Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 733
|
čitano: 325.486
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Dali acriniraju informatičku robu,ja sam narucio igru s zavvija koja iznosi 340 kn,sad kolko će me izać pdV?

PS3 ID- http://gamercards.exophase.com/111351.png
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
UltimateRazor kaže...

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx#P18

btw. koliko vidim, prodavač ne šalje u Hrvatsku. Jedino ako ga misliš pitati da li hoće napraviti iznimku?

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

nije bitno npr da su farovi 100€, ovdje se ne navodi to u linku, koliko se onda plaća carina i da li se uopće plaća

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
UltimateRazor kaže...

nije bitno npr da su farovi 100€, ovdje se ne navodi to u linku, koliko se onda plaća carina i da li se uopće plaća

Jesi pogledao link koji sam stavio u poruku? U njemu ti sve piše.

Potražio bih ti ja, ali baš nemam vremena za to.

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
UltimateRazor kaže...

nije bitno npr da su farovi 100€, ovdje se ne navodi to u linku, koliko se onda plaća carina i da li se uopće plaća

E kad nisi slušao na knjigovodstvu {#}

 

Ako je narudžba veća od 160kn, onda ide između 5% i 15% carine (ovisi) + 23% PDVa. Carina i PDV se obračunavaju na cjelokupni iznos sa poštarinom, osim ako ona nije odvojeno naznačena.

 

U tvom slučaju 10% (to spada među lustere, lampe, reflektore).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 19:21 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

ma slusao sam al mi je isparilo, ti si u tome sada :D hvala Matkec ;)

12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav svima, prvi sam put na forumu i volio bih da mi ne zamjerite bilo kakvu gresku ili krsenje bilo kakvog forumskog pravila..

 

Imam jedno malo duze pitanje pa ako se nadje neko da ima preciznu informaciju da mi odgovori bio bih mu zahvalan..

 

za pocetak evo malo informacija; imam otvoren devizni racun (u dolarima) u splitskoj banci i imam njihovu visu electron te tan karticu (za internet bankarstvo).. imam otvoren paypal racun i tako dalje.. 

uglavnom, prije par dana sam narucio dvije posiljke iz kine sa stranice deal extreme.. prva posiljka je vrijednosti cca 28$ a druga cca 27$... 

prema informacijama koje ja imam posiljke do 160kn se ne carine i na njih se ne placa pdv.. sve preko toga ako otvore naplacivaju oko 12% carine i 23% pdv-a (naglasavam; ovo su informacije kojima ja baratam, sto ne znaci da su tocne)...

e sad, prije 2 dana sam stupio u kontakt s osobom koja vec 10 god narucuje proizvode iz cijeloga svijeta (najvise iz kine) i ta osoba mi je rekla da joj nikad nisu otvarali pakete ispod 160kn a nekad cak ni pakete u vrijednosti cca 1500kn nisu dirali... ALI sve do neki dan kad su joj otvorili paket vrijednosti 144kn i trazili originalni racun.. ta osoba im je poslala racun, ali oni taj racun koji je poslan nisu prihvatili nego su trazili nekakav "carinski" racun (ne znam mu pravo ime) koji ta osoba naravno nije imala.. onda su ova gospoda na carini te predmete poslali na procjenu i procijenili ih na vrijednost 350kn i na to opalili carinu i pdv.. i nakraju je ispalo da paket od 144kn treba platit oko 450kn..

 

e sad, mene zanima (jer sam se malo usro) kako se tocno zove taj racun (navodno na njemu pise kolika je vrijednost proizvoda i koliki je pdv na njega placen, tako nesto) jer cu kontaktirati deal extreme i traziti ih taj racun za svaki slucaj (ako ovima na carini padne na pamet da me zajebava-u)

ali mi treba ime tog racuna (na engl ako moze)

 

Unaprijed hvala.. {#}

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Meni su isto jednom otvorili paket od neke jeftine sitnice. Valjda povremeno provjeravaju i sitnu robu tako da uzmu sa hrpe, ne znam. U svakom slucaju trazili su mi da donesem, koliko se sjecam, racun od Paypala, tj. da ga isprintam i donesem. I proslo ok bez carine pdva i takvih stvarcica. 

12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

imam pitanje ako se motor kupi u sloveniji kakva je procedura da se doveze u hrvatsku?

JAGEC
14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Sestra mi je naručila majicu kratkih rukava i rukovnik u obliku VCR-a. Ukupna vrijednost i jednog i drugog skupa sa poštarinom je 200 kuna. I dobije jučer pismo od carine da mora doć na carinu i donijet im ispis računa za to da oni vide kaj je to i kolko je ona to platila. Prva debilana je - morali smo platiti poštaru 9.5 kuna za to njihovo pismo. I danas dodje sestra tam i pitaju oni nju kaj je to vcr notebook. Sestra im kaže da je to obična bilježnica. Oni njoj vele da su oni mislili da je to pravi notebook nekakav. I vele oni njoj, ok, trebate platiti 130kn (ili 150, zaboravih). I pita ona njih zaš bi platila 150 kuna!? I veli njoj ženska tam da kao mora platit pdv 25% i još nekakve njihove gluposti kaj je to stajalo kod njih jedan dan... I sestra poludila i rekla da im ne misli plačat to i nek pošalju natrag.

 

Moje pitanje za vas glasi, koji k*rac je tim debilima tamo i zašto su nam zaračunali sva ta sranja za jeb*nu bilježnicu i majicu kratkih rukava koje jedno i drugo vrijedi manje od 200 kuna?

13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

zato što se paketi iznad 160 kuna carine i naplaćuje pdv na njih i što to piše tu na forumu na 039285091274098204352 mjesta

 

 

i da nije pisalo notebook ne bi oni ni gledali paket i sve bi došlo na kućnu adresu bez dodatnih troškova, ovako su mislili da je laptop i da je netko pisao manju cijenu namjerno, što je tvoj peh

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 16:48 (brane_og).
14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
brane_og kaže...
(...)

 

Problem je kaj su naplatili tolko sranja da bi im morali platit kolko sama roba koju smo naručili vrijedi... + njihovo pismo 9.5 kuna, neznam dal da se smijem il da plačem... Ono, roba vrijedi oko 150 kuna, i oni ne pomisle da se radi o bilježnici nego o prijenosnom računalu *facepalm*

 

Update: stranica s koje je sestra naručivala, www.bustedtees.com, nam je vratila novce :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 19:21 (FLes).
16 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ima kakvih ograničenja na uplate na tekući račun iz zemlje (tipa max. mogući iznos, potrebno opravdanje otkud novac i sl.)? 

 

Također, provjera li tko uplate na PayPal račun koje su stigle izvan države a označene su kao poklon? (ako je to uopće moguće, nemam PayPal trenutno)

 

Pokušao sam izguglati ali nailazim na zbunjujuće informacije i broken linkove. 

 

Hvala. :)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Ljudi trebam pomoc!

http://www.bolha.com/ohisja-za-racunalnike/cooler-master-cosmos-s-oglas1277554469

Planiram uzeti ovo kuciste,doci u maribor po njega

Da li bi me mozda mogli zajebavati na granici?

Sto da im kazem ako me zajebavaju?
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Kolega mi je kupio laptop u USA, i on dolazi u 10 mjesecu. E sada on ce i sebi uzimati, pa za svaki slucaj kako ide to carinjenje, konkretno lap je 900$. neki kazu da moze proci sa dva, jedan kao da je njegov, a drugi moj ako mu ne skuze u torbi tj. ako ne budu mu pregledavali. hvala :)

e have different opinions and mine is the one that counts because you work for AS and I am the coach of Madrid.
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Gledajte za takve stvari postoje dvije jednostavne tehnike.

 

1. Prvo se zove POSTE RESTANTE odnosno umjesto svoje adrese stavite adresu pošte u Brežicama npr i kad paket dođe tamo vi ga pokupite u Brežicama i sami ga odnesete preko granice. (Vrijedi samo ako je roba iz EU)

 

 

2. Metoda u kombinaciji sa ovom prvom. Ako se u potpunosti želite osigurati od plaćanja carine i pdv zamolite nekoga sa Stranom putovnicom ili Dvojnom da vam prenese robu.

 

Pa zar je to tako teško!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2012 18:50 (zeroname).
13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako meni frend kupi polovni Logitech G27 u Njemackoj, i posalje ga meni, oce li meni na carini to radit probleme, i kolko bi mi carina mogla ispast?

 

G27 bi dosa negdi 30-50 eura, polovni.

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 22:18 (insomniac).
13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

pravilo je da pošiljke između fizičkih osoba kao darovi nisu oporezive do 300 kuna, e sada, to ti sve ovisi o carini hoće li otvoriti paket i onda te zvati da im dokažeš da se radi o daru i da je manje vrijednosti

 

 

btw evo

 

 

Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u RH

Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj vrijednosti do 300,00 kuna oslobođena je plaćanja carine i PDV-a, pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi (predmet kupoprodaje ili namijenjena daljnjoj prodaji).

Dakle, navedeno oslobođenje se ne odnosi na pošiljke koje su predmet kupoprodaje (npr. naručivanje putem interneta).

Roba čija vrijednost prelazi 300,00 kuna, podliježe obračunu carinskog duga.

Ako se radi o jednom predmetu koji je vrijednosti veće od 300,00 kuna, mora se obračunati davanja na ukupnu vrijednost robe (predmeta), obzirom da jedan predmet nije djeljiv. Međutim, ako pošiljka sadrži više raznovrsnih predmeta, može se primijeniti oslobođenje na robu koja je vrijednosti do 300,00 kuna, a na ostalu robu se obračunava carina i PDV.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Znaci ovako:

To je volan, koji bi frend iz Njemacke kupio, polovnog.
On bi ga isproba, jel sve radi, jel sve oke, i onda ga posla meni, kao "poklon".

 

U tom slucaju, nebi se trebalo carinit? Ko sto sam reka, vrijednost 30-60 eura.

 

 

 

Sry ako zvucim naglupo, ne zelim ovo ucinit ako ce me carina izac kilo novaca tako da ocu bit siguran lol.

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

kupio sam slušalice sa ebaya i kostale su 120 dolara, platio sam shipping USPS express 48dolara, da li cu ja morat placat carinu za taj proizvod?

jer sam cuo da se oslobada carina do 300,00kn

LoL EUW: OptimusCr1me
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ProTeinZ kaže...

kupio sam slušalice sa ebaya i kostale su 120 dolara, platio sam shipping USPS express 48dolara, da li cu ja morat placat carinu za taj proizvod?

jer sam cuo da se oslobada carina do 300,00kn

http://www.bug.hr/forum/post/internet/ebay-pitanja-odgovori/3100607.aspx (ovdje pišu svi odgovori koji bi te mogli zanimati)

12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Zanima me  jer  postoji nacin da mi frendica u  Kanadi kupi graficku i posalje mi je a da ne platim dadzbine drzavi? Jer postoji kakva fora da salje kao dar ili tako nesta?

Samo Hajduk živi vječno ! (ili dok im ne iskljuce struju))
13 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ProTeinZ kaže...

kupio sam slušalice sa ebaya i kostale su 120 dolara, platio sam shipping USPS express 48dolara, da li cu ja morat placat carinu za taj proizvod?

jer sam cuo da se oslobada carina do 300,00kn

 

em si krivo čuo, em i da je istina da se oslobađa do 300 kuna, ne nam kako bi ti 120 dolara ugurao u 300 kuna, to je cca 720 kuna.

 

i 99% jer će vjerojatno biti u većoj kutiji ide na carinu i plaćaš je, a uvijek se može desiti da netko ne pogleda paket i da prođeš lišo, jer eto meni najskuplji koji je prošao bez carine je 1700 kuna bio

 

uglavnom kada tako nešto naručiš računaj na carinu, a ako prođe bez nje budi sretan ili ubuduće traži da ti seller isprinta manji račun i stavi u paket pa možda prođe, možda ne

15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O
13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo, kad bih narucio 3 majice sa linkin park shopa. (2 majice=50$ + 1 besplatno jer je do 31.10 akcija takva :p )

Vrijednost 2(+1) majice=50 dolara sto izade 291.54 kune. Plus postarina (koja je brutalna XD) cca 22.85 dolara=133.24 kn.

Zajedno ispadne 424.79kuna.

 

Jeli ovdje vrijedi to da se ne carini, jer je vrijednost predmeta bez postarine 50 $ ilitiga 291.54 kune sto je ispod 300?
Ako ne, jel znaci da placam 291.54+25%?

 

 

Ovo je u neku ruku hitno jer ce brzo zavrsit akcija 2+1 haha

 

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
13 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

shameless self bump

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
16 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

A i budimo realni, odgovor već piše na ovoj stranici ove teme

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 22:40 (denix).
12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Dali se plača carina i PDV, ako bi ja naručio iz APPLA (US) Apple Universal Dock 59$ i Apple EarPods with Remote and Mic 29$, sve zajedno 88$=501kn. Besplatna dostava. Ako bi kod nas kupova dođe 708kn, dali se samo plača PDV (501+25%= 626kn )ili se i carina plača?

Unaprijed hvala!

12 godina
odjavljen
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Da ne otvaram novu temu-imam pitanje u vezi zakona:

 

 

17. Oslobođenje od plaćanja carine na donacije iz inozemstva

 

 

 

Članak 25.

 

 

 

Od plaćanja carine oslobođena je roba koju u obliku donacije iz drugih zemalja primaju u svrhu obavljanja svojih neprofitnih djelatnosti tijela državne uprave i lokalne samouprave, humanitarne, socijalne znanstvene, kulturne, obrazovne, zdravstvene, vjerske i športske ustanove i organizacije, kao i samostalni umjetnici (članak 187. stavak 1. točka 16. Carinskog zakona). 

 

Pod donacijom se u smislu stavka 1. ovoga članka smatra roba koja se besplatno prima iz trećih zemalja, kao i roba uvezena uz plaćanje iz inozemne novčane donacije. 

 

Donacijom se u smislu stavka 1. ovoga članka smatra i strana roba besplatno dodijeljena korisnicima sukladno odgovarajućim odredbama Uredbe za provedbu Carinskog zakona i Odluke o osnivanju i imenovanju članova Povjerenstva za besplatnu dodjelu strane robe.  

 

Uz zahtjev za korištenje oslobođenja od plaćanja carine iz stavka 1. ovoga članka, nadležnoj carinarnici podnosi se: 

 

a)    isprava o darovanju ili druga isprava iz koje je vidljivo da se odnosna roba uvozi besplatno, odnosno da se plaćanje vrši iz sredstava inozemne novčane donacije, 

 

b)   popis robe, s trgovačkim nazivima, količinom i naznakom ukupne vrijednosti, te

 

c)    potvrda nadležnog tijela državne uprave, iz koje je razvidan status korisnika oslobođenja, te namjena robe, te 

 

d)   izjava korisnika da će uvezenu robu rabiti isključivo za obavljanje odnosne djelatnosti.

 

 

Ono što me zanima je stavka pod c-što,gdje i kako?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice