Đakovu, majka CARRIE FLAIR GOLDEN MAGGIE otac NOBLE ANGELS OF BARANYA.

Dva su legla u pitanju, jedan oštenjen 20.03.2013 a drugi 22.03.2013.

Pokušavamo stupiti u kontakt s ostalim vlasnicima koji su kupili štene iz ova dva legla, pa ukoliko znate nekoga tko je nedavno kupio zlatnog retrivera molim vas da nam se jave da ih uputimo u ovu situaciju!

Hvala

11 godina
protjeran
offline
Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)

hvala bogu,kad pare brata sa sestrom,i oca sa kćerkom..mislim na pse..{#}

7 godina
neaktivan
offline
Re: Psi (njem ovčari i zlatni retriveri)
Mozes li i meni poslati knjigu?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice