Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 780.800
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Definitivno Gree je bolji.

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav ekipa,

 

Odličio sam kupiti klimu, do 3.5kw, ne treba mi grijanje, samo hlađenje, cca 100 kvadrata. Imate neku preporuku ili neki best buy do 500€? Hvala

3 godine
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Definitivno Gree je bolji.

 Pozdrav, trebam klimu za hladiti sobu, dal je bacanje novaca uzeti neki od 3,2 kw?

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Nema bacanja novaca po meni je možda isplativije uzeti od 3,5kW, jer je mala razlika u cijeni a brže će rashladit prostor.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Stolnik kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Odličio sam kupiti klimu, do 3.5kw, ne treba mi grijanje, samo hlađenje, cca 100 kvadrata. Imate neku preporuku ili neki best buy do 500€? Hvala

 100 kvadrata 3.5kW klima?? To je slaba klima za toliko velik prostor. Zašto ne od 5kW??

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Nema bacanja novaca po meni je možda isplativije uzeti od 3,5kW, jer je mala razlika u cijeni a brže će rashladit prostor.

da li je midea mission II  ok klima. služila bi za hlađenje i grijanje u prijelaznom razdoblju. kvadratura je cca 45m2? hvala

 

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Nažalost nisam imao prilike je instalirat točno tu seriju, ne znam.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
bing01 kaže...

Trebam samo hlađenje 20 m2 dovro izoliranog prostora (stiropor 10 svagdje). Ima neka preporuka za nešto najpovoljnije?

 Samo za hlađenje ti je ovo https://www.europrodaja.hr/trgovina/qzen-start-inverter-plus-2-6-kw-klima-uredaj/ sasvim dovoljno. A može i prigrijati u prelaznim periodima

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Minimum 5 kW snage trebaš za taj prostor.

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Koliko vidim 5kw klime imaju više unutarnjih jedinica, to mi ne treba, zato sam gledao 3,5kw. Imate preporuku klime do cca 500€?

16 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
Stolnik kaže...

Koliko vidim 5kw klime imaju više unutarnjih jedinica, to mi ne treba, zato sam gledao 3,5kw. Imate preporuku klime do cca 500€?

Nemaju sve 5kW klime više unutarnjih jedinica, ali u principu tebi bi to i trebalo.

Teško je pozicionirati jednu unutarnju jedinicu na 100 kvadrata.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Stolnik kaže...

Koliko vidim 5kw klime imaju više unutarnjih jedinica, to mi ne treba, zato sam gledao 3,5kw. Imate preporuku klime do cca 500€?

Otkud Vam to da 5 kW klima imaju samo sa više unutarnjih jedinica? Imaju ako su multisplit. Vama zbog veličine prostora treba najmanje 5 kW a i to je upitno da li će biti dovoljno da rashladi sve. Ovdje imate 5 kW https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-performance-inverter-plus-5-3-kw-klima-uredaj/ a ima i 3,5 kW https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ koja Vam je preslaba.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Odličio sam kupiti klimu, do 3.5kw, ne treba mi grijanje, samo hlađenje, cca 100 kvadrata. Imate neku preporuku ili neki best buy do 500€? Hvala

 100 kvadrata 3.5kW klima?? To je slaba klima za toliko velik prostor. Zašto ne od 5kW??

 Pitanje je i kakav je tlocrt kuce, stana, bolje dvije zasebne od 3,5kw ili cak tri ovisno kakav je razmjestaj nego jedna od 5kw koja ce jako rashladiti prostor u kojem je montirana da bi doprla do svih prostorija. Ako je to 100m2 open space onda ok jedna 5kw.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
0verlord kaže...
CPU kaže...

Nema bacanja novaca po meni je možda isplativije uzeti od 3,5kW, jer je mala razlika u cijeni a brže će rashladit prostor.

da li je midea mission II  ok klima. služila bi za hlađenje i grijanje u prijelaznom razdoblju. kvadratura je cca 45m2? hvala

 

 Za to ti je i vise nego dovoljna 3,5kw klima

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Matozan kaže...

Trebao bih preporuku za neku BestBuy klimu, koristiti će se samo za hlađenje, koja će zamijeniti 18 g. staru i dotrajalu 3,5 kW Whirlpool klimu.

Stan 58 m2 u ZG sa rasporedom soba u Ɥ obliku, orijentacija istok-zapad.

Na jednoj strani je klima smještena u dnevnom boravku u kojoj je i kuhinja (26 m2 na istoku),

a na drugoj strani bi usput dio hlađenog zraka kroz hodnik dolazio u 2 sobe (13,5 i 10 m2 na zapadu).

Pretpostavljam da će se moći koristiti postojeća instalacija cijevi i strujni kablovi, pa će to malo umanjiti trošak instalacije?

 

Koju od ovih preporučate, poredane su po cijeni do nekih +/-4.500 kn + montaža bez uračunatog WiFi modula?

U čemu je razlika između Malaysian Sensira i Sensira? Opravdava li razliku u cijeni?

Koji od navedenih ima povratne informacije u aplikaciji, kao vanjska i unutarnja temperatura, potrošnja struje, itd.?

 

Fujitsu - Standard Eco Inverter - ASYG12KPCA/AOYG12KPCA

Daikin - Malaysian Sensira - FTXC35C/RXC35C

Mitsubishi Electric - Standard Eco Inverter - MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF

Panasonic - Standard inverter - KIT-FZ35-WKE R-32

Daikin – Sensira – FTXF35C/RXF35C

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Matozan kaže...
Matozan kaže...

Trebao bih preporuku za neku BestBuy klimu, koristiti će se samo za hlađenje, koja će zamijeniti 18 g. staru i dotrajalu 3,5 kW Whirlpool klimu.

Stan 58 m2 u ZG sa rasporedom soba u Ɥ obliku, orijentacija istok-zapad.

Na jednoj strani je klima smještena u dnevnom boravku u kojoj je i kuhinja (26 m2 na istoku),

a na drugoj strani bi usput dio hlađenog zraka kroz hodnik dolazio u 2 sobe (13,5 i 10 m2 na zapadu).

Pretpostavljam da će se moći koristiti postojeća instalacija cijevi i strujni kablovi, pa će to malo umanjiti trošak instalacije?

 

Koju od ovih preporučate, poredane su po cijeni do nekih +/-4.500 kn + montaža bez uračunatog WiFi modula?

U čemu je razlika između Malaysian Sensira i Sensira? Opravdava li razliku u cijeni?

Koji od navedenih ima povratne informacije u aplikaciji, kao vanjska i unutarnja temperatura, potrošnja struje, itd.?

 

Fujitsu - Standard Eco Inverter - ASYG12KPCA/AOYG12KPCA

Daikin - Malaysian Sensira - FTXC35C/RXC35C

Mitsubishi Electric - Standard Eco Inverter - MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF

Panasonic - Standard inverter - KIT-FZ35-WKE R-32

Daikin – Sensira – FTXF35C/RXF35C

 

Bilo šta da kupiš nečeš pogrešiti.

 

7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
fakincina kaže...

Bilo šta da kupiš nečeš pogrešiti.

 Sad si zeznuo- trebalo je biti: Bilo šta da kupiš nečeš pogrešiti, ali, na stranicama Europrodaje imaš...

Nemoj misliti da trolam, legitimna metoda oglašavanja, ali kad dopizdiš ljudima onda ti to bude kontraproduktivno.

Btw, da se razmemo, kupil sam kod vas na webshopu radijatore prije par godina, sve 5 prošlo, ali ova metoda reklamiranja ti je više za facebook.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 16:56 (fer-de-lance).
5 godina
neaktivan
offline
8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...
fakincina kaže...

Bilo šta da kupiš nečeš pogrešiti.

 Sad si zeznuo- trebalo je biti: Bilo šta da kupiš nečeš pogrešiti, ali, na stranicama Europrodaje imaš...

Nemoj misliti da trolam, legitimna metoda oglašavanja, ali kad dopizdiš ljudima onda ti to bude kontraproduktivno.

Btw, da se razmemo, kupil sam kod vas na webshopu radijatore prije par godina, sve 5 prošlo, ali ova metoda reklamiranja ti je više za facebook.

 

 

 A gdje sam ja napisao imaš na stranicama Europrodaje??? Rekao sam čovjeku da je sve dobar izbor od onoga šta je napisao.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Za osnovnu funkciju hlađenja sasvim ok klima a može i dogrijat u prijelaznom periodu.

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ovako informativno malo gledam klime od 3,5 kW i ako idem s teorijom da bolja učinkovitost znači i bolji kompresor, tj. kvalitetu, performanse i ostalo, na kraju su mi 3 klime ispale kao best buy i to niti jedna nije od onih 'razvikanih' proizvođača klima uređaja (Panasonic, Daikin, LG, Gree, Mitsubishi, Toshiba, Midea...). 

 

Bosch 5000i 35 - od 3500 kn

Hyundai Super Inverter 3,5 kW (PMV1 varijanta, a ne PMV koja ima manju učinkovitost) - od 4000 kn

Vaillant Exclusive 5-035 - od 4600 kn

 

Ne znam kakve su kvalitete i nemam iskustava s njima, ali sve imaju SEER vrijednost od 8,5 što od japanskih proizvođača cjenovno najbliže ima Toshiba za oko 6500 kn (barem od onoga što sam pronašao), a primjerice Vivax se s takvom učinkovitosti nudi tek od 6000 kn.

Bosch ima nešto lošiju učinkovitost pri grijanju, ali za 3500 kn mi se čini kao jako dobra kupnja. Pretp. da jesu neki kineski rebrand, ali nekako sumnjam da bi okaljali ime koristeći komponente najlošije kvalitete.

 

Na kraju bih osobno vjerojatno uzeo nešto od japanske četvorke (Toshiba, Panasonic, Mitsubishi, Daikin), ali eventualno za sekundarnu klimu ili za one koji si ne mogu priuštiti nešto skuplje mi se ovaj Bosch čini kao bolji izbor od ostalog u tom cjenovnom rangu (Vox, Korel, Midea, Inventor, Vivax, Azuri...).

2 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Imam ja termu u apartmanu za sad je ok.  Koristi se ljeti za hlađenje i relativno je dobra imala je 5 godina garancije bila je ok cijena i evo 4 godine vez greške...

Aut inveniam viam aut faciam
2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Fujitsu asyg 12 kmcc,iskustva s klimom?Kakva je buka vanjske jedinice u grijanju,napomena da temperatura vanjskog zraka rijetko ide u minus.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Matozan kaže...
Matozan kaže...

Trebao bih preporuku za neku BestBuy klimu, koristiti će se samo za hlađenje, koja će zamijeniti 18 g. staru i dotrajalu 3,5 kW Whirlpool klimu.

Stan 58 m2 u ZG sa rasporedom soba u Ɥ obliku, orijentacija istok-zapad.

Na jednoj strani je klima smještena u dnevnom boravku u kojoj je i kuhinja (26 m2 na istoku),

a na drugoj strani bi usput dio hlađenog zraka kroz hodnik dolazio u 2 sobe (13,5 i 10 m2 na zapadu).

Pretpostavljam da će se moći koristiti postojeća instalacija cijevi i strujni kablovi, pa će to malo umanjiti trošak instalacije?

 

Koju od ovih preporučate, poredane su po cijeni do nekih +/-4.500 kn + montaža bez uračunatog WiFi modula?

U čemu je razlika između Malaysian Sensira i Sensira? Opravdava li razliku u cijeni?

Koji od navedenih ima povratne informacije u aplikaciji, kao vanjska i unutarnja temperatura, potrošnja struje, itd.?

 

Fujitsu - Standard Eco Inverter - ASYG12KPCA/AOYG12KPCA

Daikin - Malaysian Sensira - FTXC35C/RXC35C

Mitsubishi Electric - Standard Eco Inverter - MSZ-HR35VF/MUZ-HR35VF

Panasonic - Standard inverter - KIT-FZ35-WKE R-32

Daikin – Sensira – FTXF35C/RXF35C

Trenutan mi je odabir Fujitsu - Standard Eco Inverter - ASYG12KPCA/AOYG12KPCA,
ali kad vidim da je Hyundai Performance Inverter Plus 3.5 kW – HRH-12BMV/HRO-12BMV oko 1.000 kn jeftiniji, sa isto 5 god. garancije i uključenim WiFi modulom dolazim do dileme.
Je li Japanac toliko bolji od Koreanca da opravdava toliku razliku u cijeni?
Tih 1.000 kn mi skoro pokriva trošak montaže.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Samo kratak osvrt na postove poput A vs B klima, koja je bolja?

 

Doslovce sve klime koje vam prosječni obrti za ugradnju klima nude su oke.. tih par tjedana rada neće ni jednoj biti problem, a i rijetko tko danas ugrađuje baš nekakvo smeće. Ako imate bolju izolaciju, niste u potkrovlju i ako nemate 15 sati sunca u dnevnom boravku, slobodno možete uzeti i slabiju klimu. Ako niste te sreće onda vam ni 7 kwh Fujitsu neće pomoć. U zadnjih 10 godina nisam vidio da netko mijenja klimu jer se pokvarila, sve ove starije klime požute (plastika na unutarnjoj jedinici) ali i dalje rade sasvim dobro ako ih se redovito čisti, održava i puni. Redovito viđam žnj Vivaxe i Midee kojima je ovo deseta godina, a koje ljudi mijenjaju zbog plastike, a ne mehanike.

 

Puno bitnija stvar je kako ćete tu klimu kasnije koristiti i kako je mislite održavati nakon kupovine. Nisu mi jasni ljudi koji 3 godine ne očiste klimu (?!) jer im je 400kn godišnje tobože skupo za propisno čišćenje i dezinficiranje unutarnje jedinice - pa radije udišu kojekakve gamadi, bakterije i gljivice (i dlake ako imate pse i mačke itd). Često mi se po apartmanima ljudi hvale "nisam 5 ili 10 godina pipnuo klimu" kao da se radi o biciklu na tavanu. Sama pomisao da mi iznad glave (obično klime budu u prostoriji koja se najčešće koristi) puše zrak preko filtera i kojlera koji su krcati višegodišnjim smećem mi je odvratna. Čistiti propisno jednom godišnje, prije ljeta, ili ako je koristite i za grijanje onda svakih 7-8 mjeseci. Ja tu i tamo otvorim poklopac da vidim kako izgleda filter pa ako imate dlakava stvorenja trebat će usisavat ili čak i prat filtere češće.

 

I drugo. Nemojte bit dilberi pa klimu uključit u 15h kad dođete s posla, a u kući 32C. Ujutro je slobodno stavite na 25°C i neka održava tokom dana. Navečer proluftate (ako nije baš 35C) i ujutro opet upalite klimu. Trošit će vam struje kao i obična sijalica jer sve klime danas imaju invertere pa vam kompresor radi varijabilno ovisno o razlici temperature. Bolje ući u prostor koji je od ujutro tempiran na recimo 24-25C nego se znojiti 3 sata u prostoriji sa klimom na maksimumu koja dere po vratu i samo živcira sve u kući. Tih desetak lipa po satu što troši dok vas nema nećete ni osjetiti na računu za struju. I ako je gasite navečer - pustite desetak minuta da samo ventilator radi na minimumu da vam se ne hvata kondenzat (ima opcija na svim klimama gdje samo ventilator radi).

 

U praksi wifi module nitko ne koristi. To najčešće posluži kad se ljudi vraćaju s godišnjeg ili idu na godišnji - dakle jednom-dvaput godišnje, a po dolasku ionako bolje proluftat stan pa onda hladiti nego odmah uć u ustajali zrak ohlađen klimom. Češće ljudi koriste wifi za recimo grijanje (podno ili mramoterm npr). Netko tko živi na 2-3 lokacije, posao itd - onda mu stvarno treba.

 

Ili što meni serviser kaže - na kraju najbolje prođu ovi šta ne pimplaju oko klime nego je stave na 25 ujutro i zaborave da radi.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
ivan dragi kaže...

Samo kratak osvrt na postove poput A vs B klima, koja je bolja?

 

Doslovce sve klime koje vam prosječni obrti za ugradnju klima nude su oke.. tih par tjedana rada neće ni jednoj biti problem, a i rijetko tko danas ugrađuje baš nekakvo smeće. Ako imate bolju izolaciju, niste u potkrovlju i ako nemate 15 sati sunca u dnevnom boravku, slobodno možete uzeti i slabiju klimu. Ako niste te sreće onda vam ni 7 kwh Fujitsu neće pomoć. U zadnjih 10 godina nisam vidio da netko mijenja klimu jer se pokvarila, sve ove starije klime požute (plastika na unutarnjoj jedinici) ali i dalje rade sasvim dobro ako ih se redovito čisti, održava i puni. Redovito viđam žnj Vivaxe i Midee kojima je ovo deseta godina, a koje ljudi mijenjaju zbog plastike, a ne mehanike.

 

Puno bitnija stvar je kako ćete tu klimu kasnije koristiti i kako je mislite održavati nakon kupovine. Nisu mi jasni ljudi koji 3 godine ne očiste klimu (?!) jer im je 400kn godišnje tobože skupo za propisno čišćenje i dezinficiranje unutarnje jedinice - pa radije udišu kojekakve gamadi, bakterije i gljivice (i dlake ako imate pse i mačke itd). Često mi se po apartmanima ljudi hvale "nisam 5 ili 10 godina pipnuo klimu" kao da se radi o biciklu na tavanu. Sama pomisao da mi iznad glave (obično klime budu u prostoriji koja se najčešće koristi) puše zrak preko filtera i kojlera koji su krcati višegodišnjim smećem mi je odvratna. Čistiti propisno jednom godišnje, prije ljeta, ili ako je koristite i za grijanje onda svakih 7-8 mjeseci. Ja tu i tamo otvorim poklopac da vidim kako izgleda filter pa ako imate dlakava stvorenja trebat će usisavat ili čak i prat filtere češće.

 

I drugo. Nemojte bit dilberi pa klimu uključit u 15h kad dođete s posla, a u kući 32C. Ujutro je slobodno stavite na 25°C i neka održava tokom dana. Navečer proluftate (ako nije baš 35C) i ujutro opet upalite klimu. Trošit će vam struje kao i obična sijalica jer sve klime danas imaju invertere pa vam kompresor radi varijabilno ovisno o razlici temperature. Bolje ući u prostor koji je od ujutro tempiran na recimo 24-25C nego se znojiti 3 sata u prostoriji sa klimom na maksimumu koja dere po vratu i samo živcira sve u kući. Tih desetak lipa po satu što troši dok vas nema nećete ni osjetiti na računu za struju. I ako je gasite navečer - pustite desetak minuta da samo ventilator radi na minimumu da vam se ne hvata kondenzat (ima opcija na svim klimama gdje samo ventilator radi).

 

U praksi wifi module nitko ne koristi. To najčešće posluži kad se ljudi vraćaju s godišnjeg ili idu na godišnji - dakle jednom-dvaput godišnje, a po dolasku ionako bolje proluftat stan pa onda hladiti nego odmah uć u ustajali zrak ohlađen klimom. Češće ljudi koriste wifi za recimo grijanje (podno ili mramoterm npr). Netko tko živi na 2-3 lokacije, posao itd - onda mu stvarno treba.

 

Ili što meni serviser kaže - na kraju najbolje prođu ovi šta ne pimplaju oko klime nego je stave na 25 ujutro i zaborave da radi.

 Nemoj gluposti pisat, klima troši ko obična sijalica, ma nemoj, de onda odoh kod sebe stavit te tvoje klime koje troše ko sijalice??? Ako je vanka 32, a u kući je 30 i staviš klimu na 25, klima će u početku trošit energije po nazivnom kapacitetu otprilike 1200W za 3.5kW  klimu, kasnije se spušta na 200/300W, koja to obična sijalica troši 200/300W??? A klimu će ljudi koristiti i uključivati kako žele, njihova stvar. Uglavnom je velika većina dobra i nema velikih kvarova, ali opet se sjetite da je monter taj koji je montira i pušta u pogon. Klimu je uvijek dobro očistiti prije sezone hladenja to se slažem. Opet napominjem, klima se nikad ne puni ili dopunjava ako je ispravno montirana, freon se ne može potrošit, on je u zatvorenom sustavu koji kruži, jedino se dopunjava klima u slučaju da ima više od 5m instalacija i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 0:36 (CPU).
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
ivan dragi kaže...

Samo kratak osvrt na postove poput A vs B klima, koja je bolja?

 

Doslovce sve klime koje vam prosječni obrti za ugradnju klima nude su oke.. tih par tjedana rada neće ni jednoj biti problem, a i rijetko tko danas ugrađuje baš nekakvo smeće. Ako imate bolju izolaciju, niste u potkrovlju i ako nemate 15 sati sunca u dnevnom boravku, slobodno možete uzeti i slabiju klimu. Ako niste te sreće onda vam ni 7 kwh Fujitsu neće pomoć. U zadnjih 10 godina nisam vidio da netko mijenja klimu jer se pokvarila, sve ove starije klime požute (plastika na unutarnjoj jedinici) ali i dalje rade sasvim dobro ako ih se redovito čisti, održava i puni. Redovito viđam žnj Vivaxe i Midee kojima je ovo deseta godina, a koje ljudi mijenjaju zbog plastike, a ne mehanike.

 

Puno bitnija stvar je kako ćete tu klimu kasnije koristiti i kako je mislite održavati nakon kupovine. Nisu mi jasni ljudi koji 3 godine ne očiste klimu (?!) jer im je 400kn godišnje tobože skupo za propisno čišćenje i dezinficiranje unutarnje jedinice - pa radije udišu kojekakve gamadi, bakterije i gljivice (i dlake ako imate pse i mačke itd). Često mi se po apartmanima ljudi hvale "nisam 5 ili 10 godina pipnuo klimu" kao da se radi o biciklu na tavanu. Sama pomisao da mi iznad glave (obično klime budu u prostoriji koja se najčešće koristi) puše zrak preko filtera i kojlera koji su krcati višegodišnjim smećem mi je odvratna. Čistiti propisno jednom godišnje, prije ljeta, ili ako je koristite i za grijanje onda svakih 7-8 mjeseci. Ja tu i tamo otvorim poklopac da vidim kako izgleda filter pa ako imate dlakava stvorenja trebat će usisavat ili čak i prat filtere češće.

 

I drugo. Nemojte bit dilberi pa klimu uključit u 15h kad dođete s posla, a u kući 32C. Ujutro je slobodno stavite na 25°C i neka održava tokom dana. Navečer proluftate (ako nije baš 35C) i ujutro opet upalite klimu. Trošit će vam struje kao i obična sijalica jer sve klime danas imaju invertere pa vam kompresor radi varijabilno ovisno o razlici temperature. Bolje ući u prostor koji je od ujutro tempiran na recimo 24-25C nego se znojiti 3 sata u prostoriji sa klimom na maksimumu koja dere po vratu i samo živcira sve u kući. Tih desetak lipa po satu što troši dok vas nema nećete ni osjetiti na računu za struju. I ako je gasite navečer - pustite desetak minuta da samo ventilator radi na minimumu da vam se ne hvata kondenzat (ima opcija na svim klimama gdje samo ventilator radi).

 

U praksi wifi module nitko ne koristi. To najčešće posluži kad se ljudi vraćaju s godišnjeg ili idu na godišnji - dakle jednom-dvaput godišnje, a po dolasku ionako bolje proluftat stan pa onda hladiti nego odmah uć u ustajali zrak ohlađen klimom. Češće ljudi koriste wifi za recimo grijanje (podno ili mramoterm npr). Netko tko živi na 2-3 lokacije, posao itd - onda mu stvarno treba.

 

Ili što meni serviser kaže - na kraju najbolje prođu ovi šta ne pimplaju oko klime nego je stave na 25 ujutro i zaborave da radi.

 Nemoj gluposti pisat, klima troši ko obična sijalica, ma nemoj, de onda odoh kod sebe stavit te tvoje klime koje troše ko sijalice??? Ako je vanka 32, a u kući je 30 i staviš klimu na 25, klima će u početku trošit energije po nazivnom kapacitetu otprilike 1200W za 3.5kW  klimu, kasnije se spušta na 200/300W, koja to obična sijalica troši 200/300W??? A klimu će ljudi koristiti i uključivati kako žele, njihova stvar. Uglavnom je velika većina dobra i nema velikih kvarova, ali opet se sjetite da je monter taj koji je montira i pušta u pogon. Klimu je uvijek dobro očistiti prije sezone hladenja to se slažem. Opet napominjem, klima se nikad ne puni ili dopunjava ako je ispravno montirana, freon se ne može potrošit, on je u zatvorenom sustavu koji kruži, jedino se dopunjava klima u slučaju da ima više od 5m instalacija i to je to.

 Ne znam što si nadrkan, oladi se pod klimom, ili baci drkicu, šta više voliš.

 

Znam i ja kopi pejstat. Kad nešto od nekoga kopiraš - bar stavi *izvor: Potrošnja klima uređaja - Koliko struje troši klima? (klimakoncept.hr)

 

Koliko troši klima ako ima 2.4Kwh a koliko ako ima 10 Kwh? A 7? A ako je kuća dobro izolirana s 5 ili 10cm izolacije? A što ako nema izolaciju? Što ako se hladi 25 kvadrata, što ako hladim 100 kvadrata? Pejstaj s neta da znamo.

 

Ostaj mi zdrav, olađen i nenadrkan. 

 

Pustite ovakve nadrkance, ako je nova klima s inverterom, ostavite da radi cijeli dan na 25C da ne dočekate kuću na 32C po ovakvoj vrućini. Tri sata ćete hladit prostor, puhat će vam preko glave i stvarat nelagodu (nisam čuo da netko voli kad mu klima puše po glavi i vratu) umjesto da od jutra temperira laganini.

 

Ako živite u loše izoliranom potkrovlju, na direktnom suncu ili bez ikakve izolacije - žao mi je.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Vidim tko je nervozan jer netko drugi zna više od njega i pomaže ljudima na forumu. Montirao nisi ni jednu klimu, govoriš na temelju onoga što ti je rekao jedan majstor.

Klima troši u kWh??? Kakvi kWh, šta ti pričaš, gdje se mjeri na klimi kWh??

Malo se ohladi i ne širi dezinformacije, kad postigneš nešto više u životu malo ćeš manje biti isfrustiran...

Ugodan ti dan želim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2021 13:44 (CPU).
2 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje
Zar nitko ne može pomoći?
Fujitsu asyg 12 kmcc,iskustva s klimom?Kakva je buka vanjske jedinice u grijanju,napomena da temperatura vanjskog zraka rijetko ide u minus.Razmisljao sam mozda uzeti mitshubishi Ap35Vg ?
 
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

Vidim tko je nervozan jer netko drugi zna više od njega i pomaže ljudima na forumu. Montirao nisi ni jednu klimu, govoriš na temelju onoga što ti je rekao jedan majstor.

Klima troši u kWh??? Kakvi kWh, šta ti pričaš, gdje se mjeri na klimi kWh??

Malo se ohladi i ne širi dezinformacije, kad postigneš nešto više u životu malo ćeš manje biti isfrustiran...

Ugodan ti dan želim.

 Yebga, smiri se pa opet pročitaj što je napisao:

 

Koliko troši klima ako ima 2.4Kwh a koliko ako ima 10 Kwh?

 

Nigdje nije rekao da se potrošnja mjeri u kWh...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice