Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 778.989
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...

Pozdrav,evo prošuškala klima vivax ,nakon 4 godne.Po zvuku mi je izgleda problem u kompresoru.Ako netko zna ,može li se to servisirati,i neku okvirnu cjenu ?

 

 Pregledali su mi serviseri klimu,kučište vanjske jedinice je tako loše konstruirano,da se krivi,i dira nečeg unutra,što izaziva šuškanje i brujanje cijele klime.
Kad je dotakne rukom ona prestane šuškati,a čim je pusti ona počme šuškati.Pokušali su stezati ,i ubacivati nekakve podloške,ali sa privremenim uspjehom.Zaključili su da je vivax smeče najgore kvalitete ,i da se u njegs ne isplati ulagti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 18:04 (zzz).
11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

A sto ocekujete od klima na kile?  Nije vivax smece nego koliko para toliko muzike ali vivax je opcenito srednje donji rang sve opet ovisi sto te kako se u dalmaciji kaze potrefi. Moze ti radit 20 godina bez greske a moze eto crknut nakon par godina. 

Inače osobno sto sam imao priliku vidit jedan razvikani samsung je isto zbnj kvalitete ali je zvucno ime tako da ljudi kupe jer samsung je samsung a ono rang malo bolji od vivaxa. 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

A sto ocekujete od klima na kile?  Nije vivax smece nego koliko para toliko muzike ali vivax je opcenito srednje donji rang sve opet ovisi sto te kako se u dalmaciji kaze potrefi. Moze ti radit 20 godina bez greske a moze eto crknut nakon par godina. 

Inače osobno sto sam imao priliku vidit jedan razvikani samsung je isto zbnj kvalitete ali je zvucno ime tako da ljudi kupe jer samsung je samsung a ono rang malo bolji od vivaxa. 

 Više nisam pametan,prijatelj je uzeo lg,sve se na njoj pokvarilo kroz 6 mjeseci.Na kraju su mu uzeli klimu i vratili pare.Susjed imao mitsibushi,svako malo servis na klimi nšto popravlja,sad vidim i njemu stoji vivax na kuči.Izgleda sve to kinezi štancaju,i ljepe marke po želji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 18:06 (zzz).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
blood-orange kaže...

Pozdrav,

 

Zbog kvara na grijanju moramo se grijati s klimom jos neko vrijeme. Klima radi odlicno, ali sam primjetila danas da je cijela vanjska jedinica zaledena. Jel to normalno ili ce svaki cas prestat radit jer vise voda ne moze kapati kroz cijev? 

 Ako ti se vanjska jedinica ledi to znači ili da ti je unutarnja jedinica prljava, pogledaj filtere, pogledaj turbinu(ventilator) ili nedostaje freona ili ako se dosta čuje da je kompresor svoje odradio.

Ono što sam zaboravio pitati je kolika je vanjska temperatura ako je oko 5 ili niže stupnjeva onda je to normalno, ali ne sad da ima puno leda nego onako malo. Onda ona krene u defrost i trebala bi otopit taj led.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 14:35 (CPU).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Speedy19 kaže...

 

Slično ovome. Majstor kaže da se Vivax klime inače tako čuju što mi nije baš normalno 

 Montiram te klime i da, to je stvar u tome dali se klima montira ispravno, sa livelom. Jer ako se malo više stegne od ta 4 šarafa, kućište jedinice dođe u odredeni položaj gdje se "deformira" i onda ima lufta između lima kućišta, pa "lupka" i čuje se. Inače, ništa strašno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 13:54 (CPU).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

A sto ocekujete od klima na kile?  Nije vivax smece nego koliko para toliko muzike ali vivax je opcenito srednje donji rang sve opet ovisi sto te kako se u dalmaciji kaze potrefi. Moze ti radit 20 godina bez greske a moze eto crknut nakon par godina. 

Inače osobno sto sam imao priliku vidit jedan razvikani samsung je isto zbnj kvalitete ali je zvucno ime tako da ljudi kupe jer samsung je samsung a ono rang malo bolji od vivaxa. 

 Više nisam pametan,prijatelj je uzeo lg,sve se na njoj pokvarilo kroz 6 mjeseci.Na kraju su mu uzeli klimu i vratili pare.Susjed imao mitsibushi,svako malo servis na klimi nšto popravlja,sad vidim i njemu stoji vivax na kuči.Izgleda sve to kinezi štancaju,i ljrpe marke po želji.

 Toplo ti preporučam ako želiš nešto kvalitetnije uzmi Panasonica u zadnje vrijeme su dosta uložili u proizvodnju. Osobno imam 3 komada(Inverter) prezadovoljan sam.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
zzz kaže...

Pozdrav,evo prošuškala klima vivax ,nakon 4 godne.Po zvuku mi je izgleda problem u kompresoru.Ako netko zna ,može li se to servisirati,i neku okvirnu cjenu ?

 

 Pregledali su mi serviseri klimu,kučište vanjske jedinice je tako loše konstruirano,da se krivi,i dira nečeg unutra,što izaziva šuškanje i brujanje cijele klime.
Kad je dotakne rukom ona prestane šuškati,a čim je pusti ona počme šuškati.Pokušali su stezati ,i ubacivati nekakve podloške,ali sa privremenim uspjehom.Zaključili su da je vivax smeče najgore kvalitete ,i da se u njegs ne isplati ulagti.
Tako da molim vas koji po forumima hvalite vivax S.T.F.UP

Daleko od toga da je Vivax smeće, koliko para toliko muzike. Ne znam šta očekuješ od takve marke, da radi 10 godina ili više?? Montirao sam dosta komada Vivax klima, stvar je u tome ko je montirao prije 4 godine, dali je netko oštetio pa se s vremenom oštetio ventilator pa struže ili je nekome ispala vanjska jedinica(bilo je i takvih slučaja). Imao sam mušteriju koji me zvao nakon 4 mjeseca ugradnje nove Gree klime, kaže ne hladi, struže nešto, lupka. Kad sam izašao na teren i vidio, vanjska jedinice je udarena sa zadnje strane i deformiran je nosač ventilatora koji se tijekom 4 mjeseca toliko iskrivio od vibracija koje stvara sami ventilator da je počeo doslovno "rendat" (brusit) sami propeler, koji nakon toga počeo rezat isparivač(kiler) i razrezao bakrenu cijev i klima je ispustila freon. I sad bi netko rekao ma daj kakva Gree klima, smeće od klime najveće. A klime su dosta dobre i kvalitetne. Naravno postoje i tvorničke greške u proizvodnji i kao takve su neizbježne. Današnje novije klime inverter, Vivax,Midea,Gorenje to su potpuno iste klime, samo što stave drugi logo i naljepnice i malo izmjene izgled unutarnje jedinice, komponente kao kompresor, elektronika su potpuno iste. Te inverter klime imaju samo drugačiji tip kompresora koji po ovisnosti u razlici zadane temperature i temperature u prostoru kojeg hladite/grijete određuje brzinu okretaja kompresora, manje su vibracije, tiše su, mogu raditi na nižim temperaturama. Prednost inverter klima je da brže ohlade/ugriju prostor od stariji klima koje nemaju inverter kompresore. Upravo je u tome kvaka zašto su mnogo više učinkovite, i nemaju onaj grubi start kompresora koji povuče i do 3 puta veću snagu od nazivne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 14:19 (CPU).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
zzz kaže...
zzz kaže...

Pozdrav,evo prošuškala klima vivax ,nakon 4 godne.Po zvuku mi je izgleda problem u kompresoru.Ako netko zna ,može li se to servisirati,i neku okvirnu cjenu ?

 

 Pregledali su mi serviseri klimu,kučište vanjske jedinice je tako loše konstruirano,da se krivi,i dira nečeg unutra,što izaziva šuškanje i brujanje cijele klime.
Kad je dotakne rukom ona prestane šuškati,a čim je pusti ona počme šuškati.Pokušali su stezati ,i ubacivati nekakve podloške,ali sa privremenim uspjehom.Zaključili su da je vivax smeče najgore kvalitete ,i da se u njegs ne isplati ulagti.
Tako da molim vas koji po forumima hvalite vivax S.T.F.UP

Daleko od toga da je Vivax smeće, koliko para toliko muzike. Ne znam šta očekuješ od takve marke, da radi 10 godina ili više?? Montirao sam dosta komada Vivax klima, stvar je u tome ko je montirao prije 4 godine, dali je netko oštetio pa se s vremenom oštetio ventilator pa struže ili je nekome ispala vanjska jedinica(bilo je i takvih slučaja). Imao sam mušteriju koji me zvao nakon 4 mjeseca ugradnje nove Gree klime, kaže ne hladi, struže nešto, lupka. Kad sam .....

 Ovaj vivax sam platio 4100 kuna sa montažom,neznam dali je to prejeftino za klimu ,i klima još uvjek dobro hladi i grije,,ali se ponekad čuje kao mjršalica za beton,i dobro je livelana,i postavljena od ovlaštenog servisa..Sad me samo nasmije ona naljepnica na njoj  30 Db..  :)

11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Kvalitete nigdje u nicemu nema sve je konzumerizam. 

Inace ja imam gree grije super ali kad hladi ima specifican problem smrdi prvih 10 minuta. Svi bili wvi vidili problem ostao.. Zasto nitko ne zna. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

Kvalitete nigdje u nicemu nema sve je konzumerizam. 

Inace ja imam gree grije super ali kad hladi ima specifican problem smrdi prvih 10 minuta. Svi bili wvi vidili problem ostao.. Zasto nitko ne zna. 

 A od kam smrdi, baš iz klime ili iz odvoda kondenzata ...

11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Nije odvod bas iz klime.  Cistilo se sve 2 put i bas smrdi na hladenju 5 min i to je to nakon toga sve ok.  S time da nekad smrdi nekad ne.  Cudan kvar

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 Ups,delete.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 15:12 (zzz).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

Nije odvod bas iz klime.  Cistilo se sve 2 put i bas smrdi na hladenju 5 min i to je to nakon toga sve ok.  S time da nekad smrdi nekad ne.  Cudan kvar

 

Čitao sam da to od kompresora smrdi,tj da se on ovlaži pa smrdi.Zato bi trebao na daljinskom imati tipku self clean.Ta opcija suši kompresor,i sprječava smrad.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

Nije odvod bas iz klime.  Cistilo se sve 2 put i bas smrdi na hladenju 5 min i to je to nakon toga sve ok.  S time da nekad smrdi nekad ne.  Cudan kvar

 Čistili su se samo filteri, prednja maska, izmjenjivač .. klasika, ili je majstor skidal i radijalni ventilator na kojega se nakon nekog vremena nakupi prašine, prljavštine i svega, kad vam klima ne radi, posvjetlite sa mobitelom u klimu gdje ispuhuje zrak, i vidite u kojem je stanju ventilator.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Horatio_Hornblower kaže...

Kvalitete nigdje u nicemu nema sve je konzumerizam. 

Inace ja imam gree grije super ali kad hladi ima specifican problem smrdi prvih 10 minuta. Svi bili wvi vidili problem ostao.. Zasto nitko ne zna. 

Koliko ti je stara ta Gree klima?? Smrdi 10min tek kad je uključiš zato što ti je prljava klima, treba očistiti isparivač i turbinu i onda vidi nakon detaljnog čišćenja jeli ti smrdi. A sad zašto ne smrdi kad grije, zato što se kondenzacija kod hladenja stvara u unutarnjoj jedinici, a kad se grije na vanjskoj jedinici se stvara kondenz(voda). I to ne sa bilo čime očistiti, ima specijalno sredstvo baš za klime, koje se koristi. I tek na kraju se uključi klima i uzme sprej za dezinfekciju te stavi na 3 brzinu i poprskaš po isparivaču dok radi, tako da ona provuče skroz iza i kroz turbinu taj sprej. Postoje i specijalne tabletice koje se stave u drenažnu tavu, da se otope gljivice i druge bakterije te samim time "ukoni" jedan dio smrada. Slobodno ulij iz boce ali lagano vode odmah uz isparivač(kiler) i tako će otići jedan dio gljivica iz cijevi, pa neće toliko smrdit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 17:26 (CPU).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
CPU kaže...
zzz kaže...
zzz kaže...

Pozdrav,evo prošuškala klima vivax ,nakon 4 godne.Po zvuku mi je izgleda problem u kompresoru.Ako netko zna ,može li se to servisirati,i neku okvirnu cjenu ?

 

 Pregledali su mi serviseri klimu,kučište vanjske jedinice je tako loše konstruirano,da se krivi,i dira nečeg unutra,što izaziva šuškanje i brujanje cijele klime.
Kad je dotakne rukom ona prestane šuškati,a čim je pusti ona počme šuškati.Pokušali su stezati ,i ubacivati nekakve podloške,ali sa privremenim uspjehom.Zaključili su da je vivax smeče najgore kvalitete ,i da se u njegs ne isplati ulagti.
Tako da molim vas koji po forumima hvalite vivax S.T.F.UP

Daleko od toga da je Vivax smeće, koliko para toliko muzike. Ne znam šta očekuješ od takve marke, da radi 10 godina ili više?? Montirao sam dosta komada Vivax klima, stvar je u tome ko je montirao prije 4 godine, dali je netko oštetio pa se s vremenom oštetio ventilator pa struže ili je nekome ispala vanjska jedinica(bilo je i takvih slučaja). Imao sam mušteriju koji me zvao nakon 4 mjeseca ugradnje nove Gree klime, kaže ne hladi, struže nešto, lupka. Kad sam .....

 Ovaj vivax sam platio 4100 kuna sa montažom,neznam dali je to prejeftino za klimu ,i klima još uvjek dobro hladi i grije,,ali se ponekad čuje kao mjršalica za beton,i dobro je livelana,i postavljena od ovlaštenog servisa..Sad me samo nasmije ona naljepnica na njoj  30 Db..  :)

 Eh koliko sam se puta nagledao "Ovlaštenih servisera" koji ne znaju osnovne stvari, onih koji namjerno odrade krivo da bi ih ponovo zvao i rekao da je do same klime da bi ponovnim dolaskom uzeo još 300kn za ništa. 

11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Znaci dubinski se cistila klima 3 puta u 3 godine skidalo se ono kolo u unutarnjoj jedinici ali smrad i dalje ostaje.  Mislim 5 dana mirise na dezinfekcijsko sredstvo a posli isto. 

Na kraju 3 servisera (posto sam podstanar gazda je nasao mestre )su ustanovili da se ne smije kuhat i palit klimu tj da klima kad se pali ako se kuha treba sve otvoriti da izade miris. Meni to nema smisla ali sam nemoćan jer to au kao ovlašteni pošto je klima u garanciji. Ja iskreno mislin da je stvar do kompresora dok ne postigne pritisak ili nešto... Ali oni su rekli kao da to nemoze biti a meni njihovo objašnjenje je smiješno.

12 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Gdje nabaviti novi daljinski od klime?

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
nsutalo kaže...

Gdje nabaviti novi daljinski od klime?

 https://www.aliexpress.com

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ima univerzalnih daljinskih za kupiti po trgovinama, rade sa svim klimama.

11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Univerzalci dodu cca 80 120 kn

12 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Da, našao sam sada na aliju 12,99 originalni, jest da nedostaje nekakva "TURBO" tipka ali nije me briga nek radi samo ono osnovno.

Univerzalci koštaju od 1,50 do 3,50.

Hvala društvo

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 19:29 (nsutalo).
9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav, može preporuka klime do nekih 4500,5000 kn...

Trenutno imamo neku Samsungovu od 3,5 kW koja je stan od 60m² hladila bez problema, ali se vec drugi put kvari pa bi je mijenjali...

Vecinom bi se koristila za hlađenje...

Gledali smo Gree modele i Mideine modele kod lokalnih majstora kazu da se okej...

Sto bi Vi preporucili ?
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zvrle kaže...
Pozdrav, može preporuka klime do nekih 4500,5000 kn...

Trenutno imamo neku Samsungovu od 3,5 kW koja je stan od 60m² hladila bez problema, ali se vec drugi put kvari pa bi je mijenjali...

Vecinom bi se koristila za hlađenje...

Gledali smo Gree modele i Mideine modele kod lokalnih majstora kazu da se okej...

Sto bi Vi preporucili ?

Uzeo Midea Breezeless, fantastična. Za sad makar.

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zvrle kaže...
Pozdrav, može preporuka klime do nekih 4500,5000 kn...

Trenutno imamo neku Samsungovu od 3,5 kW koja je stan od 60m² hladila bez problema, ali se vec drugi put kvari pa bi je mijenjali...

Vecinom bi se koristila za hlađenje...

Gledali smo Gree modele i Mideine modele kod lokalnih majstora kazu da se okej...

Sto bi Vi preporucili ?

 

Odes fino na stranicu Klimakoncept, upises kvadraturu i onda izabaeres par koje ti se svidjaju pa pitas dalje...pocetna cijena od 6000kn na dalje (za prostor od 55-60m2)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Ima kakva akcija za neku najpovoljniju klimu za 25 m2 dobro izoliranog prostora.

Neka zimska akcija..😀?

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Evo me, serviser i mntažer klima uređaja, običnih i invert kao i toplotnih pumpi pa čak i do chillera.
Gotova rješenja (da jgdje šta ima - ne dajem, ili čitaj: ne gubi vrijeme).

Kratko o Klimama.. sve su manje više iste.. no-name tipa Elit, Vivax, Tesla mogu da rade i godinu i 20 godina i obratno.
Zašto? To je jedan od rijetkih potrošačkih uređaja gdje se kvaliteta mora držati na novou.. dakle vanjska jedinica ide kada je -30, unutarnja kada je +30, pa ljeto zimi, pa nije ni čudo da neki krševi rade duže za koji ni DVD player sa Divixom crkne nakon pola godine.. a gle klima radi 20.

Neki proizviđači kao što je renomiranom LG-u zafalillo je klima i Beko je samo skidao svoje naljepnice i lijepio LG-ove.

(japanci) Mitshubitshi i Italijani (Argo, Aermac) su priča za sebe.

Najbolji izbor za sada je Beko Invert. Dobiješ i 6 metara cijevi i sve potrebno, osim nosača. Govorim za naše područje.

1000 kuna montaža u ZG?? ima li partnera da otvori firmu (obrt), zaposli mene i dvojica deremo sad na ljeto. Para ko blata će da bude. A zimi se grijemo Intelovom Raketom (morao sam, sorry)

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Na toj stranici su Gree top klime.. ugradio ih nekoliko komada. Neka pogleda i njih.

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Envy kaže...

Evo me, serviser i mntažer klima uređaja, običnih i invert kao i toplotnih pumpi pa čak i do chillera.
Gotova rješenja (da jgdje šta ima - ne dajem, ili čitaj: ne gubi vrijeme).

Kratko o Klimama.. sve su manje više iste.. no-name tipa Elit, Vivax, Tesla mogu da rade i godinu i 20 godina i obratno.
Zašto? To je jedan od rijetkih potrošačkih uređaja gdje se kvaliteta mora držati na novou.. dakle vanjska jedinica ide kada je -30, unutarnja kada je +30, pa ljeto zimi, pa nije ni čudo da neki krševi rade duže za koji ni DVD player sa Divixom crkne nakon pola godine.. a gle klima radi 20.

Neki proizviđači kao što je renomiranom LG-u zafalillo je klima i Beko je samo skidao svoje naljepnice i lijepio LG-ove.

(japanci) Mitshubitshi i Italijani (Argo, Aermac) su priča za sebe.

Najbolji izbor za sada je Beko Invert. Dobiješ i 6 metara cijevi i sve potrebno, osim nosača. Govorim za naše područje.

1000 kuna montaža u ZG?? ima li partnera da otvori firmu (obrt), zaposli mene i dvojica deremo sad na ljeto. Para ko blata će da bude. A zimi se grijemo Intelovom Raketom (morao sam, sorry)

 Inače ljeti radim u jednom obrtu, naravno u Dalmaciji. Posla ima preko glave, radiš po cijeli dan, ali meni ne smeta jer nemam drugih obaveza(ljeti), a pare ne znaš gdje više da držiš. Naravno moraš bit pošten i korektan. Mi imamo dva Caddya i jedan transporter. Dvije ekipe rade. Jedini problemčić kad zaboraviš nešto iz radionice pa se subotom moraš vraćati magistralom, a tada je gužva. Posao nije pretežak, uvijek je zanimljivo. Jedino vrućina ubi 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice