Peć za centralno grijanje na drva

poruka: 9
|
čitano: 38.049
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Pozdrav, molio bih pomoć ako ima tko kakvih istkustava sa pećima za centralno grijanje na drva. Imali smo istu 10 godina, kombiniranu koja grije kotao sa vodom, rol, te ploču kuhanje. I naravno nakon 10 godina kotao na istoj je pregorio. Proizođač je POLJOSTROJ i ujedno odmah savjetujem da nitko ne kupuje istu peć jer rol ne radi a voda u njoj vrije već dok je u sistemu 40 stupnjeva. Dakle moje pitanje je slijedeće: da li su kombinirane peći manje kvalitetne od onih koje su namjenjene isključivo za centralno i da li ima tko kakvih iskusava (naravno pozitivnih) sa određenim proizvođačima istih.

10 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Peći koje imaju ploču i pećnicu su po meni dobre, ali samo za manje kuće. 
Imao sam ja SENKOVU pa sam je izbacio jer mi nije dovoljno grijala radijatore. 


Kod nje većina topline odlazi na platu za kuhanje i pećnicu. 

 

Ja mislim da su te 'multi' za manje kuće, a za veće kuće su one baš samo za centranlo !

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
9 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Razmišljali smo o toj SENKO ali bojim se da ćemo sa njome napraviti opet isto *ranje kakvo smo imali sa i ovom prvom...ajde ako netko ima kakvu korisnu informaciju vezano uz proizvođaća i eventualno modela da podjeli svoje iskustvo. U kući imamo 5 radijatora na katu i 5 u prizmelju...cca grijano 120 kvadrata...

9 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Pozdrav! Siguran sam da se moze naci nesto na drugim forumima, ili se raspitati nekako, posto ovdje nema nekog konkretnog odgovora i pomoci. Bio sam u slicnoj situaciji pa sam presao na grijanje na drva jer mi je mnogo isplativije i vecu kolicinu topline dobivam nego npr grijanjem na plinske peci kao dosad. Istina da ima vise posla oko grijanja na drva, treba se dobro pripremiti za zimu, ali grije savrseno! Lijep pozdrav


 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Peć za centralno grijanje na drva

Pozdrav...

 

evo ovih dana baš i ja građujem peć na drva za centralno grijanje...

Dosta sam se raspitivao i mnogo naučio što po forumima što kod susjeda priajtelja i znanaca a i po dućanima..

 

Evo ovako ti mogu reči ...:

 

Što se tice izbora ili kotao s mogucnoscu kuhanja i pecenja il isamo kota za vodu ..tu se  osjeti razlika jer kaotao koji je samo za vodu on svu snagu predaje vodi ...a kotao  za pečenje i kuhanje daje toplinu  i ploči za kuhanje i pečnici ...

 

Sad ovisi i kakvu izolaciju na kući imaš? 

 

Ali s kvalitetnom peči i dovoljnom snagom ne bi trebao iamti problema sa zagrijavanjem  tih 120 kvadrata...

 

Ja ti preporučam da kupiš centrometal bio pek 29 ... cca 27 kw snage na vodu ..i u svaku sobu koju griješ stavi  komodan radijator i s tim neces imat problema ....

 

ali svaki kotao kada ga okreneš na režim pečenja  onda on slablej grije cijeli sistem ...tako da nemoš i jare i pare ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Ja se grijem na brikete zadnje dvije godine i mogu reći da sam vrlo zadovoljna. Troškovi su dosta niži a kuća se brzo zagrije. Možete li mi reći koje su cijene drva? Čula sam da mnogi prelaze na grijanje na drva, ali nisam imala prilike iz prve ruke saznati malo više o tome, koliko je dovoljno za koliko m2 i sl. Hvala!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Peć za centralno grijanje na drva

Gdje živiš(msm s obzirom na klimu)?

Kolika je cijena i dnevni utrosak briketa?

Koju peč imaš?

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Peć za centralno grijanje na drva

Jest da je oke, al imas ovdje veci izbor grijanja .. Pa mozda bi ti bilo i ekonomicnije i jeftinije da se prebacis na bolju varijantu.

12 godina
neaktivan
offline
Peć za centralno grijanje na drva

Evo jedan zgodan video recenzije kotla centrometal bio pek 23

Može
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice