Kompresor klima uređaja?

poruka: 13
|
čitano: 12.346
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Pozdrav, ma jučer sam montirao klimu koja mi je služila u poslovnom prostoru, napunili je plinom kad ono ne radi, okrene par puta ventilator pa stane (vanjska jedinica), ovi iz servisa su mi rekli da je otišao kompresor jer da je ne stručna osoba skidala klimu i pustila ventile otvorene te da je valjda nešto ušlo kroz te ventile. . .sad mene zanima dali se to da popraviti, te dali kompresor služi samo za hlađenje ili za hlađenje i grijanje (pošto sve što sam do sada čitao spominje kompresor samo za hađenje)?

 

 

Hvala i lp.

16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
Diazz72 kaže...

Pozdrav, ma jučer sam montirao klimu koja mi je služila u poslovnom prostoru, napunili je plinom kad ono ne radi, okrene par puta ventilator pa stane (vanjska jedinica), ovi iz servisa su mi rekli da je otišao kompresor jer da je ne stručna osoba skidala klimu i pustila ventile otvorene te da je valjda nešto ušlo kroz te ventile. . .sad mene zanima dali se to da popraviti, te dali kompresor služi samo za hlađenje ili za hlađenje i grijanje (pošto sve što sam do sada čitao spominje kompresor samo za hađenje)?

 

 

Hvala i lp.

Moguće je i da samo hladi, a da nije namijenjena za rad na ovako niskim temperaturama.

Ali servis će znati točnije, možda neki drugi...

11 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Ma nije nekaniska temperatura tu kod nas, dos ad je radila i na snijegu i svemu. . .

SAd sam probao kad upalim klimu i stavim je na Heat na klimi se uapli crvena lampica di piše defrosting te vanjska jedinica se se uapli na sekund te ugasi na dvije i tasko u krug. . ., a kad stavim na Cool hladi sve normalno.

16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
Diazz72 kaže...

Ma nije nekaniska temperatura tu kod nas, dos ad je radila i na snijegu i svemu. . .

SAd sam probao kad upalim klimu i stavim je na Heat na klimi se uapli crvena lampica di piše defrosting te vanjska jedinica se se uapli na sekund te ugasi na dvije i tasko u krug. . ., a kad stavim na Cool hladi sve normalno.

Moguće je od manjka plina do raznih drugih kvarova.

Pitaj neki drugi servis da dođu i vide.

13 godina
offline
Re: Kompresor klima uređaja?
Kad stavis na hlađenje kompresor se ne bi smio niti palit jer zadana temperatura je veca od temp zraka. Vjerojatno samo radi ventilator unutarnje jedinice pa imas dojam da klima hladi.
Zdravi i veseli bili :)
16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
bradonja_85 kaže...
Kad stavis na hlađenje kompresor se ne bi smio niti palit jer zadana temperatura je veca od temp zraka. Vjerojatno samo radi ventilator unutarnje jedinice pa imas dojam da klima hladi.

Treba se paliti ako je prostorija zagrijana (npr., soba s IT opremom).

11 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Ma sumnjam da je manjak plina jer sam nadgledo punjenje, 1,2Kg je stavljeno. . .

16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
Diazz72 kaže...

Ma sumnjam da je manjak plina jer sam nadgledo punjenje, 1,2Kg je stavljeno. . .

Koja klima?

11 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Midea MSE12 HRN1

16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
Diazz72 kaže...

Midea MSE12 HRN1

Ajde provjeri može li ona stvarno hladiti na minusu.

11 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Nije minus tu kod mene 18-20C 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 14:28 (Diazz72).
16 godina
online
Re: Kompresor klima uređaja?
Diazz72 kaže...

Nije minus tu kod mene 18-20C 

Uuuuu, dobro... {#}

15 godina
offline
Kompresor klima uređaja?

Pozdrav,  da ne otvoram novu temu..

Znaci molio bih lijepo ako netko zna na sto sve trebam obratiti paznju kod kupovine novog kompresora. Znaci uzo bi si nesto ono da nije bas najjeftinije i da sam par godina na miru. Da li trebam obratiti paznju na nesto posebno, il gledam samo da pase na moj auto?

Hvala unaprijed.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice