Eliminator kamenca

poruka: 33
|
čitano: 12.561
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Eliminator kamenca

Koliko je ovo sa linka realno

 

https://stemark.hr/proizvodi/selk-eliminator-kamenca

 

Vidim po nekim forumima da ljudi kažu da radi, a i slična

rješenja se koriste desetljećima. Ali nije mi jasno kakva fizika stoji iza toga,

pa ako me neko može prosvijetliti

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 17:14 (segregator).
7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Ne radi sigurno, teža muljaža i prodavanje magle (kao i inače u slučaju tih alternativnih proizvoda):

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
fer-de-lance kaže...

Ne radi sigurno, teža muljaža i prodavanje magle (kao i inače u slučaju tih alternativnih proizvoda):

 

 

Evo nakon malo pretrage po netu što sam našao, iako i dalje bez objašnjenja

 

https://www.elektronika.ba/forum/download/file.php?id=2779&sid=17b45c1fa2f66087449039e26b2f110e

 

7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Isto ko i kod bigclivea, obični oscilator koji tjera struju kroz zavojnicu.

Kao prvo, ljudi obično zamotaju tu zavojnicu oko metalne cijevi ( jedino i može "raditi" ako je omotan oko metalne cijevi, tj. obavezno čelične, ali onda ne radi ništa vodi) a onda magnetsko polje ne prodire u vodu jer se zatvori u metal (Faradeyev kavez).

Kao drugo, kamenac je paramagnetik, i koliko god jako magnetno polje imao ne budeš mu ništa napravio, taman da imaš i najjači magnet na svijetu.

A ovaj članak s elektronika.ba, imao sam ja hrpu takvih časopisa iz 70-ih i 80-ih, uglavnom su ti tamo bili najpopularniji uređaji za traženje duhova (za koje su autori bili uvjereni da rade), što bi ti trebalo dovoljno govoriti...

 

Edit: a ovo kaj bigclive kaže za teoretski kapacitivni coupling isto ne drži vodu, jer je efektivna površina par milijuna puta premala, dielektrična konstanta vode je premala, količina energije premala, itd.  da bi dobio ikakav efekt.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 15:10 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
fer-de-lance kaže...

Isto ko i kod bigclivea, obični oscilator koji tjera struju kroz zavojnicu.

Kao prvo, ljudi obično zamotaju tu zavojnicu oko metalne cijevi ( jedino i može "raditi" ako je omotan oko metalne cijevi, tj. obavezno čelične, ali onda ne radi ništa vodi) a onda magnetsko polje ne prodire u vodu jer se zatvori u metal (Faradeyev kavez).

Kao drugo, kamenac je paramagnetik, i koliko god jako magnetno polje imao ne budeš mu ništa napravio, taman da imaš i najjači magnet na svijetu.

A ovaj članak s elektronika.ba, imao sam ja hrpu takvih časopisa iz 70-ih i 80-ih, uglavnom su ti tamo bili najpopularniji uređaji za traženje duhova (za koje su autori bili uvjereni da rade), što bi ti trebalo dovoljno govoriti...

 

Edit: a ovo kaj bigclive kaže za teoretski kapacitivni coupling isto ne drži vodu, jer je efektivna površina par milijuna puta premala, dielektrična konstanta vode je premala, količina energije premala, itd.  da bi dobio ikakav efekt.

 

 

 

Gornja shema je iz časopisa "Sam svoj majstor", kakvi god bili, nisu lovili duhove nikad :)

Zapravo jedino nešo slično tome je objavljivala "Galaksija" kad su pisali o Kirlijanovoj fotografiji

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 17:16 (segregator).
7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Da, Sam svoj majstor je bio ok.

A kaj se same sheme tiče, nije to ni bio njihov interes jel radi to kaj tvrdi, bitno je da je osciliralo na tom taktu i izlazni krug radio, ostalo je s električnog pogleda nebitno.

Uostalom, jedna stvar mi nije jasna kod razbijanja kamenca, to nema smisla ako ga ne uspiješ razbiti na molekularnu razinu, a to je ionak nemoguće, a i da je ljudi bi prigovarali zato kaj bi onda sav taj kamenac zapravo popili, a ako je malo krupnije opet bi im štopao perlatore i filtere...

Uostalom, jedino je to problem na bojleru, perilicama, pegli, itd.,  a nije baš da nisu na to mislili, i zapravo uz redovno održavanje kamenac ni nije neki problem.

A zamisao da bude netko magično eliminirao sav kamenac iz vode je glupa, a i metode kojima to inače rade su im inače kontroverzne i na to prigovaraju, nikak na zelenu granu...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Eliminator kamenca

Metode za eliminaciju rade, ima ih nekoliko (reverzna osmoza, te omekšivači na bazi NaCl ili nekih posebnih smola).

 

Problem je što svi imaju nekakve loše popratne pojave (npr osmotski em što je skup, em što na izlazu daje 

praktički destiliranu vodu, koja je nezdrava pa opet treba dodavati minerale i slično)

 

Proizvođači baš i ne pomažu jer svi svoje tehnologije dižu u nebesa, a ostale kritiziraju, pa se na kraju sve

svodi na povjerenje

7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

U tome ti i je problem, kamenac u vodi je skroz normalna stvar, i šteti samo uređajima, a da bi takve čestice ikako uklonio postupak ni ne može biti jednostavan ni bez posljedica.

I općenito ne vidim neki smisao te današnje silne medijske paranoje oko kamenca, ali dobro, svakoga nekaj veseli...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
fer-de-lance kaže...

U tome ti i je problem, kamenac u vodi je skroz normalna stvar, i šteti samo uređajima, a da bi takve čestice ikako uklonio postupak ni ne može biti jednostavan ni bez posljedica.

I općenito ne vidim neki smisao te današnje silne medijske paranoje oko kamenca, ali dobro, svakoga nekaj veseli...

 

 

Ah, stavio sam post ovdje i na pcekspert, vidim da mi se dio objašnjenja zagubio u copy/paste.

Godišnje potrošim 2-3000 kn na majstore za promjenu grijača u 2 bojlera, 2 perilice rublja i

jednoj perilici posuđa, pa zato tražim rješenje. Znam da zvuči puno, ali grijač plus dolazak

majstora do mene dođe 500-tinjak kuna

 

Prije 2 godine tvrdoća vode mjerena Xiaomijevom "olovkom"  je bila oko 150, a sad je oko 450-550,

nemam pojma zašto, al je tako

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 20:52 (segregator).
7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Onda se baci u sam svoj majstor režim, jer kao što si i sam vidio pravi sustavi za čišćenje vode od kamenca su skupi i s lošim posljedicama, a majstori skupi, a sam si to promijeniš bez problema za par sto kuna plus malo tvoga vremena.

A tvrdoća vode je velika u 90% RH, očito ne tretiraju vodu puno, kaj je zapravo u jednu ruku i dobro.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 20:01 (fer-de-lance).
15 godina
odjavljen
offline
Eliminator kamenca

Jedino donekle suvislo objašnjenje za rad ovog sklopa bi zapravo bio ultrazvuk - 2kHz je debelo ispod UZV područja, ali prevokutni signal ima izražene više harmonike. Kapacitivnost između zavojnice i cijevi ili vode daje high pass filter i ujedno glumi primitivni zvučnik. Međutim, ako je stvar u tome, onda je ovakav dizajn iznimno neefikasan.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
MrBlc kaže...

Jedino donekle suvislo objašnjenje za rad ovog sklopa bi zapravo bio ultrazvuk - 2kHz je debelo ispod UZV područja, ali prevokutni signal ima izražene više harmonike. Kapacitivnost između zavojnice i cijevi ili vode daje high pass filter i ujedno glumi primitivni zvučnik. Međutim, ako je stvar u tome, onda je ovakav dizajn iznimno neefikasan.

 

kako ti ovaj lik zvuči?

 

 

14 godina
offline
Eliminator kamenca

Jesi razmišljao možda o filterima za vodu? Ja imam ugrađena dva od aquaphora, jedan filtrira kamenac a drugi filtrira nečistoće... Od kad imam njih dva ugrađena kamenca ima manje za 90%, bilo bi ga još manje ali ga je ostalo u cijevima poslje filtera pa je potrebno vremena da i on izađe, ako uopće izađe

 

Jedino bi možda bio problem oko ugradnje ako nemaš mjesta (možeš onda uzet manja kućišta) ili ako živiš u stanu, onda uzmeš filtere za slavinu ali to ti baš i neće pomoć oko kamenca u sustavu

16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
Genoxxx kaže...

Jesi razmišljao možda o filterima za vodu? Ja imam ugrađena dva od aquaphora, jedan filtrira kamenac a drugi filtrira nečistoće... Od kad imam njih dva ugrađena kamenca ima manje za 90%, bilo bi ga još manje ali ga je ostalo u cijevima poslje filtera pa je potrebno vremena da i on izađe, ako uopće izađe

 

Jedino bi možda bio problem oko ugradnje ako nemaš mjesta (možeš onda uzet manja kućišta) ili ako živiš u stanu, onda uzmeš filtere za slavinu ali to ti baš i neće pomoć oko kamenca u sustavu

 

Slobodno stavi link za filter za kamenac, za nečistoće već imam

14 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
segregator kaže...
Genoxxx kaže...

Jesi razmišljao možda o filterima za vodu? Ja imam ugrađena dva od aquaphora, jedan filtrira kamenac a drugi filtrira nečistoće... Od kad imam njih dva ugrađena kamenca ima manje za 90%, bilo bi ga još manje ali ga je ostalo u cijevima poslje filtera pa je potrebno vremena da i on izađe, ako uopće izađe

 

Jedino bi možda bio problem oko ugradnje ako nemaš mjesta (možeš onda uzet manja kućišta) ili ako živiš u stanu, onda uzmeš filtere za slavinu ali to ti baš i neće pomoć oko kamenca u sustavu

 

Slobodno stavi link za filter za kamenac, za nečistoće već imam

Prvi filterdrugi filter... Tako sam ja sebi složio, prvi je za kamenac i krupnije stvari a drugi za sitnije čestice 

 

16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
Genoxxx kaže...
segregator kaže...
Genoxxx kaže...

Jesi razmišljao možda o filterima za vodu? Ja imam ugrađena dva od aquaphora, jedan filtrira kamenac a drugi filtrira nečistoće... Od kad imam njih dva ugrađena kamenca ima manje za 90%, bilo bi ga još manje ali ga je ostalo u cijevima poslje filtera pa je potrebno vremena da i on izađe, ako uopće izađe

 

Jedino bi možda bio problem oko ugradnje ako nemaš mjesta (možeš onda uzet manja kućišta) ili ako živiš u stanu, onda uzmeš filtere za slavinu ali to ti baš i neće pomoć oko kamenca u sustavu

 

Slobodno stavi link za filter za kamenac, za nečistoće već imam

Prvi filterdrugi filter... Tako sam ja sebi složio, prvi je za kamenac i krupnije stvari a drugi za sitnije čestice 

 

 

Ne može taj prvi filtrirati kamenac, čak ni 1 mikron ne može...plus kad bi i mogao, začepio bi se u roku odmah.

Ovi koji izvlače kamenac moraju imati rezervoar sa strane, tu se doslovce na kile kamenca taloži...i najjeftiniji

su oko 3000kn, iako oni za koje zbilja imam potvrdu da rade počinju negdje na 7000kn

 

 

Edit:

 

s tog linka koji si stavio, ovaj izvlači kamenac

 

https://www.cleanaqua.co.uk/eng/product/goods/Commercial-RO-AP.RO-MCR-90

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 17:38 (segregator).
14 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
segregator kaže...
Genoxxx kaže...
segregator kaže...
Genoxxx kaže...

Jesi razmišljao možda o filterima za vodu? Ja imam ugrađena dva od aquaphora, jedan filtrira kamenac a drugi filtrira nečistoće... Od kad imam njih dva ugrađena kamenca ima manje za 90%, bilo bi ga još manje ali ga je ostalo u cijevima poslje filtera pa je potrebno vremena da i on izađe, ako uopće izađe

 

Jedino bi možda bio problem oko ugradnje ako nemaš mjesta (možeš onda uzet manja kućišta) ili ako živiš u stanu, onda uzmeš filtere za slavinu ali to ti baš i neće pomoć oko kamenca u sustavu

 

Slobodno stavi link za filter za kamenac, za nečistoće već imam

Prvi filterdrugi filter... Tako sam ja sebi složio, prvi je za kamenac i krupnije stvari a drugi za sitnije čestice 

 

 

Ne može taj prvi filtrirati kamenac, čak ni 1 mikron ne može...plus kad bi i mogao, začepio bi se u roku odmah.

Ovi koji izvlače kamenac moraju imati rezervoar sa strane, tu se doslovce na kile kamenca taloži...i najjeftiniji

su oko 3000kn, iako oni za koje zbilja imam potvrdu da rade počinju negdje na 7000kn

 

 

Edit:

 

s tog linka koji si stavio, ovaj izvlači kamenac

 

https://www.cleanaqua.co.uk/eng/product/goods/Commercial-RO-AP.RO-MCR-90

 To je već malo ozbiljniji sistem... Ja znam samo da odkad imam ta dva filtera uvelike imam manje kamenca u vodi

5 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
fer-de-lance kaže...

Onda se baci u sam svoj majstor režim, jer kao što si i sam vidio pravi sustavi za čišćenje vode od kamenca su skupi i s lošim posljedicama, a majstori skupi, a sam si to promijeniš bez problema za par sto kuna plus malo tvoga vremena.

A tvrdoća vode je velika u 90% RH, očito ne tretiraju vodu puno, kaj je zapravo u jednu ruku i dobro.

 

 

MrBlc kaže...

Jedino donekle suvislo objašnjenje za rad ovog sklopa bi zapravo bio ultrazvuk - 2kHz je debelo ispod UZV područja, ali prevokutni signal ima izražene više harmonike. Kapacitivnost između zavojnice i cijevi ili vode daje high pass filter i ujedno glumi primitivni zvučnik. Međutim, ako je stvar u tome, onda je ovakav dizajn iznimno neefikasan.

 Moze glupo pitanje. Imam tefalovu peglu u koju vec 15 godina sipamo obicnu vodu i nikad nije zacepila dok smo imali jednu philipsovu u koju smo usuli dva puta obicnu vodu i gotovo. Potpuno zacepila....

Ja sam bio skeptican ali eto radi. SAd me zanima kako nije zacepila do sada....

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 20:23 (Posmatrač).
7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

A ova tefalova ima isto sistem sa rupicama ili je ravna metalna površina?

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Eliminator kamenca

Da pegle su isto problem

5 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
fer-de-lance kaže...

A ova tefalova ima isto sistem sa rupicama ili je ravna metalna površina?

 

 https://www.mall.cz/zehlicky/tefal-fv5130-d0-aquaspeed-tm-130?tab=alternatives

Ova....

Ima rupice odozdo. U upustvu se spominje neko samo ciscenje....

Mi nista ne radimo samo sipamo vodu iz slavine... 
Sad me bas interesuje kako to funkcionise....

7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Ne bih znao, ali očito postoji više sistema na tim peglama, možda ta ima neku membranu koja nakuplja kamenac na sebe, ili nema one uske cjevčice nego neki drugi sistem, ili ima onu magnezijsku elektrodu kao na bojlerima, ili je stvar u temperaturi ili nečemu, tko bi ga znao...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 21:22 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Eliminator kamenca

Ja koristim ovakva dva kucista u koje stavljam ovakve patrone.Kucista sam platio oko 70 KN kom u maloj trgovinici u Slavonskome Brodu,a patrone placam oko 38 kn kom.

10 godina ih koristim i nemam problema sa kamencom(bojler nikada ciscen u tih 10 godina)!

Na slici se vidi razlika između novoga i filtera staroga 8-9 mjeseci (gruboga)-gradski vodovod.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
Milka30 kaže...

Ja koristim ovakva dva kucista u koje stavljam ovakve patrone.Kucista sam platio oko 70 KN kom u maloj trgovinici u Slavonskome Brodu,a patrone placam oko 38 kn kom.

10 godina ih koristim i nemam problema sa kamencom(bojler nikada ciscen u tih 10 godina)!

Na slici se vidi razlika između novoga i filtera staroga 8-9 mjeseci (gruboga)-gradski vodovod.

 

Nema šanse d se kamenac ukloni sa takvim filterima...ponavljam, radi se o kilogramima koji bi se nakupili. Prije će biti da voda

nije tvrda, i kod nas je bilo OK dok je bila oko 150, ali sad na 500 je problem

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hard_water

 

9 godina
neaktivan
offline
Eliminator kamenca

Mi nismo ni jedanput usipali vodu iz pipe u peglu. Destilirana voda me dođe kunu, kunu i pol po litri, a to koliko se potroši za peglanje mi stvarno nisu neke količine koje bi mi opravdavale da riskiram s tim da se nakupi kamenac u pegli, pa počne pomalo puštati i slično što se znalo događati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2020 22:29 (JozoBozo121).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Eliminator kamenca
segregator kaže...

Godišnje potrošim 2-3000 kn na majstore za promjenu grijača u 2 bojlera, 2 perilice rublja i

jednoj perilici posuđa, pa zato tražim rješenje. Znam da zvuči puno, ali grijač plus dolazak

majstora do mene dođe 500-tinjak kuna

 

Prije 2 godine tvrdoća vode mjerena Xiaomijevom "olovkom"  je bila oko 150, a sad je oko 450-550,

nemam pojma zašto, al je tako

Aquaphor ima odlične filtere, koji provjereno rade. Mjerio sam rezultate sa raznim uređajima. Kamenac ne smanjuje u potpunosti, ali ga smanji drastično i do 90%. Razlika se najbolje vidi osim kod bojlera i kod manjih kućanskih aparata tipa kuhalo vode, kafe aparat... ranije bi bili puni kamenca svaka 3-4 dana, sada je to svaka 3-4 mjeseca.

 

https://www.aquaphor.com.hr/shop/filteri-za-vodu/kuciste-inox-filtera-aquaphor-viking

 

Od jeftinih rješenja, tu je alkoholni ocat, pusti se kroz perilice, malo odstoji i ispere zajedno s kamencem koji uspješno razbija, cijena prava sitnica.

 

Posmatrač kaže...

 Moze glupo pitanje. Imam tefalovu peglu u koju vec 15 godina sipamo obicnu vodu i nikad nije zacepila dok smo imali jednu philipsovu u koju smo usuli dva puta obicnu vodu i gotovo. Potpuno zacepila....

Ja sam bio skeptican ali eto radi. SAd me zanima kako nije zacepila do sada....

U peglu se ne sipa obična voda, imaš destiliranu za malo kuna i nema problema.

Sada napravi mješavinu vode i alkoholnog octa, pusti da prođe kroz sistem i neka odstoji sat-dva i zatim isperi destiliranom vodom i sve će biti kao novo.

 

segregator kaže...

Da pegle su isto problem

Ne bi trebale biti, ako se koristi destilirana voda. 

16 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
mzopg kaže...

Aquaphor ima odlične filtere, koji provjereno rade. Mjerio sam rezultate sa raznim uređajima. Kamenac ne smanjuje u potpunosti, ali ga smanji drastično i do 90%. Razlika se najbolje vidi osim kod bojlera i kod manjih kućanskih aparata tipa kuhalo vode, kafe aparat... ranije bi bili puni kamenca svaka 3-4 dana, sada je to svaka 3-4 mjeseca.

 

https://www.aquaphor.com.hr/shop/filteri-za-vodu/kuciste-inox-filtera-aquaphor-viking

 

Od jeftinih rješenja, tu je alkoholni ocat, pusti se kroz perilice, malo odstoji i ispere zajedno s kamencem koji uspješno razbija, cijena prava sitnica.

 

Posmatrač kaže...

 Moze glupo pitanje. Imam tefalovu peglu u koju vec 15 godina sipamo obicnu vodu i nikad nije zacepila dok smo imali jednu philipsovu u koju smo usuli dva puta obicnu vodu i gotovo. Potpuno zacepila....

Ja sam bio skeptican ali eto radi. SAd me zanima kako nije zacepila do sada....

U peglu se ne sipa obična voda, imaš destiliranu za malo kuna i nema problema.

Sada napravi mješavinu vode i alkoholnog octa, pusti da prođe kroz sistem i neka odstoji sat-dva i zatim isperi destiliranom vodom i sve će biti kao novo.

 

segregator kaže...

Da pegle su isto problem

Ne bi trebale biti, ako se koristi destilirana voda. 

 

Na tom linku doslovce piše da NE filtrira kamenac.

 

"Vlaknasti ionski izmjenivač Aqualen. Aqualen je vlaknasti kelatirajući ionski izmjenivač nove generacije. Zahvaljujući posebnoj strukturi Aqualen ima "afinitet" za ione teških metala 780 puta veći nego za ione kalcija i magnezija. Što znači da visoka tvrdoća vode ne sprječava uklanjanje iona žive, olova, bakra i kadmija."

 

Značo afinitet prema kalciju i magneziju nula. Da nije tako, iz 100 kubika vode koliki mu je kapacitet, uz tvrdoću 500 i da zadrži samo 50% kalcija,

to bi bilo 25kg kalcifikata

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 1:22 (segregator).
12 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
segregator kaže...
Milka30 kaže...

Ja koristim ovakva dva kucista u koje stavljam ovakve patrone.Kucista sam platio oko 70 KN kom u maloj trgovinici u Slavonskome Brodu,a patrone placam oko 38 kn kom.

10 godina ih koristim i nemam problema sa kamencom(bojler nikada ciscen u tih 10 godina)!

Na slici se vidi razlika između novoga i filtera staroga 8-9 mjeseci (gruboga)-gradski vodovod.

 

Nema šanse d se kamenac ukloni sa takvim filterima...ponavljam, radi se o kilogramima koji bi se nakupili. Prije će biti da voda

nije tvrda, i kod nas je bilo OK dok je bila oko 150, ali sad na 500 je problem

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hard_water

 

Da i na njima piše da ne uklanjaju kamenac,ali po slici se jasno vidi da nešta uklanjaju.

Mozda je do bojlera,mozda do instalacija,ali ja zaista nemam nikakvih problema sa kamencom.Sestra naprimjer ima Gorenje bojler i nekidan je burajz joj iz njega izvadio puna kolica kamenca-ja imam nekakav Nord bojler i vec 10 godina nikakvih problema,slavine,pegle (najobicnija neka jeftinoća),ma sve dugo traje niti traga kamencu.Kod sestre vec problem je standardni,svake dvije godine generalno ciscenje svega od kamenca.

Na istome smo vodovodu,jedina razlika je sto je njena kuca iz 1980,a moja 10-tak godina stara...

 

  Ovi filteri gore ciste prljavstinu i dosta fine cestice,mozda u tome i je kvaka sto se kamenac brze nataloži na stinoj cestici blata koje zaglavi recimo na situ od slavine,nemam pojma,ali znam samo da mi je kupnja tih filtera jako dobra investicija!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
offline
Re: Eliminator kamenca
JozoBozo121 kaže...

Mi nismo ni jedanput usipali vodu iz pipe u peglu. Destilirana voda me dođe kunu, kunu i pol po litri, a to koliko se potroši za peglanje mi stvarno nisu neke količine koje bi mi opravdavale da riskiram s tim da se nakupi kamenac u pegli, pa počne pomalo puštati i slično što se znalo događati.

 Nisam ni ja u ovu philipsovu koja je deklarisana samo na destilovanu vodu. Majka usula dva puta jer nije imala destilovanu vodu u tom momentu i gotovo.....

Ova Tefalova je deklarisana na obicnu vodu i evo sad u ponedeljak ce biti 16 godina kako radi tako....

mzopg kaže...
Posmatrač kaže...

 Moze glupo pitanje. Imam tefalovu peglu u koju vec 15 godina sipamo obicnu vodu i nikad nije zacepila dok smo imali jednu philipsovu u koju smo usuli dva puta obicnu vodu i gotovo. Potpuno zacepila....

Ja sam bio skeptican ali eto radi. SAd me zanima kako nije zacepila do sada....

U peglu se ne sipa obična voda, imaš destiliranu za malo kuna i nema problema.

Sada napravi mješavinu vode i alkoholnog octa, pusti da prođe kroz sistem i neka odstoji sat-dva i zatim isperi destiliranom vodom i sve će biti kao novo.

 

 Philipsova je davno otpisana a ova tefalova radi na obicnu vodu vec 16 godina ;) Sad i da zacepi nije mi zao jer je placena nekoh 65 EUR...

7 godina
offline
Re: Eliminator kamenca

Baš si mislim, onda ta philipsova ima one uske cjevčice na donjoj strani u rupicama?

Jer ako ima onda je to razlog, na tefalu ih nema.

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice