Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 781.584
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
Envy kaže...

Evo me, serviser i mntažer klima uređaja, običnih i invert kao i toplotnih pumpi pa čak i do chillera.
Gotova rješenja (da jgdje šta ima - ne dajem, ili čitaj: ne gubi vrijeme).

Kratko o Klimama.. sve su manje više iste.. no-name tipa Elit, Vivax, Tesla mogu da rade i godinu i 20 godina i obratno.
Zašto? To je jedan od rijetkih potrošačkih uređaja gdje se kvaliteta mora držati na novou.. dakle vanjska jedinica ide kada je -30, unutarnja kada je +30, pa ljeto zimi, pa nije ni čudo da neki krševi rade duže za koji ni DVD player sa Divixom crkne nakon pola godine.. a gle klima radi 20.

Neki proizviđači kao što je renomiranom LG-u zafalillo je klima i Beko je samo skidao svoje naljepnice i lijepio LG-ove.

(japanci) Mitshubitshi i Italijani (Argo, Aermac) su priča za sebe.

Najbolji izbor za sada je Beko Invert. Dobiješ i 6 metara cijevi i sve potrebno, osim nosača. Govorim za naše područje.

1000 kuna montaža u ZG?? ima li partnera da otvori firmu (obrt), zaposli mene i dvojica deremo sad na ljeto. Para ko blata će da bude. A zimi se grijemo Intelovom Raketom (morao sam, sorry)

 Inače ljeti radim u jednom obrtu, naravno u Dalmaciji. Posla ima preko glave, radiš po cijeli dan, ali meni ne smeta jer nemam drugih obaveza(ljeti), a pare ne znaš gdje više da držiš. Naravno moraš bit pošten i korektan. Mi imamo dva Caddya i jedan transporter. Dvije ekipe rade. Jedini problemčić kad zaboraviš nešto iz radionice pa se subotom moraš vraćati magistralom, a tada je gužva. Posao nije pretežak, uvijek je zanimljivo. Jedino vrućina ubi 

Da, ljeti se ubiješ od posla ali zato zimi kada je snijeg i kiša.. uživaš u toplom domu.. Samo zimi izlaziš iz prcesa grijanja a ljeti ulaziš u proces hlađenja.

Najbolje je tko može uhvatiti velike tržne i samo održavati one kasetne klime... ovdje kod mene je problem što kada je ljeti najveća vružina (+35) zovu jer imaju problema sa kondezom, a zimi kada je -15 zovu jer ne grije dobro.. A svi muljaju.. ovdje lože preko dana kao pelet a preko noći kada nitko ne vidi krkaj ultra kalorični Banovićki ugalj. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 12:36 (Envy).
14 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, potreban mi je klima prvenstveno za grijanje nekih 45 kvadrata, stan je izoliran stiroporom 5cm, plastična stolarija nalazim se u slavoniji. stan je inače veličine 80 kvadrata, ali tokom zime mi je potrebno da klima zagrije dnevni boravak, malo hodnika i spavaću. Dvoumim se između sljedeća dva modela:

 

1. Daikin Sensira klima uređaj FTXC50B/RXC50B 

2. Mitsubishi klima uređaj MSZ/MUZ-HR50VG

 

 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zomikior kaže...

Pozdrav, potreban mi je klima prvenstveno za grijanje nekih 45 kvadrata, stan je izoliran stiroporom 5cm, plastična stolarija nalazim se u slavoniji. stan je inače veličine 80 kvadrata, ali tokom zime mi je potrebno da klima zagrije dnevni boravak, malo hodnika i spavaću. Dvoumim se između sljedeća dva modela:

 

1. Daikin Sensira klima uređaj FTXC50B/RXC50B 

2. Mitsubishi klima uređaj MSZ/MUZ-HR50VG

 

 

Nisu loše obje sa tim da Mitsubishii je ipak The - Mitshubishi. Daikin nije loša, Gree nije loša, Argo je vrh..

A da pogledaš jeftiniju Beko Invert seriju. Dobiješ i 6 metara cijevi i gumice i sve osim nosača. Ne čuješ ju da radiš. Mislim i ja biti ti preporučio Mitshubishi, ali to je 40% gore ono isto što i Beko pravi.
Argo je dobar.

Btw: džaba lupam.. nemaš se sšta dvoumit kupi po svom džepu sa Mitshubishijem ili Fuji nećeš pogriješiti.. izbjevaj samo Fox, Vox, Telefunken, teslu i sl.. mada i one svojoj svrsi služe.
A ove gore koje smo nabrojali su daleko bolji brandovi.

14 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Kupio sam 2 Haier Tide AS25 (2,6kw) klime. Ugradio ih elektricar koji je radio svu elektriku i vodovodne instalacija u kuci. Jedna radi skroz uredno. Nevjerojatno tiho, brzo rashladi i zagrije. Vrlo zadovoljan, no s drugom jedinicom problema...

Na hladjenju samo malo hladi a vecinom samo puse obican zrak.

Zvao MB Frigo kao najrelevantnije i momak na telefon odmah kaze - a to je poznat problem. Vec nam se nekoliko ljudi zalilo. Stisnuta je cijeva prema isparivacu. Jedina opcija je zamjena kompletne unutarnje jedinice. Nije doslovce rekao, ali sugerirao je da je to tvornicka greska.

Imam racuna od ducana, racuna od instalatera, no kako ju nije ugradjivao certificaran Haier serviser, nista od garancije.

 

Eto moje iskustvo.

 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hole kaže...

Kupio sam 2 Haier Tide AS25 (2,6kw) klime. Ugradio ih elektricar koji je radio svu elektriku i vodovodne instalacija u kuci. Jedna radi skroz uredno. Nevjerojatno tiho, brzo rashladi i zagrije. Vrlo zadovoljan, no s drugom jedinicom problema...

Na hladjenju samo malo hladi a vecinom samo puse obican zrak.

Zvao MB Frigo kao najrelevantnije i momak na telefon odmah kaze - a to je poznat problem. Vec nam se nekoliko ljudi zalilo. Stisnuta je cijeva prema isparivacu. Jedina opcija je zamjena kompletne unutarnje jedinice. Nije doslovce rekao, ali sugerirao je da je to tvornicka greska.

Imam racuna od ducana, racuna od instalatera, no kako ju nije ugradjivao certificaran Haier serviser, nista od garancije.

 

Eto moje iskustvo.

 

Ja imam jedan alat, zapravo ogromna kliješta koja služi za motanje cijevi..  pa nekada nam treba a nekada i ne.Ž

U lavmnom kakva zamjena cijele unutarnej jednice ako ima dobrih varioca (zapravo je to tvrdi lem) može se to popraviti.
Sad to ništa od garancije.. je upitno ako tvornička greška.

Da budeš budala i da im kažeš da ćeš im klimu nabiti od glavu ne poprave li... Inače nikad čuo za tu klimu. Uglavnom da se to popraviti.. samo njima je mrsko doći.. valja skinuti unutarnju jedinicu.. vakumirati.. variti.. dan posla.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Molim savjet.
Koju klimu odabrati za primarno grijanje u stanu od 38 m2.
Stan je mali, ima sobu, kuhinju, kupatilo i mali hodnik. Hlađenje je bitno ali ne toliko koliko grijanje.
Rekli su mi neki poznanici da je bolje uzeti jaču klimu npr.od 5 kw. Ne želim bez veze bacati pare na jaču klimu ako nije potrebno.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ariel 25 kaže...
Molim savjet.
Koju klimu odabrati za primarno grijanje u stanu od 38 m2.
Stan je mali, ima sobu, kuhinju, kupatilo i mali hodnik. Hlađenje je bitno ali ne toliko koliko grijanje.
Rekli su mi neki poznanici da je bolje uzeti jaču klimu npr.od 5 kw. Ne želim bez veze bacati pare na jaču klimu ako nije potrebno.

Invert klimu. Beko, LG, ako nijh onda italijanski Argo, Gree je isto ok, Mitshubitski skupe igračke kao i Fujistsu.

Vox, Telefunken, Tesla.. i slične  - zapbiđi. 

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hole kaže...

Kupio sam 2 Haier Tide AS25 (2,6kw) klime. Ugradio ih elektricar koji je radio svu elektriku i vodovodne instalacija u kuci. Jedna radi skroz uredno. Nevjerojatno tiho, brzo rashladi i zagrije. Vrlo zadovoljan, no s drugom jedinicom problema...

Na hladjenju samo malo hladi a vecinom samo puse obican zrak.

Zvao MB Frigo kao najrelevantnije i momak na telefon odmah kaze - a to je poznat problem. Vec nam se nekoliko ljudi zalilo. Stisnuta je cijeva prema isparivacu. Jedina opcija je zamjena kompletne unutarnje jedinice. Nije doslovce rekao, ali sugerirao je da je to tvornicka greska.

Imam racuna od ducana, racuna od instalatera, no kako ju nije ugradjivao certificaran Haier serviser, nista od garancije.

 

Eto moje iskustvo.

 

Garanciju ti daje onaj tko ti je ugradio.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hole kaže...

Kupio sam 2 Haier Tide AS25 (2,6kw) klime. Ugradio ih elektricar koji je radio svu elektriku i vodovodne instalacija u kuci. Jedna radi skroz uredno. Nevjerojatno tiho, brzo rashladi i zagrije. Vrlo zadovoljan, no s drugom jedinicom problema...

Na hladjenju samo malo hladi a vecinom samo puse obican zrak.

Zvao MB Frigo kao najrelevantnije i momak na telefon odmah kaze - a to je poznat problem. Vec nam se nekoliko ljudi zalilo. Stisnuta je cijeva prema isparivacu. Jedina opcija je zamjena kompletne unutarnje jedinice. Nije doslovce rekao, ali sugerirao je da je to tvornicka greska.

Imam racuna od ducana, racuna od instalatera, no kako ju nije ugradjivao certificaran Haier serviser, nista od garancije.

 

Eto moje iskustvo.

 

 Ugradio ih električar koji nije ovlašteni serviser. Jednu ti je dobro napravio a drugu ti je sjebao.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Hvala

14 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Molim za pomoc.

 

Kuca visoka prizemnica za katom, kroviste izolirano. Fasada 5 cm stiropor, pvc prozori. Podneblje: Slavonija, kraj Osijeka.

 

Trazim klimu za prizemlje, iskljucivo za hlađenje. Dole je 40m2 (boravak, kuhinja i blagavaona izmedju, sve otvoreno. Manjim hodnikom je jos povezano na to i spavaca od 20m2, koju bi volio ako je moguce malo bar ohladiti otvaranjem vrata.

 

Neki izbor:

 - https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh12qc_r32/115/27

 - https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-midea_klima_uredaj_msepbu_12hrfn8_qrd6gwmox330_12hfn8_qrd6gwga-all_easy_pro__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2421/198

 

Prosao sam kroz 2 tjedna kolko proucavam sve i svasta, od pdesign vrijednosti i SEER i svega. Po tim nekim brojevima, ova Midea gore bi bila odlicna.

 

Muci me samo kvaliteta iste? Samo 2 godine jamstva? Kakvi su im kompresori? Negdje (ne znam vise gdje) sam procitao da su presli na IN-HOUSE kompresore i da su se srozali. 

 

Tlocrt prostora je ispod, dakle hladilo bi se sve osim kupatila, s time da se vidi kako su gore spomenute prostorije povezane. Isto tako, sto mislite koja pozicija za klimu bi bila bolja, 1 (crvena) ili 2 (plava)? Za 1 je vanjska jedinica u dvoristu na terasi i bila bi montirana na bocni dvorisni zid bez izolacije, a za poziciju 2 na ulicnoj fasadi kuce i morala bi se probijat stiropor fazada i za proboj za cijevi i za samo nosenje vanjske jedinice..

 

Hvala

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 17:05 (Ivan_T).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ivan_T kaže...

Molim za pomoc.

 

Kuca visoka prizemnica za katom, kroviste izolirano. Fasada 5 cm stiropor, pvc prozori. Podneblje: Slavonija, kraj Osijeka.

 

Trazim klimu za prizemlje, iskljucivo za hlađenje. Dole je 40m2 (boravak, kuhinja i blagavaona izmedju, sve otvoreno. Manjim hodnikom je jos povezano na to i spavaca od 20m2, koju bi volio ako je moguce malo bar ohladiti otvaranjem vrata.

 

Neki izbor:

 - https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh12qc_r32/115/27

 - https://www.klimakoncept.hr/hr/klima_uredaji-midea_klima_uredaj_msepbu_12hrfn8_qrd6gwmox330_12hfn8_qrd6gwga-all_easy_pro__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2421/198

 

Prosao sam kroz 2 tjedna kolko proucavam sve i svasta, od pdesign vrijednosti i SEER i svega. Po tim nekim brojevima, ova Midea gore bi bila odlicna.

 

Muci me samo kvaliteta iste? Samo 2 godine jamstva? Kakvi su im kompresori? Negdje (ne znam vise gdje) sam procitao da su presli na IN-HOUSE kompresore i da su se srozali. 

 

Tlocrt prostora je ispod, dakle hladilo bi se sve osim kupatila, s time da se vidi kako su gore spomenute prostorije povezane. Isto tako, sto mislite koja pozicija za klimu bi bila bolja, 1 (crvena) ili 2 (plava)? Za 1 je vanjska jedinica u dvoristu na terasi i bila bi montirana na bocni dvorisni zid bez izolacije, a za poziciju 2 na ulicnoj fasadi kuce i morala bi se probijat stiropor fazada i za proboj za cijevi i za samo nosenje vanjske jedinice..

 

Hvala

  

 

 

Imam ti Mideu Brezeless i imam samo riječi hvale..

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Imam pitanje u vezi klime. Ako je temperatura u sobi 20 c htio bi sobu ugrijati na 22 c dali će isto raditi tj dali će klima raditi istim intenzitetom dok ne ugrije sobu na 22 c, ako stavim na daljinskom da grije na 24 c ili recimo na 28 c? Što kaže stručnjak? Klima je fuji air.
Zar nitko nezna odgovor??
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 10:36 (Rocki).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Imam problem sa Elit klimom, stara 3 godine. Hlađenje je OK, no grijanje je prestalo raditi (ne znam kada), jednostavno na daljinskom ne zeli prebaciti na Heat mode, saltam po modovima i kada trebam prebaciti na Heat preskoci ga kao da ne postoji mod i prebaci na sljedeci poslije Heat. Tako da ne mogu uopce natjerati klimu da grije. Naravno da je prosle godine radila sasvim ispravno i svega sam desetak puta palio grijanje u ove 3 godine. Totalno cudan problem, promijenio sam i baterije ali nista, sve radi samo ne mogu prebaciti ma heat mode. Ima li tko kakav prijedlog o cemu bi se ovdje moglo raditi?
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
8 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Molim preporuku za kvalitetan odabir klime za potkrovni prostor cca 75 m2 na moru. Gledali smo ovdje https://www.europrodaja.net/hyundai-klima-uredaji Hyundai 5,3 kw. Ne znam da li je to premalo ili previše snage? I da li je to dobra kvaliteta i da li se isplati to kupiti ili uložiti par tisuća kuna više za bolju klimu? Treba nam samo ljeti za hlađenje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Preporuka i za ovu firmu koja mi je jeftino i odlično odradila ugradnju... Sreća da su mi postavili Mideu umjesto Vivaxa kojeg sam planirao kupiti, jer je toliko tiha klima i tako dobro grije da sam prezadovoljan 😁💪

https://www.unichrom.hr/

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 7:10 (kemolux).
4 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Bok, moze prijedlog koja klima bi bila best buy ako bi se klima koristila samo za hladenje u prostoriji oko 20ak m2?

hvala!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Bruh47 kaže...

Bok, moze prijedlog koja klima bi bila best buy ako bi se klima koristila samo za hladenje u prostoriji oko 20ak m2?

hvala!

Po mome mišljenju to je Hyundai https://www.europrodaja.net/hyundai-klima-uredaji za pristojne novce. Ja sam kupio pred 5 dana od njih Hyundai 5,3 kw. Nakon dosta guglanja i pretraživanja mislim da je omjer cijene i kvalitete jako dobar. Imaš na istoj stranici i neku Qzen koja je još jeftinija klimai kažu da nije loša ali mislim da je Hyundai omjer cijene i kvalitete izvrstan barem po mom mišljenju.

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Još jednom da ponovim vezano za marke:

Beko, Gree, Argo, Mitshubitshi, Fujitsu, LG su OK marke.
Vox, Tesla, Telefunken nisu ok marke (ali opet služe svrsi).

Za kvadraturu googlajte i kako bi vam to puhalo i odakle.. Možda bolje uzeti dvije manje nego jednu veliku klimu. Govorim vam iz prve ruke kao serviser i montažer klima uređaja. Beko je trenutno najbolje uloženo/dobiveni iznos.

15 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Molim preporuku za klimu

 

Primarno hlađenje bi koristio

38m2

Vrlo dobro izolirana kuća

 

Trenutno mi ovo zapalo za oko

 

https://www.cee.hr/trgovina/klima-uredaj-a-a-maxon-comfort-wi-fi-r32-mx-12hc010i-35-kw-wifi-ukljucen/

 

Wifi nije nužan, ali ako ima ok

 

Kolega ima na poslu gotovo istu (samo jač) kao hladi zadnje 4god po 3mj u komadu bez problema, eh sad..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
LOL123 kaže...

Molim preporuku za klimu

 

Primarno hlađenje bi koristio

38m2

Vrlo dobro izolirana kuća

 

Trenutno mi ovo zapalo za oko

 

https://www.cee.hr/trgovina/klima-uredaj-a-a-maxon-comfort-wi-fi-r32-mx-12hc010i-35-kw-wifi-ukljucen/

 

Wifi nije nužan, ali ako ima ok

 

Kolega ima na poslu gotovo istu (samo jač) kao hladi zadnje 4god po 3mj u komadu bez problema, eh sad..

Solidna klima za pristojne novce. Na tvom mjestu bi razmislio i o Hyundai klimi https://www.europrodaja.net/hyundai-klima-uredaji iz razloga šta ima 5 godina garancije. Nisam skužio kolika je garancija na Maxon.

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jel ovo ok za hlađenje prostorije od 25m2 (dnevni boravak, vrata prema ostatku stana od 60m2 su stalno otvorena)?
https://www.cee.hr/trgovina/klima-uredaj-a-a-midea-aurora-r32-msabbu-12hrfnx-8-35-kw-wifi/

Ako ima nešto bolje, otvoren sam za preporuke. Bitno mi je da bude što tiša. Grijanje nije bitno. WiFi poželjan.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
LOL123 kaže...

Molim preporuku za klimu

 

Primarno hlađenje bi koristio

38m2

Vrlo dobro izolirana kuća

 

Trenutno mi ovo zapalo za oko

 

https://www.cee.hr/trgovina/klima-uredaj-a-a-maxon-comfort-wi-fi-r32-mx-12hc010i-35-kw-wifi-ukljucen/

 

Wifi nije nužan, ali ako ima ok

 

Kolega ima na poslu gotovo istu (samo jač) kao hladi zadnje 4god po 3mj u komadu bez problema, eh sad..

 Ovo je ok klima ali pogledajte se i ovo https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ po meni je to bolji izbor i nešto je jeftinija. Ili ovaj model https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-super-inverter-3-5-kw-klima-uredaj/ za pribličćan iznos kao Midea ali ima puno bolje karakteristike.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Karakteristike ovog "top" modela od Hyundaia su i vise nego odlicne za prihvatljive novce i još k tome duljina garancije..

sad jedino kakva je kvaliteta ?

 

Definitivno stavljam u uži iizbor

Kao i Gree klime regular / economical.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav,

Preporuka za klimu za 44m2 (od toga je soba 12m2 i ako bude potrebno za grijanje cemo si dokupit grijalicu), za hladenje i grijanje. Zivimo na moru, zime nisu jako hladne, a stan je dobro izoliran..
Ne bi potrosili bogatstvo, ali realna cifra 5-6k s ugradnjom je ok. Bilo bi dobro da ima wifi.

Hvala :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pahuljica33 kaže...
Pozdrav,

Preporuka za klimu za 44m2 (od toga je soba 12m2 i ako bude potrebno za grijanje cemo si dokupit grijalicu), za hladenje i grijanje. Zivimo na moru, zime nisu jako hladne, a stan je dobro izoliran..
Ne bi potrosili bogatstvo, ali realna cifra 5-6k s ugradnjom je ok. Bilo bi dobro da ima wifi.

Hvala :)

Za to Vam je dovoljna snaga od 3,5 kW. Skuplja verzija ali koja ulazi u Vaš proračun https://www.europrodaja.hr/trgovina/mitsubishi-electric-standard-eco-inverter-3-5-kw-klima-uredaj/ sa montažom cca 5.900 kn ili jeftinja verzija https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ sa montažom cca 4.400 kn ili ako ćete je koristit za osnovno grijanje onda je bolji ovaj model https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-super-inverter-3-5-kw-klima-uredaj/ onda je preporuka ovaj model sa montažom za cca 5.200. Ima i jeftinijih uređaja na tržištu ali ovo bi trebalo zadovoljit Vaše potrebe po kvaliteti i cijeni.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ne znam za tvoju klimu, ali uobicajeno je da ako je velika razlika u temperaturi, onda ce raditi jace, a kada se priblizava postavljenoj temperaturi, snaga se smanjuje.

Naravno to vrijedi ako nisi stavio neki boost mode ili ako nisi sam podesio snagu - brzinu puhanjam .... i slicno.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 

Evo da napravim followup.

 

Razgovarao s MB frigom i rekli: nismo mi sad tu neki diktatori i nije da nemamo razumijevanja za vasu situaciju... buduci da je klima stara par mjeseci i radila je prakticki tjedan dana... prihvatiti cemo garanciju (osim ako nije ocigledna greska instalatera).

 

Svaka cast MB frigo.

 

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav ekipa,

 

što kažete na Bosch klime ? Najvjerojatnije uzimam OVAJ model.

 

hvala :)

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fakincina kaže...
Pahuljica33 kaže...
Pozdrav,

Preporuka za klimu za 44m2 (od toga je soba 12m2 i ako bude potrebno za grijanje cemo si dokupit grijalicu), za hladenje i grijanje. Zivimo na moru, zime nisu jako hladne, a stan je dobro izoliran..
Ne bi potrosili bogatstvo, ali realna cifra 5-6k s ugradnjom je ok. Bilo bi dobro da ima wifi.

Hvala :)

Za to Vam je dovoljna snaga od 3,5 kW. Skuplja verzija ali koja ulazi u Vaš proračun https://www.europrodaja.hr/trgovina/mitsubishi-electric-standard-eco-inverter-3-5-kw-klima-uredaj/ sa montažom cca 5.900 kn ili jeftinja verzija https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ sa montažom cca 4.400 kn ili ako ćete je koristit za osnovno grijanje onda je bolji ovaj model https://www.europrodaja.hr/trgovina/hyundai-super-inverter-3-5-kw-klima-uredaj/ onda je preporuka ovaj model sa montažom za cca 5.200. Ima i jeftinijih uređaja na tržištu ali ovo bi trebalo zadovoljit Vaše potrebe po kvaliteti i cijeni.

 Da ti nisi vlasnik ovog shopa ili možda plaćen da radiš ovo na forumu, zašto ljudima uporno preporučuješ jednu te istu klimu(proizvođača) i to na istom linku shopa. Te klime uopće nisu toliko dobre koliko ih sam hvališ. Gore si pitao jer nisi ni sam znao koju bi klimu uzeo a sada ljudima dijeliš savjete, WTF ko je ovdje lud?? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice