Pomoć pri odabiru nape

poruka: 5
|
čitano: 2.562
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru nape

Pozdrav, možete li mi pomoći pri odabiru nape. Trenutna mi nekako loše upija mirise tako da moram otvarati prozor da izračim, đabe mi napa onda.

Moja trenutna napa je Gorenje DU 611 W.

Bitno da je jača od trenutne, da je širine 60cm, otvor cijevi 12cm i mora biti srebrna. 

Trenutno gledam na ovu:

https://www.ekupi.hr/Koncar-napa-NC-E60I-785608.aspx

Molim vas pomozite jer pojma nemam o napama.

Poslušat ću sve prijedloge.

 

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru nape

Pozdrav,

 

Da ne otvaram novu temu, samo da se nastavim na postojeću.

Kažu da je uvijek bolje pitati nego skitati i pogriješiti :).

Naime, hoću da kupim kuhinjsku napu, imam externi odvod u zidu. Ono što me zanima je snaga koja će mi biti potrebna ali i naravno da je što tiša u radu. Nije bitan oblik, bitno mi je da bude efikasna. U niši se ne nalazi niti jedan prozor, a ona je povezana direktno sa dnevnim boravkom. Dakle, otežavajuća okolnost je što nema prozora i spojena je sa dnevnim boravkom, tako da mi je izbor nape veoma važan i u smislu učinka i u smislu buke. Po mojoj procjeni oko 100m3 je ukupna zapremina obe prostorije, visina stropa je 2.60m.

Imate li procjenu ili prijedlog šta bi trebao tražiti da zadovoljim sve parametre? U nastavku se nalazi tlocrt sa dimenzijama prostorija i sa mjestom gdje će biti postavljena napa. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 14:34 (luka1978).
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru nape

Kako god da preračunam po tim nekakvim tabelama, treba mi više od 1000m3/h. To je malo puno, ili nije?

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru nape

Da, to ti jedino profi nape imaju.

Pretpostavljam da bi i 600 m3/h moglo biti ok, bitno da nisu ove obične od 300 (beskorisne).

A buka je tim veća čim je protok veći, pa sam odvagni.

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru nape

Moze li mi neko pomoci da rastumacim sta znaci ovih 1200m3 u odnosu na 850m3? Free air flow?

Lüfterleistung ( nach EN 61591 ): min. - max. Lüfterleistung: 340 m³/h - 600 m³/h / Turbostufe: 850 m³/h
Free Air Flow: 1.200 m³/h
Geräuschwerte ( nach EN 60704 ): min. 50 dB (A) - max. 65 dB (A) / Turbostufe: 67 dB
Maximaler Druck: 450 Pa Turbostufe: 470 Pa


https://shop.sagoma.de/dunstabzugshauben/wandhauben/1234/cata-beta-900?gclid=EAIaIQobChMI4OGVx_7Z6gIVVeN3Ch0r9As0EAkYASABEgJwZ_D_BwE

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice