Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 779.369
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
300-500kn mali servis mislim. Ako na to mislis, to je nesto kao ciscenje.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Čišćenje klime je 200-tinjak kn... Ne znam šta rade s njom da bi 500 naplatili...

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
stoop kaže...
R36 kaže...
 Haier radi na drugačiji način : Automatsko samočišćenje hladnom ekspanzijom. Zaleđivanjem površine isparivača učinkovito se uklanjaju nečistoće i bakterije. Posebni filteri uklanjaju bakterije, viruse, čestice prašine, alergene i neugodne mirise te suzbijaju nastajanje plijesni. Tako da ja s tim nemam problema.

 

 

 Imam Haier Brezza  klimu 3.5kw kupljenu 04.2016.g. i koristim je samo ljeti u apartmanu. Čim je bila montirana slabo je hladila i zvao sam montažera te je utvrđeno da nije imala dovoljno plina. Isti je nadopunjen i radila je do nedavno samo ljeti.

Nedavno sam imao goste koji su otišli dan ranije od predviđenog odlaska i nisu me obavijestili nego sam to saznao naknadno. U apartmanu sam otkrio da klima pokazuje grešku E8 komunikacija između vanjske i unutarnje jedinice a način na koji sam otkrio da je klima neispravna je utičnica za klimu koja je virila jedno 1cm iz zida. Sam gost me uopće nije obavijestio da ima problema sa klimom ali me je njegov raniji odlazak malo iznenadio nakon što sam ovo otkrio. E zašto je on klimu pokušao ili čak i isključio iz utičnice ne znam ali mi je čudno što me nije o tome obavijestio i zbog ovih njegovih postupaka mislim se da je on možda glavni krivac na neki način ovog kvara. Pozvao sam servisera i on je skinuo elektroploču sa vanjske jedinice i javio da je otišao veliki čip na ploči i da će trebati nova i sad čekam procjenu kvara.

Serviser mi je rekao i jedan podatak da su ove klime odnosno njihov softwer prilično trome i da ne trpe da se isključuju iz napona bez obzira bile ugašene ili ne jer da ta radnja može dovesti do kvara koji se meni dogodio. Ako je to točno onda iduća klima neće bit ovaj model odnosno proizvođač.

Toshiba klima u uredu - 8 godina stara - crkla, nema zamjenski djelova. Ugrađujemo novu.

Mitsubishi klima - stara 14 godina - također uredi, opet uzeli Mitsubishi 16kw.

 

Ja doma prije Haier-a imao Končar i radila oko 14 godina. Nije crkla nego je mjenjao jer nije mogla ohladit cijelu kuću.

 

Da li ćemo zbog toga reći da je Končar bolja od Toshibe jer je Toshiba radila samo 8 godina i nema uopće više djelova za nju da je serviser popravi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 10:06 (R36).
16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Zamjenjena pločica (pcb) na unutarnjoj jedinici i teram dalje s hlađenjem

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
R36 kaže...
stoop kaže...
R36 kaže...
 Haier radi na drugačiji način : Automatsko samočišćenje hladnom ekspanzijom. Zaleđivanjem površine isparivača učinkovito se uklanjaju nečistoće i bakterije. Posebni filteri uklanjaju bakterije, viruse, čestice prašine, alergene i neugodne mirise te suzbijaju nastajanje plijesni. Tako da ja s tim nemam problema.

 

 

 Imam Haier Brezza  klimu 3.5kw kupljenu 04.2016.g. i koristim je samo ljeti u apartmanu. Čim je bila montirana slabo je hladila i zvao sam montažera te je utvrđeno da nije imala dovoljno plina. Isti je nadopunjen i radila je do nedavno samo ljeti.

Nedavno sam imao goste koji su otišli dan ranije od predviđenog odlaska i nisu me obavijestili nego sam to saznao naknadno. U apartmanu sam otkrio da klima pokazuje grešku E8 komunikacija između vanjske i unutarnje jedinice a način na koji sam otkrio da je klima neispravna je utičnica za klimu koja je virila jedno 1cm iz zida. Sam gost me uopće nije obavijestio da ima problema sa klimom ali me je njegov raniji odlazak malo iznenadio nakon što sam ovo otkrio. E zašto je on klimu pokušao ili čak i isključio iz utičnice ne znam ali mi je čudno što me nije o tome obavijestio i zbog ovih njegovih postupaka mislim se da je on možda glavni krivac na neki način ovog kvara. Pozvao sam servisera i on je skinuo elektroploču sa vanjske jedinice i javio da je otišao veliki čip na ploči i da će trebati nova i sad čekam procjenu kvara.

Serviser mi je rekao i jedan podatak da su ove klime odnosno njihov softwer prilično trome i da ne trpe da se isključuju iz napona bez obzira bile ugašene ili ne jer da ta radnja može dovesti do kvara koji se meni dogodio. Ako je to točno onda iduća klima neće bit ovaj model odnosno proizvođač.

Toshiba klima u uredu - 8 godina stara - crkla, nema zamjenski djelova. Ugrađujemo novu.

Mitsubishi klima - stara 14 godina - također uredi, opet uzeli Mitsubishi 16kw.

 

Ja doma prije Haier-a imao Končar i radila oko 14 godina. Nije crkla nego je mjenjao jer nije mogla ohladit cijelu kuću.

 

Da li ćemo zbog toga reći da je Končar bolja od Toshibe jer je Toshiba radila samo 8 godina i nema uopće više djelova za nju da je serviser popravi.

Ti s jednom klimom hladiš cijelu kuću, pa kolika je temperatura u prostoriji gdje je unutarnja jedinica? 0? 

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pa kaj ja s dvije hladim 200 kvadrata. Udrim ih na najnize kaj idu stavim da puse na najace i rashlade malo kucu. Mogu ju komotno drzat na 23-24, u sobama di su klime bude 18-19.

4 godine
offline
Klima uređaj - pitanje

Samsung inače ne proizvodi više svoje klime već ih proizvodi Midea (Kina), jer sam to i primjetio, daljinski i vanjska klima identični kao kod većine Midea/Vivax/maxon/HYUNDAI klima :D

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Isto ko i neki modeli Gree. Identična plastika unutarnje jedinice kao i vanjskog motora kao I Vaillant klime. Ispravljači isti.

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.png[
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ima li itko alternativu Midea Brezeless modelu (s rupicama kroz koje može puhati - što umanjuje izdravno puhanje)? Osim skupog Samsunga..? Naime, bolja polovica je osjetljiva kada izravno puše (makar i na quiet/trenutna klima). A ne mogu staviti bolju poziciju od trenutne zbog pozicije zidova.

7 godina
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Zna li netko gdje mogu kupit ovakav daljinac, koji sadrzi funkciju 6th Sense, od Whirpoola?

LCD ne radi od prvog dana kak spada, a sa garancijom mi se ne isplati gubiti vrijeme,

jer klimu koristim 45 dana godisnje, i da sad gubim daljinac na 15-20 dana - nema smisla.

Model: DG11J2-31

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 10:42 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
bukowski kaže...

Čišćenje klime je 200-tinjak kn... Ne znam šta rade s njom da bi 500 naplatili...

 Sve zavisi šta ko čisti i koliko čisti. Ja osobno kad radim servis, radim dubinsko čišćenje i to oko 350-400kn. Za te novce ima dosta posla ali i troška. Sve zavisi koja je klima i koliko je prljava. Neke klime ne želim ni pogledat, a kamoli ih čistit. Čišćenje isparivača sa specijalnom tekućinom, nakon toga sapiranje istog, skidanje "kadice" (drenažne tave) unutra bude gljivica za poludit, očisti se to, skida se turbina(ventilator), naprska se sa tekućinom ostavi malo da "natopi" gljivice i bakterije i onda se ispere, očisti se iza turbine zadnji kanal za kondenz, propuše i očisti cijev od kondenza. Nakon toga se sve vrati nazad, sklopi, uključi klima i pospreja se sprejem po isparivaču dok klima radi, da povuče dezinfekcijsko sredstvo kroz turbinu(ventilator). I onda ste mirni 1 / 2 godine. Sve zavisi koliko često klimu koristite. Ako je koristite više od pola godine, preporučeno je svake 1 do najkasnije 2 godine raditi dubinsko čišćenje. Zašto?? Pa prvo radi zdravlja da ne udište razne bakterije i smrad od gljivica, a onda radi učinkovitosti klime i radi potrošnje el.energije.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 16:34 (CPU).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
tonik kaže...

Nice. Dosta dobro izgleda.

Vidio sam i ja da su Vivax sve bolje. Našao sam i Midea da ima za 3100 sa wi fi modulom.

Gorenje otpada i Elit otpada.

 Gorenje = Vivax/Midea. Sve je isto. Samo su plastike unutarnje jedinice različite. Vanjska jedinica, kopresor sva elektronika je ista.

Gree = Sinclair itd...

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 16:42 (CPU).
10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ono što je zanimljivo kod današnjih modela Panasonica je da se ni jedan šaraf, komad/dio klime, plastike ne proizvodi u Kini.

Dan danas ne mogu vjerovat, ali izgleda da je istina.

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
tonik kaže...

Nice. Dosta dobro izgleda.

Vidio sam i ja da su Vivax sve bolje. Našao sam i Midea da ima za 3100 sa wi fi modulom.

Gorenje otpada i Elit otpada.

 Gorenje = Vivax/Midea. Sve je isto. Samo su plastike unutarnje jedinice različite. Vanjska jedinica, kopresor sva elektronika je ista.

Gree = Sinclair itd...

Ako je Midea onda je to super, mislio sam da Vivax spada u najniži rang.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...
tonik kaže...

Nice. Dosta dobro izgleda.

Vidio sam i ja da su Vivax sve bolje. Našao sam i Midea da ima za 3100 sa wi fi modulom.

Gorenje otpada i Elit otpada.

 Gorenje = Vivax/Midea. Sve je isto. Samo su plastike unutarnje jedinice različite. Vanjska jedinica, kopresor sva elektronika je ista.

Gree = Sinclair itd...

 Gorenje je sad pod kineskim HiSensom, ne znam da li oni proizvode klime ili samo ljepe etiketu...

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

pozdrav ekipa ovako imam jedno pitanje radi se o klimi vivax3.5kw uredaj u hladenju radi super ali u grijanju baci gresku FC 04 nigdi nemogu nac tu gresku u manualu klima je atara 6mjeseci .

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
miskopopisko kaže...

pozdrav ekipa ovako imam jedno pitanje radi se o klimi vivax3.5kw uredaj u hladenju radi super ali u grijanju baci gresku FC 04 nigdi nemogu nac tu gresku u manualu klima je atara 6mjeseci .

 Navedi koji je točno model u pitanju... Skini sevice manual.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Imam klimu HAIER HUM12HA03/R2 preko 10 god.

Ovo ljeto mi je pocela bacat error E14 - Indoor fan motor malfunction

To se desava kada dostigne zeljenu temperaturu, znaci stavim da mi zagrije stan na 23C i radi normalno dok ne dostigne tu temperaturu, onda se samo ugasi i pojavi se ta poruka E14.

 

Da li netko zna ako se to da popraviti ili je vrijeme za novu klimu?

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
djigibao kaže...

Imam klimu HAIER HUM12HA03/R2 preko 10 god.

Ovo ljeto mi je pocela bacat error E14 - Indoor fan motor malfunction

To se desava kada dostigne zeljenu temperaturu, znaci stavim da mi zagrije stan na 23C i radi normalno dok ne dostigne tu temperaturu, onda se samo ugasi i pojavi se ta poruka E14.

 

Da li netko zna ako se to da popraviti ili je vrijeme za novu klimu?

 

 Može se dogoditi da je oslabio kondezator unutarnjeg ventilatora te samim time ne može se pokrenuti ili se neokreće na zadanoj brzini okretaja. Može se dogoditi da je sam motor "pao" jer je guma koja ga drži propala ili je neispravno ugrađena, pa onda struže za kućište klime pa se nemože dovoljno brzo okretati. Vrlo rijetko ali nije nemoguće je da "rikne" motor ventilatora. Ili je jednostavno do elektronike. A ako je do elektronike onda se neisplati popravljat ili uzimat drugu.

 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 19:13 (CPU).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ali on radi, ne struže nigdje, krene polako 15-20 min pa onda ubrza na ful i onda tako ide sve do postavljene željene temperature.
Kada se dostigne za temperatura onda bi klima trebala stati ili da prestane grijati i samo ispuhuje zrak ali ona se ugasi i izbaci error.

Znaci ako stavim temp 21 klima zagrije do te temperature za 30 min i onda error ili stavim npr željenu temp 28C onda će radit 2h pa će tek onda izbaciti error.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
djigibao kaže...
Ali on radi, ne struže nigdje, krene polako 15-20 min pa onda ubrza na ful i onda tako ide sve do postavljene željene temperature.
Kada se dostigne za temperatura onda bi klima trebala stati ili da prestane grijati i samo ispuhuje zrak ali ona se ugasi i izbaci error.

Znaci ako stavim temp 21 klima zagrije do te temperature za 30 min i onda error ili stavim npr željenu temp 28C onda će radit 2h pa će tek onda izbaciti error.

 Teško je ovako "na pamet" govorit koji je problem, može se samo nagađat, ili je do senzora temprature freona ili je do elektronike onda.

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nista, narucio sam novu...

Hyundai HRH-12GMV/HRO-12GMV

Rekli su mi da je best buy.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Tek sam sada skužio da 90% novih klima koje sam istražio ide do 24 stupnjeva u grijanju, ono WTF, moja trenunta FUJI Electric klima ide do 30..?

9 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

 

Zbog kvara na grijanju moramo se grijati s klimom jos neko vrijeme. Klima radi odlicno, ali sam primjetila danas da je cijela vanjska jedinica zaledena. Jel to normalno ili ce svaki cas prestat radit jer vise voda ne moze kapati kroz cijev? 

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozz, zanima me informacija vezana uz Vivax klima uređaj. Naime kupio sam Vivax ACP-09CH25AEQI R32 (2 komada), jednu za dnevni i jednu za spavaću sobu. Ovlašteni montažer je to montirao i nakon mjesec dana kad smo prvi puta uključili jednu i drugu klimu iz vanjske klime se čuje nekakav zvuk, kao neko zujanje. Kad se klima potisne prema gore zvuk se smanji pa čak i nestane. Radi se prilikom grijanja prostora. Ono što me zanima je da li još netko ima slična iskustva pa je to nekako riješio? Nezz da li je to do klime ili do montaže tih klima. 

7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Daj usnimi zvuk ako možeš, imam sličan model pa da usporedim.

A ako nije dobro zašarafljeno samo dotegni ključem.

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ohaj, pošto se selim za koji tjedan i stan moram ispraznit, furam i klimu sa sobom. Jel to nekaj kaj mogu i sam odspojit ili da zovem majstora? Treba skinut unutarnju i vanjsku jedinicu i možda kanalice sa cijevima ak se isplati. Klima će zatim bit u skladištu sa ostalim namještajem oko 9 mjeseci do godinu dana. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

 

Slično ovome. Majstor kaže da se Vivax klime inače tako čuju što mi nije baš normalno 

7 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje

Da, kod mene se to ne čuje, ali ovo na videu izgleda kao da nekaj nije zašarafljeno, očito ovaj lim kaj ga rukom dira.

Inače, ja si mislim kad garancija prođe ugraditi gumene odstojnike, i nije mi jasno zakaj ih ne stavljaju odmah kod ugradnje, koštaju par kuna...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 13:46 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,evo prošuškala klima vivax ,nakon 4 godne.Po zvuku mi je izgleda problem u kompresoru.Ako netko zna ,može li se to servisirati,i neku okvirnu cjenu ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 10:17 (zzz).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice