Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 782.483
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nemalakosamojako kaže...
Pozdrav!

Prije par tjedana kupljena je klima Hisense kb35yr3eg i puštena u pogon.Do prije par dana radila je savršeno bez greške.Nakon toga nikako da je pokrenem.U uputstvu piše da nakon 200 sati rada treba skinuti filter očistiti ga, resetirati uređaj i ponovo pokrenuti.U uputstvu je postupak opisan površno i pojednostavljeno,međutim nikako ne mogu riješiti problem.Probao je i serviser koji je radio montažu i koji se naravno razumije u klima uređaje.
Ako ima koja dobra duša na forumu s sličnim iskustvom molim bi za pomoć

Kakav crni filter - nema to veze sa klimom, to je da se proizvođač ogradi od svega. Kao kada kupiš Kinder Jaje i u njemu piše da igračka nije za djecu ispod 4 godine (lupam).

Daj malo više informacija, šta je rekao serviser, ima li kakve dijagnostike.. možda samo (većina kvarova) je zamjena kondezatora. Kompreso ima specifičan zvuk ckatanja jer ne može da se promjeni.
Ostalo manje više, elektronika ovo ono.. radila je dok - nije radila a to znači da više ne radi a to dalje znači da se nešto pokvarilo a to dalje znači da onaj tko ti je ugradio trebao je biti ovlašteni serviser i njega zovi a on sa računom.. itd itd.. ajde ovo podvučeno ne uzimaj za zlo, malo šale.
Tj. treba nam više informacija. Nisu baš u pitanju Windowsi da problem riješimo sa TeamVieverom.

 

zokonja kaže...

Pozdrav, imam jedan specifičan zahtjev glede klima uređaja.

Zanima me split sustav, čija vanjska jedinica tj. njena visina ne prelazi 50cm, još bolje bi bilo 45 cm.

Sve što sam do sad našao je uglavnom 55cm , ali to mi je malo problem zbog specifičnog mjesta ugradnje.

Progooglao sam malo pa evo neko rješenje: Midea U Inverter, Googlaj pa vidi kako ti se čini. 

Ili: 5 Smallest Air Conditioners - Top Recommendations & Buyer's Guide (tinyhousehugeideas.com) Mada mi se ova ideja sa Mideom sviđa, samo bi morao stolariju naručivati po mjeri. Čitaj: Pita skuplja od tepsije.
Inače, može li se negdje drugo ugraditi. Šta je u pitanju.. kuća, stan, vikendica?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zokonja kaže...

Pozdrav, imam jedan specifičan zahtjev glede klima uređaja.

Zanima me split sustav, čija vanjska jedinica tj. njena visina ne prelazi 50cm, još bolje bi bilo 45 cm.

Sve što sam do sad našao je uglavnom 55cm , ali to mi je malo problem zbog specifičnog mjesta ugradnje.

 Ova model ima visinu vanjske jedinice 49,5 cm: https://www.europrodaja.hr/trgovina/qzen-start-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj-wifi/

2 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pitanje stručnjacima jeli može klima smrditi iako se očistila?  Inače klima je u dnevnom ali je spojena dnevna soba i kuhinja?  Kaže majstor da upija mirise iz kuhinje a meni iz klime smrdi kao ostajala voda (kao mokraća od mačke) i nekad ne curi ništa kondezata iz nje što on kaže da je normalno i da ovisi o vanjskim uvjetima.  Strah me da voda negdje ne ostaje pa da se ne razvije legionela.... 

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Našpricaj neki dezinficijens po filteru i ventilatoru (ventilator najlakše možeš našpricat s donje strane kroz otvor di je ona klapna kaj ide gore-dolje).

Lijepo sve našpricaj i ostavi da odstoji pa upali i nakon nekog vremena vidiš jel pomoglo.

 

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, imam par pitanja jer riješavam si pitanje klimatizacije dvoetažnog stana u kojeg planiram useliti. 

 

Prvo pitanje je po čemu je bolje uzeti Multi sustav (dvije unutarnje jedinice spojene na jednu vanjsku) naspram kupovine zasebnih dviju klima uređaja? Koliko vidim multi sustavi su drastično skuplji pa ne znam u čemu je kvaka.

 

Drugo pitanje se nadovezuje na prvo. Kako je stan dvoetažni (donja etaža 50 kvadrata, gornja mrvu veća) očito je da trebam dva klima uređaja. Mislio sam uzeti nešto solidno tipa Gree, međutim multi sustavi za snage od cca 2x5kw koštaju po 20ak tisuća kuna gdje često većinu cijene nosi vanjska jedinica. Iz tog razloga mi se čini bolji izbor uzeti dva zasebna klima uređaja. Također, kako su na gornjoj etaži samo spavaće sobe u kojima samo spavam, potreba za klima uređajem je smanjena (živim u Splitu) pa bih mogao uzeti prvo na donjoj etaži kvalitetan klima uređaj i onda skupiti još malo novca pa isto napraviti i na gornjoj etaži. Jeli mi možete dati savjet onda kako točno bih izveo klimatizaciju ovog stana jer se slabo razumijem u klime? Klima treba i hladiti i grijati, a priložio sam i slike tlocrta ispod.

 

EDIT: Nešto ne radi slika pa evo link https://imgur.com/kv5ecQv

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2021 18:38 (Jonja).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pozz,

 

Multi sustav ti dozvoljava da  imaš više unutarnjih jedinica bilo gdje u stanu koje se cijevima spajaju na jednu na vanjsku jedinicu. 

Glede riješenja slobodno se javi u Kli-mart

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jonja kaže...

Pozdrav, imam par pitanja jer riješavam si pitanje klimatizacije dvoetažnog stana u kojeg planiram useliti. 

 

Prvo pitanje je po čemu je bolje uzeti Multi sustav (dvije unutarnje jedinice spojene na jednu vanjsku) naspram kupovine zasebnih dviju klima uređaja? Koliko vidim multi sustavi su drastično skuplji pa ne znam u čemu je kvaka.

 

Drugo pitanje se nadovezuje na prvo. Kako je stan dvoetažni (donja etaža 50 kvadrata, gornja mrvu veća) očito je da trebam dva klima uređaja. Mislio sam uzeti nešto solidno tipa Gree, međutim multi sustavi za snage od cca 2x5kw koštaju po 20ak tisuća kuna gdje često većinu cijene nosi vanjska jedinica. Iz tog razloga mi se čini bolji izbor uzeti dva zasebna klima uređaja. Također, kako su na gornjoj etaži samo spavaće sobe u kojima samo spavam, potreba za klima uređajem je smanjena (živim u Splitu) pa bih mogao uzeti prvo na donjoj etaži kvalitetan klima uređaj i onda skupiti još malo novca pa isto napraviti i na gornjoj etaži. Jeli mi možete dati savjet onda kako točno bih izveo klimatizaciju ovog stana jer se slabo razumijem u klime? Klima treba i hladiti i grijati, a priložio sam i slike tlocrta ispod.

 

EDIT: Nešto ne radi slika pa evo link https://imgur.com/kv5ecQv

Preporuka - odvojeno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 13:45 (R36).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jonja kaže...

Pozdrav, imam par pitanja jer riješavam si pitanje klimatizacije dvoetažnog stana u kojeg planiram useliti. 

 

Prvo pitanje je po čemu je bolje uzeti Multi sustav (dvije unutarnje jedinice spojene na jednu vanjsku) naspram kupovine zasebnih dviju klima uređaja? Koliko vidim multi sustavi su drastično skuplji pa ne znam u čemu je kvaka.

 

Drugo pitanje se nadovezuje na prvo. Kako je stan dvoetažni (donja etaža 50 kvadrata, gornja mrvu veća) očito je da trebam dva klima uređaja. Mislio sam uzeti nešto solidno tipa Gree, međutim multi sustavi za snage od cca 2x5kw koštaju po 20ak tisuća kuna gdje često većinu cijene nosi vanjska jedinica. Iz tog razloga mi se čini bolji izbor uzeti dva zasebna klima uređaja. Također, kako su na gornjoj etaži samo spavaće sobe u kojima samo spavam, potreba za klima uređajem je smanjena (živim u Splitu) pa bih mogao uzeti prvo na donjoj etaži kvalitetan klima uređaj i onda skupiti još malo novca pa isto napraviti i na gornjoj etaži. Jeli mi možete dati savjet onda kako točno bih izveo klimatizaciju ovog stana jer se slabo razumijem u klime? Klima treba i hladiti i grijati, a priložio sam i slike tlocrta ispod.

 

EDIT: Nešto ne radi slika pa evo link https://imgur.com/kv5ecQv

Multisustav je samo ljepši. I naravno dvostruko skuplji. Faktički možeš i do 3-4 klime uzeti nego jednu sa Dual-Split sistemom. Prednosti i kod multisplita jesu da jedna unutarnja jedinica može biti 9-tka a druga 7-ca. Ali obično idu 4 cijeve (dvije potis, dvije povrat) Pa de facto kao da si spojio dvije monosplit jedinice.

Evo ja ugreadio jednu jedinu:

 

Kao što vidiš.. i dalje vučeš po dvije cijevi iz svake unutarnje jedinice i struju i kondezno crijevo.. tako da.. dobra ideja meni se sviđa, ali preskupa. Ja se nadam da će ovakvi sistemi zavladati mislim pojeftiniti.

11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav.

Pitanje u vezi brzine ventilatora unutarnje jedinice. Ovisno koja postavka se odabere (low,medium i high) klima puse jace ili slabije.

No ono sto se javlja kod bilo koje postavke je kao da ventilator puse na udare. Nije konstantna jacina. Doslovno bas kao kad vjetar vani puse na udare se cuje zvuk.

Ako je low npr. klima puse slabije kao sto je i uvijek no na momente kao da pokusava puhati jace.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Tehpowa kaže...

Pozdrav.

Pitanje u vezi brzine ventilatora unutarnje jedinice. Ovisno koja postavka se odabere (low,medium i high) klima puse jace ili slabije.

No ono sto se javlja kod bilo koje postavke je kao da ventilator puse na udare. Nije konstantna jacina. Doslovno bas kao kad vjetar vani puse na udare se cuje zvuk.

Ako je low npr. klima puse slabije kao sto je i uvijek no na momente kao da pokusava puhati jace.

Serivis zovi.

Neki dan sam taj uzdužni ventilator mijenjao... sve ruke sam isjekao. 

5 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozz. Totalni laik za klime pa pitam ovdje ;)

Kuca je u pitanju sprat i potkrovlje trebam klimatizovati. Vanjske stepenice pa prizemlje nije povezano. Povrsina je 85 m2. Koja klima tj koliko snage. Stavio bih je u hodnik na sredini etaze.

P.S. Vidim da je bitno pa da napomenem Bosna je u pitanju ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 11:35 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Posmatrač kaže...

Pozz. Totalni laik za klime pa pitam ovdje ;)

Kuca je u pitanju sprat i potkrovlje trebam klimatizovati. Vanjske stepenice pa prizemlje nije povezano. Povrsina je 85 m2. Koja klima tj koliko snage. Stavio bih je u hodnik na sredini etaze.

P.S. Vidim da je bitno pa da napomenem Bosna je u pitanju ;)

Prvo moraš uzeto u obzor kakva ti je izlocaija.. kada se na ovim toplotnim valovima kuća ugrije a nije izolovana nema te klime koja će te ohladiti. Mislim hladi te dok radi, čim isključiš navečer za 5 minuta za 25°C ode sve ponovo na °31.
A što se tiče kvadrature isto ti bog zna ništa ne znači ako je raspored ružan. Kad bi kako mogao nacrtati u nečemu raspored.

Ako si u u okolici Tuzle bilo bi dobro, ja jednu imam Telefunkenovu 18-ku Inverter. U tvom slučaju ništa ispodod 12-tke (Beko, nemaš puno šta razmišljati ili Gree eventualno) i ugrađujem ih.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Tehpowa kaže...

Pozdrav.

Pitanje u vezi brzine ventilatora unutarnje jedinice. Ovisno koja postavka se odabere (low,medium i high) klima puse jace ili slabije.

No ono sto se javlja kod bilo koje postavke je kao da ventilator puse na udare. Nije konstantna jacina. Doslovno bas kao kad vjetar vani puse na udare se cuje zvuk.

Ako je low npr. klima puse slabije kao sto je i uvijek no na momente kao da pokusava puhati jace.

Nešto zapelo. Otvori je ako misliš da znaš - smiješ. (mislim tu plastiku).

1. Prvo otvori ona vrata gdje su filteri. Pa skini i filtere. A onda vrata skineš tako sa strane imaš žljebove. Ravnim odvijačem fino i osjećajno savij vrata da ih možeš izvaditi.
2. Uzmi krstasti šarafciger i otvori gdje je plsatika.. obično budu 3 šarafa.. i gledaj gdje je zapelo i skini i tu kompletnu okolnu plastiku.

3. Uradi insepkciju.. okreći ventilator, vidi je li što zapelo, jer imao sam jedan servis gdje sam morao motor mijenjati od onog valjkastog ventilatora.

Mislim ovo ti je prva pomoć da ne zoveš servisera.

5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...
Posmatrač kaže...

Pozz. Totalni laik za klime pa pitam ovdje ;)

Kuca je u pitanju sprat i potkrovlje trebam klimatizovati. Vanjske stepenice pa prizemlje nije povezano. Povrsina je 85 m2. Koja klima tj koliko snage. Stavio bih je u hodnik na sredini etaze.

P.S. Vidim da je bitno pa da napomenem Bosna je u pitanju ;)

Prvo moraš uzeto u obzor kakva ti je izlocaija.. kada se na ovim toplotnim valovima kuća ugrije a nije izolovana nema te klime koja će te ohladiti. Mislim hladi te dok radi, čim isključiš navečer za 5 minuta za 25°C ode sve ponovo na °31.
A što se tiče kvadrature isto ti bog zna ništa ne znači ako je raspored ružan. Kad bi kako mogao nacrtati u nečemu raspored.

Ako si u u okolici Tuzle bilo bi dobro, ja jednu imam Telefunkenovu 18-ku Inverter. U tvom slučaju ništa ispodod 12-tke (Beko, nemaš puno šta razmišljati ili Gree eventualno) i ugrađujem ih.

 Siporex 30cm ;) Izolacija je odlicna ali sparina je problem. Zimi gradsko grijanje odlicno. Mozes gol hodati.... Iz Čelinca sam tako da si mi podaleko... Znaci Beko je preporuka....

 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
Posmatrač kaže...

Pozz. Totalni laik za klime pa pitam ovdje ;)

Kuca je u pitanju sprat i potkrovlje trebam klimatizovati. Vanjske stepenice pa prizemlje nije povezano. Povrsina je 85 m2. Koja klima tj koliko snage. Stavio bih je u hodnik na sredini etaze.

P.S. Vidim da je bitno pa da napomenem Bosna je u pitanju ;)

Prvo moraš uzeto u obzor kakva ti je izlocaija.. kada se na ovim toplotnim valovima kuća ugrije a nije izolovana nema te klime koja će te ohladiti. Mislim hladi te dok radi, čim isključiš navečer za 5 minuta za 25°C ode sve ponovo na °31.
A što se tiče kvadrature isto ti bog zna ništa ne znači ako je raspored ružan. Kad bi kako mogao nacrtati u nečemu raspored.

Ako si u u okolici Tuzle bilo bi dobro, ja jednu imam Telefunkenovu 18-ku Inverter. U tvom slučaju ništa ispodod 12-tke (Beko, nemaš puno šta razmišljati ili Gree eventualno) i ugrađujem ih.

 Siporex 30cm ;) Izolacija je odlicna ali sparina je problem. Zimi gradsko grijanje odlicno. Mozes gol hodati.... Iz Čelinca sam tako da si mi podaleko... Znaci Beko je preporuka....

 

Pa ne treba ti onda Inverter, kupi 12 ili 18-ku samo hlađenje. Ako ćeš beko vidi piše li BAH ili BRH, kod BAH ne dolaze cijevi i ostalo, kod BRH (mada njih jedva da ima više) dolaze cijevi.
Beko preporuka radi servisne mreže - ima nas svugdje + 5 godina garancije.

Inače Gree malo bolja. Ali to ti je tu negdje u 5 grama.

Da sparina je problem.. uzmeš sada kada ljeto zalazi, program kapljica (deovlažavanje) spusti na 25 a preugodno ti bude.

Kani se proizvoda iz Binga, konkrentno Telefunkena. Ostale manje više ne znam kakva im je servisna mreža TLC, Daikin skup, o Mitshubitshiju da i ne govrim ili Argu.

I jest podaleko i nije a i jeste, vjerojatno ćeš naći nekoga iz BL nego da ti ja ne dolazim iz TZ (dodatni troškovi).

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

a sta ako stavim cool na 25? umjesto dry? jel ima neke razlike u potrosnji struje? ja inace ne stavljam bas niske temperature, 26 mi bude po sparinama, danas sam stavio 25, pa maknuo jer ne treba...

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
RuskeGTT kaže...

a sta ako stavim cool na 25? umjesto dry? jel ima neke razlike u potrosnji struje? ja inace ne stavljam bas niske temperature, 26 mi bude po sparinama, danas sam stavio 25, pa maknuo jer ne treba...

Tu je to, gram gore, gram dole. Kod Dry ne može spuštati previše temperature dok kod Cool može na 16 što nikako ne preporučujem čak ni 18 jer kompresor non-stop radi (ako nije Inverter) a tako hladno u ovim toplim danima neće nikada nabiti (najveća greška kod tržnih).

Nije ti teško probati sad kada malo zahladni vidjet ćeš da je Dry mnogo mnogo bolja opcija.

A u potrošnji struje ima valjda, jer Dry ima još nekih ograničenja kao što je vrtnja ventilatora i sl.. dok koc Cool stavio ti i 25 možeš napraviti da ti ventilator šiba na maximumu. Uglavnom kod mene se na Cool daleko više pali i gasi kompreso (stara neka klima), dok kod Dry bude isto ugdono a osjetim da se kompresor pali manje puta... sve zavisi koliko otvaram vrata od hodnika gdje zna biti kao u Sauni a u Dnevnom bvoravku ono top ugodno.

A imaš i Sleep i ostale budalaštine tipa Turbo (nije to nikakav Turbo samo kompresors dere non stop i najača vrtnja ventilatora.

Obrati pažnju na Swing (krilca) gdje ti udara.. nekad (budući da se toploda diže prema gore) [Pascalov zakon, mislim] je bolje da oduzima od vrha toplotu.

Njabolje ćeš saznati kada sve to isprobaš sam što ti godi a ne godi.

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

ja sam stavljao na 26 na 1. brzinu ventilatora po onim vrucinama kad je bilo 35 36 i bilo je super, pa sam isprobavao 26 automatski nacin, nakon nekog vremena dosegne minimalnu vrtnju ventilatora, tako da mi isto kao da drzim rucno na 1. brzini...onda kako je sad svjezije, stavim na 25, mozda 24...

evo sad sam prebacio na dry, ne cujem nikakve razlike u zvuku vanjske jedinice...neznam, vidjet cemo, samo sta mi muzika siba cijelo vrijeme dok sam doma, pa cu morat detaljnije istrazivati to...

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ima li netko gree lomo regular, zanima me je zna kakav video tutorials kako rastaviti unutarnju jedinicu.
Jel se može bar poklopac za ispuh zraka skinuti, da bi se kolko toliko moglo očistiti donji dio plastike i sam ventilator..
Gornji poklopac prilikom vađenje filtera, se ne može otvoriti skroz, samo tek tolko da se izvuku filteri. Iako bi se morao možda više otvoriti nekako, al nemam pojma kako. Ako netko zna, hvala unaprijed na savjetu. Klima je gree lomo regular..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 14:50 (sage).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Tehpowa kaže...

Pozdrav.

Pitanje u vezi brzine ventilatora unutarnje jedinice. Ovisno koja postavka se odabere (low,medium i high) klima puse jace ili slabije.

No ono sto se javlja kod bilo koje postavke je kao da ventilator puse na udare. Nije konstantna jacina. Doslovno bas kao kad vjetar vani puse na udare se cuje zvuk.

Ako je low npr. klima puse slabije kao sto je i uvijek no na momente kao da pokusava puhati jace.

Pozdrav,

 

Ako ti "turbina"/ventilator u unutarnjoj jedinici puše na mahove, to ti se događa iz razloga jer ti je turbina prljava tj. ima na njoj gljivica,plijesni i drugih bakterija u većini slučajeva je to, jedino je tvornička greška kod Vivaxa u modelima AESI, gdje su pogrešno napravili sam dizajn turbine te samim time uzrokuje vrtlog, kasnije su riješili problem stavljanjem jednog komada plastike na sredinu turbine, da se "ne sudara" lijeva i desna strana zraka.

Ista stvar se događa kod moje Sinclair klime, nego sam lijen ljeti rastavljat klimu i čistit je na ovakvim paklenim vrućinama i još na godišnjem.

 

Ako se bojiš ili ne želiš čistiti turbinu, pozovi servisera, nek je kompletno očisti sa turbinom, naravno. To je dubinsko čišćenje, oko 300kn.

 

 

P.S. OPERI FILTERE (i do njih može biti)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 15:42 (CPU).
16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav!

 

jesen stize, nadam se i akcije na klima uredjaje :)

Planiramo promjeniti 15 godina staru gree klimu i sto mislite, koliko jos dugo treba cekati da krenu akcije i rasprodaje?

 

thnx!

and the heavens shall tremble
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ne bude ih 

Eventualno 10%.

Možda gdje naletiš na Black Friday ponudu.

I ugradnja ti bude isto koštala ko i po ljetu, osim ako isto naletiš na akciju jeftinije ugradnje.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
RonoN kaže...

Pozdrav!

 

jesen stize, nadam se i akcije na klima uredjaje :)

Planiramo promjeniti 15 godina staru gree klimu i sto mislite, koliko jos dugo treba cekati da krenu akcije i rasprodaje?

 

thnx!

Sad za ovaj prelazni period također ljudi uzimaju klime. Jer sezona grijanja nije počela a napolju pohladno.
 

fer-de-lance kaže...

Ne bude ih 

Eventualno 10%.

Možda gdje naletiš na Black Friday ponudu.

I ugradnja ti bude isto koštala ko i po ljetu, osim ako isto naletiš na akciju jeftinije ugradnje.

 

Pa ako je bilo popusta bilo je ovo ljeto jer svako se trudio da "uvali" svoj proizvod. Mada je cijena svega ostalog skočila: nosača, cijevi, plina.

Ljeti kada je udar sezone montaže su skuplje, na jesen i proljeće - jeftinije.  Barem je kod mene tako. Gree je jedan lik kupio za pola miliona Eura pa podigao cijenu. Beko davao neke akcije ostali manje više - skup sport (Argo, Mitshubitshi itd).

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav! Zna li netko slucajno za slucaj kad se klima od 5 kW (12.7 mm) instalira na cijevi predviđene za klimu od recimo 3.5 kW (9.5 mm?) Znam da tada ide nekakva redukcija cijevi, ali koliko se snage tu izgubi? Negdje sam vidio oko 0.2 ili 0.4 kW ali nisam siguran?
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 15:34 (anaa3110).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ja bih išao na Fuji čisto jer je poznata marka i daje 5 godina garancije. Ako ne, onda ovu sa 7 godina iako nikada nisam čuo za tu marku što ne mora biti loše, možda je stvar samo do mene.

 

Ali koju god uzmeš gledaj da imaš što dulju garanciju, a to podrazumijeva redovito servisiranje kod ovlaštenog servisera svake godine (neka me netko ispravi ako nisam tu u pravu).

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Znači, stvarno jamstvo ne vrijedi ako se ne radi godišnji servis od 350kn? To sam negdje pročitala, ali isto mi je malo bezveze da tako često servisiram klimu koja će raditi 2-3 mjeseca godišnje i to ne stalno....

 

A što se tiče poznatih marki, ova Bosch me isto privlači cijenom

 

Ne razumijem se u specifikacije posebno, ali čini mi se da jedino ova Airwell od 7god garancije nije inverter klima, ne znam je li to presudna info 😁

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 15:59 (anaa3110).
8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Poštovanje,ukratko molio bi pomoci razmisljam se o kupnji klime s ugradnjom, stan se nalazi na jugu,tako da sunce je uvijek na dometu,razmisljam se o klimi do 45kvadrata, stan ima 42, moze savjet koju uzeti da je vrijedna svake kune. LP

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Preporuka neke klime (vanjska i unutarnja) za 3500 kn?
Osim ako bi dobio puno više, mogu rastegnuti se još koju stoticu.
Soba koju bi hladila je površine 20m2.
Samsung? LG? Ili je i 1000 kn jeftiniji Vivax ok? Za Vivax klime sam čuo pohvale od majstora, kao i Toshiba.. ali to je možda bilo prije 5+godina?!
Ne robujem imenu, bitno da dobijem najbolje za novac.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav ekipa, treba mi klima uređaj isključivo za hlađenje. Riječ je o konobici, sa glavnom prostorijom od 26 m2, predsobljem od 8m2 i wc od 7m2. Klima uređaj će biti postavljen u najveću prostoriju orijentirana prema vratima (ne direktno u pravcu vrata) predsoblja i dalje wc-a (vrata od wc-a i predsoblja su u istom pravcu). Zbog dizajna prostorije u utarnja jedinica treba biti crne boje. Prostor ne bi bio hlađen svakodnevno, već u trenutku korištenja. Također poželjno je da ima integrirano wi-fi upravljanje. U obzir dolaze trgovine u Splitu i okolici gjde fizički mogu izvršiti plaćanje na rate i preuzimanje (ili npr neka trgovina koja ima poslovnicu u splitu gdje se može naručiti artikal sa weba sa opcijom plaćanja u trgovinu). Što se tiče cijene, volio bi proći što jeftinije, jer ipak neće biti za svakodnednu upotrebu. Ja sam gledao klime po kvadraturi 30-35m2, i da je gornja granica cijene 4000 kn.
Što npr. mislite o ovim uređajima?
https://www.klimakoncept.hr/hr/korel_klima_uredaj_kac_12xa82/2983/208 https://www.hgspot.hr/klima-uredaj-korel-urban-art-3-6-3-7-kw-ksajp-12dce-inverter-wifi-komplet
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice