Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma zaključana tema

poruka: 302
|
čitano: 90.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Pozdrav svima!

 

Smatram da bi mogli organizirati kao Bugovci doniranje starog rashodovanog hardvera ljudima u pomoći.

 

Ideju sam dobio od PC Ekspert foruma - vidite kako se kod njih razvilo(link)

 

Dakle - trebalo bi napraviti neku bazu gdje bi se slali i sastavljali djelovi(Kod nekog - po dogovoru)

 

Ovaj post stavljam jer smatram da svi ljudi zaslužuju pravo na dostupnost koliko-toliko nove tehnologije.

 

Samo da naglasim da ne želim imati niakve materijalne koristi od ovoga.

 

Dakle - sada prvo pucajte koji hardver imate,a poslje ćemo se dogovoriti kako slati(poštom,iz ruke u ruku,ovisi).

 

Ja trenutno imam tipkovnicu,slušalice,webcameru koje ne koristim - uglavnom periferija,ali mogao bi nabaviti i koju PCI ili AGP grafu,možda malo RAM-a i tako - uglavnom neš manje i jeftinije

 

Ako se niko drugi ne javi ja volontiram da primam hardver i složim računala(ali znanje mi je ograničeno pa nije preporučljivo)

 

Ipak je ovo informatički forum-skoro svi imaju nekog Voodoa ili neku mrežu/zvučnu karticu iz prije Krista,ali nekome je i to dovoljno

 

Samo da napomenem da je najbitnije nabavit Procesor/matičnu/memoriju/grafičku,a za ostalo je malo ipak lakše.

 

Unaprijed zahvaljujem svima koji će se odazvati

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Bilo bi dobro takvo što samo trebala bi to biti neka pouzdana osoba kojoj se može vjerovat.

NE NE JAVLJAM SE DOBROVOLJNO!!

Necu si još jednu obavezu nabit na vrat a i žena bi me ubila da me zatrpate hardverom.

Koda nemam dost i sam doma.

Uglavnom podržavam tu ideju.

Nemaju svi novaca za takve kante kao što neki tu imaju Nevinašce

Uglavnom ja bi to organizirao ovako otprilike:

Netko treba komp za studij ili slicno ili ima klinca koji bi komp ali nema novaca ni mogucnosti da mu ga kupi pa tu mi stupamo na snagu.

Ili cisto neki clan foruma koji nema love i moli za pomoc.

Ili jednostavno ako nikom ništa ne zatreba u nekom određenom roku da se kompovi sastave i doniraju nekome kome su potrebni.

Imal bi ja dosta toga za donirat;Venovi,modemi,hladnjaci,kucište,ma ima toga

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Hmm

 

Ja bi organizirao kontakte ovako:

Da se par ljudi na čije se adrese šalje hardver poveže preko MSN-a,mobitela itd... - možda ako su blizu i posjete se.I onda bi sa više ljudi bilo pouzdano(osim ako su svi lopina,al teško da bi bilo tako)

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Imam ja neke antikne 486, imam i dosta prostora na tavanu samo bi trebalo malo počistiti :) ali da se bacim u to trebala bi mi neka naknada :) (time is money otprilike :D). Jasno mogu složiti bilo koju konfiguraciju počevši od 80286 do danas ;). Samo danas i sirotinja se nebi zadovoljila s kompom slabijim od Pentium 3 :) (dovoljno za vrtit win98 i neke starije igre i aplikacije), u stvari pentium 233 na dalje su po mom mišljenju dobri za to :)..podrzavam akciju, mozda uskoro mogu donirat jedan pentium 233 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 22:13 (ivex'08).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
ivex'08 kaže...

Imam ja neke antikne 486, imam i dosta prostora na tavanu samo bi trebalo malo počistiti :) ali da se ubacim u to trebala bi mi neka naknada :) (time is money otprilike :D)

Zaboravi.
Kratko i jasno.
Takvo što treba neki provjereni clan foruma radit ili netko od redakcije(ako imaju volje bilo bi najbolje) 
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Očito dobra volja nije dosta :D..pa i nebi to radio kad vidim kakav si, misliš možda da bi krao stare komponente, koda ih nemam dosta LOL...mislio sam naknadu npr 50 kuna kod isporuke kompa za skladištenje i sklapanje funkcionalne konfe :)

16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ja imam staru ATI 7500 grafu za donirati, modem i 512mb ddr2 RAMa

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
ivex'08 kaže...

Očito dobra volja nije dosta :D..pa i nebi to radio kad vidim kakav si, misliš možda da bi krao stare komponente, koda ih nemam dosta LOL...mislio sam naknadu npr 50 kuna kod isporuke kompa za skladištenje i sklapanje funkcionalne konfe :)

 0 dana si na forumu, nemaš zasad niti jedan pametan post, tražiš pare - a to bi trebao dobrotvorno radit... Ni meni nisi baš pouzdan...

EDIT: 128MB SD RAM, 256MB DDR...
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 22:21 (kompotko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
ivex'08 kaže...

Očito dobra volja nije dosta :D..pa i nebi to radio kad vidim kakav si, misliš možda da bi krao stare komponente, koda ih nemam dosta LOL...mislio sam naknadu npr 50 kuna kod isporuke kompa za skladištenje i sklapanje funkcionalne konfe :)

 Onda se gubi smisao ovakve akcije.
Sve se radi bez love.
Ne traži se lova za hardver.
Ne traži se lova za sklapanje.
Sve je na dobrovoljnoj bazi.
Ako se želi pomoci pomoc ce se. Ali novce ostavite po strani.To kvari ljude cujem

EDIT: Tako je kompotko
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 22:21 (LUXX).
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

što se pameti tiče, zar moja ponuda da to opće radim nije dobrotvorna, a inače nisam zaposlen i bolestan sam, pa mi treba minimalna naknada da se bavim time :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

Lijepo zamišljeno ali teško ostvarivo ,ono sto kaze LUXX ja se slažem trebalo bi imati povjerivu osobu gdje bi se to moglo ostaviti ,sloziti i dati toj osobi ,ako se to ostvari imam doma dijelova ,grafe ,matiče i tako nije problem dati lijepo je za vidjeti ,a i čovjeku treba pomoći nikad se nezna kad tebi zatreba pomoć.

15 godina
protjeran
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

ideja je u stvari NORMALNA i za pohvalu,ali mi smo takav narod da teško pomažemo jedni drugima... samo nas poneki rat ujedini ;)  ja imam jedan p3 900 mhz sve radi dvd čitač,za linux ili xp dovoljno-ne za igranje ali internet i word-odlično. bit i je početak. malo smo se uzdigli sa hardverom i ako nemaš core 70 000 odma nisi faca jado si i početnik... ja taj p3 prodajem za 200 kn i neće ga nitko ! onda sam ga odlučio pokloniti,dao u oglas javi se tip i hladno mi daa adresu gdje da mu dovezem(oko 100 kilometara od mog grada) ,pa se pitam kome treba pomoć-meni ili njemu ? bilo bi dobro otvoriti jednu temu gdje bi ljudi rekli da su siromašni i trebaju komp.onda jedan član posjeti takvu osobu(diskretno,pristojno) zaključi stvarno stanje i kaže nam da mu pošaljemo što imamo. moje skromno mišljenje...

Z
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Pa misli , nisam provjeravao, još nedavno su se mogli prodat pentiumi 3 za 1000 kuna... ako bi ja tom siromaku naplatio 50 kuna i mozda dovezao komp doma, mislim da je opet i predobro prosao :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
opcom kaže...

onda jedan član posjeti takvu osobu(diskretno,pristojno) zaključi stvarno stanje i kaže nam da mu pošaljemo što imamo. moje skromno mišljenje...

 Teško izvedivo...

@ ivex
Nabavi malo staža na forumu, napiši par stotina kvalitetnih postova, pa onda možda... Ali što se naknade tiče, mislim da ti neće proći...

Radije po kvartu sastavljaj, ak ti je do zarade...
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ajde dosta je više budalaština!

Konkretni prijedlozi i volja za pomoc da.

Na tuđoj nevolji još htjet zaradit nikako!

Ja bi to rado radio ali niti nemam vremena ni mjesta.

Rado to prepuštam drugome samo ostavite se više ideje o novcima kad nešto radite u dobrotvorne svrhe.

Joj pa naš narod je stvarno puko.

I mater svoju bi prodali i najrađe srali zlato.

Dajte se malo spustite na zemlju i postanite normalni!

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ovo je sve malo skrenulo s teme. Trebamo nuditi što imamo a ne komentirati kakav je ko.

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

moj je prijedlog kad se nade osoba koja bi dobrovoljno cuvala taj hardwer i sastavljala komp ,taj sastavljeni komp se posalje postom a postarinu placa primaoc nije skupa(ako je veca rleacija),samo me brine da bi se mozda ljavljali neki ljudi kojima nije potrebna pomoc a ako ima takvih a vjerujem da ima onda stvarno nemaju srca,zato bi se ti kompovi trebali slagat samo po potrebi a ne unaprijed.

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
BORN kaže...

Ovo je sve malo skrenulo s teme. Trebamo nuditi što imamo a ne komentirati kakav je ko.

 Ja sam ponudio svoje usluge za ovu cijenu ako neko oće radit besplatno samo naprijed, poslat ću mu taj pentium kad složim novi komp... Nema potrebe za uvredama :)
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ja bih mogao pomoci za podrucje Rijeke.Trenutno nezaposlen nakon operacije i znam kako je to kad se nema i kad je svaki oblik pomoci dobrodosao.Novac me ne zanima nego samo dobrotvoran rad tako da i oni koji si nemogu priustiti nikakvu konfiguraciju ipak osjete dasak elektronike.Imam nesto starijeg hardwarea i voljan sam to donirati.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

svaka cast ivo!

postoje jos neki problemi  donori moraju poslat hardwer ivi a to kosta onda ivo posalje pc onom kom treba treba,a onom kome treba nema ziher para za postarinu a bogme ni ivo jel ne radi tu se desavaju problemi najlakse bi bilo da se tu obrate osobe kojime treba komp pa se javi neko ko ima neki stari komp da ga daruje to bi bilo najefikasnije!

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
UBIZEC cORPORATION kaže...

moj je prijedlog kad se nade osoba koja bi dobrovoljno cuvala taj hardwer i sastavljala komp ,taj sastavljeni komp se posalje postom a postarinu placa primaoc nije skupa(ako je veca rleacija),samo me brine da bi se mozda ljavljali neki ljudi kojima nije potrebna pomoc a ako ima takvih a vjerujem da ima onda stvarno nemaju srca,zato bi se ti kompovi trebali slagat samo po potrebi a ne unaprijed.

 
To bi funkcioniralo ovako po mojem sistemu..ja sam iz zagreba, evo neznam odakle ste vi, pošto darujete hardver znači da bi poslali i platili poštarinu jasno :), inače bi onaj koji skuplja plaćao gomilu para za hrpu smeća od kojeg bi složio koliko toliko dobar komp i u slučaju zagrebačkog siromaka, bi mu odvezal komp i uzeo 50 kn za benzin :)... za dalje relacije neznam kako bi to išlo :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
UBIZEC cORPORATION kaže...

svaka cast ivo!

postoje jos neki problemi  donori moraju poslat hardwer ivi a to kosta onda ivo posalje pc onom kom treba treba,a onom kome treba nema ziher para za postarinu a bogme ni ivo jel ne radi tu se desavaju problemi najlakse bi bilo da se tu obrate osobe kojime treba komp pa se javi neko ko ima neki stari komp da ga daruje to bi bilo najefikasnije!

 Mislio sam da se to organizira na nivou gradova da se izbjegne placanje postarine.
Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Evo ja sam na području rijeke

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ma al ste ga sad zakomplicirali. Jednostavno, onaj kojemu treba dio ili cijelo računalo, njemu nek se šalje. Ako ne zna sam složiti, tu upadaju drugi forumaši koji imaju volje/znanja da slože... Ne treba sad prolaziti kroz 5 para ruku...

A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

Za pronaci osobu koja joj je potrebna neka pomoć odnosno sada se radi o računalu nije problem gledajte malo istragu ili provjereno ili nesto drugo i vidjeti cete sto ljudi sve prožive i biti cete sigurni da nije neki lažov

15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum

UBIZEC cORPORATION "

Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

svaka cast ivo!

postoje jos neki problemi  donori moraju poslat hardwer ivi a to kosta onda ivo posalje pc onom kom treba treba,a onom kome treba nema ziher para za postarinu a bogme ni ivo jel ne radi tu se desavaju problemi najlakse bi bilo da se tu obrate osobe kojime treba komp pa se javi neko ko ima neki stari komp da ga daruje to bi bilo najefikasnije!"

 

 

Ma DA!..Moze tako, imam iskustva s slaganjem starih kompova i zato i trazim pare, to su muke isusove... Dakle najbolje ako neko ima kompletni komp pa ga hoće darovati, a naprimjer mu fali koji dio posta ovdje, mi koji imamo dio mu pošaljemo, a on onda proslijedi taj komp potrebitima :))

15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

nebu to moglo tak na relaciji gradova jel onda bi bilo puno ljudi za svoje gradove koji bi trebali sve te komponente nebu to tak islo meni se cini...kao sto rekoh najbolje je da kome treba komp da se javi pa onda se skupimo i vidimo sta se moze uciniti

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Bilo bi dobro da se prvo nađe osoba kojoj je potreban kompjuter i da rekne zasto mu treba pa da onda znamo slat takve komponente nekoj "povjerljivoj" osobi koja je najbliža toj osobi i koja bi hjtela složit komp, naravno odnjet ga do te osobe ili poštom poslat!

 

Ja raspolažem s grafičkom ATI 9550, 256 DDR memorijom, napajanjem neznam točno koje.. dovoljno za neki slabiji komp

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG foruma

Ali kako će se javiti osoba bez kompa a i kako će plaćati net ako nema para za komp?Neodlučan

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
15 godina
neaktivan
offline
RE: Akcija pomoći siromašnijima u sklopu BUG forum
BORN kaže...

Ali kako će se javiti osoba bez kompa a i kako će plaćati net ako nema para za komp?Neodlučan

 dobro pitanje,ali sigurno ima prijatelja koji ima net i moglo bi se napisat u novom broju buga da pomazemo siromasnima na forumu!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice