Kupnja (preporuka) klime

poruka: 22
|
čitano: 29.056
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Kupnja (preporuka) klime

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne .

10 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
Jorket kaže...

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne .

 Pozdrav, ja ti osobno ne bih preporučio Korel klimu nikad ni za živu glavu! Montiram duži niz godina klime. Od ova dva izbora uzmi Mideu, Midea je ista Vivax, sve je isto od elektronike, kompresora, Midea=Vivax. Vjeruj mi nećeš požaliti, odlične su. Inače imaju najjači ispuh zraka. Te ostale Hair, Hyundai,Toyotomi, Azuri bježi od toga što dalje. Stvar je u tome da ako ti se nešto dogodi na servis i garanciju možeš zaboraviti. Azuri i nije toliko loša, nešto je bučnija pri radu za razliku od drugih klima, ako želiš nešto bolje, uzmi Panasonic, Gree. Ali vjeruj mi Midea ti je i više nego dovoljna, ja osobno kod sebe imam 2 komada i prezadovoljan sam.

:)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 17:42 (CPU).
7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime

Hvala na odgovoru,  ima li jos nešto na cega moram paziti kada kupujem klime, specifikacije i to?

11 godina
neaktivan
offline
Kupnja (preporuka) klime

Vivax 

Gree

Mitsubishi 

I to je to iako ne znam za novi mitsubishi kakav je ali stari je bio super... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.
14 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
Jorket kaže...

Hvala na odgovoru,  ima li jos nešto na cega moram paziti kada kupujem klime, specifikacije i to?

 Pazi još na odvod kondenzata da ti cijev odvoda ne bude preduga - u slučaju da pukne najeb*t ces se dok nađes pukotinu (ako će biti podžbukno ugrađena)

 

Montaža isto nije besplatna pa si i to uračunaj u troškove, ovisno o udaljenosti između unutarnje i vanjske jedinice cijena može poprilično skočiti i na par hiljada kuna (ali valjda nećeš vanjsku stavljati 10m dalje pa nemaš brige).

 

Za sobu od 35 kvadrata smatram da je 3.5kw previše, pogotovo ako imaš dobru izolaciju. Klime s inverterom od 2.5kw mogu bez problema rashladiti i veće prostore od 40 kvadrata. Imam Toshibu (daisekai) od 4.5kw koja hladi stan od cca 95 kvadrata koja se pokazala kao debeli overkill iako me 5 majstora uvjeravalo da trebam bar 2 unutarnje jedinice za hladiti cijeli stan. U donjem stan imam mitsubishi (kirigamine) od 2.4kw na istu kvadraturu i zbog činjenice da se topli zrak diže pa je prizemlje u startu nešto hladnije -  vrhunski hladi na "eco mode" jer u praksi se hlade kuhinja i blagovaona (zbog kuhanja) kad je najtoplije (dakle od cca 13-15h), dnevni boravak ponekad (sve mi je otvoreni prostor) i rijetko sobe onih par ljetnih dana kad je vani zrak na 40. Zbog dobre izolacije i stolarije naprosto nema potrebe za jačom klimom. Naravno ako je soba u potkrovlju gdje je inače sauna - onda uzmi jaču klimu (dakle 3.5kw).

 

Po stanovima koje prodajem najčešće vidim mitsubishi, toshibu, daikin, LG, Gree i Mideu.

7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime

Soba je na drugom katu kuće gdje hoču staviti klimu na zapadni dio, 35 m2, izolacija je dobra. Je li dobra onda od 3.5kw?

 

Dvoumim se između dva modela Midea Blanc II,

prvi (12HRDNX-QRD0FGW) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 65db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 600m3

drugi ( 12HFN8-QRD0GW ) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 63db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 540m3

Sad neznam kolika je ova razlika za 2db zvučne snage ili je bitnije gledati zvučni pritisak? Zvuči mi malo glasno to 65db.

Koliki je bitan protok zraka, je li bolje uzeti ovaj 600 ili 540? Hvala puno na odgovoru. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 20:06 (Jorket).
7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
CPU kaže...
Jorket kaže...

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne .

 Pozdrav, ja ti osobno ne bih preporučio Korel klimu nikad ni za živu glavu! Montiram duži niz godina klime. Od ova dva izbora uzmi Mideu, Midea je ista Vivax, sve je isto od elektronike, kompresora, Midea=Vivax. Vjeruj mi nećeš požaliti, odlične su. Inače imaju najjači ispuh zraka. Te ostale Hair, Hyundai,Toyotomi, Azuri bježi od toga što dalje. Stvar je u tome da ako ti se nešto dogodi na servis i garanciju možeš zaboraviti. Azuri i nije toliko loša, nešto je bučnija pri radu za razliku od drugih klima, ako želiš nešto bolje, uzmi Panasonic, Gree. Ali vjeruj mi Midea ti je i više nego dovoljna, ja osobno kod sebe imam 2 komada i prezadovoljan sam.

:)

 

štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 

Dvoumim se između dva modela Midea Blanc II,

prvi (12HRDNX-QRD0FGW) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 65db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 600m3

drugi ( 12HFN8-QRD0GW ) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 63db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 540m3

Sad neznam kolika je ova razlika za 2db zvučne snage ili je bitnije gledati zvučni pritisak? Zvuči mi malo glasno to 65db.

Koliki je bitan protok zraka, je li bolje uzeti ovaj 600 ili 540? Hvala puno na odgovoru. 

7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 

Klima će biti 20-30 cm od prozora i bt če 2-3 m od onog vanjskog dijela krova, ne mogu drukcije.

 
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 23:03 (Jorket).
3 godine
protjeran
offline
Kupnja (preporuka) klime

Pazi na kondenzacijsku cijev tj odvod, meni je "majstor" stavio pad prema unutarnjoj jedinici, pa mi se kondezat vracao i natopio pola zida

10 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 Zašto ne bi stavio odmah iznad prozora, kakva buka, ove nove inverter klime se nečuju, pogotovo zato što će vrlo vrijetko radit kompresor na full-u. Bespotrebno je da montira klimu još dalje, samo će mu biti skuplje. Inverterski kompresori su puno bolje izbalansiraniji od "ON/OFF" kompresora. Inverterske klime puno brže ohlade/ugriju prostor za razliku od ON/OFF kompresora, samim time su i znatno tiše, te je vibracija smanjena na najmanju moguću mjeru, gotovo da je nema.  Prouči malo! 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 5:06 (CPU).
7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
CPU kaže...
štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 Zašto ne bi stavio odmah iznad prozora, kakva buka, ove nove inverter klime se nečuju, pogotovo zato što će vrlo vrijetko radit kompresor na full-u. Bespotrebno je da montira klimu još dalje, samo će mu biti skuplje. Inverterski kompresori su puno bolje izbalansiraniji od "ON/OFF" kompresora. Inverterske klime puno brže ohlade/ugriju prostor za razliku od ON/OFF kompresora, samim time su i znatno tiše, te je vibracija smanjena na najmanju moguću mjeru, gotovo da je nema.  Prouči malo! 

Nije problem udaljiti ju od prozora jer će vanjski dio biti odmah nasuprot unutarnje, montažer mi je rekao da će to biti 1000kn. Samo se nadam da je dobar montažer, da zna montirati, imaju firmu za klimatizaciju. Rekao je da radi najviše s Midea i Korel klimama. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 16:43 (Jorket).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
CPU kaže...
štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 Zašto ne bi stavio odmah iznad prozora, kakva buka, ove nove inverter klime se nečuju, pogotovo zato što će vrlo vrijetko radit kompresor na full-u. Bespotrebno je da montira klimu još dalje, samo će mu biti skuplje. Inverterski kompresori su puno bolje izbalansiraniji od "ON/OFF" kompresora. Inverterske klime puno brže ohlade/ugriju prostor za razliku od ON/OFF kompresora, samim time su i znatno tiše, te je vibracija smanjena na najmanju moguću mjeru, gotovo da je nema.  Prouči malo! 

 pa ajde razmisli malo? pa jel isto ako je vanjska jedinica odma do prozora ili je bolje da se stavi nesto dalje? kod mene uzasno buci, i jos zid stvara neku vibraciju, nedaj boze da jos ostavim prozor na kant znaci koma, vanjsku jedinicu sto dalje i nize  od prozora.

10 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
štef666 kaže...
CPU kaže...
štef666 kaže...
Nemoj si samo vanjsku jedinicu stavljati odmah iza tj iznad prozora, ako mozes makni je sto dalje od prozora da ti ne buci, pogotovo ako je pod krovom jer ce ti se buka odbijati tj vracati.

 Zašto ne bi stavio odmah iznad prozora, kakva buka, ove nove inverter klime se nečuju, pogotovo zato što će vrlo vrijetko radit kompresor na full-u. Bespotrebno je da montira klimu još dalje, samo će mu biti skuplje. Inverterski kompresori su puno bolje izbalansiraniji od "ON/OFF" kompresora. Inverterske klime puno brže ohlade/ugriju prostor za razliku od ON/OFF kompresora, samim time su i znatno tiše, te je vibracija smanjena na najmanju moguću mjeru, gotovo da je nema.  Prouči malo! 

 pa ajde razmisli malo? pa jel isto ako je vanjska jedinica odma do prozora ili je bolje da se stavi nesto dalje? kod mene uzasno buci, i jos zid stvara neku vibraciju, nedaj boze da jos ostavim prozor na kant znaci koma, vanjsku jedinicu sto dalje i nize  od prozora.

 Ti ne umiješ slušat, tvoja klima je stariji model, ja znam šta ja pričam jer se bavim time. Koliko si ti klima instalirao pa na temelju toga zaključuješ da ću mu inverter klima pravit vibracije koje su kod tebe?? Čovječe kod mene su dvije inverter Vivax klime iznad prozora i nikakavih vibracija nema. Pričaš gluposti.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 20:12 (CPU).
3 godine
protjeran
offline
Kupnja (preporuka) klime

Je takav je i meni instalirao, pa pitam te dali je bolje da je pored ili dalje? sta hoces reci da vanjska jedinica proizvodi 0db?

7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime

Koliko je bitan ovaj rashladni učinak klime,taj raspon. Jel bolje kad je više ili manje i zašto?. Hvala. :)

10 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
štef666 kaže...

Je takav je i meni instalirao, pa pitam te dali je bolje da je pored ili dalje? sta hoces reci da vanjska jedinica proizvodi 0db?

 Vidim da trolaš. Jeli uopće tvoja klima inverter, govorim već u nekoliko postova da inverter ne može proizvodit toliku buku kao ON/OFF klime. 

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
16 godina
offline
Kupnja (preporuka) klime

Osobno imam Azuri klimu koju si spomenuo (AZI-WE35VE), evo već polako treća godina. Hladi stan od 42 kvadrata, upravljiva iz daljine preko aplikacije na mobu (ima ugrađen WIFI). Osobno sam jako zadovoljan i nisam dosad imao nikakvih problema s njom. Plaćena 2800kn plus 1000kn montaža.

9 godina
offline
Kupnja (preporuka) klime

Umene Vaillant hladi gez greške već podosta vremena...a pošto vidim da se baš ne spominju zanimaju me mišljenja rashladnih stručnjaka 

7 godina
offline
Re: Kupnja (preporuka) klime
štef666 kaže...

Ja trolam a ti kakti majstor nemas pojma koliko nekakva jedinica proizvodi db? nebitno sta je

 Premda, ovih 55-60 dB kaj moderne vanjske jedinice proizvode ti je jednako glasnoći normalnog razgovora, i još je usmjereno dalje od klime ( u smjeru strujanja zraka).

Ako zid ne vibrira i sve je dobro zašarafljeno, ne čuješ skoro ništa ako nisu direkt uz vanjsku jedinicu.

Dobro kolega kaže, možda je kod tebe stari sistem, a ne inverter.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Kupnja (preporuka) klime

Osobno tik uz prozor imam namontiran Mitsubishi inverter, vanjska jedinica se ne cuje apsolutno nista...

2 godine
neaktivan
offline
Kupnja (preporuka) klime

Lp, 

HISENSE ENERGY PRO WIFI 12K - QE35XV0A 

 

MITSUBISHI HR35VF

Treba mi više za hlađenje

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice