Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 787.979
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fakincina kaže...
Zam kaže...
fakincina kaže...
Zam kaže...

Uopće nije loša ideja! Možda netko ovdje ima iskustva s time - da li jedna od 7 kw ili dvije po 3.5kw?

 Bolje je uzeti 2 komada po 3,5 kW i postaviti na suprotne strane i prostrije zbog boljeg strujanja zraka.

Ima smisla ali prvenstveno me zanima grijanje, misliš li da je i u tom slučaju bolje 2 klime?

 Bolje je u svakom slučaju da su 2 unutarnje jedinice. Može i multisplit sa jednom vanjskom i 2 unutarnje ali preporuka je 2 zasebne klime.

 Nemoj uzimati multisplit, to ti je moj savjet, rikne elektronika, ne raditi ni jedna od klima, uvijek je bolje uzet mono sustav, nego multisplit. To govorim iz svog iskustva, a ti uradi šta hoćeš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 20:12 (CPU).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Dakle smatrate da su dvije zasebne klime 3.5 kw dovoljno za 90 m2 za grijanje i da će struja biti do 6000 godišnje?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Osobno bih sebi za taj prostor stavio jednu klimu 5 kW i jednu 3,5 kW i problem riješen. Bojim se da bi 7 kW instalirane snage za 90 m2 kada su jako hladni dani moglo biti premalo a sve ovisi o stupnju izolacije. Naravno o kvaliteti izolacije ovisi i potrošnja struje. Za zagrijavanje nekog prostora npr. Vašeg je uvijek potrebna ista količina energije npr. cca 5000 kW godišnje bilo da se grijete na drva, pelete, lož ulje, struju itd. Sve ovisi o cijeni energenta koji koristite i to se lako izračuna. Grijanje inverterskom klimom je najjeftinije (tko voli ovakav način grijanja) jer radi na principu toplinske pumpe i za potrošenih 1 kW daje cca 3 do 4 ili ćak 5 puta više toplinske energije a iskoristivost rapidno pada kada su temperature vanjske temperature niske. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Mislim da je to dobar prijedlog.
Do sada sam 90 m2 grijao s ovakvim kaminom https://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-drva/peci-i-kamini-na-drva/pec-kamin-na-drva-8-11-kw-plamen-amity-3-5608/ 
Nije da sam hodao u gaćama ali bilo je sasvim pristojno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

To je kamin snage od 8 do 11 kW i 7 kW instalirane snage bi Vam bilo premalo za grijanje prostora od 90 m2. Imate PP.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Koristio sam taj kamin kao jedino grijanje 15 godina (i još ga imam) i niti jedne zime nije bilo nikakvih problema.
Trošio sam prosječno 10 m3 bukovih drva.

Zato mislim da bi klima 5kw + 3.5kw bila dobra opcija. Sada je jedino pitanje ov 5kw klime - koju kupiti?
Koliko vidim, slična je potrošnja za 5kw i 7 kw (5000-6000kw godišnje) a i cijena, cca 7500 kn
Npr 7 kw:

https://www.klimakoncept.hr/hr/midea_klima_uredaj_mb_24n8do_i_mb_24n8do_o_mission_ii_2_grijaca_u_vanjskoj_jedinici_komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2362/198

i 5 kw:
https://www.europrodaja.hr/trgovina/mitsubishi-electric-standard-eco-inverter-5-0-kw-klima-uredaj/

jasno je koja je kvalitetnija ali nisam još 100% siguran. Ima li još koje mišljenje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 11:08 (Zam).
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

E sad, koja je kvalitetnija...

A i badava to ako te zadesi neka falična.

Mislim, i sam si gledao i mideu, a ljudi hvale i hisense i gree (ja vivax, siromašan sam ).

A takve su ti već od 4000 za 5 kW modele, a budući da imaš onda dvije, nije ti toliko bitna " apsolutna kvaliteta i pouzdanost".

Naravno, pričekaj dok kolega kaže kaj sve imaju u Europrodaji 

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zam kaže...

Dakle smatrate da su dvije zasebne klime 3.5 kw dovoljno za 90 m2 za grijanje i da će struja biti do 6000 godišnje?

 Imaš li negdje skicu prostora i gdje bi stavio klime, jer možeš uzeti klimu od 15kw, ali ako je nisi stavio na dobro mjesto neće ti ni ona bit dovoljna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 13:18 (CPU).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
Zam kaže...

Dakle smatrate da su dvije zasebne klime 3.5 kw dovoljno za 90 m2 za grijanje i da će struja biti do 6000 godišnje?

 Imaš li negdje skicu prostora i gdje bi stavio klime, jer možeš uzeti klimu od 15kw, ali ako je nisi stavio na dobro mjesto neće ti ni ona bit dovoljna.

 Imam, evo je ovdje: https://ibb.co/JHJT6G9
Sadašnja klima (3.5 kw Haier) je ucrtana na lijevoj strani i ohladi sve pristojno za pola sata (zato sam mislio da bi jedna od 7 kw mogal pristojno grijati cijeli stan?
Ako ne (ako je ipak bolje 2 klime), onda bi ovu od 3.5 kw prebacio skroz desno u veću sobu (20 m2) a na njeno mjesta stavio 5 kw.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 14:02 (Zam).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zam kaže...
CPU kaže...
Zam kaže...

Dakle smatrate da su dvije zasebne klime 3.5 kw dovoljno za 90 m2 za grijanje i da će struja biti do 6000 godišnje?

 Imaš li negdje skicu prostora i gdje bi stavio klime, jer možeš uzeti klimu od 15kw, ali ako je nisi stavio na dobro mjesto neće ti ni ona bit dovoljna.

 Imam, evo je ovdje: https://ibb.co/JHJT6G9
Sadašnja klima (3.5 kw Haier) je ucrtana na lijevoj strani i ohladi sve pristojno za pola sata (zato sam mislio da bi jedna od 7 kw mogal pristojno grijati cijeli stan?
Ako ne (ako je ipak bolje 2 klime), onda bi ovu od 3.5 kw prebacio skroz desno u veću sobu (20 m2) a na njeno mjesta stavio 5 kw.

 Tako i napravi i to je to! Novu Panasonic od 5kW na mjesto te Haier, Haier stavi u tu veću sobu i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 14:04 (CPU).
2 godine
neaktivan
offline
4 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav forumašima!

 

Ovo je za kolegu @CPU pošt on najviše promovira Midea klime.

 

Imam Vivax X-DESIGN 12 klima uređaj, 3.5kW, 3D DC inverter, Wi-Fi ready kupljen prošle godine, i od prvog dana vanjska i unutarnja klima ne komuniciraju, tj. kada uključim kompletan klima uređaj, propellor u vanjskoj klimi se ne vrti, a kada ju isključim onda se propellor zavrti i jako drnda kao da imam osećaj da će vanjska da padne s nosača i slomiti se. Zvao sam servis i odgovorio mi je da je to tako zato šta ja ne znam rukovati klimom, te trebam pročitati uputstva za korištenje.

 

Da li je servis u pravu ili sam kupio klimu s fabričkom greškom?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima!

 

Ovo je za kolegu @CPU pošt on najviše promovira Midea klime.

 

Imam Vivax X-DESIGN 12 klima uređaj, 3.5kW, 3D DC inverter, Wi-Fi ready kupljen prošle godine, i od prvog dana vanjska i unutarnja klima ne komuniciraju, tj. kada uključim kompletan klima uređaj, propellor u vanjskoj klimi se ne vrti, a kada ju isključim onda se propellor zavrti i jako drnda kao da imam osećaj da će vanjska da padne s nosača i slomiti se. Zvao sam servis i odgovorio mi je da je to tako zato šta ja ne znam rukovati klimom, te trebam pročitati uputstva za korištenje.

 

Da li je servis u pravu ili sam kupio klimu s fabričkom greškom?

 hahhaha, Ne promoviram Midea klime. Teško je sad napamet govorit o čemu bi mogao biti problem, to je isto ko da daješ auto dijagnostiku preko interneta a auto nikad nisi ni vidio ni probao.

Možda je problem u samoj elektronici vanjske i unutarnje, nije dobro spojena međuveza(peterožilni kabel), tko je radio montažu klime??

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Mislio sam na ovu KLIK , ako hoćeš proći malo povoljnije ali ne i lošije uzmi Gree KLIK

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
 tko je radio montažu klime??

 Montažu je radio Allatus Sesvete, klima uređaj je kupljen u Emmeyeti. Moguće je do elektronike, a moguće je da su ovi iz Allatus-a krivo spojili klima uređaj.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
CPU kaže...
 tko je radio montažu klime??

 Montažu je radio Allatus Sesvete, klima uređaj je kupljen u Emmeyeti. Moguće je do elektronike, a moguće je da su ovi iz Allatus-a krivo spojili klima uređaj.

 Ako su je i krivo spojili moguće da su i spržili elektroniku koja nije jeftina, zovi ih i reci im da naprave kako treba, nema se šta tu misliti...

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Treba li kome nova Telefunken Inverter 18-ka. Stoji mi u garaži dajem 400 kuna ispod realne cijene? Možda marka ne ulijeva povjerenje ali Inverter je Inverter + 18... mraz u kući.

Okolica Tuzle može i ugradnja. Za cijelu BiH šaljem brzom poštom.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima!

 

Ovo je za kolegu @CPU pošt on najviše promovira Midea klime.

 

Imam Vivax X-DESIGN 12 klima uređaj, 3.5kW, 3D DC inverter, Wi-Fi ready kupljen prošle godine, i od prvog dana vanjska i unutarnja klima ne komuniciraju, tj. kada uključim kompletan klima uređaj, propellor u vanjskoj klimi se ne vrti, a kada ju isključim onda se propellor zavrti i jako drnda kao da imam osećaj da će vanjska da padne s nosača i slomiti se. Zvao sam servis i odgovorio mi je da je to tako zato šta ja ne znam rukovati klimom, te trebam pročitati uputstva za korištenje.

 

Da li je servis u pravu ili sam kupio klimu s fabričkom greškom?

Tko ti je ugradio klimu? U svih 7 (od 9) života nisam ugradio klimu a da nisam probao makar na pola sata dok se ne popije kava, kolači.. znaš kakvi smo mi gostoljubivi u Bosni.

Na ovom (ne)vremenu sada kada netko digne kredit ili se odvaži keširati za klimu to je kao da je baja koji u 80-tim kupio novog Mercedesa.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Mislio sam na ovu KLIK , ako hoćeš proći malo povoljnije ali ne i lošije uzmi Gree KLIK

Razlika je 50% u potrošnji (Panasonic troši manje) ali ako misliš da bi Panasonic od 4kw grijao ovih 70 m2, išli bi na to.
Ne znam da li si zaboravio - imam 90m2 i planiram staviti 2 klime, sadašnja 3.5kw bi išla u sobu od 20m2 tako da mi ostaje 70m2 za grijati.
Evo i tlocrt za podsjetnik: https://ibb.co/JHJT6G9
Rekao si gore iznad da stavim 5kw Panasonic na mjesto ove sadašnje a poslao si link za 4 kw Panasonic - ne znam da li je zabuna ili misliš da je 4 kw dovoljno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 10:32 (Zam).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Hvala. Čitao sam da su Japanci za grijanje pouzdani tako da ne gledam na 1-2000 kn nego hoću riješiti problem barem za 5 godina.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zam kaže...

 Hvala. Čitao sam da su Japanci za grijanje pouzdani tako da ne gledam na 1-2000 kn nego hoću riješiti problem barem za 5 godina.

 Ako ti nije bitna cijena onda pogledaj ovo Fujitsu koja je za grijanje na niskim temperaturama ili ovo ME najprodavaniji japanac za grijanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 9:47 (fakincina).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fakincina kaže...
Zam kaže...

 Hvala. Čitao sam da su Japanci za grijanje pouzdani tako da ne gledam na 1-2000 kn nego hoću riješiti problem barem za 5 godina.

 Ako ti nije bitna cijena onda pogledaj ovo Fujitsu koja je za grijanje na niskim temperaturama ili ovo ME najprodavaniji japanac za grijanje.

Recite mi zašto većina uređaja nema energetsku naljepnicu za ovaj dio Europe, npr. ovo je za Vaš ME (https://klimatizacija.hr/upload/catalog/product/1117/ap50-energy-5e68de7696ffc_5e68f9f1b5196.pdf) - nego su ipisani xxxxxx

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zam kaže...
fakincina kaže...
Zam kaže...

 Hvala. Čitao sam da su Japanci za grijanje pouzdani tako da ne gledam na 1-2000 kn nego hoću riješiti problem barem za 5 godina.

 Ako ti nije bitna cijena onda pogledaj ovo Fujitsu koja je za grijanje na niskim temperaturama ili ovo ME najprodavaniji japanac za grijanje.

Recite mi zašto većina uređaja nema energetsku naljepnicu za ovaj dio Europe, npr. ovo je za Vaš ME (https://klimatizacija.hr/upload/catalog/product/1117/ap50-energy-5e68de7696ffc_5e68f9f1b5196.pdf) - nego su ipisani xxxxxx

 

Potrošnja klima uređaja i ostalih grijačih tijela PRVENSTVENO ovisi o kvaliteti izolacije prostora kojeg zagrijavate a ne o energetskoj klasi samog uređaja. Možete imati klimu visoke energetske učinkovitosti ali to Vam neće biti puno od koristi ako Vaš prostor na zadržava temperaturu. Nije problem zagrijati prostor već zadržati temperaturu u prostoru.

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Zam kaže...

Recite mi zašto većina uređaja nema energetsku naljepnicu za ovaj dio Europe, npr. ovo je za Vaš ME (https://klimatizacija.hr/upload/catalog/product/1117/ap50-energy-5e68de7696ffc_5e68f9f1b5196.pdf) - nego su ipisani xxxxxx

 

 Vjerovatno zato kaj su opet mijenjali te oznake početkom godine, stare više ne vrijede, a ako imaju robu od prije na lageru, ne budu valjda plaćali certificiranje (zapravo vjerovatno ni ne mogu, to samo proizvođač radi).

Ali ne zamaraj se previše, to je sve tu negdje.

 

Kruha i igala...
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...

Tko ti je ugradio klimu? U svih 7 (od 9) života nisam ugradio klimu a da nisam probao makar na pola sata dok se ne popije kava, kolači.. znaš kakvi smo mi gostoljubivi u Bosni.

Na ovom (ne)vremenu sada kada netko digne kredit ili se odvaži keširati za klimu to je kao da je baja koji u 80-tim kupio novog Mercedesa.

 Pa napisao sam gore kolegi, ali ću ponoviti: Allatus Sesvete.

Inače nisam ja zvao za ugradnju, već moja draga, a ona hoće da je sve povoljnije.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Moja greška, krivi link sam ti dao, evo ga novi KLIK

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Moja greška, krivi link sam ti dao, evo ga novi KLIK

OK hvala puno na tvojim savjetima.

Odlučio bi se ipak za ovu GREE (https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh18qd_r32-lomo_regular__komplet_sjajna_bijela_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/116/27)

 

a ne za onu koju si poslao jer tvoja (GREE) ima Economical a ova Regular inverter koji je baš za grijanje. Ova je malo skuplja ali koliko vidim, namjenjena je baš za grijanje.

Javit ću dojmove!

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav!

Prije par tjedana kupljena je klima Hisense kb35yr3eg i puštena u pogon.Do prije par dana radila je savršeno bez greške.Nakon toga nikako da je pokrenem.U uputstvu piše da nakon 200 sati rada treba skinuti filter očistiti ga, resetirati uređaj i ponovo pokrenuti.U uputstvu je postupak opisan površno i pojednostavljeno,međutim nikako ne mogu riješiti problem.Probao je i serviser koji je radio montažu i koji se naravno razumije u klima uređaje.
Ako ima koja dobra duša na forumu s sličnim iskustvom molim bi za pomoć
7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, imam jedan specifičan zahtjev glede klima uređaja.

Zanima me split sustav, čija vanjska jedinica tj. njena visina ne prelazi 50cm, još bolje bi bilo 45 cm.

Sve što sam do sad našao je uglavnom 55cm , ali to mi je malo problem zbog specifičnog mjesta ugradnje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice