Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

poruka: 13
|
čitano: 6.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

Da li se moze nekako priblizno znati od kad je akumulator u automobilu?
Koliko traje akumualtor do sledece zamjene? Da li ima datum proizvodnje na njemu, barem po tome da se zna nesto priblizno
Ja imam auto 4 godine, i nisam nikada mjenjao akumulator

12 godina
offline
Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

Pise na akumulatoru negdje. 

14 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato
keks99 kaže...

Da li se moze nekako priblizno znati od kad je akumulator u automobilu?
Koliko traje akumualtor do sledece zamjene? Da li ima datum proizvodnje na njemu, barem po tome da se zna nesto priblizno
Ja imam auto 4 godine, i nisam nikada mjenjao akumulator

 http://www.munja.hr/proizvodi/provjera-stanja-ispravnosti-akumulatora/

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
12 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato

Iako kod nas ljudi ne mjenjaju akumulator redovno,vjek im je trajanja oko 4 godine.

Pogotovo ako vozis diesel auto,nemoj niti razmisljati,kupuj novi prije zime jer ti je taj na automobilu minimalno star 4 godine!

Ne vjeruj ženi koja laže!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato
Milka30 kaže...

Iako kod nas ljudi ne mjenjaju akumulator redovno,vjek im je trajanja oko 4 godine.

Pogotovo ako vozis diesel auto,nemoj niti razmisljati,kupuj novi prije zime jer ti je taj na automobilu minimalno star 4 godine!

Da dizel je, ali od 70 i nesto ampera. Ljetos slusam muziku ugaseno auto po par sati, takodje i prosle zime sa curom i nije se nikad ispraznio. Auto sam kupio od nekog ko je ga tek uvezao. Moj otac je koristio 12 godina akumualtor doduse na benzincu i bio je 6 godina na poluotvorenoj garazi, znaci ima krov i jednu stranu, druga je suplja bez zida i napred.. A drugih 6 godina potpuno napolju i nije bilo problema pa ga je onako radi reda promenio. I koji akumualtor uzeti, TDI je u pitanju. Neki kvalitetan. Takodje sam ljetos mjerio, tj drug ja se bas ne razumem ima uredjaj za mjenjerenj akumualtora, i bilo je na optimalnoj vrednosti 12 volti ili necega drugog na tom izvoru, sta li bi, ne sjecam se jer se ne razumijem bas u to :D Neki njemacki je u njemu, kojeg nema ovde kod nas. Pa sad, ja bi opet uzeo istu marku ali je ne vidjam nigdje

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 19:57 (keks99).
12 godina
offline
Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

Varta je OEM za VAG vozila kao i vecinu drugih. 

14 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato
ivanzu kaže...

Varta je OEM za VAG vozila kao i vecinu drugih. 

 Promjenio na VW lupo 1.0 mpi 2003 godina akumulator. Jos originalan bio varta... Jel mozes vjerovati nakon toliko godina da je izdahnuo... A novi prdnu vrlo brzo.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato

Znam, kod staroga je Varta izdrzao 11 godina na dizlu koji se voza vecinom po gradu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 22:42 (ivanzu).
5 godina
neaktivan
offline
Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

Cuo sam da su oni "Topla" akumulatori dobri.. 
Da li je bolje uzeti Topla ili Vartu kad se uporedi cijena i kvalitet jer nisu ni ovi jeftini topla, dodje oko 80eura od 75ah Topla.. Prijatelj ga ima od prosle zime i za sad mu je odlican, nema problema pali na milimetar u po zime.. Koliko ce trajati to ne zna

I da li postoje fejk topla, varta na ovim oglasima sto ljudi prodaju? Ili su to sve originali

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 19:13 (keks99).
10 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato
keks99 kaže...

Cuo sam da su oni "Topla" akumulatori dobri.. 
Da li je bolje uzeti Topla ili Vartu kad se uporedi cijena i kvalitet jer nisu ni ovi jeftini topla, dodje oko 80eura od 75ah Topla.. Prijatelj ga ima od prosle zime i za sad mu je odlican, nema problema pali na milimetar u po zime.. Koliko ce trajati to ne zna

I da li postoje fejk topla, varta na ovim oglasima sto ljudi prodaju? Ili su to sve originali

 NE kupovat polovne akumulatore. Znaci to zaboravi, jer ima PUNO vise ljudi koji promjene datum akumulatora i onda ga prodaju pod novog (a zapravo je star vec ko zna kolko). Za Toplu ja vidim da su razlicita misljenja, nekad je dobra a nekad nije, pak za Vartu nisam vidio da se tko zalio a i vidim da je Varta prva ugradnja u dosta auta i ljudi ih bacaju tek nakon 10+ godina (ili malo prije ako se radi o autu sa start stopom koji se svakodnevno koristi). Kod mene je Varta bila stara malo vise od 7 godina, start stop uvijek radi kad zadovolji sve uvjete ali sam ju zeznuo zbog moje krivice (ugradio novu multimediju, vukla struju pa tak i povukla akumulator, to rijesio i akumulator je bio ono vec u dosta losem stanju zbog toga i nakon par dana neki modul od kuke mi povuce struju i tu je izdahnuo).

9 godina
offline
Moze li se priblizno znati od kad je akumulator?

Po mom iskustvu, nebitno je koje je marke akumulator. Ta tehnologija je debelo preko 100god. stara i ništa se nije bitno promijenilo. Nema pravila koliko će izdržati, obično kad ode onda je otišao zauvijek. Sad upali OK, slijedeće paljene niti cvrc. 

Samo treba paziti da se ne isprazni do kraja, pogotovo izverglavanjem kad je motor neispravan/poluispravan. ... ni to nije pravilo, u mom Meganeu je 3 godine star accu nekoliko dana zaredom bio ubijen, pa punjen (umrla CR pumpa, dize, sve... jbmti Renault 1.5dCi). Prošlo dvije godine od popravka i taj isti accu još je dobar. Nemam pojma koji je, bio je najjeftiniji kad je originalni umro nakon 6 godina.

Slična iskustva imam kroz 40-ak godina sa traktorima i autima u familiji. Jedino na benzincima traju koju godinu duže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 21:51 (dpanijan).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato

Vjerojatno i ne mijenjaju datum, već su za siću nabavili otpisane nove akumulatore koji se nisu prodali u roku koji definira proizvođač, a nakon kojeg svojstva počinju degradirati ako se ne koristi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Moze li se priblizno znati od kad je akumulato
MrBlc kaže...

Vjerojatno i ne mijenjaju datum, već su za siću nabavili otpisane nove akumulatore koji se nisu prodali u roku koji definira proizvođač, a nakon kojeg svojstva počinju degradirati ako se ne koristi.

 Ma mjenjaju... Bas mi majstor veli da ima hrpa ljudi koji se ne kuze u akumulatore, i onda kupe od nekog svercera akumulatorima na njuskalu na foru da je akumulator izvadjen iz karamboliranog auta koji je star tipa do godinu dana, a ti likovi su samo nastancali novi datum na akumulator i prodaju ga pod novi bez garancije. Ovo je valjda najlaksa lova, kupis neki akumulator koji ce izdrzat par mjeseci, napuni ga i pobere dobru lovu, vidjeno 100 puta vec

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice