Kako nauciti svirati gitaru ?

poruka: 113
|
čitano: 85.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Ovako .. zanima me kako da naucim svirat gitaru i kako bih najbrze naucio ?

Glazbena skola bi me definitivno naucila, no mene zanima dali mogu nekako uz pomoc YouTube i nekih stranica !?

Znaci, ja POJMA NEMAM o notama ni nicem .. no , hvala Bogu, ritma i sluha imam :D znam plesat izmedu ostalog ^^

Sljedeca stvar, prije sveg bi bila, kako nastelat nategnutost zice ?? Znaci koliko bih na svakoj onoj stezaljci trebao zategnut svaku zicu da sve zvuce uskladeno il bih to nekako morao sam !?

Evo u prilogu slike moje gitare dobivene na dar, mozete nesto i o njoj reci kakva je ( dobra , losa iskustva ) da znam s cim se idem bavit uopce :)

Nadam se vasoj pomoci, jer ljeto je dugo, vremena imam .. a p****, pardon, cure :D vole kad decko zna svirat gitaru :P zekam se, to bih pretezito za nocne feste naucio i za sebe .. no i cure nose svoj doprinos ;)

Hvala !

14 godina
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/gitare-sve-vezano-uz-njih/62647.aspx

 

dodi u ovu temu o gitarama pa možeš malo prolistati, a i tamo su svi koji nešto znaju o gitarama. Brže će ti netko odgovoriti i to...

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

To ti je sprava koja ti pomaže uštimati gitaru. Ti odsvirat žicu a on ti kaže da li da ju otpustiš ili zategneš, sjajna sprava

NET je ok učitejlj ali bi ti bilo bolje da imaš nekeog ″stvarnog″ učitelja

Ako hoćeš ja ti mogu dati par korisnih stranica.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

To ti je sprava koja ti pomaže uštimati gitaru. Ti odsvirat žicu a on ti kaže da li da ju otpustiš ili zategneš, sjajna sprava

NET je ok učitejlj ali bi ti bilo bolje da imaš nekeog ″stvarnog″ učitelja

Ako hoćeš ja ti mogu dati par korisnih stranica.

Evo sad sam vidio na YT sta je to .. jel ti to imas ? 

Dapace, molio bih te da mi das par korisnih linkova za ciste pocetnike da naucim !

Inace nebih svirao rock ni cajke .. nego neutralno tipa James Blunt, One Republic i to :)

14 godina
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

 

Predpostavljam da želiš svirat po akordima popularne pjesme, i tu i tamo neki solažo otipkati?

 

ako sâm misliš učiti akorde počni sâm učiti akorde. recimo ovakva stranica. ili ovakva

 

ali moja preporuka je da te netko uči. To ti je posao od godinu dve dana, i ako krivo kreneš nije dobro, al opet reci što želiš, svirati

ili
, ili skidat akorde od peppersa i jammat Am, G, C, F? 

 

Štimer. iliti GUITAR TUNER (googlaj), za standardno E A D G B E tuniranje. i ako možeš sam uštimati po sluhu super, ako ne, skini si aplikaciju za androd ili iphone (ako imaš) ako ne, onda možeš kupiti za 50-100 kuna u music shopovima. 

 

 

samo pazi jer ti je najgornja (često nadesnija) žica na papiru ( ekranu...) - najtanja na gitari. 

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 19:54 (ivan dragi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

To ti je sprava koja ti pomaže uštimati gitaru. Ti odsvirat žicu a on ti kaže da li da ju otpustiš ili zategneš, sjajna sprava

NET je ok učitejlj ali bi ti bilo bolje da imaš nekeog ″stvarnog″ učitelja

Ako hoćeš ja ti mogu dati par korisnih stranica.

Evo sad sam vidio na YT sta je to .. jel ti to imas ? 

Dapace, molio bih te da mi das par korisnih linkova za ciste pocetnike da naucim !

Inace nebih svirao rock ni cajke .. nego neutralno tipa James Blunt, One Republic i to :)

Da ja imam štimer,to ti je super stvar. To ti je jedan od korisnijih dodataka za gitaru

Btw. ako ćeš učit preko neta treba ti poznavanje engleskog.

 

evo nekih linkova

 

http://www.gitare.info/

http://www.guitarjamz.com/members/

http://www.ultimate-guitar.com/

http://www.nextlevelguitar.com/

 

i naravno http://www.youtube.com

 

Ako se još neki sjetim budem stavio. Ja već jako puno naučio pomuću neta, ali sam osnove ipak naučio kod profesora.

 

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
ivan dragi kaže...

 

Predpostavljam da želiš svirat po akordima popularne pjesme, i tu i tamo neki solažo otipkati?

 

ako sâm misliš učiti akorde počni sâm učiti akorde. recimo ovakva stranica. ili ovakva

 

ali moja preporuka je da te netko uči. To ti je posao od godinu dve dana, i ako krivo kreneš nije dobro, al opet reci što želiš, svirati

ili
, ili skidat akorde od peppersa i jammat Am, G, C, F? 

 

Štimer. iliti GUITAR TUNER (googlaj), za standardno E A D G B E tuniranje. i ako možeš sam uštimati po sluhu super, ako ne, skini si aplikaciju za androd ili iphone (ako imaš) ako ne, onda možeš kupiti za 50-100 kuna u music shopovima. 

 

 

samo pazi jer ti je najgornja (često nadesnija) žica na papiru ( ekranu...) - najtanja na gitari. 

Ja bih volio naucit svirat tzv. " acoustic covere ", tipa lider grupe Boyce Avenue  !

Znaci ovo - 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

To ti je sprava koja ti pomaže uštimati gitaru. Ti odsvirat žicu a on ti kaže da li da ju otpustiš ili zategneš, sjajna sprava

NET je ok učitejlj ali bi ti bilo bolje da imaš nekeog ″stvarnog″ učitelja

Ako hoćeš ja ti mogu dati par korisnih stranica.

Evo sad sam vidio na YT sta je to .. jel ti to imas ? 

Dapace, molio bih te da mi das par korisnih linkova za ciste pocetnike da naucim !

Inace nebih svirao rock ni cajke .. nego neutralno tipa James Blunt, One Republic i to :)

Da ja imam štimer,to ti je super stvar. To ti je jedan od korisnijih dodataka za gitaru

Btw. ako ćeš učit preko neta treba ti poznavanje engleskog.

 

evo nekih linkova

 

http://www.gitare.info/

http://www.guitarjamz.com/members/

http://www.ultimate-guitar.com/

http://www.nextlevelguitar.com/

 

i naravno http://www.youtube.com

 

Ako se još neki sjetim budem stavio. Ja već jako puno naučio pomuću neta, ali sam osnove ipak naučio kod profesora.

 

Hvala !

Evo krecem na proucavanje :)

A trenutno ( zbog toga sto je vikend ) cu poskusat nastimat gitaru po sluhu, a prek tjedna cu skoknut do music shopa i kupit si stimer :)

Nazalost, ja cu morat i zelim sam prek neta naucit neke osnove, pa se nadam da ce ovi linkovi posluzit :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 20:06 (fakEEE).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...
fakEEE kaže...
perodigitron kaže...

Što se tiče štimanja gitare najbolje ti je kupit neki štimer.

Pomoću njega se najlakše naštima gitara.

Koliko ćeš brzo naučiti ti većinom ovisi koliko si talentiran i kakav ti je učitelj.

Eto u ovom slucaju bi mi NET bio ucitelj pa :p

hmm..za stimer nisam nikad cuo, no bacit cu pogled po netu ;)

To ti je sprava koja ti pomaže uštimati gitaru. Ti odsvirat žicu a on ti kaže da li da ju otpustiš ili zategneš, sjajna sprava

NET je ok učitejlj ali bi ti bilo bolje da imaš nekeog ″stvarnog″ učitelja

Ako hoćeš ja ti mogu dati par korisnih stranica.

Evo sad sam vidio na YT sta je to .. jel ti to imas ? 

Dapace, molio bih te da mi das par korisnih linkova za ciste pocetnike da naucim !

Inace nebih svirao rock ni cajke .. nego neutralno tipa James Blunt, One Republic i to :)

Da ja imam štimer,to ti je super stvar. To ti je jedan od korisnijih dodataka za gitaru

Btw. ako ćeš učit preko neta treba ti poznavanje engleskog.

 

evo nekih linkova

 

http://www.gitare.info/

http://www.guitarjamz.com/members/

http://www.ultimate-guitar.com/

http://www.nextlevelguitar.com/

 

i naravno http://www.youtube.com

 

Ako se još neki sjetim budem stavio. Ja već jako puno naučio pomuću neta, ali sam osnove ipak naučio kod profesora.

 

Hvala !

Evo krecem na proucavanje :)

A trenutno ( zbog toga sto je vikend ) cu poskusat nastimat gitaru po sluhu, a prek tjedna cu skoknut do music shopa i kupit si stimer :)

Nazalost, ja cu morat i zelim sam prek neta naucit neke osnove, pa se nadam da ce ovi linkovi posluzit :)

Ok ako imaš nekih pitanja samo reci

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Kratite te citate, jel tak teško označiti nepotreban tekst i stisnuti Delete? Svima je odma ljepše...

 

Kaj se tiče štimanja gitare, prvo se nauči ručno naštimati, po sluhu, old school. Onda tek čuda moderne tehnike.

Evo jedan moj post u temi Gitare i sve vezano uz njih o ručnom štimanju gitare. Imaj na umu da kad gledaš i čitaš tablature da je na tablaturama najdonja žica ona najdeblja na gitari, e i ta najdeblja žica ti je šesta po redu. Žice se broje počevši od najtanje prema najdebljoj, znači najtanja je prva, a najdeblja je šesta.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 20:20 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

A ako te zanima više, znači malo glazbene teorije i to, možeš proučiti temu Glazbena teorija, gdje sam počel pisati malo o teoriji, ali nisam nikad završil, no sad kad mi prođu ispiti i dođe ljeto, mogel bi se malo pokrenuti i nastaviti pisati (na vašu sveopću žalost :D).

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Sori za skracivanje, nije mi se dalo :P

Samo, prije nego krenem svirat gitaru uz te lessone, jel mi mozete objasnit na koji nacin se sviraju coveri nekih pjesama ? Jel po sluhu, il notama ?

16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Pa svejedno, moreš kak očeš. Imaš i po netu pun k akordiju za svakakve pjesme.

 

Možeš i po sluhu, kad skontaš u kojem je tonalitetu stvar, dalje je to pi*kin dim...

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
Whatever kaže...

Upiši OVO u google i dobiješ milijardu svakojakih kućnih i stručnih uradaka, poslije po željama o autoru...

a ne, postavio je pitanje na bugovom forumu jer je na googlu odmah našao što mu treba... ako nezna što je štimer kako da išta dalje napravi. ako mu možeš pomoć, pomozi, ako ne ne spamaj.

 

ovo je domagoj u temi glaz. teorija super objasnio i svakako preporučam svakome tko iole misli neš s glazbom da to pročita.. 

 

@fakee.. pretpostavljam sa akordima, znači akord je suzvuk od 3 (ili 2) ili više tonova, pa pretpostavljam da želiš naučiti akorde, i samo to. uči te hvatove, osnovne akorde i lupaj 3 sata dnevno. nađi neke pjesme sa laganim akordima tipa s:

 

G,C,E,Em,A,Am,D,Dm - ima dosta pjesama samo s ovim akordima, i dok svakog ne odsviraš 1000puta (da, dobiti ćeš žuljeve na vrhovima prstiju) nemoj stat, pronađi pravilni hvat za svaki od ovih akorda na netu i samo lupaj bezveze bam, bam, bambam, bam... ritam nek ti bude 1,2,3,4 (4/4) to su ti skoro sve pjesme), 

 

mislim da baš nećeš po sluhu moć (u startu) jer ni neznaš akord, pa neznam kako uopće možeš imati sluha za akord ako ga neznaš itd..

 

ugl. AKORDI, pa kad ti popucaju prsti možeš krenut sa tonalitetima, bareima, sviranju po sluhu... itd

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

http://www.justinguitar.com/

 

odlična stranica, duhovit tip koji se trudi naučiti ljude umijeće sviranja gitare, lekcije su besplatne i temeljite. Ako imaš volje i želje naučit ćeš.

A life? Cool! Where do I download one of those?
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
1domagoj1 kaže...

 

Kaj se tiče štimanja gitare, prvo se nauči ručno naštimati, po sluhu, old school.

 

Ma nije vazno, ja sam uz svoju prvu gitaru kupio i nekin Yamaha-in stimer. Zvuk zica mi je sam usao u glavu.

 

Ukoliko OP treba neke savjete od gitariste koji voli klasiku, zna citati note i postuje ih u 99% slucajeva, neka me citira. Tema je neuredna i ne da mi se citati ju.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Za prvu ruku skini ovo ako imaš mikrofon.

A life? Cool! Where do I download one of those?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
leo_819 kaže...

Za prvu ruku skini ovo ako imaš mikrofon.

Puno ti hvala an ovome.

E jel ima možda koja verzija za mobitele?

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
Dosta spamanja i trolanja tema je dobra i nemojte ju upropastit vašim prepucavanjem
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
14 godina
online
Kako nauciti svirati gitaru ?

Neki dan je bila emisija na HTV-u kako mozak radi. I govorilo se o tome ako špocnes ucit svirat giratu sa 7-8 godina (najvise 12-13) da ces puno lakse nauciti. I ovi koji kasnije pocnu uciti ce im biti teze nauciti i pamtit svirat. {#}

www.facebook.com/Battlefield3.Info
14 godina
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
perodigitron kaže...
Puno ti hvala an ovome. E jel ima možda koja verzija za mobitele?

Osobno koristim gStrings, imas na android marketu, besplatno. Jako dobar i jednostavan program. Svakako preporuka.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Hvala,ali jel ima možda neki da nije za android

 

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
16 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Također, možeš na Youtube-u pogledati i ova dva kanala. Je da je overkill, ali se da jako lijepih stvari pokupiti i naučiti, lik mi je poslal zahtjev da se subscribeam ili kak to već ide na Yt.

 

https://www.youtube.com/user/ShredGuitarAcademy

https://www.youtube.com/user/MetalRiffAcademy

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

znaš kak se po sluhu štima, ne ? 

 

Namjestiš prvu žicu E otprilike, ne prejako ne premalo. Na drugoj žici H stisni peto polje i naštimaj drugu tak da prva i druga zvuče jednako, na trećoj G stisni 4 polje i naštimaj da zvuči jednako s drugom. Na četvrtoj D stisni 5 polje naštimaj da zvuči jednako s trećom, na petoj A stisni 5 polje naštimaj jednako s četvrtom i ja zadnjoj E stisni peto polje i naštimj jednako s petom žicom.

 

 

Možda ti znaš ovo ali drugi koji bi htjeli naštimati neznaju pa dobro dođe, jedino ako će svirati 2 po sluhu naštimane gitare pjesma će biti falš....

PUC GA MEDO
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 21:54 (jurek95).
14 godina
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?

zar ima neki mob da nije android? {#}  za Iphone ti neznam, pretpostavljam da ima isto gStrings, za ostale mobitele zaista neznam , {#}

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 21:27 (ivan dragi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nauciti svirati gitaru ?
ivan dragi kaže...

zar ima neki mob da nije android? {#}  za Iphone ti neznam, pretpostavljam da ima isto gStrings, za ostale mobitele zaista neznam , {#}

Nema veze ionako uskoro kupujem mob sa androidom 

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Evo me, dosao izvana s frendovima bio malo .. nastelao zice na gitari i fkt sada kad potegnem po zicama odjednom zvuci mnogo bolje i sad se bacam na gledanje i ucenje pomocu vasih linkova do duboko u noc ! :)

A cca koliko bi meni, totalnom pocetniku, trebalo da ude u uho tonalitet i svi akordi da mogu radit covere pjesama tipa od One Republic, James Blunta ? :)

 

EDIT : imam jos jedno pitanje .. TRZALICA .. trenutno je nemam, nabavit cu je ovaj tj .. zanima me dali ona utjece na zvuk zica koje proizvode ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 23:36 (fakEEE).
14 godina
neaktivan
offline
Kako nauciti svirati gitaru ?

Koliko vidim da imaš akustičnu gitaru, znači akustična gitara ti ima sve čelične žice i najbolje bi bilo da odmah učiš svirati sa trzalicom. Dok na primjer klasična gitara ima prve tri žice od najlona, a druge tri žice od najlona presvučene metalom pa se svira prstima. Iako ti to nije važno, sviraj onako kako tebi odgovara.

 

 

PS: Ako dobro znaš engleski preporučam da si skinešHal Leonard Guitar Method Book 1 jer ćete vrlo brzo naučiti note i osnove pa će ti kasnije biti lakše.

 

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 0:16 (nj0fra).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice