Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.419
|
čitano: 2.444.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Imas sad na akciji u Linksu okej kucista, a kao jako dobro i u rangu P400A bih izdvojio: https://www.links.hr/hr/kuciste-ms-industrial-titan-pro-gaming-midi-e-atx-crno-bez-napajanja-052600308 454kn..

7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Dati te novce za MS MSAN kineza je previse. Koliko god to izgledalo lijepo na papiru,

ventilatori su sigurno glasni i jeftini, a lim je sigurno tanak i savitljiv.

 

To je kvaliteta MS, i sve iznad 100kn od MS-a nebi ni pogledao. (a ni ispod 100kn, jer je MS)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

I sve ti to znas bez da si i vidio kucista a kamoli u njega nesto slagao samo zato sto je MS 

7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Vidio sam u zivotu i previse MS, Vivax i ostalog MSAN smeca.

Jedini dobar proizvod koji su imali je MS prepakirani FSP od 350W,

a sve drugo je bilo srot.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Susjed ima MS Cyclops II i kuciste je ocaj, obrada lima je takva da dok smo slagali komp trebali smo si priredit kutiju flastera, raspored je katastrofalan, lijepo zamisljeno al izvedeno nikako, pogotovo za hdd ucvrstit dolje, i sami prostor, zali boze. Lijepo to izgleda na slikama, al uzivo... 

 

A vidim da su im sva kucista identicna iznutra, samo izvana mjenjaju.

BTW on je svog nazvao Opel jer mu je bocna stranica pocela hrđat 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 13:10 (Tony1999).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Čitatelj kaže...

Vidio sam u zivotu i previse MS, Vivax i ostalog MSAN smeca.

Jedini dobar proizvod koji su imali je MS prepakirani FSP od 350W,

a sve drugo je bilo srot.

 

Kakve sada veze imaju napajanja sa kucistima? Vidio si stara i low end shit kucista, to ne znaci da su im nove serija kucista sranje, pogotovo u ovom visem razredu.

 

 

Tony1999 kaže...

Susjed ima MS Cyclops II i kuciste je ocaj, obrada lima je takva da dok smo slagali komp trebali smo si priredit kutiju flastera, raspored je katastrofalan, lijepo zamisljeno al izvedeno nikako, pogotovo za hdd ucvrstit dolje, i sami prostor, zali boze. Lijepo to izgleda na slikama, al uzivo... 

 

To je kuciste koje se prodavalo po cca 160-180kn NOVO, sta si ocekivao? Opet je bolje od bilo kojeg drugog kucista u tom rangu do 200kn.

14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Jel zna netko hoce koja IT trgovina imati Usrkšenje popuste na komponente?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 13:28 (KingNothing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Čitatelj

MS ima različite kategorije svih proizvoda.. Vidio sam i ja smeće od MSa, a slagao sam komp u MS Black Widow kućištu koje je po izradi čelika i zvučne izolacije isto kao Fractal Define R4/S/R5. Razlika se vidi u detaljima i u previše ne baš najbolje plastike, ali opet to nije ona plastika koju npr. imaju neki njihovi cooleri za laptope. Ovaj Titan je još skuplji od Black Widow, ima manje plastike i više stock ventilatora. Mene jedino kaj smeta kod MS je nedostatak dokumentacije, npr. nikakve specifikacije ventilatora, često ne piše kolko su im kućišta teška itd.

 

KingNothing

Imaš dobre popuste u Linksu. Još da su stavili popuste na matične i malo veću paletu procesora bilo bi vrh, ali i dalje super s obzirom da drugi hardveraj dućani baš i ne stavljaju popuste..

 

Btw. složio frendu pilu za 5800kn u Linksu sa slike. Mogao je uštedit na kuleru još 100kn, ali ga je primamio izgled.. SSD ima iz druge kante.

7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Hvala na videu, kuciste je ocajno. Vidis da je lim nikakav, toliko rupa a nigdje gumenih vodilica,

gdje ces te kablove poskrivat, sve ce strsit na sve strane.

 

Ako zelis u startu PUNO ventilatora, dakle 4 kao i u MS-u, imas ovaj SilentumPC koji je izmislio kuciste naspram genericnog kineza MS-a:

https://geizhals.at/silentiumpc-regnum-rg6v-tg-spc261-a2223021.html

https://www.silentiumpc.com/en/product/regnum-rg6v-tg/

 

 

A tko bas PATI za RGB (Razvaljena Gay Braca, valja je to to), ima i ovaj model:

https://geizhals.at/silentiumpc-armis-ar6q-evo-tg-argb-spc256-a2237023.html

https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar6q-evo-tg-argb/

 

A ima i u HR direkt, da nebi bilo plakanja "to kuciste je dostupno samo van HR",

krivo, Micronis je uvoznik za HR, dakle ima ga za kupit:

SG1V EVO TG ARGB

https://www.nabava.net/search.php?q=SG1V+EVO+TG+ARGB

https://www.centro.hr/kuciste-silentiumpc-signum-sg1v-evo-tg-argb-crno-bez-napajanja.aspx

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kuciste-silentiumpc-signum-sg1v-evo-tg-argb-crno-bez-napajanja-p-n-spc248/6333

 

Dolazi sa ugradnjenih 4 ARGB (Apsulotno Razvaljena Gay Braca) ventilatora, svaki kosta 100+kn:

Stella HP ARGB 120 PWM

https://www.nabava.net/search.php?q=Stella+HP+ARGB+120+PWM

https://www.centro.hr/ventilator-silentiumpc-stella-hp-argb-120-pwm-p-n-spc235.aspx

https://www.mikronis.hr/Proizvod/ventilator-silentiumpc-stella-hp-argb-120-pwm-p-n-spc235/3994

 

I sad pored toga da netko kupi MS?

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 13:53 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Hvala na prijedlogu, al radije da nisam vidio, dovoljno sam neodlučan ovako već  

Ne kupujem često novi hardver, za P400A znamo da ima vrlo dobar airflow, puno više reviewa za naći na YT, zagrijali me gotovi buildovi u njem s PCPartPickera... Radije ću na stranu sigurnosti, pogotovo pošto ga mislim zadržat duuulje vrijeme.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

koji glupani u linksu i ogranicavanja.... ocu 4 obicna kabela uzet utp cat6 da imam sve jednako... 8 kuna komad i ogranice i njih na 1 komad.... i sta da placam potarnu za 1 kabal.... idioti....

VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Posteno kuciste za 70€, lici na nesto a i funkcionalno je. Te se vjerovatno neces isjeci kao ad radis sa ziletom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
jocommb kaže...

koji glupani u linksu i ogranicavanja.... ocu 4 obicna kabela uzet utp cat6 da imam sve jednako... 8 kuna komad i ogranice i njih na 1 komad.... i sta da placam potarnu za 1 kabal.... idioti....

Sve na trenutnoj akciji se moze uzet max. 1 komad. Ja sam probao na par artikala i izgleda da je takva politika.

14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Čitatelj

MS ima različite kategorije svih proizvoda.. Vidio sam i ja smeće od MSa, a slagao sam komp u MS Black Widow kućištu koje je po izradi čelika i zvučne izolacije isto kao Fractal Define R4/S/R5. Razlika se vidi u detaljima i u previše ne baš najbolje plastike, ali opet to nije ona plastika koju npr. imaju neki njihovi cooleri za laptope. Ovaj Titan je još skuplji od Black Widow, ima manje plastike i više stock ventilatora. Mene jedino kaj smeta kod MS je nedostatak dokumentacije, npr. nikakve specifikacije ventilatora, često ne piše kolko su im kućišta teška itd.

 

KingNothing

Imaš dobre popuste u Linksu. Još da su stavili popuste na matične i malo veću paletu procesora bilo bi vrh, ali i dalje super s obzirom da drugi hardveraj dućani baš i ne stavljaju popuste..

 

Btw. složio frendu pilu za 5800kn u Linksu sa slike. Mogao je uštedit na kuleru još 100kn, ali ga je primamio izgled.. SSD ima iz druge kante.

Linksovo snizenje ko' u nekim trgovinama normalna cijena... :/

Takve ustede sa "slabijim" komponentama mogu i u drugim trgovinama napraviti. Pricekat cu jos dan dva, nema veze, mozda nesto dobro naleti. Ne zuri mi se.

Hvala, svejedno.

 

Taj BeQuiet Pure Power 11 sad 370kn, ja ga u ponedjeljak kupio za 590kn 

14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...
jocommb kaže...

koji glupani u linksu i ogranicavanja.... ocu 4 obicna kabela uzet utp cat6 da imam sve jednako... 8 kuna komad i ogranice i njih na 1 komad.... i sta da placam potarnu za 1 kabal.... idioti....

Sve na trenutnoj akciji se moze uzet max. 1 komad. Ja sam probao na par artikala i izgleda da je takva politika.

 Jasno i posteno je to napraviti kad ima bas nesta ultra super na dobroj akciji laptop ili tako nesta.... al obicni kabeli koji sigurno nisu tako vruca roba... kretenizam zesci... oni bi se rijesili robe a ovakve gluposti rade....

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Preporuke za RAM memoriju sa Links garage sale?

Trenutno imam Ryzen 2600 i CORSAIR VENGEANCE® LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 2666MHz C16
Da li predlazete upgrade na 3000mhz/3200mhz ili nije nuzno?
Ako ima dobrih ponuda molio bi preporuku, hvala! :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nije nuzno. Vecina memorija se moze malo i podici, do 3000Mhz bi cak trebalo i ici bez frke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

CindX

Nije nuzno i nema smisla. Prevelik ulog za premali dobitak. Mozes eventualno probati izvuci koju latenciju nize ili malo vecu frekvenciju igranjem u BIOSu, odnosno DRAM Ryzen calculatorom (guglaj).

 

jocommb

Lakse je u kodu ogranicit sve artikle na 1, nego se zajebavat s pojedinim artiklima. Netko je bio lijen ili losa politika. Njima je valjda bitno da se pokupuju skuplje stvari..

 

KingNothing kaže...
The_Fichek kaže...

Imaš dobre popuste u Linksu. Još da su stavili popuste na matične i malo veću paletu procesora bilo bi vrh, ali i dalje super s obzirom da drugi hardveraj dućani baš i ne stavljaju popuste..

Linksovo snizenje ko' u nekim trgovinama normalna cijena... :/

Takve ustede sa "slabijim" komponentama mogu i u drugim trgovinama napraviti. Pricekat cu jos dan dva, nema veze, mozda nesto dobro naleti. Ne zuri mi se.

Hvala, svejedno.

Np. Ha cuj, nije bas istina to sto si rekao. Bas sam gledao za neke artikle, tipa Adata Spectrix DT41 memorija i to BQ Pure Power napajanje, kakve su cijene u Njemackoj i nijedna trgovina tamo ih nema za tu cijenu. Memorije i SSDi su inace svugdje nesto poskupjeli u odnosu na proslu god. Ima dobrih i losih ponuda, treba znat izabrati. Jbg, posralo te za napajanje, događa se..

12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Je li taj BeQuiet Pure Power 11 modularan kod njih ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nije (ser. br. BN293), ali vecina kucista danas ima pokrov za napajanje.. Za te pare nemas kaj mislit, ako ti je ok 500 kvalitetnih watta - gold cert., DC-DC, kvalitetan vent i najvaznije kiwijeva preporuka :)

11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Čitatelj kaže...

Hvala na videu, kuciste je ocajno. Vidis da je lim nikakav, toliko rupa a nigdje gumenih vodilica,

gdje ces te kablove poskrivat, sve ce strsit na sve strane.

 

 

 

daj drži se čitanja čitatelju 

 

eto ti sad znaš bolje koliko je loše i kak osve strši i kako je kućište očaj a ja koji sam slagao konfu u njega nemam pojma 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nek si ti slagao u njega, kad ti prodje tona HW-a kroz ruke, i alata, kao sto je meni,

tek onda cemo moci pricati.

 

Ti si slozio jedan PC u to kuciste i sad je to kuciste super.

 

Sta si ti Djelo Hadziselimovic, pa da ga odaberes kao super kuciste?
I to na ovoj "akcijskoj" cijeni je losa kupnja, a kamoli ne za punu cijenu od 90€.

 

Drz se ti slaganja sebi, osobito ako ti je poklonjeno, jer poklonjeno kuciste je uvjek dobro kuciste.

 

Gle sta kupis za 90€:

https://geizhals.at/lian-li-lancool-ii-a2177725.html

https://geizhals.at/lian-li-lancool-one-a1869430.html

https://geizhals.at/fractal-design-meshify-c-fd-ca-mesh-c-bko-tgl-a1770220.html

https://geizhals.at/be-quiet-silent-base-600-schwarz-bg006-a1328730.html

https://geizhals.at/bitfenix-aurora-schwarz-bfc-ara-300-kkwsk-rp-a1492027.html

https://geizhals.at/corsair-icue-220t-rgb-airflow-schwarz-cc-9011173-ww-a2107826.html

 

Pored 500 kucista od 50-90€, da netko kupi tu limenku, nema smisla:

https://geizhals.at/?cat=gehatx&xf=9691_ATX~9691_E-ATX&asuch=&bpmin=50&bpmax=90&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&plz=&dist=&mail=&sort=-p&bl1_id=30

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ne znam za ostatak ponude, ali MS Black Widow je stvarno solidan komad opreme. Poprilično me iznenadilo koliko je po svemu blizu Fractalovom R4.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Apocalypso722 kaže...

Kolege, ima li tko slučajno kakav poklon bon za ADM ? Hoću uzet ovaj P400A da više ne razmišljam o kučištima dobrih 5 godina barem 

 Ja sam uzeo to kučište prije više od mjesec dana, dobar protok zraka, stavio sam u njega s prednje strane 2x140mm Arctic F14 Silent 800rpm, sa zadnje strane jedan od 120mm Arctic P12 Silent, 1050rpm. Fino hladi, ali cucla prašinu na najjače. Uzeo sam novo crne boje za 380kn preko njuške.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Nije (ser. br. BN293), ali vecina kucista danas ima pokrov za napajanje.. Za te pare nemas kaj mislit, ako ti je ok 500 kvalitetnih watta - gold cert., DC-DC, kvalitetan vent i najvaznije kiwijeva preporuka :)

 Hvala

Ma trebam ovaj stari LC power riješiti, neki dan mi ie ploča izbacila upozorenje o 12v railu da ne štima napon

11 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Čitatelj kaže...

Dati te novce za MS MSAN kineza je previse. Koliko god to izgledalo lijepo na papiru,

ventilatori su sigurno glasni i jeftini, a lim je sigurno tanak i savitljiv.

 

To je kvaliteta MS, i sve iznad 100kn od MS-a nebi ni pogledao. (a ni ispod 100kn, jer je MS)

 bogme, griješiš

za dječji komp sam uzeo ms metropolis, kućište je odlično, lim nije tanak, niti je vent glasan

 

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
picajzla0707 kaže...

 bogme, griješiš

za dječji komp sam uzeo ms metropolis, kućište je odlično, lim nije tanak, niti je vent glasan

 

 Stavi nesto jace unutra pa ces vidjet kuhanje. Pogledaj samo sastrane kakve su to rupice, ima dobrih MS kucista ali ovo metropolis nije dobro, pogotovo zato sto kosta 450kn a type onaj MS Cyclops V je puno puno bolje kuciste jer ima puno vise mjesta za cable management i ima prednji mesh a ne mrtvi rgb.

11 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
hahhaajaads kaže...

 Stavi nesto jace unutra pa ces vidjet kuhanje. Pogledaj samo sastrane kakve su to rupice, ima dobrih MS kucista ali ovo metropolis nije dobro, pogotovo zato sto kosta 450kn a type onaj MS Cyclops V je puno puno bolje kuciste jer ima puno vise mjesta za cable management i ima prednji mesh a ne mrtvi rgb.

kućište nije namijenjeno 'jačim' konfiguracijama, već je u njemu rajzen 2400g i eventualno će uletit kasnije neka low/mid grafa s dobrim hlađenjem

a i to sa strane je sasvim dovoljno propuha, nije zrak puding da ne prolazi kroz to - naravno da nije za super jake i ocane komponente, no to ionako nejde unutra

 

mjesta za cable management također ima sasvim dovoljno, dio zadnje strane je udubljen prema unutra i tu ide glavnina kablova (slika dolje)

iznenadila me kvaliteta izrade, stvarno je daleko od nekadašnjih ms kućišta, puno čvršće, s debljim limom, kvalitetni vent, fan hub, odlični filteri itd.

 

EDIT:

evo i jedna slika konfe

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 17:23 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
picajzla0707 kaže...

kućište nije namijenjeno 'jačim' konfiguracijama, već je u njemu rajzen 2400g i eventualno će uletit kasnije neka low/mid grafa s dobrim hlađenjem

a i to sa strane je sasvim dovoljno propuha, nije zrak puding da ne prolazi kroz to - naravno da nije za super jake i ocane komponente, no to ionako nejde unutra

 

mjesta za cable management također ima sasvim dovoljno, dio zadnje strane je udubljen prema unutra i tu ide glavnina kablova (slika dolje)

iznenadila me kvaliteta izrade, stvarno je daleko od nekadašnjih ms kućišta, puno čvršće, s debljim limom, kvalitetni vent, fan hub, odlični filteri itd.

 

EDIT:

evo i jedna slika konfe

 Ali kosta 450kn, pa za 50kn manje uzmem zalman s4 plus koje svime pojede to metropolis kuciste.

11 godina
online
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
hahhaajaads kaže...

 Ali kosta 450kn, pa za 50kn manje uzmem zalman s4 plus koje svime pojede to metropolis kuciste.

 taj zalman je loš, cijeli je šupljikav, nema nikakvih filtera, vidljivo je lim tanji, pcie limići se moraju kidati umjesto da imaju šarafe

tebi je možda bolji, meni sigurno nije - a bogme i kvalitetom je klasu ispod

 

plastičnu bočnu stranu da ne spominjem

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 17:39 (picajzla0707).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice