Kako se nositi s preglasnim susjedima?

poruka: 22
|
čitano: 10.552
|
moderatori: pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Bok svima, ovako treba mi pomoc zbog uzasne buke koju moju susjedi rade. Slusaju uzasno glasno muziku iz auta po cijele dane sto smeta mene i ostale susjede. Cak pale tako muziku i u kasnim nocnim satima 1-2 ujutro. Pretpostavljam da spajaju mobitel na aux. Uglavnom vec je zbog toga nekoliko puta bila policija ali bezuspjesno, pa me zanima da li je moguce nabavit neki uređaj koji bi im ometao signal da to ne rade. 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:07 (MarkoKLC7).
14 godina
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede
naslov parekselans, već mislio da se radi o nekoj humanitarnoj akciji
-
7 godina
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede

Prvo ih gađaj iz zračnice, a ako ne odustanu onda se prebaci na karabin 

(zezam se, da ne bi fakat...)

Uglavnom, probaj razgovarati s njima, a kad skužiš da su đubrad i da iz inata još jače navijaju muziku, onda im ti pustiš kontru još glasnije - 24 sata Kolinde na repeat 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:17 (fer-de-lance).
5 godina
protjeran
offline
Molim pomoc za gladne susjede

Dobro je kolega iznad rekao, ja sam pojacao volume na 20 i trebalo mi je par dana da se oporavim od šoka, ako ih zelis dokrajciti bez milosti ti pojacaj do 70: 

7 godina
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede

Premda smo možda i pretjerali, ako im kolega zaista pusti kolindu, lako bi mogao završiti na međunarodnom sudu zbog zločina protiv čovječnosti 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede

Hahahaha ma glasni su, ali sam krivo napisao neka adimn popravi molim ga ako moze. 

Decki problem je u tome kaj smo vec pokusavali i razgovarat pa nije islo. S policijom isto nejde jel nakon kaj odu za 5min ponovno upale. Ukratko radi se o romima zato i trazim neko bezbolno rjesenje, a koliko toliko legalno hahah

5 godina
protjeran
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede
MarkoKLC7 kaže...

Hahahaha ma glasni su, ali sam krivo napisao neka adimn popravi molim ga ako moze. 

Decki problem je u tome kaj smo vec pokusavali i razgovarat pa nije islo. S policijom isto nejde jel nakon kaj odu za 5min ponovno upale. Ukratko radi se o romima zato i trazim neko bezbolno rjesenje, a koliko toliko legalno hahah

 Trebao si odmah reći, to bitno mijenja taktiku i sve. Uglavnom legalnim metodama nećeš puno napraviti, a bezbolno jedino za tebe može vrijediti...

12 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Neces nista postici, to je narod zasticeniji od bilokoga. Ak ga napadnes, ili je Hrvat ili je Rom, iako u tvom slucaju to su cigani, ovisno iz kojih se govana izvlaci. Ima ih u okolici Velike Gorice, konji ljudima ulaze u dvorista, pale bakar, aute stare, nitko nis im ne moze. Dogodilo se nekoliko puta da je aerodrom zvao policiju jer je dim smetao avionima, nitko nista, dodu vatrogasci... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:38 (Tony1999).
14 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

1. Anonimno zovi policiju, nemoj ništa ti da njima prigovaraš i pravi se da ne znaš ko je zvao;

2. Alternativno: Metallica, Iron Maiden, Prodigy, Van Halen....

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:42 (phoenix2003).
12 godina
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede
Damir22 kaže...
MarkoKLC7 kaže...

S policijom isto nejde jel nakon kaj odu za 5min ponovno upale. 

 Pa ti opet pozoves policiju, to je jedino sto mozes....

 

Alternativa ranije predlozenom ak-47, su par dobrih i kvalitetnih cepova za usi.... 3m radi dobre.... 

 nece nis postici, imaju ti veze i dojave, ovi u okolici Gorice vec znaju, kad nes previse zapale, dok dodu vatrogaci oni ugase, policija im ode, ne bude minutu dvije, okrenu se i odu. Zena je zvala policiju svako malo, na kraju je njoj dosla policija i htjela pisat kaznu zasto stalno ih prijavljuje...

 

ovo je svakodnevica i nemre im nitko nis, tak da budes se morao navici

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:46 (Tony1999).
14 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Ukoliko odbiju da postupe po naređenju policajca, lišiće ih slobode (bar na 24 sata da se ohlade).

12 godina
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede
phoenix2003 kaže...

Ukoliko odbiju da postupe po naređenju policajca, lišiće ih slobode (bar na 24 sata da se ohlade).

U nekoj uredenoj zemlji, da, ovdje, ne bih rekao. Kazem ti, policija dode, ne izade iz auta okrene se. Bilo je situacija da su takvo sranje napravili da je ATJ lucko dolazio, specijalci sve opkolili i opet nikom nista

 

Tako da autoru posta, sretno, ne budes nista postigao, nazalost

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:48 (Tony1999).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede

Ne znam, do nedavno je jos bilo ok ali sada to vise nije normalno, a policija nis ne pomaze. Zalosno je to kolko su oni zasticeni.

Ali dobro je kaj se na njima mogu primjenjivat ilegalne metode ako postoje jel svi znaju da oni nisu u nicemu legalni hahaha oni nece policiju zvat to je sigurno pa ak znate kaj predlozite

12 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

 

MarkoKLC7 kaže...

Ne znam, do nedavno je jos bilo ok ali sada to vise nije normalno, a policija nis ne pomaze. Zalosno je to kolko su oni zasticeni.

Ali dobro je kaj se na njima mogu primjenjivat ilegalne metode ako postoje jel svi znaju da oni nisu u nicemu legalni hahaha oni nece policiju zvat to je sigurno pa ak znate kaj predlozite

Doslovno, lik sleti u kanal jer mu je konj izletio na cestu, stariji covjek, tuzi ih, na kraju izgubi sud i plati i auto i sud. Drugom liku, konj uleti u kukuruz, zatvori ga kod sebe u dvoriste, zove policiju, dobije kaznu da ne smije tude zivotinje bla bla bla

 

Al jos jace mi je, svi su socijala, nitko ne radi, al uredno svatko ima 1-2 kombija, vozi se BMW E46, passat b5.5, mercedes ML stari... Ak je socijalno, kako moze imat auto na sebe i sve...

 

 

Pazi se ilegalnih metoda, to je lud narod, nemoj ni posumnjat na nasilje jer ces dovest i sebe i svoje u opasnost. Imaju ti i oruzja i svacega, a medusobno i ako se svadaju, kad je neko sranje, svi stanu na stranu jednog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 22:56 (Tony1999).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede

A i tu si u pravu oruzja imaju to nije uopce upito, vozni park je također i kod mojih bogat. Mozda najbolje ne pokusavat nis i nadat se da ce bit bolje. Nije mi jasno nakon 10 godina iz godine u godinu pocinju bit sve gori 🤔

8 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Tony1999 da nazalost, u pravu si, znam, ali to je jedino sto realno moze, za sto su najmanje sanse da ce ga uvuci u neki otvoreniji sukob....

 

Evo kod mene, policija barem 2 puta svake noci (veceri) dolazi u susjedstvo, jer se okuplja neko drustvo, bude 10-tak auta, koliko ljudi, to neznam, festaju, rostiljaju, doduse u nekim prihvatljivim granicama buke, no zbog ove corona situacije, dakle, rade ono sto apsolutno nebi smjeli niti trebali...

 

Policija dodje, opomene ih prvi put, oni nastave, opet netko zove policiju, oni dodju, rastjeraju ih, cim sutradan padne mrak - oni ispocetka. I tako u krug.

 

Osobno, meni ne smeta, niti imam ikakav kontakt s njima, da bi se eventualno osjecao ugrozenim, dovoljno sam daleko da nista ne cujem....

 

Nitko im nista ne moze, opcenito, drustvo nam je takvo (nazalost) da su ovlasti policije realno male, ljudi su odavno presli svake granice normalnog ponasanja i nekog strahopostovanja prema organima vlasti ili postivanja "bliznjeg svoga", svejedno je radi li se o nekoj od manjina, radi li se o turistima, ili domacem stanovnistvu.

 

Sjecam se (necu reci s nostalgijom, ali...) prica koje sam slusao kao klinac, od starije ekipe, kako su zavrsavala njihovi bliski susretni s tadasnjom milicijom, gdje si za divljanje autima (tko je imao dovoljno para da ima auto ili motoric), galama i pjevanje kad ides kuci pijan s nekog derneka ili slicne "nepodobstine" rezultirale luksuznim trodnevnim smjestajem, all inclusive, kruh i voda, uz vise svakodnevnih masaza bubrega pendrekom.... i cvrsta zelja doticnih da vise nikad ne ponove tako nesto....

 

Odoh u ot, ali to ti je realna slika danasnjeg drustva, pa tako, nema pomoci ni protiv glasnih gladnih susjeda.... 

 

Doduse, ne generalizirati, ima roma koji su prava gospoda, kulturni i najnormalniji ljudi, posebice u usporedbi s nekim nasim 'rvatinama..... svejedno vozili stari bicikl, ili novi bwm....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 23:09 (Damir22).
15 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Ljude koji koji se ne mogu prilagoditi i izazivaju probleme normalnim građanima bi trebalo protjerati iz države. Trebalo bi tako postupati i sa ostalom ološi i kriminalcima. Dugogodišnji zatvor ili izgon. Eh, pusti snovi...

15 godina
offline
Molim pomoc za glasne susjede

Općenito sa manjinama je problem distanciranje, njihovo, a i od strane domaćeg stanovništva. I onda se oni udružuju i u koliko će raditi probleme, tada se sve dodatno komplicira.

I u biti integracija je rješenje. Fina, dugogodišnja i mukotrpna ili nasilna i ubrzana. A ta nasilna će samo stvarati dodatni otpor.

 

No, vađenje na prava i iskorištavanje sustava da bi se "lagodno" živjelo, a radilo probleme domaćem stanovništvu, samo izaziva revolt.

8 godina
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede
Tony1999 kaže...
Damir22 kaže...
MarkoKLC7 kaže...

S policijom isto nejde jel nakon kaj odu za 5min ponovno upale. 

 Pa ti opet pozoves policiju, to je jedino sto mozes....

 

Alternativa ranije predlozenom ak-47, su par dobrih i kvalitetnih cepova za usi.... 3m radi dobre.... 

 nece nis postici, imaju ti veze i dojave, ovi u okolici Gorice vec znaju, kad nes previse zapale, dok dodu vatrogaci oni ugase, policija im ode, ne bude minutu dvije, okrenu se i odu. Zena je zvala policiju svako malo, na kraju je njoj dosla policija i htjela pisat kaznu zasto stalno ih prijavljuje...

 

ovo je svakodnevica i nemre im nitko nis, tak da budes se morao navici

Ako su prijavili paljenje vatrogascima nist im nemres.
Susjed palio sjeno na ledini svake godine i drugi susjed svake godine zvao vatrogasce. Prvi se opametio pa je najavio njima paljenje i kad je opet drugi zvao vatrogasci nisu htjeli doc. Onda je zvao ove iz zagreba pa je taj drugi platio kaznu koji je prijavljivao jer su dosli bezveze.


If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede
Santana kaže... 

Ako su prijavili paljenje vatrogascima nist im nemres.
Susjed palio sjeno na ledini svake godine i drugi susjed svake godine zvao vatrogasce. Prvi se opametio pa je najavio njima paljenje i kad je opet drugi zvao vatrogasci nisu htjeli doc. Onda je zvao ove iz zagreba pa je taj drugi platio kaznu koji je prijavljivao jer su dosli bezveze.

 Paljenje njiva je nešto sasvim normalno, to se radi stoljećima tako. Tako se nutrijenti vrate tlu, ubiješ štetne puževe, ličinke ostalih nametnika i uništiš korove na njivi bez špricanja kemikalijama. To je daleko bolje od oranja i preokretanja zemlje što je za organizme, gliste i slično u zemlji jako štetno i neprirodno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 9:05 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: Molim pomoc za gladne susjede
JozoBozo121 kaže...
Santana kaže... 

Ako su prijavili paljenje vatrogascima nist im nemres.
Susjed palio sjeno na ledini svake godine i drugi susjed svake godine zvao vatrogasce. Prvi se opametio pa je najavio njima paljenje i kad je opet drugi zvao vatrogasci nisu htjeli doc. Onda je zvao ove iz zagreba pa je taj drugi platio kaznu koji je prijavljivao jer su dosli bezveze.

 Paljenje njiva je nešto sasvim normalno, to se radi stoljećima tako. Tako se nutrijenti vrate tlu, ubiješ štetne puževe, ličinke ostalih nametnika i uništiš korove na njivi bez špricanja kemikalijama. To je daleko bolje od oranja i preokretanja zemlje što je za organizme, gliste i slično u zemlji jako štetno i neprirodno.

 Pa naravno, al eto nekome i to smeta. Dosele se na selo, ali nebi prihvatili te neke stvari koje se na selu rade.
Smrdi im gnoj i slicno.

 

Sad ak netko pali neko smece je druga stvar, no nece tu isto vatrogasci puno napravit, ak je pod kontrolom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Molim pomoc za glasne susjede
MarkoKLC7 kaže...

Bok svima, ovako treba mi pomoc zbog uzasne buke koju moju susjedi rade. Slusaju uzasno glasno muziku iz auta po cijele dane sto smeta mene i ostale susjede. Cak pale tako muziku i u kasnim nocnim satima 1-2 ujutro. Pretpostavljam da spajaju mobitel na aux. Uglavnom vec je zbog toga nekoliko puta bila policija ali bezuspjesno, pa me zanima da li je moguce nabavit neki uređaj koji bi im ometao signal da to ne rade. 😁

 vas ima više, otežajte im poslovanje, nemojte im dati da idu iz stana. Nek električar njima povadi osiguraće za struju. Uzmite im račune za režije, a kasnije jos i opomene, mozda im zatvore vodu i struju. Šaljite im doma jehovine svedoke, mozda se čak i odsele.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice