Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

poruka: 37
|
čitano: 6.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

 Početkom tjedna javi mi se neki kupaca pita je li neki predmet koji oglašavam prodan.Odgovorim nije,još je na prodaju.On mi šalje svoje poruke,ali vidim da ih na Njuškalu ne čita,nisu pročitane (još su bijele),no i dalje se dopisujemo te mi on šalje svoju adresu i broj mobitela.Kaže da mu odgovara hp24sata,i još napominje da stavim sa pouzećem.I tako ja pošaljem predmet(nije neka vrijednost,niti skupo,oko 70kn).No onda na trackingu hp vidim da je preusmjerio pošiljku u poštanski ured,te da je kasnije bila na dostavi,no nije uručena,i sad se može podići u pošti.Sve se meni čini da taj paket uopće nikad neće preuzeti taj gospodin.Sad me zanima  ,da li mu smijem objaviti ime , prezime, adresu,broj telefona i vaš savjet gdje da to učinim jer u našem kroatistanu  vladaju čudni zakoni(jel objavljivanje tih podataka online uopće legalno). Znam da ću kad se paketić vrati platiti duplu poštarinu+tko zna koliko toga još.Ima li tko iskustva ili savjet-ne želim platiti duplu poštarinu, odnosno natrag svoj paket,može li me pošta tužiti ili ovršiti zbog toga što odbijam paket koji sam poslala.Javite se ljudi iz Kroatistana.Imam screenshot naše prepiske,samo me malko strah objaviti mu podatke bez prethodnog istraživanja.

11 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
LYKKE kaže...

... ,da li mu smijem objaviti ime , prezime, adresu,broj telefona i vaš savjet gdje da to učinim jer u našem kroatistanu  vladaju čudni zakoni(jel objavljivanje tih podataka online uopće legalno). 

mislim da ne smiješ, a bogme isti ili vrlo slični su ti zakoni i u škotistanu, francistanu, dojčestanu ili švicarstanu...

da, čudni su ti nekakvi stanovi i njihovi zakoni

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Hvala na savjetu.

13 godina
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Witchhunt zbog paketa od 70kn?

2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Da potjera,jer plaćam duplu poštarinu 

8 godina
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Oprosti, no gdje ti tocno vidis problem?

 

Covjek placa pouzecem. Vjerovatno snosi troskove postarine. Preusmjerio je paket, sasvim legalna i nimalo upitna radnja. Nije uspjela dostava - moze biti milion razloga. Jako veliki broj dostava "ne uspije" jer se dostavljac niti ne pojavi na adresi, neda mu se, kasni, daleko mu, nadrkan je, i onda samo klikne "neuspjela dostava". Posebice u HP-u se to desava. Covjek ima rok za podici paket u posti. Tri, pet ili koliko vec dana, mozda i duze uz placanje.

 

Ako je neka manja lokalna posta, mozda covjek ima dogovor s postarom da mu cuva paket "do petka", takodjer sasvim normalna situacija, covjek mozda ne stigne do poste u radno vrijeme, mozda je bolestan, mozda.....

 

I u najcrnjem scenariju, paket ti se vrati, platis tih par kn postarine, i sto? Razloga za nepreuzimanje paketa moze biti milion, od tih milion, jako malo ih je prevara.

 

Objavljivati neke podatke, razgovore i slicno, osim sto je zakonski zabranjeno, takodjer je moralno jako upitno, jer ponavljam - mozda postoji dobar razlog zasto paket jos nije preuzet.

 

I ja sam slao pakete, i vidio da stoje 3-4 dana od dana dospijeca na "mjesto za preuzimanje" i nisu podignuti, da bi covjek podigao slijedeci dan, ili preksutra, totalno nebitno, mjesta panici i poduzimanju nekih radnji jednostavno nema.

 

TI nisi prevaren(a) u ovoj prici, da, mozes izgubiti iznos postarine, no, to je toliko mizerna cifra da niti ce neko stati u obranu tvojih "prava", niti ce to neko smatrati prevarom, niti tebe ostecenom stranom....

 

Briga oko "ovrhe" ili "tuzbe" zbog iznosa jedne postarine.... Mislim, stvarno? Ne, ozbiljno, stvarno?

 

Neznam razlog zasto nebi zeljela svoju stvar, koju si ocigledno prodala nekome, nebi zeljela nazad, pa ok, popusila si, platila si postarinu nepotrebno, ali, i dalje je to tvoja stvar, i dalje ima svoju vrijednost, i vjerovatno ce je i dalje netko drugi kupiti, ako ovo bas propadne...

 

Jednostavno ne razumijem..... a posebice sam zbunjen tvojim odbijanjem da uzmes taj paket nazad. Zbog troska od 20-30kn.... Hmm.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 9:49 (Damir22).
2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Ok,uhvatio me neki osvetoljubiv bijes, uglavnom lekcija naučena.

13 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Damir22 kaže...

 

Objavljivati neke podatke, razgovore i slicno, osim sto je zakonski zabranjeno, takodjer je moralno jako upitno, jer ponavljam - mozda postoji dobar razlog zasto paket jos nije preuzet.

Khm... khm.....

 

Uglavnom Damir objasnio. Samom objavnom na forumu si potrošila više vremena i truda nego je bilo potrebno. Pregrizi i ajd dalje.

2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Flickr,tako će i bit izgleda, hvala 

2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Qickrl,tako će i bit izgleda, hvala 

13 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
LYKKE kaže...

Flickr,tako će i bit izgleda, hvala 

 

LYKKE kaže...

Qickrl,tako će i bit izgleda, hvala 

 

15 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
LYKKE kaže...

Da potjera,jer plaćam duplu poštarinu 

 -plačaš školu, znanje.. to je neprocjenjivo :) .. tj na lošiji način si naučio/la zašto se to tako ne radi ili što je prihvatljiv rizik, kao i to da neovisno dobar-loš zakon i dalje postoji, ne možeš ga kršiti itd. .. i ispada često da zakon više štiti one loše, kriminal-prevaru neog što štiti dobre-nevine.. no da, to je RL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Nije to par kuna, s pouzećem , dupla poštarina ( tamo i nazad) bit će bar 50 kuna ako ne i više. Za predmet od 70 kn, popušiš 50. Mene su tako jednom zeznuli, pa reko šaljem kad pare sjednu na račun, prodao cijelu svoju PS4 kolekciju igara bez ikakvih problema 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
LYKKE kaže...

 Početkom tjedna javi mi se neki kupaca pita je li neki predmet koji oglašavam prodan.Odgovorim nije,još je na prodaju.On mi šalje svoje poruke,ali vidim da ih na Njuškalu ne čita,nisu pročitane (još su bijele),no i dalje se dopisujemo te mi on šalje svoju adresu i broj mobitela.Kaže da mu odgovara hp24sata,i još napominje da stavim sa pouzećem.I tako ja pošaljem predmet(nije neka vrijednost,niti skupo,oko 70kn).No onda na trackingu hp vidim da je preusmjerio pošiljku u poštanski ured,te da je kasnije bila na dostavi,no nije uručena,i sad se može podići u pošti.Sve se meni čini da taj paket uopće nikad neće preuzeti taj gospodin.Sad me zanima  ,da li mu smijem objaviti ime , prezime, adresu,broj telefona i vaš savjet gdje da to učinim jer u našem kroatistanu  vladaju čudni zakoni(jel objavljivanje tih podataka online uopće legalno). Znam da ću kad se paketić vrati platiti duplu poštarinu+tko zna koliko toga još.Ima li tko iskustva ili savjet-ne želim platiti duplu poštarinu, odnosno natrag svoj paket,može li me pošta tužiti ili ovršiti zbog toga što odbijam paket koji sam poslala.Javite se ljudi iz Kroatistana.Imam screenshot naše prepiske,samo me malko strah objaviti mu podatke bez prethodnog istraživanja.

Još uvijek ima šanse da preuzme paket, pa se nadajmo da će tako i biti.

 

Nadalje, naši ljudi imaju izrazito nizak osjećaj odgovornosti (moralne i kulturne), danas nešto naruče, kroz 24h se predomisle i *ebe im se, dok nisu nekako vezani za tu narudžbu oni će bez pardona ignorirati svaku daljnju komunikaciju. I zato ako nešto prodaješ moraš ih nekako obavezati da poštuju svoju odluku, tvoje vrijeme i novce. To ćeš najlakše napraviti tako da im naplatiš dio troška odmah, a drugi dio neka plate pouzećem, ako im to ne odgovara ne trebaš s njima poslovati. Recimo naplatiš im odmah sve troškove poštarine, ili 50% cijene, a ostatak neka plate pouzećem.

 

Osobne podatke ne smiješ objaviti, koliko znam to je kažnjivo.

 

Nažalost ako ne preuzme paket ovo ti je škola za drugi put, računaj da je moglo biti i skuplje. A da je lik *pak ako ne preuzme paket to uopće nije upitno, ali nije to ništa čudno za nas.

 

Damir22 kaže...

Oprosti, no gdje ti tocno vidis problem?

 

Covjek placa pouzecem. Vjerovatno snosi troskove postarine. Preusmjerio je paket, sasvim legalna i nimalo upitna radnja. Nije uspjela dostava - moze biti milion razloga. Jako veliki broj dostava "ne uspije" jer se dostavljac niti ne pojavi na adresi, neda mu se, kasni, daleko mu, nadrkan je, i onda samo klikne "neuspjela dostava". Posebice u HP-u se to desava. Covjek ima rok za podici paket u posti. Tri, pet ili koliko vec dana, mozda i duze uz placanje.

 

Ako je neka manja lokalna posta, mozda covjek ima dogovor s postarom da mu cuva paket "do petka", takodjer sasvim normalna situacija, covjek mozda ne stigne do poste u radno vrijeme, mozda je bolestan, mozda.....

 

I u najcrnjem scenariju, paket ti se vrati, platis tih par kn postarine, i sto? Razloga za nepreuzimanje paketa moze biti milion, od tih milion, jako malo ih je prevara.

 

Objavljivati neke podatke, razgovore i slicno, osim sto je zakonski zabranjeno, takodjer je moralno jako upitno, jer ponavljam - mozda postoji dobar razlog zasto paket jos nije preuzet.

 

I ja sam slao pakete, i vidio da stoje 3-4 dana od dana dospijeca na "mjesto za preuzimanje" i nisu podignuti, da bi covjek podigao slijedeci dan, ili preksutra, totalno nebitno, mjesta panici i poduzimanju nekih radnji jednostavno nema.

 

TI nisi prevaren(a) u ovoj prici, da, mozes izgubiti iznos postarine, no, to je toliko mizerna cifra da niti ce neko stati u obranu tvojih "prava", niti ce to neko smatrati prevarom, niti tebe ostecenom stranom....

 

Briga oko "ovrhe" ili "tuzbe" zbog iznosa jedne postarine.... Mislim, stvarno? Ne, ozbiljno, stvarno?

 

Neznam razlog zasto nebi zeljela svoju stvar, koju si ocigledno prodala nekome, nebi zeljela nazad, pa ok, popusila si, platila si postarinu nepotrebno, ali, i dalje je to tvoja stvar, i dalje ima svoju vrijednost, i vjerovatno ce je i dalje netko drugi kupiti, ako ovo bas propadne...

 

Jednostavno ne razumijem..... a posebice sam zbunjen tvojim odbijanjem da uzmes taj paket nazad. Zbog troska od 20-30kn.... Hmm.....

Kolegica je pisala pod dojmom da neće preuzeti paket, a ti pišeš sa uvjerenjem da hoće. Ukoliko preuzme paket nema problema, ali ako ne preuzme ne možeš zaključiti "gdje je problem" i "nisi prevarena". Sorry, ali netko je potrošio i svoje vrijeme za pakiranje tog paketa, odlazak na poštu, čekanje u redu, plaćanje poštarine... osobno bi mu *ebao sve po spisku da mi to napravi. Recimo da bi rado proslijedio njegov broj mobitela svim telemarketing službama, uključujući i one "dionice-kripto prevare" koje su nekidan čopili. 

 

Ukoliko ne preuzme paket njegova vrijednost je pala za preko 50% jer će je poštarina pojesti. Tebi je 70kn možda sitniš, ali nekome nije, treba to poštovati.

 

Lonely Boy kaže...

Šaljem pouzećem i slabo pamtim loša iskustva. Odnosno 

samo jedno unazad par godina. Tvoja ideja je dobra, ali nece ti svatko uplacivati novce unaprijed mozda za neku mizeriju da ali ozbiljnije stvari i vece iznose tesko. Ja sam zadnje prodao poklopce za ps5, uzeo sam plave i mislim si idem probat prodati bijele ( iako ne znam kome bi trebali jer svi imaju bijelu konzolu po defaultu ) i eto javio se covjek sam ponudio da uplati lovu, uplatio nisam ni cekao da sjedne, otisao u hp poslao, njemu ss racuna jos se ponudio da nadoplati 1€ jer je postarina bila 6€ umjesto 5€što sam odbio jer hebe mi se za 1€ kad naletim na takvu osobu i ujedno prvi koji se javio na oglas i koji je odma i kupio bezvezne bijele poklopce.

ali takva ekipa je rijetka, tak da, 20-30€ bi ti uplatio za neku igru unaprijed pa da mi ju posaljes nebitno kojim putem, ali vise od toga tesko.

Naplati se barem poštarina unaprijed. Tko to ne želi uplatiti ne treba s njim poslovati. Točka.

8 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Nemam ja uvjerenja u ovoj prici, osim uvjerenja da je besmislena.

Ako preuzme paket, sve pada u vodu, ako ne preuzme, a jbg, desi se i to.

Prevaren? Ne bas, kako rekoh, moze biti masa razloga zasto nije podignut.

Ono sto meni nije jasno je to defaultno odbijanje uzeti nazad tu posiljku. Da, nitko ne voli i nije odusevljen cinjenicom da je umjesto da je nesto zaradio, ustvari potrosio dio svog novca, no, desi se i to.

Mene je lik tako izradio za napajanje, platio postarinu bezveze, no, napajanje je naslo drugog kupca, ja zaradio malo manje i ok.

Komentar kako taj iznos meni mozda nije puno ali nekome je, nije na mjestu, jer ja uvijek zastupam tu tezu, da ima ljudi koji nemaju i da im je puno, ali opet to nije tema.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Ako je problem jednom u 10-20 slanja platiti 40-50 kuna jer je netko neodgovoran, onda imas vecih problema od tih 40-50 kuna. Ja bih prvo poradio na povecavanju prihoda, a ne na potjeri za ‘neodgovornom osobom’ koja ti je unistila zivot s 50 kuna.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Damir22 kaže...
Nemam ja uvjerenja u ovoj prici, osim uvjerenja da je besmislena.

Ako preuzme paket, sve pada u vodu, ako ne preuzme, a jbg, desi se i to.

Prevaren? Ne bas, kako rekoh, moze biti masa razloga zasto nije podignut.

Ono sto meni nije jasno je to defaultno odbijanje uzeti nazad tu posiljku. Da, nitko ne voli i nije odusevljen cinjenicom da je umjesto da je nesto zaradio, ustvari potrosio dio svog novca, no, desi se i to.

Mene je lik tako izradio za napajanje, platio postarinu bezveze, no, napajanje je naslo drugog kupca, ja zaradio malo manje i ok.

Komentar kako taj iznos meni mozda nije puno ali nekome je, nije na mjestu, jer ja uvijek zastupam tu tezu, da ima ljudi koji nemaju i da im je puno, ali opet to nije tema.

 Desi se i to? Naravno da se desi, ali treba li pognuti glavu i šutjeti na to? Ljude treba naučiti što je kulturno, pristojno i moralno odgovorno ponašanje, a što nije. Tvojim razmišljanjem šalješ krivu poruku.

 

Kad sam živio nešto sjevernije ovakve stvari su se "kažnjavale". Npr. rezerviraš termin za masažu, tenis ili nešto deseto i ne pojaviš se, a nisi svoj nedolazak najavio, što je kod nas najnormalnija pojava platiti ćeš kao da si koristio rezervirani termin. Negdje naplate puni iznos, negdje 50%, ali drugi put ti neće pasti na pamet tako nešto ponoviti pa ćeš lijepo uzeti mob u ruke i poništiti svoju rezervaciju na vrijeme.

 

Što misliš zašto su u bolnici između ostalog liste čekanja višegodišnje? Zato što se 90% ljudi ne pojavi na svoj termin, jer im se ne čeka, jer su u međuvremenu otišli privatno, ali nisu u stanju poništiti svoj termin jer ih boli neka stvar za druge koji čekaju.

 

Prevara je kad dvije strane nešto dogovore i jedna od te dvije strane to ne ispoštuje. Je li u pitanju 1kn ili milijun kuna ili nečije vrijeme ili materijalno dobro je druga stvar. Naravno da je moguće da se čovjeku nešto desilo, ali ako je mogao preusmjeriti paket onda se mogao javiti i na poruku. Vidio sam ovakvo ponašanje stotinu puta. Svakodnevno dobijem na desetke raznih poruka za pomoć, savjet i slično, dobar dio ih nije u stanju potvrditi primitak odgovora koji im pošaljem. Toliko o kulturi.

 

Napisao si "platis tih par kn postarine, i sto?", a onda se čudiš mom komentaru? Ako zastupaš tezu da ima ljudi kojima je svaka kuna bitna, onda ovaj tvoj komentar nema smisla i kontradiktoran je.

 

Lonely Boy kaže...


 drugo je bilo gdje sam se sam Zaj*** poslao sam čovjeku HDD, bio sam nešto čitav dan u manjku koncentracije
 i na kraju sam poslao čovjeku paket sa otkupninom, ali sam uspio označiti da je on ujedno primatelj novaca.
 Tako da mu je poštar 2 dana nakon primitka paketa samo vratio 300kn, ja sam mu se javio ali me blokirao 
 Nagađam sigurno neki "pošteni" bugovac.

Kakva osoba moraš biti za napraviti ovakvo nešto? Meni to stvarno nije jasno. I još zna da imaš njegove podatke i ima te obraza blokirati. 

 

gnautix kaže...
Ako je problem jednom u 10-20 slanja platiti 40-50 kuna jer je netko neodgovoran, onda imas vecih problema od tih 40-50 kuna. Ja bih prvo poradio na povecavanju prihoda, a ne na potjeri za ‘neodgovornom osobom’ koja ti je unistila zivot s 50 kuna.

Nagađaš. Možda je ovo deseti put za redom, a možda prvi. Nije stvar da je nekome uništio život zbog 50 kuna već je stvar da društvo treba biti odgovorno i sankcionirati ovakve pojedince i ponašanje. Danas je to napravio njoj, sutra će nekome drugome, a i svom okruženju će poslati poruku da se radi o društveno prihvatljivom ponašanju. Zbog toga treba reagirati. Ne treba mu polomiti ruke i noge, ali treba na neki način poslati poruku da to što je napravio, ukoliko nema razumno opravdanje, nije bilo fer i pošteno prema drugoj osobi.

 

Ja kolegicu potpuno razumijem. Znam kako je to kad potrošiš svoje dragocijeno vrijeme, nešto pakiraš, voziš se do pošte, čekaš u redu, pošalješ, platiš, i onda druga strana odbije preuzeti paket jer se eto u međuvremenu predomislio, a tebe ko *ebe. 

 

Osobno vjerujem da će ipak preuzeti paket, ali razmišljanje vas par u stilu "desi se, šuti i nastavi dalje" je jako loša poruka. Vjerojatno kao narod i država i jesmo tu gdje jesmo jer nemamo apsolutno nikakvu društvenu odgovornost.

 

Priča mi žena prije par dana, vidjela je u dućanu da je neka žena kupila nešto što je njoj trebalo, pa je pitala gdje se to nalazi da ne traži po trgovini. I žena je lijepo pristojno uputi na policu, ali je skužila da je moja draga otišla na krivu policu i žena krene za njom i odvede je točno do police. Mene je to oduševilo. Takvi ljudi trebaju biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 13:57 (mzopg).
8 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Mzopg

Nacelno se mi slazemo, samo ovo o cemu ti govoris se, u narodu, barem ovom nasem, sto jos nije dospio sjevernije, naziva - jebao bi se, ali da ti ne udje.

Nema nista kontradiktorno, prodavac je sam svojevoljno pristao na rizik da paket ne bude preuzet. I svi koji nesto prodaju na ovaj nacin preuzimaju isti rizik. Bas kao i svi koji kupuju i uplate cijeli iznos unaprijed preuzimaju rizik da paket nikad nece biti poslan, ili da ce dobiti ciglu.

Svako po svom nahodjenju i instinktu. Nikad ne mozes znati.

Dali je u redu ne preuzeti paket, naravno da nije. Naravno da za korjenite promjene u mentalitetu i ponasanju drustva treba napraviti prvi korak, svakako, no nekako sumnjam da ce nepreuzimanje paketa biti to sto ce dici revoluciju.

I nitko tu nikoga ne brani, ni ne napada....

Samo kazem da treba biti optimistican, pa ukoliko i ne prodje kako je trebalo, vjerovatno nije kraj svijeta,a svakako nije povod za neke inkvizicije ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Ne nagadam, imam doslovno preko 200 poslanih paketa i to bas pouzecem, ovo sto kazes mi se desilo 3-5 puta. Ti izracunaj je li to statisticki dovoljan uzorak za reci ovo sto sam rekao.

Ja bih toj osobi poruku, napisao nesto u stilu ‘niste u redu, mogli ste javiti’ itd itd i nastavio dalje. Ako si poslovni subjekt to naravno ni ne pises. Pomiris se s tim kao s rizikom poslovanja i to je to. Nema smisla ispravljati krive drine kad nisi ti odgovoran za nacin na koji posluje posta/kurir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 14:13 (gnautix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Damir22 kaže...
Nema nista kontradiktorno, prodavac je sam svojevoljno pristao na rizik da paket ne bude preuzet. I svi koji nesto prodaju na ovaj nacin preuzimaju isti rizik.

Dali je u redu ne preuzeti paket, naravno da nije. Naravno da za korjenite promjene u mentalitetu i ponasanju drustva treba napraviti prvi korak, svakako, no nekako sumnjam da ce nepreuzimanje paketa biti to sto ce dici revoluciju.

I nitko tu nikoga ne brani, ni ne napada....

Samo kazem da treba biti optimistican, pa ukoliko i ne prodje kako je trebalo, vjerovatno nije kraj svijeta,a svakako nije povod za neke inkvizicije ;)

Istina, ali to što je prodavač imao povjerenja u ljude ne znači da ga sad treba proglasiti glupim zbog toga, a isto tako ne znači da drugoj strani ne treba dati do znanja da to što je napravila nije u redu.

 

Korak po korak... moje osobno uvjerenje je da onaj tko je na sitnim stvarima nekulturan taj će isto postupiti i na puno većim i bitnijim stvarima, to je jednostavno odraz karaktera i kulture.

 

Nije stvar napada i obrane, već savjeti idu u smjeru "progutaj sad g*vno i idi dalje". Nije kraj svijeta i nisam za inkvizicije, ne treba ići u drugu krajnost. Recimo naručiti mu 10 pizza na adresu i plaćanje kod primanja bi bilo zabavno.  Ok ne bi bilo fer prema pizzeriji pa povlačim ovu ideju.

 

gnautix kaže...
Ja bih toj osobi poruku, napisao nesto u stilu ‘niste u redu, mogli ste javiti’ itd itd i nastavio dalje. Ako si poslovni subjekt to naravno ni ne pises. Pomiris se s tim kao s rizikom poslovanja i to je to. Nema smisla ispravljati krive drine kad nisi ti odgovoran za nacin na koji posluje posta/kurir.

 Nije stvar u statistici već u poruci koju šaljemo. Evo upravo ovo što si napisao da bi mu poslao poruku u kojoj bi mu dao do znanja da to što je napravio nije u redu, ali treba uz to dobiti i nekakvu packu inače ništa od poruke.

 

Nevezano uz ovu situaciju njuškalo je postao leglo prevaranata jer oni jako kasne sa implementacijom bitnih stvari, a to je sigurno plaćanje, koje su napokon uveli i zas*ali i ocjenjivanje kupaca i trgovaca. Ja ga ne koristim upravo zbog toga i sve obavljam preko aukcijskih portala. Njuškalo jedino kod osobne primopredaje.

12 godina
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Znaci ne vjerujem koja ekipa... prodavac popusi pare (+vrijeme za dupli odlazak u postu sto isto itekako nije zanemarivo u vecini slucajeva) radi necije neodgovornosti ili namjerne prevare, apsolutno nebitno - isto tako nebitno kolko ce kome jako nastetiti taj trosak duple postarine. Takvim stavom samo podrzavate stoku da i dalje bude stoka, i zelim vam jos takvih kupaca pa lijepo pusite 50 kn po oglasu i uzivajte u tome.

 

Ja nakon jednog takvog iskustva ne saljem vise pouzecem i apsolutno me ne zanima, uplata unaprijed ili nista. Srecom mi nikad nije tolko hitno/ bitno za prodati da bi me bilo briga ako netko odustane radi tih uvjeta. Eventualno kazem neka mi uplate barem citav iznos postarine unaprijed, bar da nisam na gubitku ako me sjebu - ako netko nije na to spreman, ocito nije cist. 

 

Isto tako ne drzim vise nikakve "rezervacije" i slicno na stvari koje prodajem, jer u 50% slucajeva me drkadzije zavlace po 10-14 dana i onda na kraju odustanu (ili se prestanu javljati) a ja odbio u meduvremenu nekoliko drugih potencijalnih kupaca jer kao ne zelim bit supak prema ovom koji se prvi javio. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 16:03 (Minneyar).
2 godine
neaktivan
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

ZAKLJUČAK ---Hvala mzopg i svima koji ste me podržali i razumijeli.Sto ljudi sto ćudi.Bila sam svojevremeno jako ljuta,pa me zanio taj osjećaj.Onako usput na HP track&trace aplikaciji vidim da je negdje oko podne taj moj kupac podigao paket,pa se moj problem riješio,na dobar način.Thanks također za javljanje ihush ,tvoj savjet mi je pomogao oko svih tema koje sam pokretala prije ove.Pozdrav.

8 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Optimizam 1 - revolucija 0

;)

Eto, rijesilo se......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Al koja panika oko 50 kuna, pa bijes pa iskalivanje po forumu da ce ovo da ce ono, pa se jave ljudi koji ‘nikad vise ne salju pouzecem jer su izgubili 50 kuna’. Pa jbt zivot jesmo toliko jadni? Naravno tu ubrajam i ove sta bi prevarili svoju mater za 50-100 kuna, ne podigli paket po dogovoru od 50-100 kuna. Koji nam je svima kurac?
8 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Mislim da dostave imaju 3 dana, onda pokusaju dostavu opet, i ako ne uspije vracaju.

A za postu mislim da je cak 15 dana, mozda se promjenilo sto
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
gnautix kaže...
Al koja panika oko 50 kuna, pa bijes pa iskalivanje po forumu da ce ovo da ce ono, pa se jave ljudi koji ‘nikad vise ne salju pouzecem jer su izgubili 50 kuna’. Pa jbt zivot jesmo toliko jadni? Naravno tu ubrajam i ove sta bi prevarili svoju mater za 50-100 kuna, ne podigli paket po dogovoru od 50-100 kuna. Koji nam je svima kurac?

 Nije stvar (samo) u novcima, nego i po pola sata cekanja u posti za poslati, pa onda i za preuzeti paket nazad... a evo ako tebi 50 kn nista ne znaci, posaljem ti na PM IBAN pa mi uplati par puta po 50 kn kad ce ti se dat. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
8 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Cuj kome se to sve neda, jednostavno stavi osobno preuzimanje i rijeseno. Ili ne prodaje.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim
Damir22 kaže...
Cuj kome se to sve neda, jednostavno stavi osobno preuzimanje i rijeseno. Ili ne prodaje.

Nije problem ako je sve u redu i dobijes pare, al ak te netko zajebe kao sto se događa redovito jer su ljudi opcenito neodgovorni da je to tesko zamislivo nekom tko ima osnove odgoja... onda je vec problem. To ponasanje na njuskalu/ oko trgovanja je samo vrh ledene sante, necu uopce sad ulaziti u druge aspekte tipa sta sam sve dozivio pri kupnji stana... 

 

Sve jasno svima, samo mi nije jasno to opravdavanje neodgovornosti/ scammera i onda jos victim shaming i komentari tipa "nadi bolji posao ak ti je 70 kn problem". Ekipa s vecim placama i primanjima ce uglavnom jos losije podnest bit scammana ili da izgube vrijeme radi nekoga nego siromasi, tako da komentar je svakako bio... upitan, da ne pokupim karton.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 9:32 (Minneyar).
6 godina
offline
Re: Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Ako nije tajna i prevelika tlaka, može li neki detalji i na što treba pripaziti pilikom kupnje stana. Kako su te htjeli zavaljati? Spremam se u takvo nešto upustiti, pa da ne izvisim odmah. Hvala.

najdix
14 godina
offline
Kupac s njuškala ,i kako sada s njim

Ja sam prodavatelj na "Njuškalu", a ujedno i kupac. Kao prodavatelj nemam nekih problema, ali kao kupac imam. Ljudi često neće da prodaju uz uplatu na račun, drže se pouzeća, kao da je to nešto sveto. Isto tako, ostavim podatke za dostavu i ništa, kao da mu nešto znače moji podaci, pa se više ne javlja i naravno ne šalje, a ima i onih, koji na ništa ne odgovoraju.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice