Protis - kupac ili trupac ?

poruka: 20
|
čitano: 3.122
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Protis - kupac ili trupac ?

Nema plaćanja pouzećem !? Šta stvarno ? U pravilu ne vjeruju kupcima da će preuzeti naručenu robu. Dakle po njima su svi kupci " cigani " dok se u poslovnici kešom, u banci uplatnicom ili internet bankarstvom ne dokaže drugačije. Odlična poslovna praksa, što reći. Odlično se osjećam kao kupac kada mi trgovac sugerira da mi ne vjeruje da ću nešto platiti ako naručim dostavu. Ali neka ne brinu, ja im sigurno ništa neću platiti obzirom da ništa od njih neću niti naručiti ili na bilo koji način kupiti.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 13 hvala 0
7 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Kukaš na Instar, Protis, .... Dosadno u životu pa tratiš vrijeme po forumu tražeći od nekoga da posluje onako kako ti misliš da treba ? Osnuj svoju tvrtku pa radi kako god misliš da treba, a ove kaj izbjegavaju plaćanje pouzećem prepusti odluci tržišta.

I da, mnogi eBay i Amazon trgovci izbjegavaju slati proizvode u ovu regiju, a ti si razmisli zašto, i još nijedan od njih nije propao pa neće ni Protis radi toga propasti.



Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 11:01 (bunker).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Što je ? boli jel ? radimo u ovim dućanima pa kritika boli. :)  Laganje i nepovjerenje su slabe poslovne prakse u normalnom poslovnom svjetu. Takve prakse prolaze samo kod krkana i u Tropico državicama poput naše. A moje vrijeme nije besplatno pa da ga tratim ispunjavajući kojekakve obrasce i narudžbe koje će biti obrađene za dva dana, ili ispunjavajući obrazac da bi u zadnjem koraku bilo nemoguće platiti na način na koji je to uobičajno za normalne trgovine koje drže do kupaca. Još bih shvatio da imaju nekakav gornji limit na dostavu plaćanjem, ali generalno ne dopuštati plaćanje pouzećem uopće ? No dobro, ako njima ne treba novac ljudi koji plaćaju pouzećem, nema veze ima drugih trgovina. Lijepo je kada ti kao trgovcu ne treba novac pa prepuštaš određene svote svojim konkurentima. Lijepo je to, fair play neki jel. Možda je to u pitanju u Protisu, a ja sasuo drvlje i kamenje. Izvinite molim vas.

 

Ebay i Amazon nisu u 'rvackoj i zato te  izlupa PDV i carina pa za mene u principu ne postoje kako god poslovali. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
7 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Baotica , neradim u spomenutim dućanima, branitelj sam, hrvatski ratni vojni invalid, i u invalidskoj vojnoj sam mirovini, i to ti kažem samo zato da shvatiš kako uspjeh ili propast protisa ili Instara niti na koji način neće djelovati na moje životne situacije....

Pretpostavka je majka većine zajeba na ovoj planeti, tako da je teška glupost to kaj ti neku svoju tezu zasnivaš na pretpostavkama....

16 godina
offline
Protis - kupac ili trupac ?

Zašto ne platiš karticom preko webshopa? Dođe ti na isto ako ne i jednostavnije.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Protis - kupac ili trupac ?

Mene kod Protisa živcira samo to što se svaki, ali doslovno svaki artikl prethodno mora naručiti jer u poslovnicama nemaju ništa konkretno. Zato vrlo, vrlo rijetko kupujem kod njih. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Izbjegavam kupovati tamo gdje nema opcija placanja pouzecem, no, to su neka moja pravila, nista lose ne smatram o trgovini koja posluje bez takve opcije placanja, ukoliko bas ima ono sto zelim, po cijeni koja mi odgovara,a niti jedna druga trgovina nema, nikakav problem, uplatim prvo.

Doduse u vrijeme kada se trgovina mora truditi podilaziti kupcu, svakako je bonus ako je omoguceno placanje pouzecem.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Protis - kupac ili trupac ?

Nekaad nisi imao ni jednu opciju osim kupiti u dućanu i tamo platiti, pa smo živjeli sretno i zadovoljno.

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Sve 5, kako rekoh, to su moja pravila, nastala iz mojih iskustava u kupovini, trgovina nema s time nista, niti takvu trgovinu smatram losom, ili uopce nemam nikakvo misljenje bolje receno.

Ako imam izbor, uvijek cu uzeti pouzecem, tako mi je zgodnije, ako nemam, platim unaprijed i uopce se ne zamaram i ne pravim dramu oko toga....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Ja sam narucio zato sto su imali jeftinije nego u ostalim ducanima. Prvi put banktransferom. Preferiram pouzecem ali sta je tu je .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Baotica kaže...

Nema plaćanja pouzećem !? Šta stvarno ? U pravilu ne vjeruju kupcima da će preuzeti naručenu robu. Dakle po njima su svi kupci " cigani " dok se u poslovnici kešom, u banci uplatnicom ili internet bankarstvom ne dokaže drugačije. Odlična poslovna praksa, što reći. Odlično se osjećam kao kupac kada mi trgovac sugerira da mi ne vjeruje da ću nešto platiti ako naručim dostavu. Ali neka ne brinu, ja im sigurno ništa neću platiti obzirom da ništa od njih neću niti naručiti ili na bilo koji način kupiti.

 Protis cesto ima nizu marzu nego ostale trgovine. Nije stvar u nepovjerenju nego jednostavno imaju takav poslovni model gdje ciljaju  kupce kojima nije problem platiti nekim od nacina koji podrzavaju i koji na robu mogu cekati malo dulje. Ja bi prije prozvao neku trgovinu s visokom marzom da nema kompletnu uslugu gdje nude sve moguce nacine placanja, imaju puno tog na lageru i nude povoljne uvjete reklamacije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 20:33 (Dojitza).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Baš. " Oni jednostavno imaju takav poslovni model ". Svaki bedak ima neki svoj " poslovni model " prema kojem objašnjava svoje radnje. Naročito one blesave. Želim najjednostavniji način kupovine, otvorim account na web stranici ( ma možeš me tražit i OIB, broj cipela svejedno, boli me k... može i to ), napravim web narudžbu plaćanje pouzećem, i čekam robu da mi dođe na vrata, tri do pet dana je OK ako ti na web stranici piše da je dostupna, platim dostavljaću i to je to. Minimalna zaj.bancija. Kakve kreditne kartice, internet bankarstvo i slične điđe koje mi banka naplaćuje kao dodatne usluge, ma nedam im niti lipe ako baš ne moram. A ne moram. Ja sve plaćam u kešu i ne interesiraju me nikakve zajebancije i " dodatne " usluge koje se naplaćuju, nikakve  članarine, rate, provizijice, kamatice i slična sranja za strizanje ovaca. Za mene postoji dva načina da nešto kupim, ili odem direkt u trgovinu, ili naručim pouzećem, dakle keš iz ruke u ruku. Pa ako se to nekom trgovcu ne sviđa, ili je glup ili je nesposoban. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
6 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Baotica kaže...

 Pa ako se to nekom trgovcu ne sviđa, ili je glup ili je nesposoban. 

ne kužim čemu takav stav, ti voliš sve na keš, ta trgovina ne (što se pouzeća tiče). Jbt kako bi ti živio u Švedskoj jednom kada i ako maknu keš :D

5 godina
offline
Protis - kupac ili trupac ?

Pa, ako ne zele tako poslovati to je to je njihovo "pravo". Ne vidim poantu da ih se pljuje. Mislim, vjerojatno bi vise toga prodali, ali sto se moze. Dosta puta sam nasao neku robu tamo, a buduci da nije bilo placanje pouzecem nisam je narucio.

Narucio sam je na drugom mjestu i rijesen problem.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Baotica kaže...

Svaki bedak ima neki svoj " poslovni model " prema kojem objašnjava svoje radnje. Naročito one blesave. Želim najjednostavniji način kupovine, otvorim account na web stranici ( ma možeš me tražit i OIB, broj cipela svejedno, boli me k... može i to ), napravim web narudžbu plaćanje pouzećem, i čekam robu da mi dođe na vrata, tri do pet dana je OK ako ti na web stranici piše da je dostupna, platim dostavljaću i to je to.

 Baš kao što svaki bedak ima svoje mišljenje koje je često idiotsko.

Dakle, davnih dana je Protis imao plaćanje pouzećem, što se jasno može i vidjeti jer im još stoji u uvjetima poslovanja.

 

E sad, zašto više nema pouzeća, pa ajmo malo razmišljat, barem mi koji imamo mozga.

Jel ti možda palo na pamet da su previše puta imali problema s debilima koji odbiju preuzeti paket jer su se predomislili? Kupili negdje dalje? Mama im ne da novce???

Jel ti palo na pamet koji to trošak i problem radi trgovcu kad ti se to krene događat malo češće?

 

Ti naručiš od Protisa, Protis naruči artikl od dobavljača, dopremi ga u svoju trgovinu, spakira, preda kuriru i doveze kupcu pred vrata, a onda ovaj debil odbije to preuzeti.

Na taj način, Protis je tu izgubio vrijeme i novac, a debil koji nije preuzeo paket nije izgubio ništa.

 

Ono što je tebi najjednostavniji način kupovine, to je za neke trgovce najgori baš zato što postoji hrpa idiota na ovom svijetu.

Protis je privatna firma i imaju pravo imati svoju politiku koju su uveli s razlogom, ako ti to ne paše odj. u troskocima i prestani pisat gluposti.

Imaš 350 drugih trgovina.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 23:41 (uniball).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Je li isto tako ne ulaziš u banke koje imaju zabranu unošenja pištolja jer te banke ne vjeruju svojim klijentima da nisu pljačkaši?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?

Baotica , gotovina ( keš ) će biti posve ukinuta, ne baš sutra no polako i sigurno će nestati iz upotrebe.

I kaj buš tada,buš sam proizvodio sve kaj ti treba ( hranu, lijekove, struju, aute, televizore...) jer buš te proizvode i usluge mogao platiti samo nekim od dostupnih bankovnih kanala nad kojima država ima puni nadzor....??

Nauči se koristiti tim uslugama i vidjet ćeš da neke stvari mogu biti i jeftinije ako ih plaćaš online i imaš neku bankovnu tarifu koja daje kojekakve benefite . Diners često ima jako dobre ponude, zaba također, tako da kroz te promocije možeš godišnje daleko više uštedjeti nego koliko iznosi popust koji bi ostvario da si negdje nešto platio gotovinom.

Pa šugavi multipluscard mi mjesečno uštedi cca 100 kn, a u Konzumu bih tako i tako kupovao jer mi je jedini dućan u blizini da ga mogu dosegnuti pješice ili biciklom bez da palim auto... Iako npr Lidl ima neke artikle jeftinije, kada bih uračunao benzin i multipluscard popust mjesečno mi Konzum ispadne jeftiniji....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
Tijekom godina sam privatno i sluzbeno dosta stvari kupia u Protisa, ali kako sad sluzbeno moramo koristit e-racun, tako se Protis pokaza ka kompletan fijasko.
Na zadnju narudzbu sto sam ima su me prekasno upozorili da ne uzimam kod njih jer su se za prethodnu natezali kako bi ovi poslali e-racun. Dakle, roba je uredno stigla, isporucena, sve 5 i taj zadnji put sto sam narucia, ali racun nikako. Zoves, nitko se ne javlja. Jednom ih cak dobia da bi me uputili na drugi broj koji nikad nisam dobia. Prije toga poslana hrpa mailova gdje se navodi da nam je hitno i da i mi imamo rokove za predocit racun, ali uzalud. Na kraju je kontakt ostvaren tek putem fejsa, jer valjda tamo radi deseti covik, i onda je kao u par dana to rijeseno. Izgleda da taj dio outsourceaju drugoj firmi na obradu, ali opcenito sam dobia jasnu uputu da ih prekrizim za bilo sto sluzbeno. Iskreno, taj customer service im je ajme. A kad im se posalje mail za kupit, narucit nesto, onda prakticki odma odgovore, ali support, na isti reply i/ili isti mail, nula bodova.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
MrBlc kaže...

Je li isto tako ne ulaziš u banke koje imaju zabranu unošenja pištolja jer te banke ne vjeruju svojim klijentima da nisu pljačkaši?

 Debilna usporedba i nepotrebno filozofiranje.

 

Protis nikome nije zabranio ulazak u njihovu trgovinu, niti je bilo kome zabranio da kupuje na njihovom webshopu.

Samo su maknuli jedan oblik plaćanja, baš kao što ne primaju svi trgovci sve kartice.

 

Čemu više trkeljanje oko ovoga? Ako želiš platit pouzećem produži u drugu trgovinu.

Da je to neki gubitak za Protis - uveli bi takvo plaćanje, očito im ide dobro i bez pouzeća i ljudi kupuju onom metodom kojom se može.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 15:54 (uniball).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Protis - kupac ili trupac ?
uniball kaže...

 Debilna usporedba i nepotrebno filozofiranje.

Mislio sam da će kontekst biti jasan, a ako nije, uvijek imaš link "nadporuka" 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice