Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

poruka: 119
|
čitano: 76.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
Pa na moju visinu sve su one male 😁 a sto se tice godina mogu i starije padati meni to ok 😂
6 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 22:24 (_itsmoriarty).
2 godine
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
geli4ever kaže...
Znaci hocu kad prodem da male padaju

Ti si u zabludi ako misliš da će ti parfem pomoći u tome. Prestani gledati glupe američke recenzente i njihove clickbait naslove.

 

Drugo, nitko ti ne može reći koji je pravi parem za tebe. Odi u lokalnu parfumeriju pa isprobaj.

 

I nemoj padati na Creed Aventus, Dior Sauvage i Bleu de Channel samo zato je su najpopularniji. To kupi samo ako ti se baš sviđaju.

 

Gdje god dođem svi nose pet-šest najpopularnijih parfema jer ne znaju za drugo. Za te novce možeš dobiti jednako kvalitetan parfem koji je tri puta jeftiniji.

(u dosta slučajeva i kvalitetnije parfeme ako znaš što hoćeš)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
@El Torro to je bila šala 😂 vidim da se dosta ekipe uhvatilo za tu recenicu. Znam da padaju na moj debeli novcanik 🤑
12 godina
online
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
geli4ever kaže...
Pozdrav, ovako uzeo bi dva razlicita jedan za svako dnevnicu i jedan za posebne prigode. Volio bi da budu dobri za zimu. Što se tice price rangea dao bi po parfemu do 1000kn, ali ne mora striktno biti neki skuplji. Moze biti i 100kn, ako je dobar. 90to godiste sam. Znaci hocu kad prodem da male padaju 😃

Hvala svima na savjetima! Iznenadio sam se koliko je ljudi odgovorilo u kratkom vremenu.

 Mozda Zadig&Voltaire This is him! za svaki dan, to je jedan od najboljih bang for buck, mozes kupiti za 300 kn 100 mL.. ili skuplje opcije vec spomenuti Bleu de Chanel (EDP ili Parfum) ili Dior Sauvage (EDP ili Parfum). EDT su isto dobri al su vise za toplije vrijeme. Za posebne prilike recimo Parfums de Marly Layton ili Armani Stronger With You Intensely ili Absolutely.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
2 godine
protjeran
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
El Torro kaže...

Ti si u zabludi ako misliš da će ti parfem pomoći u tome.

 A vi svi koji stavljate ta sranja na sebe ste u zabludi ako mislite da bilo šta s time postižete.

Parfemi su izašli iz mode prije 20 godina, danas ih stavljaju samo seljaci, realno.

 

Najbolje je otuširat se i stavit dezodorans, tada je to svježi i blagi miris i ugodan za ljude oko tebe.

Sa parfemima ispadate smješni i očajni.

11 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
geli4ever kaže...
90to godiste sam. Znaci hocu kad prodem da male padaju 😃

 

Za ovo trebaš dobar auto, debel novčanik a i markirana roba pomaže (tim redosljedom), lako za parfem možeš se špricat i AXE dezićem 

2 godine
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ablad kaže...
El Torro kaže...

Ti si u zabludi ako misliš da će ti parfem pomoći u tome.

 A vi svi koji stavljate ta sranja na sebe ste u zabludi ako mislite da bilo šta s time postižete.

Parfemi su izašli iz mode prije 20 godina, danas ih stavljaju samo seljaci, realno.

 

Najbolje je otuširat se i stavit dezodorans, tada je to svježi i blagi miris i ugodan za ljude oko tebe.

Sa parfemima ispadate smješni i očajni.

Kontradiktirao si se u istom postu. Zašto stavljaš dezodorans ako ti nije bitno kako mirišeš? Uzmi onaj roll-on kristal bez mirisa i miran si.

A to što govoriš za druge ljude, to mene osobno ne zanima. Ja nosim parfem isključivo radi sebe.

12 godina
online
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

Stavljajte dezodorans jer ugodnije mirise nego parfem.. rofl

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
geli4ever kaže...
Postovanje, htio bi kupiti neki muski parfem, ali ih toliko ima da ne znam od kuda krenuti isprobavati. Pa molim za preporuke nekih, kako bi smanjio kolicinu isprobavanja. Hvala u naprijed!

Dobar dan, dobar večer kolega. 
Kao što su kolege prije kazale, budite uvijek malo ipak konkretniji u upitima 

geli4ever kaže...
Pozdrav, ovako uzeo bi dva razlicita jedan za svako dnevnicu i jedan za posebne prigode. Volio bi da budu dobri za zimu. Što se tice price rangea dao bi po parfemu do 1000kn, ali ne mora striktno biti neki skuplji. Moze biti i 100kn, ako je dobar. 90to godiste sam. Znaci hocu kad prodem da male padaju 😃

Hvala svima na savjetima! Iznenadio sam se koliko je ljudi odgovorilo u kratkom vremenu.

Obzirom ste se odredili za zimu, ovo su neki moji prijedlozi, izbor, obzirom ih sve imam i koristim čim više i češće, ustvari u prilikama kada je primjereno. 
Makar zima može se u kontekstu spomenuti već i u listopadu, ovo shvatite kao od polovice prema studenom. 
LISTOPAD; CARON ”Le 3 Homme de CARON„, alternativa GUERLAIN ”L'Instant De Guerlain” EdT, 

STUDENI; CARON „YATAGAN„, alternativa BENTLEY ”For Man Intense”, 

PROSINAC; DIOR ”Eau Sauvage Parfum”, alternativa SALVATORE FERAGAMO „Uomo Signature”, 

SIJEČANJ; BVLGARI ”Man in Black”, alternativa CHANEL ”ANATEUS pour Homme”, 

VELJAČA, GIVENCHY ”Gentleman Only Absolute”, u zadnje vrijeme teško nabavljiv, alternativa DIOR ”Sauvage Elixir”, 

OŽUJAK; PRADA ”L'Homme Intense”/Luna Rosa Black”, alternativa ARMANI ”Stronger with you Absolute”. 

Ovo su mirisi koji, skromno priznajem moj subjektivan ukus i koji mi odgovaraju, su u rotacijama na meni čim se ukaže prilika. 
Da budem jasan, ako je primjerice kako i ustvar je ovih mjeseci toplije iznadprosječno, neki miris preporučen za Listopad, moguće će biti isto dobar za Prosinac! 
U kontekstu cijene, ovdje su najskuplji, svakako i toliko kvalitetniji po notama koje su prirodne, tako i po otvaranju, projekciji i ”odstajanju” engleski drydown jedan CHANEL ”Elixir” i DIOR ”Eau Sauvage Parfum” koji su oko 900.00 do malo iznad 1000.00 kuna, ali vrijede svake lipe. 
Nekako mi je najjeftinij, ali ne nikako i lošiji, BENTLEY ”For Men Intense” koji je oko 250.00 kuna. 
Nekako su ”NAJJAČI” BENTLEY i GIVENCHY, njih preporučam staviti barem sat vremena prije, da se note slegnu i da pokrene se projekcija, a trajanje im je na koži 8+ sati, odjeći i nekoliko dana. 
Uglavnom, ovo su kako bi Ashley sa kanala ”Gent Scents” kazao COMPLIMENT PULLER mirisi, neki su dosta soapy, barber shop kind uglađeni, dok su neki dosta buzzy na konjak, whiskey, možda i rum kolu. U kontekstu možebitnog pitanja, koliko puta pošpricati ove mirise, ja se vrtim oko 13 špriceva, četri po svakoj ruci po duljini, dva na svaku stranu vrata ispred i jedan otraga. Ali, ako imate kolega bujnu kosu slučajno, nije naodmet koji puta i po kosi nabaciti koji. Ako se nosi šal ispod kaputa, onda nemojte stavljati dva na vrat, već jedan, onaj drugi na šal. 


Ako mogu ikako još pomoći sa savjetom, samo pucaj, javljam se čim uzmognem! 

ATJ Lučko
2 godine
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
Minneyar kaže...

 Mozda Zadig&Voltaire This is him! za svaki dan, to je jedan od najboljih bang for buck, mozes kupiti za 300 kn 100 mL.. ili skuplje opcije vec spomenuti Bleu de Chanel (EDP ili Parfum) ili Dior Sauvage (EDP ili Parfum). EDT su isto dobri al su vise za toplije vrijeme. Za posebne prilike recimo Parfums de Marly Layton ili Armani Stronger With You Intensely ili Absolutely.

Z&V This is him je dobar ali ne za svaki dan. Grejp na otvaranju brzo ishlapi i ostane vanilija, tamjan i sandalovina. To je više zimski parfem.

Probaj YSL La Nuit de l'Homme, Terre d'Hermes, Mercedes Benz select, Dior homme sport, Guerlain l'homme ideal i sl. za svaki dan.

2 godine
protjeran
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
El Torro kaže...

Kontradiktirao si se u istom postu. Zašto stavljaš dezodorans ako ti nije bitno kako mirišeš?

 Bitno mi je kako mirišem, nauči čitat šta se piše, lijepo sam napisao da je najbolji svjež miris nakon tuširanja kojeg daje gel za tuširanje i dezodorans, a bitna je i čista odjeća.

Ne treba ti na to sve još i to sranje zvano parfem jer je tada to ultra pretjerivanje, zapravo smrdiš na parfem i ispadaš smješan.

 

Te fore da parfem stavljaš radi sebe okači mačku o rep, svrha parfema je da privuče pažnju drugog spola, ali to trebaju radit žene, a ne muški.

Šta je iduće? Da nećeš i nokte lakirat "radi sebe"? lol

 

P.S. Dezodorans se stavlja prvenstveno radi znojenja jer suzbija neugodne mirise, to mu je primarna svrha, a onda radi mirisa koji je skriven i suptilan i nije napadan kao parfemi.

 

14 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

Kad je vec tema o parfemima, ne treba posebno isticat da smo svi mi feminizirane pipice. Doso si među svoje momke, chill.

 

Ovdje podrzavamo brijanje pazuha, voznju automatika i lijepo sređene nokte.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ablad kaže...
El Torro kaže...

Ti si u zabludi ako misliš da će ti parfem pomoći u tome.

 A vi svi koji stavljate ta sranja na sebe ste u zabludi ako mislite da bilo šta s time postižete.

Parfemi su izašli iz mode prije 20 godina, danas ih stavljaju samo seljaci, realno.

 

Najbolje je otuširat se i stavit dezodorans, tada je to svježi i blagi miris i ugodan za ljude oko tebe.

Sa parfemima ispadate smješni i očajni.

Ja sam mislo da su panjevi poput tebe izašli iz mode tamo 80-ih godina ali onda pročitah tvoji post.


Parfem nije zamjena za dezodorans niti je dezodorans zamjena za parfem. 

S parfemom ne možeš ispast smjesan niti očajan ali s tvojim komentarom možeš ispast glup.

 

Sad lijepo odi s bakom pogledat Tri dva jedna kuhaj i pusti muškarce koji znaju da komentiraju.

 

 

12 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ablad kaže...
El Torro kaže...

Kontradiktirao si se u istom postu. Zašto stavljaš dezodorans ako ti nije bitno kako mirišeš?

 Bitno mi je kako mirišem, nauči čitat šta se piše, lijepo sam napisao da je najbolji svjež miris nakon tuširanja kojeg daje gel za tuširanje i dezodorans, a bitna je i čista odjeća.

Ne treba ti na to sve još i to sranje zvano parfem jer je tada to ultra pretjerivanje, zapravo smrdiš na parfem i ispadaš smješan.

 

Te fore da parfem stavljaš radi sebe okači mačku o rep, svrha parfema je da privuče pažnju drugog spola, ali to trebaju radit žene, a ne muški.

Šta je iduće? Da nećeš i nokte lakirat "radi sebe"? lol

 

P.S. Dezodorans se stavlja prvenstveno radi znojenja jer suzbija neugodne mirise, to mu je primarna svrha, a onda radi mirisa koji je skriven i suptilan i nije napadan kao parfemi.

 

I dalje nastavljaš pisat nebuloze. Ni jedan parfem ne može privući ženski spol koliko tvoje izjave mogu odbiti ženski spol. Ti da se okupas s parfemom ne bi ti pomoglo.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 20:37 (R36).
2 godine
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ablad kaže...

 Bitno mi je kako mirišem, nauči čitat šta se piše, lijepo sam napisao da je najbolji svjež miris nakon tuširanja kojeg daje gel za tuširanje i dezodorans, a bitna je i čista odjeća.

Ne treba ti na to sve još i to sranje zvano parfem jer je tada to ultra pretjerivanje, zapravo smrdiš na parfem i ispadaš smješan.

 

Te fore da parfem stavljaš radi sebe okači mačku o rep, svrha parfema je da privuče pažnju drugog spola, ali to trebaju radit žene, a ne muški.

Šta je iduće? Da nećeš i nokte lakirat "radi sebe"? lol

 

P.S. Dezodorans se stavlja prvenstveno radi znojenja jer suzbija neugodne mirise, to mu je primarna svrha, a onda radi mirisa koji je skriven i suptilan i nije napadan kao parfemi.

 

Kupi jedan kvalitetni dezodorans pa ćeš vidjeti koliko je tvoj Old Spice, ili što već koristiš, zapravo loš.

Ali i taj dezodorans će projecirati isto kao i parfem, zavisno koliko staviš.

Da ne govorim kad se oznojiš.

 

Kao što je rekao R36, miješaš kruše i jabuke.

2 godine
protjeran
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
El Torro kaže...

Kupi jedan kvalitetni dezodorans pa ćeš vidjeti koliko je tvoj Old Spice, ili što već koristiš, zapravo loš.

 95% te cijene je radi imena, ostalih 5% je realna vrijednost.

Armani se ne bavi proizvodnjom dezodoransa, kao što se ne bavi ni proizvodnjom parfema, kao što se na bavi ni jedan modni brend koji spominjete.

Postoji par velikih kompanija koje to štanacaju i okače tvoje ime i logo na njega, i onda se nabije cijena u nebo.

 

To je porez za naivce.

13 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

Kad ste se dotakli dezodoransa, koji su ovako dosta neutralni, da se ne osjete na kilometar? Axe, Old Spice i slične izbjegavam jer su dosta izraženi. Do sada sam uvijek koristio Dove Clean Comfort i taj mi je ok, ima li neki drugi što nema intezivan miris?

Što se tiče parfema, ne volim puno para davati na to. Obično 100ak kn i to je to. Uglavnom Magic Man, Golden Secret. Bacite oko i na one Lidlove, 20-30 kn, kopije poznatih, a iznenađujuće dugo trajaju.

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

Trenutna kolekcija.

11 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
big smoke kaže...

Trenutna kolekcija.

 

Kolekcija vrijedi vise nego PC iz potpisa 

14 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ibme74 kaže...
big smoke kaže...

Trenutna kolekcija.

 

Kolekcija vrijedi vise nego PC iz potpisa 

 Pff. S obzirom na rast cijena u građevini i pogrebnim uslugama, ovaj mramor vrijedi vise

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

Guerlain i Chanel exclusifs su iskreno vrh vrhova, Chanel Coromandel je razina mirisa za sebe. Velike preporuke, vrijedi svake lipe, jedan od rijetkih. Čista umjetnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 13:26 (MarkicBrankic).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ablad kaže...
El Torro kaže...

Kontradiktirao si se u istom postu. Zašto stavljaš dezodorans ako ti nije bitno kako mirišeš?

 Bitno mi je kako mirišem, nauči čitat šta se piše, lijepo sam napisao da je najbolji svjež miris nakon tuširanja kojeg daje gel za tuširanje i dezodorans, a bitna je i čista odjeća.

Ne treba ti na to sve još i to sranje zvano parfem jer je tada to ultra pretjerivanje, zapravo smrdiš na parfem i ispadaš smješan.

 

Te fore da parfem stavljaš radi sebe okači mačku o rep, svrha parfema je da privuče pažnju drugog spola, ali to trebaju radit žene, a ne muški.

Šta je iduće? Da nećeš i nokte lakirat "radi sebe"? lol

 

P.S. Dezodorans se stavlja prvenstveno radi znojenja jer suzbija neugodne mirise, to mu je primarna svrha, a onda radi mirisa koji je skriven i suptilan i nije napadan kao parfemi.

 

 Ovo mora da je troll. Čista projekcija ovdje. Ja kupujem Serge Lutens zato što prave čistu umjetnost u formi mirisa. Ja svaki dan nosim i kod kuće miris radi sebe, da mi promjeni doživljaj dana. Ako mogu slušati muziku i gledati filmove kao umjetnost, onda se to može postići i olfaktivnim putem. Ti pričaš gluposti, vidim da si teški laik. I očigledno nisi nikada probao Antaeus i Kouros, zato što nemaš dovoljno testosterona da bi ikada mogao nositi takve monstrume od mirisa.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
sveupitni kaže...

Parfeme koristim iz Zare. Fino mirišu sa 90-120 kn cca. Nemam srca dati velike novce za markirane parfeme

 Isto tako i ja slušam samo muziku sa reklama na TV-u. Nemoraš se mučiti tražiti na internetu, a lijepo zvuči, nemam volje tražiti išta više iz glazbe iskreno!

13 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
MarkicBrankic kaže...

Guerlain i Chanel exclusifs su iskreno vrh vrhova, Chanel Coromandel je razina mirisa za sebe. Velike preporuke, vrijedi svake lipe, jedan od rijetkih. Čista umjetnost.

Uopće nema zbora, kvaliteta na visokom nivou, no jedna mala digresija kolega. 
Guerlain je brand, a kako rade dosta toga iz svog portfolia, oni su konkretno DIZAJNERSKI mirisi. Moj vrlo prvi izbor je kod njih ”Vetiver”, miris kao stvoren za Bogove, greškom spušten među smrtnike. 
Kada govorite o mirisu konkretno ”Coromandel”, a ja bih nadodao i ”Sycamore”, to jesu CHANEL primarno, ali iz serije ”Les Exclusif” linije, koja je negdje na pola puta, između dizajnerskih djela i Nishe kvalitete jednog ”umjetničkog djela”, kreacije, mirisa. 

Ali da ih ima podosta više koji su čista umjetnost, budem se u mjesecu svibnju dotaknuo ove teme opet intenzivno, do tada sam u tehničkoj nemogućnosti najjednostavnije rečeno. 

MarkicBrankic kaže...
ablad kaže...
El Torro kaže...

Kontradiktirao si se u istom postu. Zašto stavljaš dezodorans ako ti nije bitno kako mirišeš?

 Bitno mi je kako mirišem, nauči čitat šta se piše, lijepo sam napisao da je najbolji svjež miris nakon tuširanja kojeg daje gel za tuširanje i dezodorans, a bitna je i čista odjeća.

Ne treba ti na to sve još i to sranje zvano parfem jer je tada to ultra pretjerivanje, zapravo smrdiš na parfem i ispadaš smješan.

 

Te fore da parfem stavljaš radi sebe okači mačku o rep, svrha parfema je da privuče pažnju drugog spola, ali to trebaju radit žene, a ne muški.

Šta je iduće? Da nećeš i nokte lakirat "radi sebe"? lol

 

P.S. Dezodorans se stavlja prvenstveno radi znojenja jer suzbija neugodne mirise, to mu je primarna svrha, a onda radi mirisa koji je skriven i suptilan i nije napadan kao parfemi.

 

 Ovo mora da je troll. Čista projekcija ovdje. Ja kupujem Serge Lutens zato što prave čistu umjetnost u formi mirisa. Ja svaki dan nosim i kod kuće miris radi sebe, da mi promjeni doživljaj dana. Ako mogu slušati muziku i gledati filmove kao umjetnost, onda se to može postići i olfaktivnim putem. Ti pričaš gluposti, vidim da si teški laik. I očigledno nisi nikada probao Antaeus i Kouros, zato što nemaš dovoljno testosterona da bi ikada mogao nositi takve monstrume od mirisa.

Često kako na forumu, tako i u svakodnevnom životu prečesto naletim na ”pojedince” kojima je dovoljno znati dva vica i već su vrhunski vicmaheri, mo'š pomisliti genijalaca. 
Osobno nisam nikada ponjušio niti jedan Serge Lutens miris do sada, no nadam se da budem svojevremeno. Ali iznimno odlično znam što su i Pour Monsieur, i Anateus, pa i Kouros. 
Pour Monsieur mi je apsolutno top za nabaviti uskoro, možda čak i 2/100ml bočice, ma frapiran sam koliko je odličan, skromno ponizno kažem na mojoj koži, da to nije pravo za povjerovati. 
Anateus je priča pak za sebe, da je vrh nema zbora, ali nekako bih kazao da nije za svakodnevno, već za neke posebne trenutke isključivo, u hladnije doba godine, nešto svečarsko. 
Kouros sam probao jednom, ”u debelo krivo pretoplo” godine, tako da sa doživljenim iskustvom, vjerujem da postoji vrijeme i priča da ga se stavi na junačka ramena i ode u pobjedu. 

MarkicBrankic kaže...
sveupitni kaže...

Parfeme koristim iz Zare. Fino mirišu sa 90-120 kn cca. Nemam srca dati velike novce za markirane parfeme

 Isto tako i ja slušam samo muziku sa reklama na TV-u. Nemoraš se mučiti tražiti na internetu, a lijepo zvuči, nemam volje tražiti išta više iz glazbe iskreno!

Imao sam jednog poznanika, skorom dobrog prijatelja, no život ga nije mazio, prije dvije godine otišao je na put, sa one strane jave, i sna. 
Za njega me veže puno veselih i nadasve smiješnih situacija, pa čak i kada sam ga morao čupati iz govana, koje je pustio svojim nepromišljenim stavovima, ali na kraju, sve samo pozitiva. 
On je bio isto za ”mirise” od 50.00 do max 100.00 kuna, i nebi bio nikakav problem da ih je on koristio u nekoj umjerenoj količini, sa ciljem i svrhom. Ali ne, on ako nije u startu bocu od nekih 50ml stresao a barem četvrtinu na sebe, nije učinio ništa. Ma kakva priča, pokušavanja pojasniti da je manje više, ciljano, sa svrhom, moj Boby, jer je bio po rođenju iz Australije, je tukao i lupao samo po svojem. Nije da nije bio svako toliko svježe otuširan, obrijan, popeglan, ali kada je išao na posao uvijek je svratio do DM-a, i drugo tuširanje nekim ”mirisom”, dok nebi čak po neki puta i zasmrdio. 

Da se malo reeditiram, u zadnjih godinu dana, otprilike koliko sam zapustio temu, sam nabavio još nešto dobrih mirisa, i tri vrhunska Nishe ( CREED ”Green Irish Tweed”, CREED ”Boais Du Portugal” i NISHANE ”Hacivat” ) izuzetna po mojem shvaćanju ODLIČNIH mirisa. 
Kako sam napomenuo, u prvoj trećini svibnja počinjem sa daljnjim pisanjem mojih recenzija, kako novih tako i onih koje sam učinio već, ali sada sa nekim odmakom, koliko sam se ja promjenio, izmijenio moj stav, pogled na neki miris. 
U procesu sam izrade tablice mojih 36 mirisa za cijelu godinu, gdje će jedan stupac biti zastupljen samo sa Nishe mirisima, drugi stupac će biti Dizajnerski mirisi ali apsolutno top iz ponude, dok će treći stupac biti ”Joker pomogni” gdje će biti drugi najbolji, primarno iz Nishe razine. No, kako punim tablicu, moguće dodam i četvrtu kolono, nešto u stilu ”Zlatna zaliha” gdje bi mjesto pronašli neki mirisi koje JEDNOSTAVNO MORAŠ IMATI, a nisu primarno u prva dva. Uglavnom, radim na projektu kojeg si tko želi može svatko iskopirati, popuniti sa svojim ukusom i stilom, kao i financijskom mogućnostima, gdje sam/ću postaviti svoj ukus, gdje sam pokrio svaki mjesec ( ne uvjetno i doslovce, obzirom na trenutne okolnosti ), gdje će me teško moći neki brend olako iznenaditi, povući u kupnju nečeg novog, možda boljeg od onog što je na mojoj listi i popisu. 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

U zadnje vrijeme sam bio poprilično neaktivan u ovoj svojoj temi, no i toj neaktivnosti je došao kraj. 
Obzirom su se neke stvari meni posložile, vrijeme je da se opet krene sa recenzijama mirisa koje imam u kolekciji. 
Ako sam i bio neaktivan u recenzijama, to ne znači da nisam testirao neke mirise, kako nove tako i stare, nego sam i uzimao podosta novih mirisa. 

Kako ću tijekom dana staviti popis svih mirisa koje imam u kolekciji, kako dizajnerskih tako i nishe, tako ću kasnije staviti i recenziju mirisa kojeg sam danas stavio na sebe, a da vam samo spomenem, radi se o jednom Australskom brandu, konkretno ”Goldfield&Banks” i mirisu ”Desert Rosewood”! Posjedujem i bočicu 100ml mirisa i tri uzorka, a kako sam testirao miris iz jednog od uzoraka, nakon recenzije, kada prvom prilikom budem testirao i bočicu, budem stavio i nadopunu recenzije ako bude kakvih znakovitih razlika, odstupanja ili čak i boljih dojmova. 

Čitamo se tijekom dana sa novim postovima ekipa! 

ATJ Lučko
2 godine
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

bez uvrede, ali mojoj generaciji parfemi na muškarcu su bili onako za metroseksualce, skoro pa....

ne koristim parfem, samo dezodoranse, losione poslije brijanja, te nekad nabacim losion, i kada nekud idem mešu ljude, a nisam se obrijao...

 

parfem not...

 

meni je nekako blesav osjećaj kada mi se približi muškarac koji se je naparfemirao, čudni mirisi neki, eto, iskreno.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
13 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
Zaporožac kaže...

bez uvrede, ali mojoj generaciji parfemi na muškarcu su bili onako za metroseksualce, skoro pa....

ne koristim parfem, samo dezodoranse, losione poslije brijanja, te nekad nabacim losion, i kada nekud idem mešu ljude, a nisam se obrijao...

 

parfem not...

 

meni je nekako blesav osjećaj kada mi se približi muškarac koji se je naparfemirao, čudni mirisi neki, eto, iskreno.

Uopće nema beda, apasolutno NHF kolega, ali! 

U kontekstu što vi doživljavate pod pojmom Gospodina i metroseksualca, znakovito nije u korelaciji jednakog predznaka. 
Neke kuće koje rade mirise, kao CREED recimo, izvorno mirise rade još od 16XX godine, a ona godina 1776 koja stoji na njihovim kutijama je od godine kada je proizvodnja preseljane u Francusku. 

Apropos (neke) poredbe između parfema i dezodoransa, ako se uopće može staviti, je da u dezodoransu NEMA ničeg prirodnog, ali i smisao korištenja, jer dezodorans zatvara pore ljudske kože, pa se ”ekipa” koja je uvjerena kako ne smrdi, ustvari truje dvostruko, kud znoj sa lošim tvarima iz tijela iste ne izlučuje putem znoja, tud se još oblažu sa kemijskim omotačem, koji dugoročno ne koristi njihovoj koži ali i zdravlju generalno uopće. 

U mojem slučaju dezodorsns NE postoji. 
Koja je računica bolja, otuširaš se i nabaciš neki idealan u to doba miris, parfem i živiš punim tijelom i kožom dulje od 12 sati, a možda i dulje, ili otuširaš se i svoju svježinu zatvoriš u neku kemiju, koja BTW traje koliko, ako i pola sata?!?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!

U ovom postu sastavljam popis mirisa/pafrema koje ja imam, bilo kao kupljen u original pakiranju, bilo dobivenih kao uzorak, bilo kao dekant. 

Uzimam u obzir da sam neke mirise recenzirao ranije, pa ih navodim samo taksativno, no to nije razlog da ih mogu testirat i opet, zar ne? 

Poradi prglednosti listu sastavljam po abecedi, uz naznaku dali je to NISHE, DIZAJNERSKI miris, original pakiranje u boci, uzorak ili dekant, ili kombinacija dvije ili tri opcije. 

 

ACQUA DI PARMA, NISHE, ORG. PAk., "COLONIA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, ORG. PAk., "COLONIA PURA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, ORG. PAk., "COLONIA CLUB" 

 

ACQUA DI PARMA, NISHE, ORG. PAk., "QUERCIA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, ORG. PAk., "LILY OF THE VALLEY" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "COLONIA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "OUD&SPICE" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "COLONIA ESSENZA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "SAKURA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "CAMELIA" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "OUD" 

ACQUA DI PARMA, NISHE, UZORAK, "YUZU" 

 

AMOUAGE, NISHE, ORG. Pak., "OVERTURE MAN" 

 

ARMANI, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "EAU DE CEDRE POUR HOMME"  

 

AZZARO, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "WANTED BY NIGHT" 

 

BENTLEY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "FOR MEN INTENSE" 

BENTLEY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "FOR MEN AZURE" 

BENTLEY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "FOR MEN ABSOLUTE" 

BENTLEY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "FOR MEN BLACK EDITION"

 

BVLGARI, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "GLACIAL ESSENCE" 

BVLGARI, DIZAJNERSKI, ORG. Pak.,"WOOD ESSENCE" 

BVLGARI, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "MAN IN BLACK" 

 

CARON, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., ""POUR HOMME DE CARON" 

CARON, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "LE 3E HOMME DE CARON" 

CARON, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "YATAGAN" 

CARON, NISHE, UZORAK, "NARCISSE BLANC" 

CARON, NISHE, UZORAK, "TABAC EXQUIS" 

 

CHANEL, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "ANATEUS POUR HOMME" 

 

CREED, NISHE, ORG. Pak, GREEN IRISH TWEED"  

CREED, NISHE, ORG. Pak, "BOIS DU PORTUGAL" 

CREED, NISHE, UZORAK, "MILESIME IMPERIAL" 

CREED, NISHE, UZORAK, "SILVER MOUNTIN WATER" 

CREED, NISHE, UZORAK, "HIMALAYA" 

CREED, NISHE, UZORAK, "AVENTUS COLOGNE" 

CREED, NISHE, UZORAK, "VIKING COLOGNE" 

 

DIOR, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "EAU SAUVAGE PARFUM" 

 

DOLCE&GABBANA, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "LIGHT BLUE" 

DOLCE&GABBANA, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "LIGHT BLUE INTENSE" 

 

DUNHIL, DIZAJNERSKI, ORG. Pak. "ICON" 

 

EX NIHILIO, NISHE, UZORAK, "VETIVER MOLOKO" 

EX NIHILIO, NISHE, UZORAK, "ATLAS FEVER" 

EX NIHILIO, NISHE, UZORAK, "CUIR CELESTE" 

 

GIVENCHY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "GENTLEMAN ONLY" 

GIVENCHY, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "GENTLEMAN ONLY ABSOLUTE" 

 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, ORG. Pak., "DESERT ROSEWOOD" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, ORG. Pak., " VELVET SPLENDOUR" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, ORG. Pak., " SOUTHERN BLOOM" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, UZORAK, "WOOD INFUSION" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, UZORAK " WHITE SANDALWOOD" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, UZORAK, "SUNSET HOUR" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, UZORAK, " BLUE CYPRES" 

GOLDFIELD&BANKS, NISHE, UZORAK, "BOHEMIAN LIME" 

 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "VETIVER" 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "VETIVER EXTREME" 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "HABIT ROUGE" 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "L'INSTANT DE GUERLAIN POUR HOMME" 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "COLOGNE L'HOMME IDEAL" 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "GUERLAIN HOMME" EDP 

GUERLAIN, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "GUERLAIN HOMME" EDT

 

HOUBIGANT, NISHE, ORG. Pak., "DUC DE VERVINS" ⇒ najgori otpad koji sam ikada pomirisao, kvasina, neka nte kvalitete makar je nishe brand

 

ISSEY MIYAKE, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "L'EAU D'ISSEY POUR HOMME" 

 

JOHN VARVATOS, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "DARK REBEL" 

 

LALIQUE, DIZAJNERSKI, ORG. Pak.,"WHITE" 

LALIQUE, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "ENCRE NOIRE" 

LALIQUE, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "ENCRE NOIRE A L'EXTREME" 

LALIQUE, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "ENCRE NOIRE SPORT"

 

MAISON FRANCIS KURKDIJAN, NISHE, UZORAK, "MASCULIN PLURIEL" 

MAISON FRANCIS KURKDIJAN, NISHE, UZORAK, "AMYRIS HOMME" 

MAISON FRANCIS KURKDIJAN, NISHE, UZORAK, "GENTLE FLUIDITY"

 

MERCEDES BENZ, DIZAJNERSKI, ORG. Pak., "SELECT" 

 

MONTALE, NISHE, UZORAK, "AOUD QUEEN ROSES" 

 

NISHANE, NISHE, ORG. Pak., "HACIVAT" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "NANSHE" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "SHEM" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "EGE/AIΓAIO" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "TUBEROZA" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "ZENNE" 

NISHANE, NISHE, UZORAK, "B-612" 

NISHANE, NISHE, DEKANT, "ANI" 

 

PARFUM DE MARLY, NISHE, ORG. Pak., "GALLOWAY"  

 

SALVATORE FERRAGAMO, DIZAJNERSKI, ORG. Pak.,  "UOMO" 

 

THE DIFERENT COMPANY, NISHE, UZORAK, "MAJANA SIN" iskreno, prvi puta saznao za taj brand 

 

THE MERCANT OF THE VENICE, NISHE, UZORAK, "ANDALUSIAN SOUL" 

THE MERCANT OF THE VENICE, NISHE, UZORAK, "RED POTION" 

THE MERCANT OF THE VENICE, NISHE, UZORAK, "GRAN TEATRO LA FENICE" 

THE MERCANT OF THE VENICE, NISHE, UZORAK, "OTOMAN AMBER" 

 

VOYAGES IMAGINAIRES, NISHE, UZORAK, "L'ÉCHAPPÉ SAUVAGE" 

 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "RENAISSANCE" 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "ZEFIRO" 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "DECAS" 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "KOBE" 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "NIO" 

XERJOF, NISHE, UZORAK, "40 KNOTS" 

 

U svakom narednom mjesecu bih trebao obnoviti popis, makar za jedan novi miris/parfem.

Oobzirom sam za danas izabrao koji testiram, primam prijedloge koji u subotu je na redu, ako je netko specijalno zainteresiran ?! 

 

Recenzija "DESERT ROSE" kasnije tijekom dana, dok sunce debelo potone iza obzora.   

 

 

 

 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Muški parfemi, savjeti, prijedlozi i rasprava!
ATJLučko kaže...

U kontekstu što vi doživljavate pod pojmom Gospodina i metroseksualca, znakovito nije u korelaciji jednakog predznaka. 
Neke kuće koje rade mirise, kao CREED recimo, izvorno mirise rade još od 16XX godine, a ona godina 1776 koja stoji na njihovim kutijama je od godine kada je proizvodnja preseljane u Francusku. 

 kad smo već kod gospode i povijesti, nije na odmet prisjetiti se zašto su uopće izmišljeni parfemi za gospodu

zato što su gospoda smrdjela jednako kao i oni što nisu gospoda, pa su parfeme koristili za maskiranje tog smrada 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice