Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

poruka: 6
|
čitano: 2.840
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Ima li vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Imam problemčić.

Kupio bih perilicu suđa  i postavio u kuhinju. Nailazim na nedostatak a to je ventil za dovod vode u perilicu koje nema na zidu. Imam otvor za odvod i regulator tlaka kraj tog otvora.

Jel ikako moguće iz regulatora prenamijeniti u ventil za dovod vode uz minimalne radove poput kupnje nastavka ili se treba probijati zid i ako je moguce postaviti potreban ventil?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 19:25 (Aportus).
14 godina
offline
Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Kakvi regulatori tlaka, ti kad neznaš čemu nešto služi, izmisliš sam nazive. Taj "regulator tlaka" je najvjerojatnije običan ventil.

Najbolje ti je da pozoveš majstora, da uživo vidi o čemu se radi. Šta god trebalo raditi, treba alat, tj majstor

11 godina
offline
Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Stavi sliku tog "regulatora" jer ako kuća/ stan ima regulator tlaka on se stavlja odmah nakon vodomjera ili odmah nakon ulaza vodovodne instalacije u kuću. Vjerojatno je samo ventil. Ali i da je regulator, može se uzet voda od dovoda vode za sudoper gdje trenutno vjerojatno imaš kutni ventil s 1 izlazom zamijeniš sa onim sa 2 izlaza. I nemaš nikakvog razbijanja. Jedino će imat manji tlak na sudoperu dok perilica radi.

6 godina
offline
Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Krivo sam se izrazio, radi se o klasicnom ventilu koji  zatvara dotok vode u slavinu iznad.

12 godina
odjavljen
offline
Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Znači imaš klasični 1/2" na 3/8" ventil za slavinu na sudoperu? Ako je tako, onda samo trebaš kupiti kombinirani ventil za slavinu/perilicu i zamijeniti ga

12 godina
offline
Ima lo vodoinstalatera? Potrebna pomoć

Tko radi najkvalitetnije regulatore tlaka vode. Već kada se ga mora mjenjat, da se stavi bar na papiru najbolji. Ovaj stari je izdržao 11 god.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice