Mutna voda u bunaru

poruka: 5
|
čitano: 3.582
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Mutna voda u bunaru

Pozdrav! Prije cca 2 mj smo kupili kuću. Godinu dana nitko nije živio tamo. Kada smo došli voda je bila kristalno bistra, čovjek od kojeg smo kupili kuću ju je nosio na testiranje i sve je odlično. Prije par dana sam išla punit bazen, sve je bilo u redu, pošto je već bilo kasno ugasila sam vodu i krenula drugi dan punit kad počne teči mutna voda. Išla sam natočit u čašu i stvarno je toliko mutna da ne vidim ruku kroz čašu. Što mi je činiti a da ne košta lijevi bubreg, dali je to zbog prekomjernog korištenja pumpe, od stajanja, dali će mi sad stalno bit takva voda? Ne kužim se u bunare, evo još uvijek se prilagođavam na seoski život. Bunar nije bušen, čula sam da ima razlike u tome pa eto možda pomogne ta informacija. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 1:20 (Nicbruc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Mutna voda u bunaru
Ako je bunar bez kamenog dna, dakle sa muljevitim dnom, naravno da je sad zamucen, jer je pumpa razbila tlo.

Inace se voda iz bunara pumpa povrsinski, i ne pumpa se s njom bazen, nego hidrofor.

Sad ti ostaje za pocetak negasenim vapnom umirit bunar, pa vidjet dalje.

I malo razmislit prije nego sto iz bunara pocnes pumpat 5 kubika vode.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 7:04 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Mutna voda u bunaru

Pozdrav!

Provjeri razinu vode, sipka koja je u bunaru bi trebala biti potopljena barem pola m u vodi kako ne bi povukla mulj sa dna. Može se dogoditi da si punjenjem bazana smanjio razinu vode u bunaru i sada je potrebno neko vrijeme da se bunar napuni prirodnim putem. Bistrost vode bi se trebala sama stabilizirati u roku kojih tjedan/dva ako nisi kompletno ispraznio bunar, ako jesi tada bi trebalo zvati majstora kako bi izvadio i očistio sipku i lako moguće samu pumpu.

9 godina
offline
Re: Mutna voda u bunaru

Očito je da bunar (izvor) nema izdašnost za punjenje bazena... rijetko koji (kućni) ima, pa je došlo do zamučenja jer jer je pala razina vode u bunaru u odnosnu na razinu podzemne vode (saturiranog tla). Onda se desi da se forsira protok prema bunaru i on bude brži nego što je vrijeme taloženja i eto ti mulja u bunaru.

7 godina
protjeran
offline
Mutna voda u bunaru

Dakle nadji bunardziju da ti to rijesi, da ugasi bunar vapnom, kad se vodostaj vrati u normalu.

Ako je susno razdoblje, potrajat ce 10ak dana, ako je kisno, bude brze, logicno.

 

Il zovi Radeta, on zna najbolje:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice