Peći na pelete

poruka: 9
|
čitano: 12.349
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Peći na pelete

 

Možda netko ima iskustva s ovim :)

 

Zanima me ima li kakve veće razlike između ugradbenih peći na pelete (ravell box) i onih normalnih samo stojećih? Hoću kupiti i ugraditi tu ugradbenu, oko nje sazidati lijepi kamin. Strah me samo da će biti preglasna ili pretopla jer ne netom blizu sjedeće garniture u dnevnoj sobi. dosada smo trošili 10-12 metera drva za drvenu, solidno izoliranu kuću od 75 m2 na dva kata. Može kakav savjet je li ovo dobra investicija ili ne ?

glupo pitanje, pokušajte me ne samljet jer sam ovako uletio hvala

16 godina
moderator
online
Re: Peći na pelete

Nema osobnog iskustva s tim pećima, ali sam razgovarao s majstorom koji ih ugrađuje. Govorio mi je da je dosta velika lutrija kupovina najjeftinijih rješenje, da je imao situaciju da su bile neke potpuno nefikasne (on je radio samo montažu, nije ima veze s prodavačem), nisu mogle zagrijati prostoriju, a on to nije uspijevao nikako riješiti. Na koncu je kupac uspio napraviti povrat, uzeti drugi model i to je bila sasvim druga priča...

 

Kako se rješava (usmjerava) puhanje toplog zraka kod tih ugradbenih modela?

...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Peći na pelete
BoDdAH kaže...

 

Možda netko ima iskustva s ovim :)

 

Zanima me ima li kakve veće razlike između ugradbenih peći na pelete (ravell box) i onih normalnih samo stojećih? Hoću kupiti i ugraditi tu ugradbenu, oko nje sazidati lijepi kamin. Strah me samo da će biti preglasna ili pretopla jer ne netom blizu sjedeće garniture u dnevnoj sobi. dosada smo trošili 10-12 metera drva za drvenu, solidno izoliranu kuću od 75 m2 na dva kata. Može kakav savjet je li ovo dobra investicija ili ne ?

glupo pitanje, pokušajte me ne samljet jer sam ovako uletio hvala

 
pa sigurno da ima ... samostojece peci(neke) imaju i otvore za puhanje sastrana i odmah ej automatski bolji ispuh ... svakako ti savjetujem da kupis vanjsku tj samostojecu ..i naravno ulozi novc u to ...u njoj ima mehanike i elektronike ..kvalitetne izvedbe koštaju ...

Preglasna opet ovisi o kvaliteti izrade ali mora se čuti ... mora biti u prostoriji gdje ima svježeg zraka ..ne smije raditi u isto vrijeme dok radi kuhinjska napa  a da predhodno nije otvoren neki veči dovod zraka ...

to je sve teorija u praksi se svašta radi na štetu el uređaja ...

Što te jos zanima?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
neaktivan
offline
Peći na pelete

Problem sa pećima na pelete je što je teško naći te iste pelete. Svi su to pokupovali i kad ti treba pred sezonu nigdje ih nema. Prije su ti peleti bili jako jefitini i u kombinaciji sa efikasnom peći sve je bilo isplativo.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Peći na pelete

pa problem je taj što baš želim ugradbenu i onda bi sam obzidao peć kako želim :) i naravno dotjerao bi do nje svježi zrak izvana, to nije problem. Eto zapale mi talijanske za oko jer ih ima u hrvatskoj, snaga mi odgovora a i dimenzije. Trenutni kamin je u dnevnoj sobi stoga bi tamo bila i ta nova peć pa me samo muči da nije preveć bučna ali vjerujem da nije bučna toliko da se tv ne može normalno gledati. Zanimalo me jel imao ko iskustva s takvim pećima. 3 tisuće eura mi nije malo dati :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Peći na pelete

A pa hebemu oces li rec o kojim pecima pricas daj link daj marku mozda netko ima iskustva 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2015 21:12 (ante5656).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Peći na pelete
ante5656 kaže...

A pa hebemu oces li rec o kojim pecima pricas daj link daj marku mozda netko ima iskustva 

 pa piše na vrhu ravelli box serija! ali evo i LINKA

16 godina
moderator
online
Re: Peći na pelete
BoDdAH kaže...
ante5656 kaže...

A pa hebemu oces li rec o kojim pecima pricas daj link daj marku mozda netko ima iskustva 

 pa piše na vrhu ravelli box serija! ali evo i LINKA

 Kako se pune te peći? Vidio sam po trgovinama razne samostojeće modele, ali nikada nisam uživo vidio funkcionalnu (u radu) ugradbenu verziju...

...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 22:27 (Miro).
3 godine
protjeran
offline
Peći na pelete

Pozdrav, imam kotlovnicu na pelete i zanima me usisavač za pepeo. Neki prijedlog, npr. koja je dobra marka i koliko novca dati za neki best buy model. Pretpostavljam da bi bio veličine normalnog kućnog usisavača, ali mi je bitno da guta samo pepeo i da ga guta bez problema 

Napominjem da imam kotlovnicu ne onu sobnu peć na pelete.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice