Problem sa zamrzivacem starim 25godina

poruka: 8
|
čitano: 1.776
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Problem sa zamrzivačem starim 25 godina

Ovako ljudi, imam jedan problemčić sa zamrzivačem, nije ladičar, nego onaj u obliku gusarske škrinje, marka je westfrost, 1995. godište, ali ne znam koji je model. nije to moj već bakin, to je još pokojni dido donio iz Njemačke problem je sljedeći, tepmostat više ne reagira, negdi se zaljepilo i ne reagira više. Gledao sam na jutjubu kako se mijenja termostat, ali to je samo kako se mijenja u hladnjacima, a da li netko zna kako se vadi u zamrzivačima, pogotovo u ovim u obliku gusarske škrinje ? Hvala puno, ne želi ga baka u servis jer je to veliki zamrzivač, a svi znamo da se stari aparati mogu popravit.

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
14 godina
offline
Re: Problem sa zamrzivacem starim 25godina
A ti mora da si negdje sa područja lašvanske doline.
7 godina
offline
Re: Problem sa zamrzivačem starim 25 godina

Dolje sa strane di je rešetka i iza nje kompresor, to otvori i vidio budeš negdje termostat.

Uzmi marker i označi točno na ulazu u rupu di ide sonda na tom "crijevu" od sonde da znaš koliko trebaš gurnuti unutra, onda izvadi termostat i kupi isti takav (najbolje ponesi taj isti za uzorak) i ugradi.

Jedini je problem kaj ne bude baš dobro od prve, jer niti ti bude ista dužina sonde niti je isti plin unutra, pa očekuj da budeš vjerovatno svaki dana po malo vukao i gurao sondu nutra-van dok ne nariktaš da bude dobra temperatura, jer mora biti oko -20 ili čak manje (googlaj, ne znam na pamet), tak da ostavi neki termometar unutra i pogledaj na koliko ledi, ako je temperatura previsoka povuci sondu malo prema van, a ako je preniska gurni malo unutra.

Uglavnom, imaš zajebancije svaki dan pomalo riktat dok ne bude točno, ali nije neki posao, da se.

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Problem sa zamrzivacem starim 25godina

Izbaci to iz kuće imat ćeš pun krc nižu ratu struje.

11 godina
offline
Problem sa zamrzivacem starim 25godina

jesi provjeravao da na dnu nije susjed koji je otišel po cigatere prije 20 godina 

14 godina
offline
Problem sa zamrzivacem starim 25godina

Kupi novu škrinju, otplatiti će se sama za par mjeseci, kad vidiš razliku u potrošenoj struji

7 godina
protjeran
offline
Problem sa zamrzivacem starim 25godina

Bakica sa mirovinicom si to ne moze priustiti, a i pitanje je koliko ce joj godina trebati nov zamrzivac.

Fino novi termostat, ako ne znas sam, plati nekog fus majstora i nek ti sredi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Problem sa zamrzivacem starim 25godina

Bakica u mirovini treba škrinju sa 50kg mesa. Ako ima za plaćati struju, onda ima i za modernu škrinju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice