Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.413
|
čitano: 2.439.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Jbga DRAM-less ssd je tako da ne ocekuj nista ekstra. Bolje nego HDD al losije nego nesto s dram-om. Kao neki backup moze al kao primarni ssd nope
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
GeneralPag1997 kaže...
Jbga DRAM-less ssd je tako da ne ocekuj nista ekstra. Bolje nego HDD al losije nego nesto s dram-om. Kao neki backup moze al kao primarni ssd nope

 Po cemu se to prepozna? Gledam specifikacije tamo i nemogu po tom skuzit nikako.

11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
GeneralPag1997 kaže...
Jbga DRAM-less ssd je tako da ne ocekuj nista ekstra. Bolje nego HDD al losije nego nesto s dram-om. Kao neki backup moze al kao primarni ssd nope

 ma vraga ne valja, meni je klincima na kompu a400 od 120gb primarni i sve im radi normalno već skoro dvije godine

možda za ljude kojima posao zahtjeva veliku količinu pisanja po disku nije dobar, ali za veliku većinu normanih korisnika (surfanje, gejmanje, filmovi i ostalo) je taj ssd sasvim ok

10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
R4zOR229 kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Jbga DRAM-less ssd je tako da ne ocekuj nista ekstra. Bolje nego HDD al losije nego nesto s dram-om. Kao neki backup moze al kao primarni ssd nope

 Po cemu se to prepozna? Gledam specifikacije tamo i nemogu po tom skuzit nikako.

Po tome da malo guglas i potrazis koju recenziju.. Naravno da su sluzbene specs najcesce šture, 11 god si na forumu.. Uglavnom, SSDi su dosta poskupjeli, tako da nije tako losa ponuda, ako ti je stalo do svake kune i cim veceg ulozeno/dobiveno omjera. Moze ici OS na tog Kingstona. Kolko ja vidim, trenutno na trzistu bolji SSD tog kapaciteta dobijes blize 600kn pa vidi je li ti isplativo. Mozda bi bilo pametno kupit ovog ili neki slicni (Adata SU630, WD Green, Maxtor Z1) pa, jednog dana kada SSDi opet pojeftine, ti ovaj moze biti za pohranu, a neki drugi primarni za OS i programe. Ako se dobro sjecam Uzishop ima 2g jamstva sta got kupio tako da, ako cijenis u ovom slucaju 1 god dulje jamstvo, vidim ponudu ostalih na nabava.net..

15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nemam u planu to kupovat, mislio sam da se da vidjeti negdje iz specifikacija zato sam pito, tak da kad gledam da mogu nabrzinu razbrat. Uostalom kaj se nebi na tim diskovima mogo sistemski ram koristit za to?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 20:59 (R4zOR229).
15 godina
online
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Svašta ću ovdje pročitati, jbt, kak' ste postali razmaženi. Znači, Kingston A400 SSD nije dobar više za OS i programe.

A obični HDD su nekad bili dovoljni za sve kad nismo imali bolje. Meni je moj A400 itekako odličan za OS i programe.

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

SSD-pahuljice moraju paziti da ne postane prevruća rasprava...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
fromcelltohell kaže...

Svašta ću ovdje pročitati, jbt, kak' ste postali razmaženi. Znači, Kingston A400 SSD nije dobar više za OS i programe.

A obični HDD su nekad bili dovoljni za sve kad nismo imali bolje. Meni je moj A400 itekako odličan za OS i programe.

 

I ja isto svasta procitam. Jedan forumas, god. 97 napise da nije dobar za OS i ti pises u mnozini. Pun mi je k tog generaliziranja na svakoj temi, svakom portalu. Moze li Bug forum bit drugaciji? Ako mislis na mene, ja sam napisao da OS moze ici na Kingstona. Oni SSDi u zagradi, Adata SU630 itd. su isto DRAMless. Znaci dobar je. Moze li bolje, moze. Moze li losije, moze. Svatko ima svoje preference. Misljenja na internetu vezano za ovu temu uglavnom preferiraju DRAM SSDe jer su razlike vani jako male, pogotovo kad su SSDi bili jeftini pa si DRAM SSD mogao uzet npr. za 5 dolara vise naspram DRAMless.

15 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

"Ako mislis na mene"

 

Ne znam kolega zašto ste se osjetili uvrijedjenim i iznenadjenim na moj post jer ja pročitam postove na koje se referiram.

I da sam se referirao konkretno na vaš post, onda bih valjda upotrijebio opciju citiraj?

 

Ne, nije išlo konkretno Vas ovo u mojem komentaru, nego onako općenito sve one koji misle da samo top tier komponente vrijede nečemu dok sve ostalo ne valja ničemu.

 

 

U prilogu screenshot CrystalDiskMark 7 bench mojeg A400 na kojem se vidi da je taj SSD itekako sposoban za OS i prateće programe.

Tigar Krezumica
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nisam uvrijedjen, nego ne kuzim zakaj generaliziras. Rijetko tko na forumu pise da samo top tier komponente icemu valja, ako uopce ima takvih. U benchmark testu nemos vidit sta znaci DRAM ni DRAMless..

9 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
fromcelltohell kaže...
The_Fichek kaže...

"Ako mislis na mene"

 

Ne znam kolega zašto ste se osjetili uvrijedjenim i iznenadjenim na moj post jer ja pročitam postove na koje se referiram.

I da sam se referirao konkretno na vaš post, onda bih valjda upotrijebio opciju citiraj?

 

Ne, nije išlo konkretno Vas ovo u mojem komentaru, nego onako općenito sve one koji misle da samo top tier komponente vrijede nečemu dok sve ostalo ne valja ničemu.

 

 

U prilogu screenshot CrystalDiskMark 7 bench mojeg A400 na kojem se vidi da je taj SSD itekako sposoban za OS i prateće programe.

 I po cemu sad taj screenshot pokazuje da je sposoban? Koja je to tocno granica da "SSD bude sposoban" za OS? 

15 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Karlek_19 kaže...

 I po cemu sad taj screenshot pokazuje da je sposoban? Koja je to tocno granica da "SSD bude sposoban" za OS? 

Sorry, eto pokazuje da nije sposoban za OS. Happy now?

 

I ja se uvijek dam navući na rasprave iz kategorije "trla baba lan da joj prođe dan" i "tjerati mak na konac".

 

No, ne i ovaj put.

 

FCTH Over&Out

Tigar Krezumica
13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Sto se moje godiste spominje? Sta ono ima sa SSD-ovima?! ALOO!!! 

Znaci dram-less ce imat imat isti read isto brz ko i sa dram-om, sto znaci da ce i bit kao os drive, ALI koliko ce neko njega koristit ko samo os ako uzmes 480gb? Nitko. Nego ce se koristit primarni drive. Sto znaci da ce da ce doc do puno writeova di je dramless dosta sporiji. Kad ka pocnes punit i dolazis pri kraju kapaciteta tu ce doc do stekanja i cekanja. Dram se koristi kao mapa di se sto nalazi na ssd-u. Samim tim sto nema mape sve ce pretrazivat sto znaci da ce doc i vise trosenja ssd-a. Jel bolje nego hdd? Je. Oces za OS osjetit razliku? I ne bas, al kad ti pocnes ga punit s ostalim sranjima onda ces osjetit. Kad ti dode instalacija updatea windowsa osjetit ces da se u pozadini instalira ko da i imas hdd. Dramless sa 120-240gb za os i malo pizdarija ok, al za 480+ potrosi jos 50-100kn i uzmi sa dramom. Za koju godinu ce ti bit zao. Kupi odma konkretno i budi miran.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Spominjanje godista sam povukao iz Ryzen teme, sorry. Kad si dugo na ovom forumu postanes cangrizav.. Ma to generaliziranje mi na zivce ide, stalno se nesto u mnozinu stavlja, koda smo mu svi skupa osobno napali Kingston A400.. Slazem se da je DRAM bolji, a sad je li netko spreman platit 150kn vise je druga prica. Poskupjeli su SSDi, nije vise razlika 50-100kn :/ Ja sam prije pol god vratio Kingston A1000 kupljen za 490kn.. smjesno kad usporedis kaj danas kupis za te novce, ali SSD je SDD.

12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

kao da mi je negdje u glavi da zna biti akcija na amazonu i bude ispod 2000kn.

 

 

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Spominjanje godista sam povukao iz Ryzen teme, sorry. Kad si dugo na ovom forumu postanes cangrizav.. Ma to generaliziranje mi na zivce ide, stalno se nesto u mnozinu stavlja, koda smo mu svi skupa osobno napali Kingston A400.. Slazem se da je DRAM bolji, a sad je li netko spreman platit 150kn vise je druga prica. Poskupjeli su SSDi, nije vise razlika 50-100kn :/ Ja sam prije pol god vratio Kingston A1000 kupljen za 490kn.. smjesno kad usporedis kaj danas kupis za te novce, ali SSD je SDD.

 Ma nisam ni gledo ko je piso ni sto je piso procito godiste odma iso pisat poruku haha. Imas pravo veca je razlika nego prije bas gledo. Al isto bi dao vise i bio miran dok ne krepa.

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FileFicho kaže...

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

 Hoce, al tko zna kad. Mozda je najbolje gledat amazon za to jer kod nas jedino mozda bude ono kod black fridaya (i to je bio oko ~1400kn u mallu) dok se na amazonu spusti po 160€ (ponekad su nekakve akcije sa kuponima, tak sam ga ja dobio novog za 122€).

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FileFicho kaže...

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

 bude cesto na mall.hr po 1500kn

12 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FileFicho kaže...

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

 Zašto uopće gledaš G29? To je prepakirana starudija, FFB je ko da melješ orahe jer koristi zastarjeli sustav sa zubčanicima.

 

Radije gledaj Thrustmaster T150 Pro ili T300. Novi T150 Pro na ebayu iz Njemačke uzmeš za manje od 1300kn što je super deal.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
TibzzX kaže...
FileFicho kaže...

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

 Zašto uopće gledaš G29? To je prepakirana starudija, FFB je ko da melješ orahe jer koristi zastarjeli sustav sa zubčanicima.

 

Radije gledaj Thrustmaster T150 Pro ili T300. Novi T150 Pro na ebayu iz Njemačke uzmeš za manje od 1300kn što je super deal.

Sve to stoji, ali lakše ću prodati G29 nego Thrustmaster

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Kupuješ nešto da bi uzivao u tom/narednim trenutku/trenucima a ne da ga kupiš pa odmah misliš kako ćeš ga prodati i koliko ćeš izgubiti na njemu. Takvo je bar moje razmišljanje. Lp

Powered by Vino
8 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Gamerx:)xxx kaže...

Kupuješ nešto da bi uzivao u tom/narednim trenutku/trenucima a ne da ga kupiš pa odmah misliš kako ćeš ga prodati i koliko ćeš izgubiti na njemu. Takvo je bar moje razmišljanje. Lp

 

Fazon je ako se kupi na akciji onda se kroz nekoliko mj da prodati sa sličnu paru....

Bar sam se ja tako igrao sa 1500 kn g29 par mj i onda ga se riješio za iste pare.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 19:09 (Alfa_R).
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FileFicho kaže...
TibzzX kaže...
FileFicho kaže...

Ljudi, hoće li Logitech G29 ići ispod 2000kn ili je to najniže što ide, mislim na akcije? Previše mi je to za dati jer, pozunavajući sebe, izigrat ću se 2-3 tjedna i onda će ili u ormar ili na prodaju...

 Zašto uopće gledaš G29? To je prepakirana starudija, FFB je ko da melješ orahe jer koristi zastarjeli sustav sa zubčanicima.

 

Radije gledaj Thrustmaster T150 Pro ili T300. Novi T150 Pro na ebayu iz Njemačke uzmeš za manje od 1300kn što je super deal.

Sve to stoji, ali lakše ću prodati G29 nego Thrustmaster

 FileFicho

 

Ma imaš na njuškalu odličnih za manje love sa garancijom tako sam i ja lupio i sve ok.

 

https://www.njuskalo.hr/playstation-oprema/logitech-g29-volan-oglas-31236675

 

Ja sam svoj kupio za 1300 Kn. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 19:18 (hummer0).
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Jbg ekipa, nisam planirao pokrenuti ovu lavinu komentara 

 

Nego, odustao od A400 i po preporuci kolege ibme74 naručio Crucial MX500 za 680kn s dostavom. 200kn više ali 5 godina garancije i dram 

13 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Trebao bi mi HDD od 500GB ili 1TB, jel vidio možda netko nešto za ok cijenu? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Takoder trebam 1tb polovni ili novi
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Novo za 300kn? https://www.nabava.net/search.php?q=1tb+7200 Prvi na listi je skroz oke.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice