Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.419
|
čitano: 2.443.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
I prije sam trebao platit carinu znam, ali tada je bila stvar srece. Sad ne znam ovisi li o sreci, ali moguce da ce sve pregledavat ove god jer im "fali para" protiv covida n shit. Ne znam je li zakon donesen, mijenjan ili ne, ali se pricalo da ce na sve iz Kine od 2021. biti carina i pdv.. Netko je to spomenuo u Ryzen temi.
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

bilo je govora da će od nove na sve pošiljke bit carina i pdv, 

nisam nigdje službeno našao,

do sada se moglo do 22 Eur poštanske pošiljke bez carine i pdv-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
batizg kaže...

bilo je govora da će od nove na sve pošiljke bit carina i pdv, 

nisam nigdje službeno našao,

do sada se moglo do 22 Eur poštanske pošiljke bez carine i pdv-a

 

mislim da se pomaklo na ljeto, od 01.07.2021 (ako se ne varam) će biti carina i pdv na sve

 

EDIT: od 01.07.2021 PDV na sve pakete iz trećih zemalja klik

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 10:58 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
A vidit ces dal ce ti otic na carinu. Tko zna. Kutija nije tolko velika, al opet mozda ce posumnjat na mobitel pa ga poslat, a mozda ti dode direktno na vrata.

Nebi ja procesore kupovo sa alija. Vec je netko na forumu pitao nedavno za kupovinu procesora sa Alija pa ne znam dal si to ti bio.

Al valjda si se informiro dal ce ti se isplatit ak ti zaracunaju sve moguce troskove, tak si ja uvijek gledam kad uzimam nest preko xx dolara.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

 Zasto polovni za 1500kn kad je novi 1550kn?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
moderator
online
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Samo pazite kod kupovine procesora sa aliex,ima tu dosta fake procesora.

 

Nije kinezima baš za vjerovati...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Procesora kod kineza ima puno, a najmanje originala.

Svakom svoje, ali CPU nikad nebih sa alija kupia.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
djigibao kaže...
The_Fichek kaže...

Nebi ih ni ja kupovao, ali nemam di drugdje, a nije mi se vise dalo razmisljat sta i kako s tim. Vec 3-4 mjeseca nema Ryzena 3600 ispod 1500kn polovni, a novi je neisplativ pored drugih opcija. Onih par oglasa na njuski su bili zajebancija, neozbiljni ljudi koji random postave oglas. Nez kakva je situacija na PCE, nemam tamo account, a ovi s Buga su otisli u roku keks.

 Zasto polovni za 1500kn kad je novi 1550kn?

Poanta je bila da ga ne bih uzeo za te pare, a ispod 1500kn polovno sam rekao jer je tako jadna situacija. Za oko 1500kn se kupi 1600AF + ploca ili i5-9400F + ploca + jos malo nadodat ili i3 10100f + ploca + cevapi.

 

Da, ima prevara, ali ima i neprevara i hrpetine pozitivnih reviewova. Uostalom vise put sam dobio povrat novca na Aliju, cak i onda kad mi je paket na kraju krajeva ipak dosao, tako da sam stekao povjerenje.. I da, dobio sam povrat i kad mi kupac nije bas bio voljan vratit pare pa je uskocio Aliexpress service i istog trena je dispute bio closed i vracene pare. Sta bude, bit ce..

14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Evo racuna poziva i kolko kosta postupak mater im lopovsku.... stvar je s alija bila i nesta sitno preko 22 eura kolko je granica... ukupan racun je bio 105 kuna... od toga 19.5 poziv koda na jebeni mars salju, i 37.5 pregled, do 2 kg... znaci 57 je samo njima za zajebanciju....

Kolko su vam veliki bili ti paketi Amon i jacommb?

 Ma 3m heli tape... 10 metara... bilo oko 26-27 dolara... znam da je za desetak kuna preslo.... velicine ko mala limenaka piva 0.33 i tezina 367 grama... ako vaga nelaze sad mjerio... 

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ukratko, najebo sam  Javim kak ce proc..

15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Btw ima tema sa carinom i takvim stvarima pa ajmo tamo raspravu prebacit da se ne ide vamo u offtopic.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Prati li netko koliko često WD restocka recertified sale? Planiram kupiti neki HDD 4+ TB pa neznam isplati li se čekati

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ma bog te pita. I kad ih restockaju nist ti ne znaci jer uopce ne dobijam one alert notifikacije na mail pa se rasprodaju prike nego saznam dal su na stocku opet.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
7 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Pripazi ako idu iz Britanije, od 1.1. idu sva davanja ukoliko roba nema EU ili UK porijeklo.

Vecina stvari s Sportsdirecta recimo vise nije isplativa po tom pravilu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Kosturko1 kaže...

Pripazi ako idu iz Britanije, od 1.1. idu sva davanja ukoliko roba nema EU ili UK porijeklo.

Vecina stvari s Sportsdirecta recimo vise nije isplativa po tom pravilu.

 Nije tocno. Od 1.7 vrijedi to.

13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

 

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 9:47 (sosta).
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Mislim da je to sve skupa pomaknutno na 1.3. ako sam dobro skužio.

Battlelog: Ratkapa16
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Gago4 kaže...

Mislim da je to sve skupa pomaknutno na 1.3. ako sam dobro skužio.

 

iskreno se nadam da je ovako kako si napisao, bar vezano za UK... neki dan sam naručio nešto sa britanskog Sportsdirecta u vrijednosti 100€, totalno smetnuvši s uma da oni više nisu EU i danas mi tek sinulo :facepalm sam sebi:

13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Gago4 kaže...

Mislim da je to sve skupa pomaknutno na 1.3. ako sam dobro skužio.

 Ja bih rekao da je ovo novija obavijest na stranicama Carine, ove H6 i H7 su deklaracije kako se unosi u sustav, a ne o primjeni carinskog postupka.

 

https://carina.gov.hr/vijesti/privremena-primjena-sporazuma-o-trgovini-i-suradnji-izmedju-eu-i-ujedinjene-kraljevine/9138

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
sosta kaže...

Od 1.7. je PDV na sve pošiljke, ali carinski postupak za UK je od 1.1.2021.

 

https://www.posta.hr/ponovna-uspostava-postanskog-prometa-s-ujedinjenim-kraljevstvom/8717

Korisnike također podsjećamo da se Ujedinjeno Kraljevstvo od 1. siječnja 2021. u carinskom smislu tretira kao „treća zemlja“ (država izvan Europske unije), pa su na snazi određene promjene prilikom prijma pošiljaka s robom za tu državu, a i pošiljke s robom u prispijeću iz te države podliježu carinskom postupku

Mislio sam da mislis na pdv krivo sam te skuzio. Ko ce ga znat vise kad ima sto trosarina i naknada, a uostalom uvalit ce nam ove godine sa time svime iovako ionako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 17:04 (monsieur).
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
sosta kaže...

 Ja bih rekao da je ovo novija obavijest na stranicama Carine, ove H6 i H7 su deklaracije kako se unosi u sustav, a ne o primjeni carinskog postupka.

 

https://carina.gov.hr/vijesti/privremena-primjena-sporazuma-o-trgovini-i-suradnji-izmedju-eu-i-ujedinjene-kraljevine/9138

 

 

jel može prijevod na laički? :D

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Koliko vidim sve od 1.1. ide na carinu, tri paketa su mi vec preusmjerili, koliko ono uzimaju ako nece ocariniti, bila je neka cifra od oko 40 kn ako se ne varam
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
"Samo" 20 kn za pismo ako zaključe da je vrijednost manja od 22€
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Marsel007 kaže...

to je normalna cijena

 

Mozda za DE ali u kod nas bas i nije.

Naruđba iz DE do HR kad se sve zbroji prelazi 1000kn...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
jaZey kaže...
Koliko vidim sve od 1.1. ide na carinu, tri paketa su mi vec preusmjerili, koliko ono uzimaju ako nece ocariniti, bila je neka cifra od oko 40 kn ako se ne varam

Jel netko u međuvremenu saznao jel se carini roba/pošiljke iz Velike Britanije? Našao sam ovaj link, prema njemu se uopće neće cariniti. https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/cekate-posiljku-iz-velike-britanije-od-1-sijecnja-paketi-ce-stizati-sporije-20201230

15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 

djigibao kaže...

Nije hardvare ali je interesantna ponuda.

Radi se o cloud spremistu od 1TB za 13,5$ na godinu dana.

 

ASUS WebStorage

Koristi netko mozda ovo ?

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ja sam ga koristio dok mi je bio besplatan jer sam uz njihov laptop dobio 1 godišnju pretplatu, ugalvnom nije mi se baš nešto svidio ni što se tiče klijenta ni brzine sinkronizacije u odnosu na Dropbox.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 10:19 (sosta).
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Ukratko, najebo sam  Javim kak ce proc..

Evo samo da javim da je sve proslo dobro, 25 dolara vrijednost paketa koji je manjih dimenzija (~13x11x5cm) nego za mobitel, 1100kn za Ryzen 3600 s Aliexpressa.. Znaci bez carine i PDV-a. Radite na vlastitu odgovornost, uskoro se mijenjaju zakoni pa mozda nece biti tako lako. Doslo je za 22 dana sto je taman u roku standardnog Aliexpress shippinga.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice