Eurosong - ultimativna tema

poruka: 21
|
čitano: 3.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Eurosong - ultimativna tema

Pokrećem ultimativnu temu za sve koje manje ili više zanima Eurosong, ali i za sve ostale ljude dobrih namjera. Na ovaj bi način utisci i dojmovi bili objedinjeni na jednom mjestu, da tako kažem. Komentirajte i argumentirajte sve dok isto ne prelazi granice dobrog ukusa, dakle imajte mjeru i znajte granicu; budite pristojni i kulturni. Strogo je zabranjeno širiti poruke bilo kakve napetosti, netolerancije, mržnje i ine negativne energije. 

 

Probit ću led sa sljedećom anketicom. Bilo bi poželjno kada biste i argumentirali svoj glas.

 

Bijah mišljenja da će Hrvatska danas zauzeti:

 

 

 

5 1.-5. mjesto
5 6.-10. mjesto
2 11.-15. mjesto
1 16.-20. mjesto
7 21.-26. mjesto
Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
16 godina
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema

glasah za opciju broj 4.

 

da i ja kazem svojih 3.75kn na temu..

nasa pjesma? svidja mi se da su probili led i pjevali na engleskom. ne svidja mi se nordijski prizvuk (nemam nis protiv njega no nekak mi "ne pase" u ovom slucaju). pjesma mi je bezlicna i ni vrit ni mimo, ko i hrvatske komedije.

ne svidja mi se ni hajka hrvatske udruge glazbenika (ili kak god da im je ime) kaj su dizali hajku na ninu, izbor autora (norvezan ak se ne varam? otuda i nordijski ribarski zvuk), zadnjih 10 godina smo izbacivali totalni trash koji nije dostojan ni azerbajanskih i moldavskih cajkarusa. stikle, paprike, bezlicne nezanimljive starce itd.

australija? je da je cudno al ak zadovoljavaju uvjet, zakaj ne, australija je tak ionak vecinom sastavljena od engleskih robijasa, ustasa, partizana i ostalog vecinom europskog sljama (trolam naravno).

ostale pjesme? nisam zapravo cuo nijednu, delam nocnu pa sam slucajno naletio na vijest maloprije da smo zavrsili prakticki zadnji.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2016 3:14 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Eurosong - ultimativna tema

Ja bih svojih 0,99kn na temu ovdje ukratko napisao. ZA uvod, pratio sam medijske tekstove prijašnjih dana i tek prije koji tjedan čuo pjesmu. Tek jučer pred finale saznao da je Nina pobjednica The Voicea, što je fascinantno, ali očito cijeli nastup nije dovoljno svjetski. Mnoge izvedbe imale su nešto više, posebno energije, osim toga narod čini se ne voli statiku već pokret, brzinu i ritam. Laganice nisu Eurosongovske već dugo. Realno je bila sredina ljestvice, a rezultat je stvarno nevjerovatan, skoro zadnje mjesto ? Nina je zaslužila više!

 

 

13 godina
offline
Eurosong - ultimativna tema

Meni je samo fascinantno kako je Ukrajina pobijedila s pjesmom koja se protivi pravilima Eurosonga. 

15 godina
odjavljen
offline
Eurosong - ultimativna tema

Sad sam cuo pjesmu od Ukrajine.  

 

Nije sad katastrofa, ali nije ni "p" za pobjedu.

 

Poveznica na pobjednicku pjesmu:

 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2016 11:33 (Edge).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema
Marko :D kaže...

Meni je samo fascinantno kako je Ukrajina pobijedila s pjesmom koja se protivi pravilima Eurosonga. 

 Koja su to pravila? xd

12 godina
neaktivan
offline
Eurosong - ultimativna tema

ja nikak da shvatim kak je rus hodo po ekranu hahah

13 godina
offline
Eurosong - ultimativna tema

Upravo na Dnevniku nove tv vidio isječak intervjua ukrajinske pobjednice Jamale u kojem priznaje da nije to učinila zbog odlikovanja ni nagrada, već za svoju Ukrajinu. Spominjala progon krimskih Tatara, aneksiju i drugo što je sve Ukrajina prošla. Ruku na srce, priznanje i cjelokupni intervju praktično se skoro pa svodi na priznanje da je pobjeda Ukrajine ove godine samo jedna obična politička igra. Čak je i predsjednik ili premijer Ukrajine (jedan od njih) kazao nešto u smislu i sa zaključkom kako je ponosan na nju i da je Ukrajina to zaslužila. Bez uvrede bilo kome, ali ne, uopće pa nije očito da je to bilo skroz politički uvjetovano...

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema

Still, bilo je i boljih pjesama...

13 godina
offline
Eurosong - ultimativna tema

Velike čestitke jednom od najvećih pjevača ovih prostora, našemu Žaku, na osvojenom podcijenjenom 13. mjestu za pjesmovno remek djelo! Kao i uvijek dosad, fenomenalno izvedeno i očekivanja potpuno opravdana! Velike čestitke i Rumunjskoj, mojem drugom favoritu s baš posebnom pjesmom na osvojenom 7. mjestu!

 

Rezime danas...

 

"Stručni" žiri i njihovo bodovanje za Hrvatsku u bodovima:

 

Ukrajina - 7 

Malta - 6

Crna Gora - 5

Rumunjska - 3

Njemačka - 3

Izrael (ako se ne varam) - 1

 

Veliko hvala "stručnom" žiriju naših dragih susjeda Slovenije i Srbije, ali i Makedonije, Albanije, na dodijeljenih točno 0 bodova. Isto se po meni može reći i za Mađarsku, Italiju i još neke zemlje srednje i jugoistočne Europe. Sarkazam.

 

Veliko hvala Srbima i svima ostalima iz publike, svim ljudima koji su televotali za Hrvatsku jer bilo ih je izuzetno puno, stoga smo i završili 9. po redu sa 103 boda u televotingu što je veliki napredak u odnosu na prošlogodišnjih 35 ili tu negdje. Najiskrenije. Respect publici.

 

Rezime Eurosonga. Prvenstveno i najviše glede glasova "stručnoga" žirija vidljivo je da Eurosong i dalje hoda čvrsto utabanim stopama politike, kuhinja i namještaljki. Gotovo sve europske zemlje koje ne spadaju u područje Balkanskog poluotoka redovito i uvijek dijele bodove, i to često i mahom visoke bodove svojim susjedima, jedino je Balkan iznimka. Tako je bilo i ove godine ponovno jer nam "stručni" žiriji Slovenije, Srbije, Makedonije i Albanije nisu dali niti boda. 

 

Pored naše, objektivno barem trostruko ako ne i peterostruko bolje pjesme pobijedi onakav Portugal. Pjesma i nije sad nešto posebno loša, dapače, ne kažem da je uopće loša, ali daleko je to od pobjedničke pjesme Eurovizije. Mi smo realno zaslužili plasman u top 10 kao što je i televoting pokazao. Smatram ga jedinim objektivnim mjerilom.

 

Svake si godine velim jednu stvar, prestani pratiti Eurosong. ALI ne. Očito nikad neću naučiti.

 

U prilogu moj prvi i drugi favorit za pobjedničku pjesmu ove godine. Samo moje mišljenje i odabir.

 

(1.)

(2.)

 

 

 

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
7 godina
protjeran
offline
Eurosong - ultimativna tema

Da ne otvaram novu temu, poslusao sam poneke pjesme za ovu godinu.

HR napokon ima nesto svjeze, bez zalopojki i ostalih gluposti.

 

Na svu srecu HR jos nije podlegla LGBT ludilu, a Srbija se izvukla iz tog ludila.

 

Inace, ove godine moj favorit - Ukrajina!

 

 

Tradicionalno sa Hard-Bassom

 

Russia -> Rush_B

Ukrane -> Go_A

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
2 godine
neaktivan
offline
Eurosong - ultimativna tema

Ma daaaj. Kao da Ladarice pjevaju

 

Nije ni naš pjesmuljak nekakav kvalitet ali za ukrajinsku je prpl rejn 

7 godina
protjeran
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema

Cuj, to je tradicionalna pjesma u moderniziranom ruhu.

 

I taj nacin pjevanja je poznat pod imenom Bijeli glas (White Voice),

tradicionalan za Ukrajinu, kao i podrucja u Bjelorusiji, Rusiji, cak i u zemljama ExYu.

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BB%D0%B8%D0%B9_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81

https://en.wikipedia.org/wiki/White_voice

 

Tradicinalna pjesma:

 

Slicnu stvar si imao u HR, tipa pjesma Naranca u izvedbi Putokaza, tradicionalna pjesma sa podrucja Istre i otoka.

Takodjer je i Percival napravio obradu mnogih tradicionalnih pjesama sa ExYu podrucja, a Naranca je koristena i u Witcheru 3

kao soundtrack.

 

 

Apsolutno volim takve modernizacije tradicionalnih pjesama. Ta smjesa modernog i tradicionalnog jako dobro zvuci,

i apsolutno mi je pjesma hit.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
protjeran
offline
Eurosong - ultimativna tema

Hmm necu reci da sam razocaran sa prvim polufinalom, ali reci cu samo jedno - pjesme koje su kvalitetne,

ali nisu za Eurosong, tipa Belgija sa "The Wrong Place" je veoma jaka umjetnicka pjesma, ali ne smatram

da takva intelektualna pjesma spada u "Eurosong", to je vise za slusanje doma, uz knjigu, kad si takvog

raspolozenja - al da, ta pjesma je in "The Wrong Place"...

 

Litva je takodjer imala neku sprdnju od pjesme... No radi politicke korektnosti potrebno je ispuniti kvotu

pjesama sa klaunovima, homoseksualcima/kama, transicima, crncima, pretilima, mrsavima,

zemljama koje ne spadaju pod Europu, te naravno zemljama koje placaju upad bez pred-natjecanja.

 

Mislim da je tuzno sto je ove godine HR imala zaista svjezu i modernu pjesmu, nisam fan takve glazbe,

ali mi je bilo jako simpaticno i slusno - tekst je bio simpatican i ima zaokruzenost.

 

Osobito su mi smjesne pjesme koje imaju 20 rijeci teksta, a onda jedno ime vriste cijeli refren (Mata Hari,

Marija Magdalena, Isus Krist, El Diablo, Amen, Amen, Gloria...).

Ni HR nije bila cjepljena protiv takvih gluposti, no ove godine je HR pjesma bila sasvim OK.

 

Po meni je Belgija imala vrhunsku pjesmu, al ne za Eurosong, nego za nesto vise.

 

A Litva i Norveska su onako, lose, dosadne, osobito Litva. Norveska moze proci pod Glam zalopojku,

jer tu je "show" bio vise od pjesme - a trebalo bi biti obratno.

 

Tako da po mom Norveska i Litva nisu trebale proci, te umjesto njih HR, i jos netko... nebitno tko,

svi drugi su imali bolju pjesmu.

 

A Belgija sa ovako kvalitetnom pjesmom je izvan konkurencije, no svakako nije pjesma za ovo natjecanje.

Vrhunska pjesma za reklame od GreenPeacea, UN-a, borbe protiv raka, gladi i ostalih posasti,

umna pjesma, da se covjek zapita. U ovom formatu Eurovizije je to pjesma za otici na WC (na zalost).

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
6 godina
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema

Luda Ukrajina sa "tradicionalnim" raveom. Trebali su još samo topčinu zapalit na pozornici i vrh!! Jedina koja mi je dobra ove godine u finalu... Al neće pobijedit, ima mentalno ograničenih, LGBT grupa i ostalih tako da tko se kladi, zna se.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 11:27 (cvaja997).
7 godina
protjeran
offline
Eurosong - ultimativna tema

Ma Ukrajina je ove godine vrh. Moderno i tradicionalno, slusno i pjevno.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
7 godina
protjeran
offline
Eurosong - ultimativna tema

 

Odlican unplugged

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Eurosong - ultimativna tema

To sranje još postoji? 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Eurosong - ultimativna tema
x18x05x kaže...

To sranje još postoji? 

 začuđujuće potpis kompletno paše uz tvoj komentar.Nadam se prvi dio komentara.

 

talijan zašmrkao malo

Sjedi 1
2 godine
neaktivan
offline
Eurosong - ultimativna tema

konačno su najbolji pobijedili...

dečki se furaju na red hot chili peppers ali su top.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice