Preporuka kuhinjskih noževa

poruka: 9
|
čitano: 10.804
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Preporuka kuhinjskih noževa

Koje noževe koristite? Koje bi preporučili? Klasična upotreba - meso, riba, povrće, ...

6 godina
offline
Re: Preporuka kuhinjskih noževa
ministar kaže...

Koje noževe koristite? Koje bi preporučili? Klasična upotreba - meso, riba, povrće, ...

 Što očekujem od kuhinjskog noža? Koliko si voljan platiti 1 nož?

Najbolji, profesionalni noževi su Dick-ovi noževi. Ali računaj da ćeš 1 nož platiti više stotina kuna!

Ako ti je to previše, kao što je većini, gledaj koji ti se nož sviđa po izgledu, ležaju u ruci i da oštrica nije tanka i savitljiva pod prstima! Znači, izbjegavaj najjeftinije setove.

10 godina
offline
Re: Preporuka kuhinjskih noževa

@ministar

 

 

Zdravo, frende! Volim noževe između ostaloga. Inače, ljudi većinom za kuhinju koriste noname noževe.

Za kuhinju mogu preporučiti Victorinox noževe. Nisu toliko skupi, a opet vrijede svake kune uložene u njih.

Topla preporuka.

 

Inače, iako to nije bilo pitanje, al'.... za svoje EDC koristim u svojoj rotaciji, nešto poput Chris Reeve Sebenza 21. Vrhunska kvaliteta i inžinjersko remek djelo.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
moderator
online
Re: Preporuka kuhinjskih noževa

Nisam gledao noževe kod nas, ali ovaj sam kupio preko AliExpressa za 21,36 euro pred dvije godine.

 

Koristim ga samo za sjeckanje povrća. Super leži u ruci, oštar je, ali i prilično siguran, jer je jako visok pa ti prsti lijeve ruke lijepo mogu biti u kontaktu s njim, bez neke bojazni da ćeš se porezati.

3 godine
protjeran
offline
Preporuka kuhinjskih noževa

Ikea, cuo vec dosta preporuka sto od obicnih ljudi tako i od kuhara, sebi uzeli takoder jako zadovoljni(neki od 100+kn), tu i tamo ga naostriti, peremo ih u perilici svakodnevno!

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 0:10 (Grozni66666).
15 godina
offline
Preporuka kuhinjskih noževa

Prije godinu i nesto sam odlucio pocastiti samog sebe setom nozeva.

Sto sam stariji sve vise uzivam u kuhanju pa rekoh ajde.

 

Uglavnom, ne bi vjerovao, ali dok sam trazio neke dijelove za komp na Alzashopu naletih na OVO

 

 

Odlican set nozeva, cca svaka 2 do 3 sata rada im treba navuci "zicu" a recimo svakih 30-tak sati naostriti ga.

S obzirom da sam panj za naostriti noz obicnim brusom, kupio sam i OVO i stvarno ga naostrim da se mogu brijati s tim nozevima.

 

Prezadovoljan nozevima.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
offline
Preporuka kuhinjskih noževa

Za kučnu i profesionalnu upotrebu dovoljna su ti samo 2 noža s kojima možeš obavit 90% poslova, a to su šefov nož(16-24cm) i mali nož(6-10cm). Veličine si izabereš po svojoj građi, iskustvu il nečem trečem.Noževa imaš od 20-pa do nekoliko tisuča kuna, pa biraš.Gore je kolega spomenuo victorinox i on je odličan izbor za ne previše novaca šefov nož 200 i neš sitno i mali nož 30kn.

Ako imaš kaufland u svom gradu možeš kupit i one zwilling noževe na markice, ak ih još ima, vjerovatno najbolji noževi koji su bili na takvim akcijama. To je od ovih jeftinijih solucija, ak bi neš skuplje mogu ti i za njih dat koji savijet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2020 23:23 (danexxx).
13 godina
online
Re: Preporuka kuhinjskih noževa
Nemo nemo kaže...
ministar kaže...

Koje noževe koristite? Koje bi preporučili? Klasična upotreba - meso, riba, povrće, ...

 Što očekujem od kuhinjskog noža? Koliko si voljan platiti 1 nož?

Najbolji, profesionalni noževi su Dick-ovi noževi. Ali računaj da ćeš 1 nož platiti više stotina kuna!

Ako ti je to previše, kao što je većini, gledaj koji ti se nož sviđa po izgledu, ležaju u ruci i da oštrica nije tanka i savitljiva pod prstima! Znači, izbjegavaj najjeftinije setove.

Hvala! Realno, ne treba mi previše noževa, par komada samo. S obzirom da bi i dugo trajali, a dobio bih puno s njima, možda se onda odlučim i za Dick-ove.

PzKpfw kaže...

@ministar

 

 

Zdravo, frende! Volim noževe između ostaloga. Inače, ljudi većinom za kuhinju koriste noname noževe.

Za kuhinju mogu preporučiti Victorinox noževe. Nisu toliko skupi, a opet vrijede svake kune uložene u njih.

Topla preporuka.

 

Inače, iako to nije bilo pitanje, al'.... za svoje EDC koristim u svojoj rotaciji, nešto poput Chris Reeve Sebenza 21. Vrhunska kvaliteta i inžinjersko remek djelo.

Hvala! Sad imam neke polu-noname. Dobro su služili koju godinu (oštrio sam ih sam), ali sad se već počela raspadati guma na drškama i zbog toga postaju manje-više neupotrebljivi.

4 godine
protjeran
offline
Preporuka kuhinjskih noževa

Samo keramicki, razlika izmedu celika i keramike je kao izmedu HDD-a i SSD-a.Jest da su malo osjetljiviji al navikne se covjek da nozem ne otvara konzervu.Crna keramika je bolja od bjele ali i skuplja.

Koristim ovaj i za tu su cjenu odlicni.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice